انقلاب اسلامي و خطر نفوذ نااهلان و نامحرمان سياسي سایت آیه های انتظار انجمن آیه های انتظار
ثبت نام
سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
تبلیغات تبلیغات
انقلاب اسلامي و خطر نفوذ نااهلان و نامحرمان سياسي
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4
 1. #1
  عضو ماندگار
  خادمه صدیقه طاهره(س) آواتار ها

  تاریخ عضویت : دی 1348
  نوشته : 12,738      تشکر : 34,808
  35,558 در 11,353 پست تشکر شده
  دریافت : 0      آپلود : 0
  خادمه صدیقه طاهره(س) آنلاین نیست.

  پیش فرض انقلاب اسلامي و خطر نفوذ نااهلان و نامحرمان سياسي
  به نام خدا

  انقلاب اسلامي و خطر نفوذ نااهلان و نامحرمان سياسي


  بيدار باش هاي امام خميني براي جلوگيري از سيطره عناصر بيگانه گرا و ناسالم برانقلاب و نظام اسلامي
  « انقلاب اسلامي » به نهري جاري مي ماند كه همواره بايد در حال حركت و رفتن باشد و اگر چنين نباشد به سكون مي رسد و در چنين حالتي ديگر نهر نيست كه مرداب است و جاري نيست كه ساكن است .
  « نهر » پيش مي رود و رحمت و فيض مي آفريند و موجب باروري بذرها و رشد نهال ها و سربرافراشتن درختان و توليد ميوه ها مي گردد و « مرداب » مي ماند و مي گندد و زيان و آسيب و تباهي به وجود مي آورد.
  انقلاب اسلامي اگر همواره زنده و پويا و حاضر در صحنه ها و تحول زا و تحرك بخش باشد نهري است جاري و خيررسان و موجب رشد و شكوفايي و پيشرفت و بالندگي . و چنانچه به ركود و سكون و ايستايي برسد مردابي است كه آبي زلال را در دل خود جمع آورده است لكن آنقدر مانده و از حركت به جلو باز مانده كه آب زلال و حيات بخش عفن و گنديده شده و نه تنها از اثر و ثمردهي عاجز گرديده كه در حال نابودي و اضمحلال قرار گرفته است .
  اين يك اصل طبيعي است كه هر انقلاب و نهضتي راه بقا و ماندگاريش را در تداوم و استمرار مي يابد. براساس اصل طبيعي ديگر هر انقلابي را آفات و آسيب هايي تهديد مي كنند و محال است حركت و نهضتي فاقد آفت و تهديد و خطر باشد و به طور مطلق از هر مانع و زيان و آسيبي مصون و محفوظ گردد. بر مبناي اصل اول بايد در مسير بقا و ماندگاري انقلاب اسلامي تلاش نمائيم و اين هدف با تداوم و استمرار نهضت اسلامي محقق مي گردد. و بر مبناي اصل دوم ـ كه هر انقلابي را آفاتي تهديد مي كند ـ بايد به شناسايي آفت ها و آسيب ها بپردازيم تا به اين وسيله راه تداوم و استمرار انقلاب اسلامي با مرتفع نمودن موانع و خطرات صاف و هموار گردد.
  براي اين كه انقلاب اسلامي همواره « نهر جاري » باقي بماند بايد تداوم يابد و به حركت پويا و بالنده خويش ادامه دهد و راه تداوم و استمرار انقلاب با مقابله با آفات و موانع صاف و مقصد رسان مي گردد و اگر در اين وظيفه و مسئوليت عظيم و بزرگ قصور و تسامح شود نهري كه مي توانست جاري باقي بماند و فيض و رحمت برساند و رشد و شكوفايي به بار آورد و اثر و ثمر توليد كند به « مرداب » تبديل خواهد شد.
  آفات و خطراتي كه انقلاب را تهديد مي كنند فراوان هستند و هر كدام داراي موضوعي خاص و آثاري مختص به خود مي باشند كه بايد به طور مجزا به شناسايي و نقد و بررسي در آيند. از ميان آنها آفت و خطر « نااهلان و نامحرمان » كمتر به مداقه و تامل گذشته شده است و اين واقعيتي است كه موجب گرديد حضرت امام خميني آن را با هوشياري و در قالب و شيوه هاي مختلف و در مناسبت هاي گوناگون مطرح نمايند. عبارات بيداري بخش ذيل از جمله هشدارهاي حضرت امام خميني در اين باره مي باشد :
  « من در ميان شما باشم و يا نباشم به همه شما وصيت و سفارش مي كنم كه نگذاريد انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بيفتد . » (۱ )
  در حيات « سياسي » و باتوجه به وسعت و گستردگي اين فضا كه نه يك خانه و محله و منطقه بلكه يك جامعه بزرگ و كشور وسيع را دربرمي گيرد « نااهل سياسي » آفاتي بسيار عظيم و آسيب هايي بس گسترده توليد مي نمايد.
  نااهل سياسي فاقد قابليت و استعداد مي باشد و هر تلاشي كه براي اصلاح او صورت گيرد بدون نتيجه باقي مي ماند و به آب در هاون كوبيدن ـ كه تمثيلي است براي نشان دادن كار و تلاش هاي بدون اثر و ثمر ـ شبيه مي باشد.
  نا اهل سياسي هم ناموافق و كينه ورز است و هم منافق و دو رو. بيماري عناد و كينه اش شفا نمي يابد و نفاق او ـ كه كفر پنهان مي باشد كه در ظاهر ايمان مي نماياند ـ مرتفع نمي گردد و او بسيار خطرناك و آسيب رسان است و براي جامعه و كشور توليد تنش و آشوب مي كند و امنيت اجتماعي و سياسي را با خطر مواجه مي سازد.
  انقلاب اسلامي و خطر نفوذ نااهلان و نامحرمان سياسي

  خیلی ازیـــــــــــــخ کردن های ما ازســـــــــــــرما نیســـــــــــــت…
  لحـــــــــــــن بعضــــــــــــــیها
  زمســــــــــــتونیــــــ ـــــه …
  ----------------------------------------------------------------

  به یکدیگر دروغ نگوییم......

  آدم است ....

  باور می کند،

  دل میبندد....


 2. تشكرها 2

  parsa (13-03-1389), نرگس منتظر (22-10-1390)

 3.  

 4. #2
  عضو ماندگار
  خادمه صدیقه طاهره(س) آواتار ها

  تاریخ عضویت : دی 1348
  نوشته : 12,738      تشکر : 34,808
  35,558 در 11,353 پست تشکر شده
  دریافت : 0      آپلود : 0
  خادمه صدیقه طاهره(س) آنلاین نیست.

  پیش فرض پاسخ : انقلاب اسلامي و خطر نفوذ نااهلان و نامحرمان سياسي
  مي بينيم كه « نااهلان سياسي » چقدرخطرناك و آسيب رسان مي باشند و چگونه ميتوانند جامعه و كشور را در معرض آفات و خطرات فراوان قرار دهند.
  حضرت امام خميني در رهنمود بيدار كننده و هشدار دهنده خويش اعلام مي نمايد كه نگذاريد « انقلاب اسلامي » كه ثمره خون شهيدان و مجاهدات مردم مسلمان و پايداري و ايثار جانبازان است به دست « نااهلان » بيفتد كه اينان را قابليت و استعداد اصلاح نيست و ناموافق و عنود هستند و منافق و چند چهره و مختل كننده آرامش و امنيت اجتماعي و سياسي مي باشند.
  موضوع ديگر در هشدار و بيدار باش امام خميني جلوگيري از نفوذ و سيطره نامحرمان سياسي ميباشد.
  بديهي است در « حيات سياسي » با وسعت خاصي كه دارد و گستره جامعه و كشور را در بر مي گيرد « نامحرم سياسي » آفت ها و آسيب هاي فراوان مي آفريند و خطرات بزرگ به وجود مي آورد.
  نا محرم سياسي بيگانه اي است كه به هيچ وجه نمي توان او را به حريم مديريت كلان و كليدي كشور راه داد و هدايت و سازماندهي يا برنامه ريزي و نظارت و ارزيابي را در حيطه قدرت و سيطره او درآورد.
  « نامحرم سياسي » « خادم » نيست كه « خائن » است . او به دين و ملت و جامعه و كشور خويش پشت مي كند و به بيگانگان ـ كه قدرت هاي استعماري و كشورهاي معاند و دشمنان در هر لباس و در هر موقعيت و منطقه مي باشند ـ دل مي بندد و با انگشت اشارت آنان حركت مي نمايد و به خودفروشي مي پردازد و به تماميت ارضي و استقلال كشوري كه در آن متولد شده و رشد و نمو يافته واز نعمت هاي آن ارتزاق نموده و از امكاناتش بهره مند گرديده است ضربه وارد مي سازد.
  نامحرم سياسي هرگز قابل اعتماد نمي باشد و نبايد از اسرار كشور مطلع گردد و نسبت به آنچه نبايد بداند وقوف و آگاهي پيدا كند. البته نامحرم سياسي هرگز نمي نشيند و دست روي دست نمي گذارد تا او را به تعامل بگيرند و به اسرار كشور مطلع سازند بلكه او با زيركي و شيطنت و ظاهر سازي رخنه مي كند و نفوذ مي نمايد و اعتماد دولتمردان و مسئولان را جلب مي نمايد و تا آنجا مورد وثوق مي گردد كه دست اندركاران سخاوتمندانه اسرار كشور و حكومت و نظام را در اختيار او مي گذارند!
  وقتي اسرار بزرگ كشور در ابعاد و موضوعات مختلف سياسي نظامي اقتصادي علمي و صنعتي و فناوري هسته اي در اختيار « نامحرمان سياسي » قرار گرفت « جاسوسي » براي كشورهاي استعماري به ويژه مثلث شوم « آمريكا انگليس اسرائيل » اوج خيانتي است كه توسط عناصر خائن و نامحرم به صورت يك فعاليت طبيعي و روزمره و متداول شديدترين ضربه ها را بر پيكر دين و ملت و كشور وارد مي سازد و از اين طريق دشمنان خونخوار به اسرار مختلف مخصوصا « سياسي » و « نظامي » دسترسي مي يابند و از پيش مي دانند كه چگونه و با چه شيوه و در چه زمان و چه مكان هايي بايد تهاجم و تعدي نمايند و ضربات مهلك خود را وارد سازند.
  مشاهده مي كنيم كه « نامحرمان سياسي » چه موجودات ناسالم و خيانتكاري مي باشند و چگونه مي توانند بزرگترين آسيب و زيان ها را بر يك ملت و كشور وارد نمايند.
  با توجه به ماهيت و تفكر و عملكردهاي « نااهلان » و « نامحرمان » اكنون عمق خطري كه رهبر بيدار و هشيار انقلاب و بنيان گذار نظام جمهوري اسلامي ايران حضرت امام خميني احساس مي كردند مشخص مي گردد و متوجه مي شويم كه چرا آن پيشواي بزرگ الهي اينگونه از نفوذ و سيطره اين عناصر بر « انقلاب اسلامي » نگران بودند.
  آفات و خطرات ناشي از رخنه و ضربه نااهلان و نامحرمان به حدي است كه حضرت امام خميني اولا تاكيد مي كنند من در ميان شما باشم و يا نباشم نگذاريد اين عناصر انقلاب را تحت سلطه خود درآورند. ثانيا اين سفارش را به صورت وصيت خويش به مسئولان و مردم اعلام مي نمايند.
  درباره تاكيد اول اين نكته قابل توجه و تامل است كه امام خميني تصريح دارند كه مراقبت براي جلوگيري از نفوذ و سيطره نااهلان و نامحرمان از چنان اهميتي برخوردار است كه بايد چه در زمان حيات و چه در دوره مرگ من مورد توجه و عمل قرار گيرد و هيچ گونه بيم و هراسي مانع تحقق اين وظيفه بزرگ نمي باشد و اين موضوع همان گونه كه در حضور من مهم و اساسي است در غياب من نيز حائز اهميت است و نبايد فراموش شود.
  درباره تاكيد دوم اين نكته قابل توجه است كه به كارگيري كلمه « وصيت » در سخنان حضرت امام داراي اين اهميت خاص مي باشد كه در فرهنگ عمومي اين واژه در هر موضوعي كه استعمال گردد نشان از مهم و حياتي بودن آن دارد و وصيت كننده مخاطبان را به هوشياري در عمل دقيق به آنچه مي خواهد و توصيه مي نمايد فرامي خواند.
  حوادث و رخدادهايي كه در طول دوران انقلاب از آغاز تاكنون به وقوع پيوسته است به وضوح « نااهلان » و « نامحرمان » را شناسايي و ماهيت اصلي آنان را نمايانده است . اين عناصر چه در پيكره « جريان هاي فكري » و « گروه هاي فرهنگي » و « احزاب سياسي » و چه به صورت « منفرد » و برون از جريان ها و جمعيت ها و فعال در مطبوعات معاند با حكومت ديني و متعامل با غرب در ايجاد مانع بر سر راه انقلاب و تلاش به منظور زمينه سازي بازگشت مجدد آمريكا به ايران موثر بوده و هستند.


  انقلاب اسلامي و خطر نفوذ نااهلان و نامحرمان سياسي

  خیلی ازیـــــــــــــخ کردن های ما ازســـــــــــــرما نیســـــــــــــت…
  لحـــــــــــــن بعضــــــــــــــیها
  زمســــــــــــتونیــــــ ـــــه …
  ----------------------------------------------------------------

  به یکدیگر دروغ نگوییم......

  آدم است ....

  باور می کند،

  دل میبندد....


 5. تشكرها 2

  parsa (13-03-1389), نرگس منتظر (22-10-1390)

 6. #3
  عضو ماندگار
  خادمه صدیقه طاهره(س) آواتار ها

  تاریخ عضویت : دی 1348
  نوشته : 12,738      تشکر : 34,808
  35,558 در 11,353 پست تشکر شده
  دریافت : 0      آپلود : 0
  خادمه صدیقه طاهره(س) آنلاین نیست.

  پاسخ : انقلاب اسلامي و خطر نفوذ نااهلان و نامحرمان سياسي
  ملت ما فراموش نمي كند فعاليت مخرب و خيانت آشكار كساني را كه در مسائل سياس براي آمريكائيان جاسوسي كردند. و نيز فراموش نمي كند افرادي را كه اسرار نظامي كشور را به بيگانگان گزارش نمودند و دلارهاي آمريكايي را براي پاداش اين خيانت به سوي خود سرازير كردند. همچنين از ياد نمي برد كساني را كه تحت عناوين مضحك « دريافت دلار براي امور فرهنگي و خيريه » با سازمان هاي حقوق بشر آمريكايي ! تماس برقرار نمودند و تطميع شدند تا به جريان سازي فكري و فضاسازي فرهنگي عليه اسلام و انقلاب و نظام اسلامي اهتمام ورزند....
  شگفت انگيز است كه همه اين عناصر نقاب « دوستي » و « حمايت » به چهره زده بودند و مي زنند و با شعار « خدمت » « خيانت » كردند و مي كنند! و خود را « اهل » مي دانستند و مي دانند و « نااهل » بودند و هستند و « محرم » معرفي مي كردند و مي كنند و « نامحرم » بودند و هستند!
  حضرت امام خميني همان گونه كه به مراقبت از نفوذ و سيطره نااهلان و نامحرمان فرامي خوانند و معتقدند كه اين عناصر « به چيزي كمتر از انحراف انقلاب از تمامي اصولش و هر حركت به سوي آمريكا جهانخوار قناعت نمي كنند » (۲ ) به شناسايي و بهره وري از عناصر خالص و صادق و پايبند به اسلام اصيل و مباني و اصول انقلاب و نظام اسلامي و داراي تعهد نسبت به دين و ملت و كشور و خادم به مردم به ويژه محرومان و تهي دستان و كساني كه همه هستي خود را در راه خدا و براي اعتلاي اسلام و صيانت از دستاوردهاي نهضت اسلامي از دست دادند و در هيچ شرايطي حاضر به رهاسازي حمايت از اسلام و مقابله با توطئه هاي دشمنان نمي باشند فرمان مي دهند . (۳ (
  بديهي است نااهلان و نامحرمان را نمي توان فقط در افراد و گروه هاي خاصي محدود نمود كه اين عناصر داراي طيفي گسترده مي باشند و در عين حال كه همه آنان « نااهلان نامحرمان سياسي » هستند و داراي « اهداف سياسي » مي باشند تحركات و فعاليت هاي مسموم و مخرب خود را در جريان هاي اعتقادي ناسالم مسلك هاي فكري باطل متحجران و جمودگرايان و اهل جهل و موهوم و خرافه به ظهور و بروز درمي آورند.
  كساني كه امروز با جريان سازي هاي باطل اعتقادي مدعي ارتباط با امام زمان مي گردند و از اين هم بالاتر برخي را امام زمان معرفي مي كنند و به اين وسيله فضايي آلوده به جهل و حماقت به وجود مي آورند و گروه هايي از مردم نادان و ظاهربين و خرافاتي را به گرد خويش جمع مي كنند تا به اهداف سياسي خاص خويش نائل آيند از جمله « نااهلان سياسي » به شمار مي روند.
  افراد و عناصري كه در اوج تحجر و جمود ـ چه در لباس روحاني و در واقع « روحاني نما » و چه به صورت غيرروحاني و در لباس دوست و دلسوز و هميار ـ در تشكيلات نظام سياسي و حكومتي نفوذ مي كنند و با القائات خود برخي از كارگزاران و مديران را به حمايت از تفكرات و تحركات به ظاهر ديني و در واقع متضاد و متعارض با دين ترغيب مي نمايند و آنان را ناآگاه و ناخواسته در مسيري قرار مي دهند كه حاصل و فرجامي جز وهن دين ندارد از جمله نااهلان و نامحرمان سياسي مي باشند.
  كساني كه با اغراض و مقاصد خاص سياسي و حزبي و در حالي كه به شدت به بيماري « جناح زدگي » مبتلا مي باشند چشم و گوش خويش را بر حقايق و واقعيت ها مي بندند و تا جايي در دام نفسانيت هاي گروهي گرفتار مي آيند كه جز « خود » و « حزب » و « جناح » خويش را نمي بينند و باور ندارند و هويت و موجوديتي براي كسي قائل نمي باشند و به همين دليل هر جريان فكري سالم معتقد به اسلام و انقلاب و نظام را سركوب مي كنند و هر عنصر شايسته و صالح و خدوم را از صحنه خارج مي سازند و افكار و عملكردها و توانمندي ها و تخصص ها و تجربه ها و خدمات او را طرد و نفي مي نمايند از جمله نااهلان و نامحرمان سياسي مي باشند.
  عناصر و گروه هايي كه « آزادانديشي » را كه بلاي جان تعصب هاي كور و تصلب هاي صعب و سخت و موهومات و خرافات و تحجر و قشري گرايي و هر نوع جهل و جمود مي باشد برنمي تابند و به شدت با اين « ارزش » و صاحبان آن عناد و دشمني مي ورزند و به اين وسيله راه ورود آثار مبتني بر آزادانديشي در علوم و دانش هاي سياسي و حكومتي از حوزه هاي علميه و مراكز پژوهشي وابسته به آن را به مراكز اصلي و برنامه ريز نظام اسلامي مسدود مي سازند و به اين ترتيب راه هاي تحول و نوآوري هاي فقهي و سياسي و هر نوع رشد و پويايي و پيشرفت را ناهموار و ناصاف مي نمايند از جمله نااهلان و نامحرمان سياسي به شمار مي روند.
  مي بينيم كه اين آفت و آسيب بزرگ كه در كمين انقلاب براي نفوذ و سيطره و تخريب نشسته است داراي ابعاد و جلوه ها و موضوعات گوناگون مي باشد و نبايد ساده و سطحي با آن مواجه گرديد بلكه بايد با بصيرت و آگاهي و ژرف انديشي و عمق نگري و تفكر و انديشه جامع با آن روبرو شد و راه هاي مقابله با آن را طي نمود.
  بديهي است هم رهبري انقلاب هم مسئولان رده بالاي نظام هم كارگزاران و مديران هم جريان هاي فكري و جناح هاي سياسي وفادار به اسلام و انقلاب و هم پژوهندگان فكور و توانمند در جريان شناسي حق و باطل و آگاه به تحركات دشمنان دوست نما در انجام وظيفه بزرگ جلوگيري از نفوذ نااهلان و نامحرمان سياسي و سيطره آنان بر انقلاب عظيم اسلامي مسئول مي باشند و بايد با روش هاي گوناگون از آسيب و زيان هاي اين دشمنان در لباس دوست درآمده مانع گردند.


  انقلاب اسلامي و خطر نفوذ نااهلان و نامحرمان سياسي

  خیلی ازیـــــــــــــخ کردن های ما ازســـــــــــــرما نیســـــــــــــت…
  لحـــــــــــــن بعضــــــــــــــیها
  زمســــــــــــتونیــــــ ـــــه …
  ----------------------------------------------------------------

  به یکدیگر دروغ نگوییم......

  آدم است ....

  باور می کند،

  دل میبندد....


 7. تشكر

  parsa (13-03-1389)

 8. #4
  عضو ماندگار
  خادمه صدیقه طاهره(س) آواتار ها

  تاریخ عضویت : دی 1348
  نوشته : 12,738      تشکر : 34,808
  35,558 در 11,353 پست تشکر شده
  دریافت : 0      آپلود : 0
  خادمه صدیقه طاهره(س) آنلاین نیست.

  پیش فرض پاسخ : انقلاب اسلامي و خطر نفوذ نااهلان و نامحرمان سياسي
  پاورقي :
  ملت ما فراموش نمي كند فعاليت مخرب و خيانت آشكار كساني را كه در مسائل سياسي براي آمريكائيان جاسوسي كردند. و نيز فراموش نمي كند افرادي را كه اسرار نظامي كشور را به بيگانگان گزارش نمودند و دلارهاي آمريكايي را براي پاداش اين خيانت به سوي خود سرازير كردند. همچنين از ياد نمي برد عناصري را كه با سازمان هاي حقوق بشر آمريكايي ! تماس برقرار نمودند و تطميع شدند تا به جريان سازي فكري و فضاسازي فرهنگي عليه اسلام و انقلاب و نظام اسلامي اهتمام ورزند
  كساني كه با اغراض و مقاصد خاص سياسي و حزبي و در حالي كه به شدت به بيماري « جناح زدگي » مبتلا مي باشند چشم و گوش خويش را بر حقايق و واقعيت ها مي بندند و جز خود و حزب و جناح خويش را نمي بينند و باور ندارند و به همين دليل هر جريان فكري سالم را سركوب مي كنند و هر عنصر شايسته و صالح و خدوم را از صحنه خارج مي سازند و افكار و عملكردها و توانمندي ها و تخصص ها و تجربه هاي او را طرد و نفي مي نمايند از جمله نااهلان و نامحرمان سياسي مي باشند
  عناصر و گروه هايي كه « آزادانديشي » را كه بلاي جان تعصب هاي كور و تصلب هاي سخت و موهومات و خرافات و تحجر و قشري گرايي مي باشد بر نمي تابند و به شدت با اين « ارزش » و صاحبان آن عناد و دشمني مي ورزند و به اين ترتيب راه هاي تحول و نوآوري فقهي و سياسي و حكومتي و هر نوع رشد و پويايي و پيشرفت را ناهموار مي نمايند در گروه نااهلان و نامحرمان سياسي قرار دارند
  نااهلان و نامحرمان را نمي توان فقط در افراد و گروه هاي خاصي محدود نمود كه اين عناصر داراي طيفي گسترده مي باشند و درعين حال كه همه آنان « نااهلان و نامحرمان سياسي » هستند و داراي « اهداف سياسي » مي باشند تحركات و فعاليت هاي مسموم و مخرب خود را در جريان هاي اعتقادي ناسالم مسلك هاي فكري باطل متحجران و جمودگرايان و اهل جهل و موهوم و خرافه به ظهور و بروز در مي آورند .
  روزنامه جمهوري اسلامي
  ۱ ـ صحيفه امام ج ۲۱ ص ۹۳ ۲ ـ همان منبع ص ۲۸۵ ۳ ـ مراجعه شود به وصيت نامه حضرت امام خميني كتاب صحيفه امام ج ۲۱ صفحات ۴۱۹ تا ۴۲۱ ـ ۴۲۶ و 427  انقلاب اسلامي و خطر نفوذ نااهلان و نامحرمان سياسي

  خیلی ازیـــــــــــــخ کردن های ما ازســـــــــــــرما نیســـــــــــــت…
  لحـــــــــــــن بعضــــــــــــــیها
  زمســــــــــــتونیــــــ ـــــه …
  ----------------------------------------------------------------

  به یکدیگر دروغ نگوییم......

  آدم است ....

  باور می کند،

  دل میبندد....


 9. تشكر

  parsa (13-03-1389)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •