سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
صفحه 7 از 7 نخستنخست ... 34567
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 63 , از مجموع 63

موضوع: *^*خاطرات و حكايتها - جلد سوم *^*

 1. Top | #61

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  اردیبهشت 1389
  شماره عضویت
  378
  نوشته
  9,809
  تشکر
  5,211
  مورد تشکر
  11,679 در 5,265
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  parandeh پاسخ : *^*خاطرات و حكايتها - جلد سوم *^*


  حسرت بازگشت به دوران بردگى آمريكا!

  بعضى از اين نويسندگان و گويندگان كه عمر باطل خود را غرق در فساد و آلودگيهاى اخلاقى و سياسى و انواع هرزگيها گذرانيده اند با حكومت اسلامى كه راه را بر اين تباهى و هرزگيها بسته است و اربابان خارجى آنها را بيرون رانده ، مخالفند و آن گاه اين مخالفت و عناد را كه مخالفت با اسلام و استقلال و آزادگى ملى و طهارت اخلاقى است به حساب خرده گيرى و انتقاد از اوضاع سياسى و اقتصادى مى گذارند، و در حالى كه آزادانه هر چه خواسته اند گفته اند با وقاحت و بى شرمى مطالبه ى آزادى مى كنند، خواست حقيقى اينها باز شدن پاى آمريكا و فروختن كشور به دشمنان است و خصم آنان ملت رشيد و آگاه است . ملت ما حسرت بازگشت به دوران بردگى آمريكا را بر دل آنان خواهد گذاشت و با همه ى وجود دستاورد بزرگ خود يعنى نظام اسلامى و حاكميت اراده و ايمان انسانها را حراست خواهد كرد.
  نظام اسلامى هرگز نخواسته آزادى را كه پرچمدار آن اسلام و قرآن است از مدعيان دروغگوى آزادى در نظامهاى غربى بياموزد.
  ما آزادى فساد و بى بندوبارى و هرزگى و آزادى دروغ و تزوير و فريب و آزادى ظلم و استثمار و تجاوز به حقوق ملتها را كه غرب پرچمدار و مرتكب آن بوده است ، صريحا و قاطعانه رد مى كنيم . ما آن آزادى را كه به سلمان رشدى مرتد نابكار اجازه ى اهانت به مقدسات يك ميليارد انسان را مى دهد اما به مسلمانان انگليس حتى حق شكايت از او را هم نمى دهند، به دولت امريكا حق تحريك و سردستگى اوباش مخالف با يك حكومت مردمى را مى دهد اما به آن حكومت مردمى حق مقابله با آن اوباش را نمى دهد، به سرمايه داران غارتگر حق ورود نامشروع به كشورهاى ضعيف و چپاول هست و نيست آن ملتها را مى دهد و به آن ملتها حق مبارزه با آنان را نمى دهد، مردود و منفور مى شماريم و آن ننگ بشريت مى دانيم . آزادى در منطق ما آن است كه اسلام به ملتها مى بخشد و آنان را به كوه استوارى در برابر سلطه گران ظالم و غاصب تبديل مى كند. همان طور كه در مورد ملت ايران اتفاق افتاد و اين معجزه پديد آمد. و اين آزادى در كشور ما همواره هست و خواهد بود و همه آحاد ملت آن را بايد حفظ كنند. (77)  امضاء  جهان در حسرت آيينه مانده ست

  گرفتار غمي ديرينه مانده ست

  شب سردي ست بي تو بودن ما

  بگو تا صبح چند آدينه مانده ست؟


 2. Top | #62

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  اردیبهشت 1389
  شماره عضویت
  378
  نوشته
  9,809
  تشکر
  5,211
  مورد تشکر
  11,679 در 5,265
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  parandeh پاسخ : *^*خاطرات و حكايتها - جلد سوم *^*


  عقب ماندگى ملامت برانگيز غرب در مساءله زنان

  ما معتقديم كه زنان در هر جامعه ى سالم بشرى قادرند و مى بايد فرصت پيدا كنند كه در حد خويش مسؤ وليت خود را در پيشرفتهاى علمى و اجتماعى و سازندگى و اداره ى اين جهان به عهده بگيرند. كه ميان زن و مرد از اين جهت هيچ تفاوتى نيست .
  هدف از آفرينش هر فرد انسان ، همان هدف از آفرينش بشريت است ، يعنى رسيدن به كمال بشرى و بهره بردن از بيشترين فضايلى كه يك انسان و يك فرد مى تواند به آن فضايل آراسته شود. لذا فرقى بين زن و مرد نيست . نشانه اش هم در درجه ى اول فاطمه زهرا سلام الله عليها و ديگر زنان بزرگ تاريخ در درجه ى بعد از ايشان است . يعنى فاطمه زهرا سلام الله عليها در قله ى بشريت قرار دارد و كسى از او بالاتر نيست . همان گونه كه مى بينيم ، آن بزرگوار به عنوان يك بانوى مسلمان اين فرصت و اين قدرت را يافت تا خود را به اين اوج برساند. پس فرقى بين زن و مرد نبايد باشد. به خصوص ‍ شايد از همين جهت است كه خداى متعال در قرآن كريم آنجا كه راجع به نمونه ى انسانهاى خوب و نمونه ى انسانهاى بد مثال مى زند، مثال را در هر دو مورد از زن انتخاب مى كند، كه در يك مورد همسر فرعون را و در مورد ديگر همسر نوح و لوط را مثال مى آورد: و ضرب الله مثلا للذين آمنوا امراءه فرعون
  (78) در مقابل وقتى مى خواهد در مورد انسان بد و نگونبخت و انسانى كه در جهت غلط حركت مى كند نمونه ارائه بدهد، به همسر نوح و لوط مثال مى زند. در اينجا شايد جاى سؤ ال باشد كه چرا مثال را از زن و مرد هر دو نمى آورد.
  در همه قرآن وقتى مى گويد ضرب الله مثلا للذين آمنوا يا كفروا در هر دو مثال را از زن مى آورد و آيا اين بدان معنا نيست كه ما بايد از ديدگاه اسلام پاسخى به برداشت غلط و متاءسفانه مستمر در تاريخ بشريت نسبت به جايگاه زن بدهيم ؟
  اسلام مى خواهد در مقابل اين برداشت و روش غلط و فهم نادرست كه در طول تاريخ از مساءله ى زن وجود داشته است بايستد. و من تعجب مى كنم جز استثناها، چرا بشريت همواره درباره ى مساءله ى زن و مرد كج فكر كرده است ؟ يعنى شما از تعليمات انبيا كه بگذريد در همه ى برداشتهاى بشرى و همه ى تحليلها و تفكراتى كه بشر داشته است جايگاه زن و مرد يك جايگاه نادرست و نسبت زن و مرد يك نسبت غلطى است . حتى در تمدنهاى خيلى بلند پايه ى دنياى باستان مثل تمدن روم يا ايران ، اگر نگاه كنيد، آنجا برداشت از زن را يك برداشت غلطى مشاهده خواهيد كرد كه من ديگر نمى خواهم جزئيات آن را بيان كنم و خودتان لابد مى دانيد. اگر هم بخواهيد، مى توانيد مراجعه كنيد. امروز هم متاءسفانه همان برداشت غلط على رغم جنجالها و هياهوها در زمينه ى مساءله ى زن و ادعاى اروپا در حمايت موضع انسانى زن وجود دارد. اروپاييها چون خيلى دير از خواب بيدار شدند مثل اينكه مى خواهند عقب افتادگى از لحاظ زمان را با هياهو و جنجالهاى دروغين جبران كنند، زيرا تا اواسط دهه هاى دوم اين قرن در هيچ جاى اروپا حتى آنجايى كه دمكراسى هم بود هيچ زنى حق راءى و حق صرف كردن مال خود را نداشت و از دهه ى دوم ، يعنى از سالهاى 1916 و 18 به بعد، كم كم در كشورهاى اروپايى شروع شده كه به زن حق اعمال نظر، براى تصرف در سرمايه ى خودش و حقوق اجتماعى مساوى با مرد بدهند. البته در تاريخ اروپا خانمهايى كه ملكه مى شدند و خانمهايى كه اشرافى بودند وجود دارند. اما حكم يك زن و زنان يك فاميل ، يا يك تيره و يك طبقه غير از مساءله ى زن است و اين تبعيض ها هميشه وجود داشته . يعنى خانمهايى بودند كه در سطوح بالاتر قرار مى گرفتند و مثلا ملكه ى وقت يك كشورى مى شدند كه اين امتياز از طريق خانواده و ميراث و اين قبيل چيزها به آنها داده مى شد. اما زن در جامعه ، به عنوان زن به هيچ وجه از حقوقى برخوردار نبوده است برخلاف ديدگاههاى اديان كه حالا سالم و دست نخورده اش اسلام است و ديگر اديان هم يقينا همين گونه اند.
  پس امروز هم كه دنياى تمدن غرب مى خواهد آن عقب افتادگى بسيار ملامت برانگيز خود را در مورد مساءله ى زن جبران كند باز به شكل ديگرى قضيه را دنبال مى كند و آن شكل به نظر من اين است كه اينها جانب مفاهيم انسانى را در مورد زن تحت الشعاع مسائل تبليغاتى و مسائل سياسى و مسائل اقتصادى قرار مى دهند. كما اينكه از اول هم كه در اروپا به زنان حقوقى داده شد بر همين مبانى غلط استوار بوده است . من وقتى در صحنه ى تفكرات عالم ، بينش اسلام را مطالعه مى كنم به روشنى در مى يابم كه زمانى جامعه ى بشرى خواهد توانست در مساءله ى زن و مرد سلامت و كمال مطلوب خود را پيدا كند كه ديدگاههاى اسلام را بدون كم و زياد و بدون افراط و تفريط درك كرده باشد و كوشش كند آنها را ارائه كند. ادعاى ما نسبت به مساءله ى زن در عالم اين است و ما آن چيزى را كه تمدنهاى مادى نسبت به زن عمل مى شود و امروز وجود دارد به هيچ وجه قبول نداريم و آن را به صرفه و صلاح زن و صرفه صلاح كل جامعه نمى دانيم .
  اسلام مى خواهد رشد فكرى و علمى و اجتماعى و سياسى و بالاتر از همه رشد فضيلتى و معنوى زنان به حد اعلا برسد و وجودشان براى خانواده ى بشرى و جامعه ى بشرى به عنوان يك عضو، حد اعلاى فايده و ثمره را داشته باشد. و لذا همه ى تعاليم اسلام ، از جمله مساءله حجاب بر اين اساس ‍ استوار است .
  (79)

  امضاء  جهان در حسرت آيينه مانده ست

  گرفتار غمي ديرينه مانده ست

  شب سردي ست بي تو بودن ما

  بگو تا صبح چند آدينه مانده ست؟


 3. Top | #63

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  اردیبهشت 1389
  شماره عضویت
  378
  نوشته
  9,809
  تشکر
  5,211
  مورد تشکر
  11,679 در 5,265
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  parandeh پاسخ : *^*خاطرات و حكايتها - جلد سوم *^*

  پایـــــــــان
  امضاء  جهان در حسرت آيينه مانده ست

  گرفتار غمي ديرينه مانده ست

  شب سردي ست بي تو بودن ما

  بگو تا صبح چند آدينه مانده ست؟


صفحه 7 از 7 نخستنخست ... 34567

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی