سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: انقلاب اسلامي واقتدار نظامي

جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید    انقلاب اسلامي واقتدار نظامي انقلاب اسلامي واقتدار نظامي انقلاب اسلامي واقتدار نظامي انقلاب اسلامي واقتدار نظامي انقلاب اسلامي واقتدار نظامي انقلاب اسلامي واقتدار نظامي انقلاب اسلامي واقتدار نظامي محبوب کن - فیس نما
 1. Top | #1

  عنوان کاربر
  عضو ماندگار
  تاریخ عضویت
  تیر 1397
  شماره عضویت
  284
  نوشته
  12,740
  تشکر
  34,808
  مورد تشکر
  35,580 در 11,358
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  جديد انقلاب اسلامي واقتدار نظامي

  به نام خدا

  انقلاب اسلامي واقتدار نظامي

  نگاهي به دستاورد هاي متخصصان وجوانان ايراني در عرصه نظامي :

  ● قبل از انقلاب
  قبل از انقلاب برنامه هاي نظامي شاه موجب شده بود هزينه هاي نظامي ايران به ناگاه سير صعودي پيدا كند. بودجه نظامي كشور بسيار بالا رفته بود و پيش خريده هاي شاه ، فروشندگان را هم به تعجب وا ميداشت . خريد تجهيزات توسط رژيم شاهنشاهي نيازمند آموزش فني نيروها و آشنايي و بهره گيري بهينه از اين تسليحات بود ، لذا شمار زيادي از متخصصان ، تكنسين ها ، مستشاران نظامي و فروشندگان تسليحاتي به ايران گسيل مي شدند و افسراني از ايران به كشورهاي خارجي فرستاده مي شد . در اواسط سال ۱۹۷۷ بالغ بر ۳۱ هزار مستشار آمريكايي در ايران به سر مي بردند كه اين تعداد در سال ۱۹۷۸ به ۴۵ هزار نفر رسيد . حضور اين افراد باعث گرديد كه آمريكاييها حق هرگونه ابتكار و خلاقيت را از نيروهاي داخلي سلب كرده و اداره امور ارتش را راسا بر عهده گيرند ...
  از لحاظ صنايع دفاعي آنچه قبل از انقلاب توليد مي شد ، صرفا توليد سلاحها و مهمات سبك بود كه نهايتا تا قبل از پيروزي انقلاب اسلامي به توليد فشنگهاي سبك و نيمه سنگين تيربار ژ۳ ، اسلحه ژ۳ ، و فشنگ سلاح هاي كمري محدود مي شد . در امور خدماتي و تعمير و نگهداري نيز ما حق هيچ گونه دخالتي نداشتيم و با توجه به زير ساختهاي موجود فقط آمريكايي ها حق فعاليت در اين امور را داشتند طوري كه براي تعويض حتي يك پيچ ساده بايد آمريكايي ها را صدا مي كرديم.
  يكي از شعار هاي محوري انقلاب اسلامي استقلال بود ، استقلال ،كه نقطه مقابل وابستگي است . لذا به هر ميزان كه وابستگي كشور كم شود ميزان استقلال بيشتر مي شود.
  ● بعد از انقلاب
  همانطور كه بيان شد قبل از پيروزي انقلاب اسلامي به نيروي نظامي ما حتي اجازه نمي دادند به قطعات دست بزند و كل سيستم در اختيار آمريكا بود.
  بعد از پيروزي انقلاب شرايط متحول شد و تحولات چشمگيري خصوصا در مقطع دفاع مقدس پديد آمد، جنگ تحميلي واقعيتهايي را تحميل ميكرد كه نتيجه آن شكل گيري صنايع دفاعي بود. توليد بسياري از سلاحهايي را كه قبل از انقلاب نه توليد مي شد و نه اجازه توليد آن را مي دادند از رهگذر جنگ و تحريم اقتصادي و با طراحي مهندسي معكوس در داخل شكل گرفت . هر قدر فشار ها بيشتر شد خودباوري صنعت دفاعي بيشتر متبلور گرديد .هم اكنون جمهوري اسلامي از بزرگترين توان و قدرت بازدارندگي موشكي برخوردار است كه از يك طرف تماما بومي است و از سوي ديگر تحت اختيار نيروهاي داخلي قرار دارد و با هزينه اندك اين همه امكان فراهم شده است.
  ● پيدايش توان موشكي
  صنايع و توان موشكي ايران در شرايطي شكل گرفت و تكامل يافت كه امنيت ملي نظام جمهوري اسلامي در معرض تهديد جنگ تحميلي قرار گرفته بود. در واقع از همان زماني كه موشكهايي از سوي رژيم مخلوع بعثي به سوي شهرهاي كشورمان سرازير شد و مردم ايران جواب دادند “ موشك جواب موشك “ اين حس در متخصصان صنايع دفاعي كشور پديد آمد كه بايد به اين خواسته به حق مردم پاسخ گويند كه با عنايات خداوند متعال اين صنعت بسيار پيچيده به همت متخصصان داخلي شكل گرفت . نكته جالب اينكه متخصصين شاغل در صنايع موشكي ، صنايع موشكي ايران را به علت كاملا بومي بودن “Made in SHIA” مي گويند.
  ▪ معرفي برخي از توليدات صنايع موشكي
  ۱) موشك شهاب ۳ : ( برد ۲۵۰۰ كيلومتر / درصد خطا ۲ در ۱۰۰۰۰ )
  ۲) موشك فاتح ۱۱۰: ( يكي از دقيق ترين موشكهاي موجود در داخل كشور با سوخت جامد)
  ۳) موشك توفان : ( يكي از پيشرفته ترين موشكهاي ضد زره با عمق نفوذ ۷۶۰ ميليمتر و برد ۳۸۵۰ متر و داراي سيستم “ ضد جمينگ “ تا دشمن نتواند آن را منحرف سازد و و مجهز به سيستم ديد در شب و قابل شليك از بالگرد هاي كبرا)
  ۴) موشك تندر : ( طراحي شده جهت مقابله با زره هاي واكنشگر)
  ۵) راكت صاعقه : ( طراحي شده جهت نابودي نفرات دشمن و داراي ۴۰ ميليمتر طول مي باشد و اهميت آن به جهت برد ، مقدار تركشها و قدرت انفجاري آن بوده و پرواز آن در هوا بدون صدا مي باشد )
  ۶ ) موشك صياد۱و ۲: ( كه جهت نابودي بمب افكنها و هواپيماهاي شناسايي دشمن طراحي شده و زمين به هوا مي باشد كه به توليد انبوه رسيده است )
  ۷) موشك شهاب ثاقب : ( موشك سطح به هواي شهاب ثاقب موشكي كوتاه برد جهت دفاع ضد هوايي در ارتفاع پايين و بسيار پايين است و داراي ردياب و سيستم هدايت فرماندهي و كنترل بيسيمي است .و داراي سرجنگي ۱۴ كيلوگرمي و داراي ماسوره زماني “ اير “ مي باشد كه درصد خطاي آن ۴ درصد مي باشد .
  ۸) موشك ميثاق۱و ۲: ( اين موشك نمونه ارتقا يافته استينگر مي باشد كه از روي شانه پرتاب مي شود كه داراي سيستم هومينگ غير عامل مادون قرمز با قابليت تهاجم در تمامي جهات است )
  ۹) موشك كروز: ( طراحي شده جهت استفاده در هواپيما و شناور . كه برروي شناور هاي ذوالفقار ۱۴۰۰ و ذوالجناح نصب شده و اين شناور ها با سرعت ۹۰ كيلومتر حركت كرده و همزمان اقدام به شليك اين موشك مي كنند.
  امضاء

  خیلی ازیـــــــــــــخ کردن های ما ازســـــــــــــرما نیســـــــــــــت…
  لحـــــــــــــن بعضــــــــــــــیها
  زمســــــــــــتونیــــــ ـــــه …
  ----------------------------------------------------------------

  به یکدیگر دروغ نگوییم......

  آدم است ....

  باور می کند،

  دل میبندد....


 2.  

 3. Top | #2

  عنوان کاربر
  عضو ماندگار
  تاریخ عضویت
  تیر 1397
  شماره عضویت
  284
  نوشته
  12,740
  تشکر
  34,808
  مورد تشکر
  35,580 در 11,358
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض پاسخ : انقلاب اسلامي واقتدار نظامي

  ● تحولات دفاعي در بخش زميني
  ۱) در بخش زميني انواع و اقسام مهمات سبك و سنگين در كشور توليد مي شود در واقع مهماتي نيست كه نياز داشته باشيم و نتوانيم در داخل توليد كنيم .
  ۲ ) اور هال كليه تانكهاي غربي و شرقي و توليد انواع تانك و نفربر كه نمونه بارز آن تانك هاي “ ذوالفقار ۱و۲ و۳” كه بسيار پيشرفته بوده و در داخل توليد مي شود و داراي زره واكنشگر مي باشد.
  ۳ ) نفر بر آبي - خاكي “ براق “ نمونه ديگري اين توليدات مي باشد كه با حفاظ زرهي مناسب و تحرك بسيار خوب و استفاده از پدافند “ ش.م.ه “ آن را از ديگر نفربر ها متمايز مي كند.
  ۴ ) توليد انواع و اقسام توپهاي كششي و توپهاي خودكششي ( هويتزر. )
  ۵ ) توليد مين كوب “ تفتان “ كه با خرج گود تا ۱۰ كيلوگرم تي ان تي را پاكسازي ميكند و تا عمق ۲/۵ متر پايين مي رود و عرض معبر پاكسازي آن ۳ متر مي باشد.و داراي سيستم كنترل از راه دور مي باشد .
  ۶) توليد انواع و اقسام خودرو هاي تاكتيكي دوديفرانسيل و خودروهاي تجاري ( زرين خودرو . )
  ۷ ) توليد سلاح ملي انفرادي “خيبر” با طراحي كاملا جديد كه خشاب آن در عقب قرار دارد كه سلاح را سبك تر مي كند و جزو مدرنترين سلاحهاي انفرادي مي باشد. و ...
  ● بخش الكترونيك
  سياست كلي وزارت دفاع اين است كه تمام تجهيزات و ملزومات موجود با الكترونيك آميخته شود . از اين طريق دقت ، سرعت و قابليت هاي سلاحها ارتقاي كيفي پيدا مي كند .
  خود كفايي در توليد بي سيمهاي رايج نيروهاي مسلح و بي سيمهاي جهش فركانسي و سيستمهاي اپتيكي و شنود زير آبي ، تلفنهاي زير آبي و سونار ( دستگاهي براي شناسايي سلاحهاي زير آب) نيز از اين نوع خود كفايي ها مي باشد.
  صنعت ميكرو الكترونيك و آبتو الكترونيك در صنايع دفاع پايه گذاري شده و در خدمت صنايع هوايي قرار دارد و در صورت نياز صنايع به ميكروچيپ تبديل مي شود.
  توليد قطعات مورد نياز در انواع شاخه هاي الكترونيك نيز نمونه خوبي از يك پيشرفت بسيار زياد مي باشد.
  ساخت سيستم راداري b-M-D۳ كه قادر به رديابي و هدايت موشك هاي مهاجم است.
  ● پيشرفتهاي بخش دريايي
  ما در اين بخش استراتژي قايق هاي تند رو را دنبال كرده ايم. شناور هاي موشك انداز طراحي شده باعث تحولي چشمگير در اين بخش شده است . شناور ها اعم از سطحي و زير سطحي و شناورهاي لجستيكي در مدلهاي مختلف طراحي و ساخته شده است .
  صنايع دريايي ما تركيبي است يعني شناور ، سيستمهاي الكترونيكي و سلاحهايي مثل تيربار و موشك هركدام در جاي جداگانه ساخته و در يك جا مونتاژ مي شود .
  زير دريايي هاي” السابحات “ يك نمونه از اين اقدامات است .
  توليد قطعات ساختاري ، پنلهاي ساندويچي ، انواع لوله هاي مختلف هيدروليكي و هواناوهاي” يونس ۶ “ و “ يونس ۲۲” طراحي شده است.
  قابل توجه است كه اولين “ لندين گرافت “ سنگين براي سازمان بنادر و كشتيراني در وزارت دفاع ساخته شد.
  ● پيشرفت در صنايع هوايي
  ۱ ) قطعه سازي در صنايع هوايي حرف اول را مي زند . قبل از انقلاب اسلامي هيچ كاري در اين زمينه انجام نشده بود . كارخانه “ بل “ ايجاد شده بود و تنها در حد چكهاي اوليه بر روي بالگرد ها انجام مي شد . هم اكنون شركت “پنها” هم هليكوپتر هاي “شباويز” و “۲۰۹۱” و هليكوپتر هاي “شاهد” را توليد مي كند و هم تعميرات اساسي سنگين را انجام مي دهد .
  ۲ ) در طراحي هواپيماهاي بدون سرنشين پيشرفته صنايع هوايي ايران موفق شده است هواپيماهاي “ابابيل” “مهاجر ۱و ۲ و ۳ و ۴” ، “هدهد” و “صاعقه ۱ و ۲ “ را توليد كند. اين هواپيماها با هزينه بسيار پايين و تكنولوژي روز ساخته شده است.
  هواپيماي بدون سرنشين مهاجر “۱ و ۲ و۳ و۴ “ با كاربرد مراقبت هوايي ، شناسايي ، جنگ الكترونيكي رله ارتباطي ، ديده باني ، هدف يابي ، هدايت آتش توپخانه ، كنترل نوار مرزي جهت مبارزه با قاچاقچيان كنترل ترافيك شهري و عكسبرداري جهت تهيه نقشه هاي جغرافيايي است كه مي توانند سلاحهاي كوچك را حمل و پرتاب كنند.
  ۳ ) در زمينه هواپيماهاي جنگي هواپيماي جت پيشرفته اينتگرال طراحي شده و در زمينه بالگردهاي هجومي و ترابري نيز ۹ مورد در داخل توليد مي شود.
  ۴ ) هواپيماي ايران ۱۴۰ كه در نوع خود پيشرفته ترين است در انواع كاربري ساخته مي شود.
  ۵ ) يكي ديگر از توليدات ساخت شيشه و لاستيك هواپيما مي باشد كه ما را در زمره ۸ كشور توليد كننده آن قرار مي دهد .

  روزنامه رسالت ( www.resalat-news.com )
  امضاء

  خیلی ازیـــــــــــــخ کردن های ما ازســـــــــــــرما نیســـــــــــــت…
  لحـــــــــــــن بعضــــــــــــــیها
  زمســــــــــــتونیــــــ ـــــه …
  ----------------------------------------------------------------

  به یکدیگر دروغ نگوییم......

  آدم است ....

  باور می کند،

  دل میبندد....


 4. تشكر

  نرگس منتظر (22-10-1390)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی