سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: گروه خونی شما چیه؟

 1. Top | #1

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  مهر 1388
  شماره عضویت
  127
  نوشته
  1,150
  تشکر
  122
  مورد تشکر
  739 در 462
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض گروه خونی شما چیه؟

  گروه خونی شما چیه؟

  گروه خونی o

  افرادی که دارای این گروه خونی هستند ،اجتماعی،سالم،سرمایه گذار،ورزشکاروخوب هستند. از لحاظ غذا ،غذای گوشتی را دوست داشته ولی غلات را دوست ندارند

  گروه خونی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ‌B

  افرادی که دارای این گروه خونی هستند،رک،حساس،دارای پشتکار،ناشکیبا،غیر قابل پیش بینی،راز داری خوب نیستند،نمی توان اسرار به آنها گفت. می توانند:شایسته نویسندگی همچنین آرایشگر،روز نامه نگار،کارهای هنری،کارهای فکری ومجری گری باشند. از لحاظ غذا کمتر به گوشت علا قه مندندو بیشتر به غلات علاقه دارند.

  گروه خونی A

  افرادی که دارای این گروه خونی هستند : در برابر بیماریهای عفونی توانایی دارند،خوشبین،در کارهای گروهی سازمان دهنده ،مطیع و در عین حال نیرو مند،انعطاف پذیر،تودار،فاقد اعمال خشونت،تمایل به کارهای حسابداری و امور اقتصادی ومالی و بر نامه نویسی و مهندسی رایانه،نویسندگی و کتابداری دارند.

  چراهای شگفت انگیز

  در گذشته براي ساختن دندان مصنوعي از چه چيز هايي استفاده مي کردند؟ دندان اسب آبي ،گربه،گاو وانسان استفاده مي شده.

  چه کسي چسب زخم را اختراع کرد؟وقتي ارل ديکسون ديد که همسر ش هنگام آشپزي دستش را با چاقو می برد.تصمیم گرفت چاره ای برای این کار پیدا کند.او با استفاده از گاز های کوچک مربع شکلی که روی نوار های چسب دار قرار می داد،توانست چسب زخم را اختراع کند.او روی این نوارها را کاملا می پوشاند تا چسب آن خشک نشود.به این ترتیب همسرش همیشه چسب زخم آماده در اختیار داشت.

  چه کسی سیفون دستشویی را اختراع کرد؟سر جان هارینگتون سیفون دستشویی را برای مادر خوانده اش ملکه الیزابت اول اختراع کرد.در آن زمان بیشت مردم از آب لوله کشی استفاده نمی کردند و در اغلب خانه ها به جای دستشویی لگن های مخصوصی وجود داشت.

  چه کسی بارانی را اختراع کرد؟در سال 1823 چارلز مکینتاش اولین بارانی را ساخت.او لایه ای از کائو چو بین دو پارچه قرار داد.به این ترتیب پارچه در مقابل آب غیر قابل نفوذ شد.اما وقتی این پارچه خیس می شد،وزن آن زیاد می گر دید وبوی بسیار بدی هم داشت.

  چی کسی برشتوک یا ذرت برشته شده را اختراع کرد؟دو برادربه نام های ویل وجان کالاک وقتی می خواستند نان جدیدی درست کنند ،به طور تصادفی ذرت برشته شده را اختراع کردند .آنها بعداز این که خمیر آردگندمی را که خیلی پخته بود ،پهن کردند .متوجه شدند که به صورت تکه های ریزی خشک شده است .به این ترتیب ،تصمیم گرفتند آن را برشته کنند و بخورند .به این ترتیب ،این غذای خوشمزه اختراع شد.
  چه کسی نی را برای نوشیدن مایعات اختراع کرد ؟ در سال 1880،ماروین استون،برای اولین بار نی کاغذی ساخت.او متوجه شد که اگر نوشیدنی ها راباساقه توخالی گیاهان بمکد وبه انها دست نزند ،آنها مدت زیادی تازه می مانند . به همین دلیل نی کاغذی را اختراع کرد.

  چه کسی اجاق مایکرو ویو را اختراع کرد؟بعذ از جنگ جهانی دوم پرسی اسپنسر روی امواجی که می توانست از طریق آنها هواپیما ها را شناسایی کند،مطالعه می کرد .او هنگام کار متوجه شد شکلا تی که در جیبش قرار داشته آب شده است.بنابر این نتیجه گرفت این امواج برای گرم کردن غدا و اشپزی بسیار مفیدند.

  چه کسی بازی بسکتبال را به وجود آورد؟"جیمز نی اسمیت" آمریکایی قصد داشت بازی سر گرم کننده ای بسازد که انجام دادن آن در خانه هم آسان باشد.در ابتدا بازیکنان به جای تور از سبد های ماهگیری کهنه استفاده می کر دند.

  چه کسی خودکار بیک را اختراع کرد ؟در سال ۱۹۴۷ "بارون بیش "خودکار کریستالی معروف به بیک را ساخت.اما اولین خودکارها را با لوله پلاستیکی که نوک گلوله ای شکل داشتند و جوهر آنها بلا فاصله بعد از نوشتن خشک می شد در سال ۱۹۳۸ " لا دیسلا اوبیرو "ساخت .برای همین در کشور انگلستان نام خود کار بیک بیرو است.

  چرخ خرید را چه کسی اختراع کرد؟اولین چرخ خرید مخصوص سوپرمارکت ها را "سیلوانت گلد من" اختراع کرد.در آن زمان این چرخها شبیه صندلیهای چرخ داری بود که پشت آنها دو سبد قرار داشت.سیلوان گلدمن با این اختراع میلیاردر شد.

  چه کسی قفل را اختراع کرد؟قفل را مصریهای باستان اختراع کردند. در آن زمان دو زبانه چوبی با میله هایی کاملا روی هم قرار می گرفتند.این زبانه ها فقط با یک کلید مخصوص باز می شدند.

  چه کسی تلویزیون رت اختراع کرد؟اولین تلویزیون را "جان لوجی" با وسایل بسیار عجیب و غریبی ساخت.او از یک لامپ دو چرخه و یک میل بافتنی برای ساختن تلویزیون استفاده کرد.تصویری که او به دست آورد بسیار عجیب ،محو وقرمز بود.

  انقراض

  کمروترین جانور کدام است ؟اکاپی بسیار کمروست واغلب خود را پنهان می کند.به طوری که دانشمندان این گونه را تا سال ۱۹۰۱شناسایی نکرده بودند.نسل این جانور کمرو به دلیل از بین رفتن جنگل های بارانی زیستگاه شان امروز روبه نابودی می رود.

  کدام جانوران را با رنگ کردن محافظت می کنند ؟برای گمراه کردن شکار چیان ،افرادی که محافظ فک ها هستند،بچه هافک ها را رنگ می کنند تا به خاطر پوست زیبا یشان شکار نشوند .این کار هیچ آسیبی به آنها نمی رساند،اما ارزش پوست آنها راپایین می آورد.

  کدام حیوان از پوست خال خال خود ناراضی است؟بعضی از افراد پالتو پوست پلنگ را بسیار دوست دارند.اگر پلنگ ها می توانستندحرف بزنند ُبدون شک می خواستند پوست بدنشان یک دست باشد وخال خال نباشد تابه این ترتیب هم سخت تر دیده شوند وازچشم شکار چیان دور باشند وهم کسی نخواهد پوست آنها را بپوشد.

  در مقابل کدام جانور نباید آب بینی مان رابالا بکشیم؟گوریل ها به ویروس های ماعادت ندارند.آنها ممکن است دراثر یک سرماخوردگی ساده بمیرند.جهانگردهایی که قصد دیدن گوریل ها را در کوه های پارک آتشفشان های ویرونگا را دارند ،قبل از هر چیز باید ثابت کنند که سالم هستند.

  کوهستان

  کو هها چگونه تشکیل می شوند؟کوهها بر اثر حرکت کند وآهسته ی صفحه های زمین نسبت به یکدیگر تشکیل می شوند.وقتی دو صفحه بایک دیگر برخورد می کنند یا یکی به زیر دیگری می لغزد ،پوسته ی زمین می شکند یاچین می خورد.به این ترتیب کوههاشکل میگیرند.

  آیا رشته کوهها ممکن است سراز آب بیرون آورند؟بله آتشفشانهای زیادی درزیردریا وجوددارند.درهر فوران آتشفشانی، سنگ های مذاب روی هم انباشته می شوند و وقتی کوه آتشفشان سر از آب بیرون می آورد یک جزیره تشکیل می شود.

  کدام گیاه برف را آب می کند؟گل یخ هم مثل گیاهان دیگر در طول زمستان در خاک پنهان می ماند وقتی هوامساعد شود،جوانه های جدید آن ظاهر می شود وحرارت کافی برای آب شدن برف را تولید می کند

  مطالب جالب علمي

  مختلف
  هر تكه كاغذ را نميتوان بيش از 9 بار تا كرد.

  در هرم خئوپوس در مصركه 2600 سال قبل از ميلاد ساخته شده است به اندازه اي سنگ بكار رفته كه ميتوان با ان ديواري اجري به ارتفاع 50 cmدر دور دنيا ساخت.

  هر سال از 600/557/31ثانيه تشكيل شده است.

  بزرگترين گل جهان فلوزيا نام دارد .

  بيشترين ضربان قلب راقناريها با1000بار در دقيقه وكمترين را فيل با27 بار در دقيقه دارد.

  اگر تمام رگهاي خوني را در يك خط بگذاريم تقريبا 97000 كيلو متر ميشود.

  سرعت صوت در فولاد 14 بار سريعتر از سرعت ان در هواست.

  وقتي مگس بر روي يك ميله فولادي مينشيند ميله فولادي به اندازه دو ميليونيم ميليمتر خم ميشود.

  نور خورشيد فقط تا عمق 400متري اب دريا نفوذ ميكند.

  امريكا تا 50 ميليون سال ديگر دو نيم خواهد شد.

  ماهی دشمن افسردگی

  تحقیقات نشان می دهد در کشورهایی نظیر چین و ژاپن جایی که مصرف ماهی و غذاهایی دریایی یک پای ثابت وعده های غذایی مردم این کشورها است , افسردگی کمتر از دیگر جوامع مثل جوامع امریکاییکه مصرف ماهی در این کشور چندان بالا نیست دیده می شود.

  مردم کشورهای چین و ژاپن با مصرف ماهی به میزان فراوان توانسته اند که حجم کلسترول در بدن
  خود را به میزان قابل قبولی نگه دارند.

  سیگاری ها و چاق ها زودتر پیر می شوند!

  دانشمندان علوم پزشکی در آخرین تحقیقات خود اعلام کردند آن دسته از افراد سیگاری و هم چنین چاق هایی که از وزن زیادی رنج می برند , سریعتر از افراد غیر سیگاری پیر می شوند.

  محققان انگلیسی و امریکایی می گویند: مصرف غذاهای چاق کننده و هم چنین افرادی که سیگار می کشند ع به جهت اعمال اختلالاتی در بخش مهمی از دی ان ای بدنشان زودتر پیر می شوند.

  این محققان هشدار می دهند سیگاری ها به جهت کشیدن سیگار باعث می شوند بخش مهمی از دی ان ای شان سرعت عمر بیشتری یعنی 4/6 سال داشته باشند.

  نکته جالب این اکه رقم برای افراد چاق و افرادی که غذا های پر چرب مصرف می کنند حدود 9 است.

  این محققان می گویند استعمال تنباکو سم های خطر ناکی را وارد بدن افراد سیگاری می کند.

  این تحقیقات نشان دادند این سم های خطر ناک می توانند سلول های بدن را تحت تاثیر قرار دهند که این می تواند در رشد سریع و پیر تر شدن بدن دخیل باشد.

  آيا افراد واقعاً به علت پيري مي‌ميرند؟

  شيوه‌هاي گوناگوني براي طفره‌رفتن از اين كلاف مرگ وجود دارد، اما در واقع مردم به علت جراحت(سقوط يا تصادف) يا بيماري(مثلاً سرطان) مي‌ميرند.
  هيچ كس به علت سن بالا نمي‌ميرد. معمولا وقتي گفته مي شود شخصي به علت "سن بالا" فوت كرد، معنايش اين است كه او به علت يكي از بيماري‌هايي كه در سنين بالا شايع است درگذشته است.
  در حالي كه بسياري از افراد سالمند از مشكلات بهداشتي رنج مي‌برند، بيماري همراه خودكار پيري نيست و سالمندان اكنون بيش از پيش طولاني‌تر و سالم‌تر زندگي مي‌كنند. همانطور كه جواني تضمين‌كننده سلامت كامل نيست، پيري نيز ضرورتا به معناي زوال سلامت نيست.
  درست است كه سلول‌هاي زنده طول عمر محدودي دارند، اما اين محدوديت به معناي آن نيست كه ارگانيسم صرفاً به علت پيرشدن سلول‌هايش مي‌ميرد.
  در عوض جهش‌هاي زنتيكي، بيماري‌ها، تاثيرات آسيب‌رسان محيط زيست مي‌توانند يك اختلال يا بيماري معين را جلو بيندازند. هر چه افراد پيرتر مي‌شوند،سلول‌هايشان به خوبي قبل كار نمي‌كند، و نمي‌توانند مانند زمان‌هاي پيشين بيماري‌ها را مهار كنند يا ترميم شوند.اما هيچكس صرفاً به علت سالمندي نمي‌ميرد.

  چرا خمیازه کشیدن مسری است؟
  اگر خواندن این مطلب باعث خواب‌آلودگی شما شد، معذرت می‌خواهیم، حتی خواندن درباره خمیازه هم می‌تواند باعث خمیازه کشیدن شود.
  بر خلاف دانسته‌های گذشته علت این نیست که مغز به اکسیژن نیاز دارد.
  برخی از نظریه‌های فعلی درباره خمیازه‌کشیدن، آن را نوعی علامت اجتماعی (مانند خندیدن) می‌دانند که باعث تبادل اطلاعات می‌شود و رفتار گروهی را سازمان می‌دهد. خمیازه با انتقال از فردی به فردی دیگر می‌تواند اطلاعات (مثلا " من خسته هستم." یا " این فیلم ملال‌آور است ") را در یک حلقه اجتماعی منتقل ‌کند.
  چنین ابزاری ممکن است در روزهای قبل از پیدایش زبان در حیات بشر بوجود آمده باشد
  اما آیا شواهد علمی از این نظریه پشتیبانی می کنند
  دانشمندان در یک بررسی در سال 2005 مغزهای گروهی را که خمیازه‌کشیدن افراد را مشاهده می‌کردند، اسکن کردند و توانستند الگوهایی منحصر به فرد از فعالیت در نواحی از مغز که به تقلید رفتاری مربوط می‌شدند را مکان‌یابی کنند.

  http://www.hamshahrionline.ir
  امضاء
  12سال اهنگر نفس خود بودم برکوره ریاضت می نهادم و بر اتش مجاهده می تافتم و بر سندان مذمت می نهادم و پتک ملامت بر او می کوفتم تا نفس خویش را اینه ساختم و اسلامی تازه اوردم و همه خلق مرده دیدم.
  *بایزید بسطامی*
  مركز انجمنهاي اعتقادي گنجينه الهي:http://ganjineh-elahi.com/
  مركز انجمنهاي تخصصي گنجينه دانش:http://www.ganjineh-danesh.com/forum.php

 2.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی