سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 59

موضوع: *^*خاطرات و حكايتها - جلد پنجم *^*

 1. Top | #31

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  اردیبهشت 1389
  شماره عضویت
  378
  نوشته
  9,809
  تشکر
  5,211
  مورد تشکر
  11,679 در 5,265
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  parandeh پاسخ : *^*خاطرات و حكايتها - جلد پنجم *^*  ماجراى سه پيامبر مبعوث ده به شهر انطاكيه و گفتگوى آنان با تمدنها پاسخ تمدنهابه پيامبران ! !
  شما خيال مى كنيد قدرتهايى كه آن روز بر دنيا مسلط بودند، كمتر از قدرت استكبارى امريكاى امروز احساس قدرت مى كردند؛ نه آنها هم همين طور احساس قدرت مى كردند. ببينيد با پيامبران چگونه حرف مى زندند. ببينيد برخورد تمدنها با كسانى كه بر خلاف هوى ها و هوسهاى آنها حرف مى زندند، چه قدر تحقيرآميز بود.
  به اين ماجراى سه نفر پيامبرى كه به سهر انطاكيه مبعوث شدند، توجه كنيد؛ و اضرب لهم مثلا احاب القرية اذجائها المرسلون . اصحيفه سجاديه ارسلنا اليهم اثنين فكذبوهما فعززنا بثالث فقالوا انا اليكم مرسلون (71)
  اين سه پيامبر، به سردمداران يك تمدن گفتند كه ما هدفى داريم ، پيامى داريم ، و آمده ايم با شما حرف بزنيم . مساءله مساءله ى كوه نشينى و سنگ تراشى نيست ، مساءله ى تمدن امپراتورى كذايى روم با آن جاه و جلال و با آن اآثار عظيم تاريخى است . اين انا اليكم مرسلون ت در بيان قرآن كه مبنى بر ايجاز است ، يك كلمه است ، پيامبران يك كلمه گفتند كه ما به سوى شما فرستاده شده ايم . اين طور نبوده كه همه مردم انطاكيه را يك جا جمع كردند و اين سه نفر رفتند سخنرانى كردند و گفتند: انا اليكم مرسلون ؛ نه انا اليكم مرسلون همان طورى گفته شد كه امام در طول اين ده سال به دنيا گفت . امام همين را مى گفت ديگر انا اليكم مرسلون . اى بشر غافل ! اى انسان اسير دست چند فاميل سياسى و صنعتى عالم ؟ اى ملتهاى تحقير شده ! ما آمده ايم شما را نجات بدهيم ، ما آمده ايم با شما حرف بزنيم . امام ده سال اين را مى گفت : انا اليكم مرسلون . شايد آن پيامبر هم در طول مدتى اين حرف را زندند.
  قالوا ما انتم الا بشر مثلنا و ما انزل الرحمن من شى ء ان انتم الا تكذبون (72) از طرف مقابل ، تكذيب و تحقير: نه آقا، شما چه مى گوييد؟ شما چه حرف تازه يى براى بشريت داريد؟ شما هم مثل بقيه ى مردميد؛ اسلام مخصوص خودتان را آورده ايد و حرف مخصوص خودتان را مى زنيد؛ همين لحنى كه سردمداران ماديگران مظلم و منحسوس دنيا، با انقلاب و با امام و با داعيان حق و پرچمداران حق ، حرف زندند و امروز حرف مى زنند.
  قالوا ما انتم الا بشر مثلنا و ما انزل الرحمن من شى ء ان انتم الا تكذبون قالوا ربنا يعلم انا اليكم لمرسلون . و ما علينا الا البلاغ المبين (73) حمله ى مجدد، از طرف پيامبران است : نه مقدسات را به شهادت مى گيريم كه ما به خير شما حرف مى زنيم . ما فرستاده ايم ، ما رسالت داريم ، ما با ما حرف داريم . به وجدانتان مراجعه كنيد، به اديانتان مراجعه كنيد، به انديشمندان پاكنهادتان - اگر داريد - مراجعه كنيد. ما مى خواهمى حرفمان را به شما برسانيم البلاغ المبين نمى خواهيم به دست خودمان در هر نقطه يى ، خشتى را از اين رو به آن رو برگردانيم . ما مى خواهيم انگيزش را در شما به وجود بياوريم ؛ صادر كردن انديشه و فكر و انقلاب و فرهنگ ، همانى كه بيش از همه چيز دشمن از آن خائف است .
  تا صحبت بلاغ مبين در ميان مى آمد، طرف مقابل جبهه اش خشن تر مى شود. اين جا ديگر صحبت تحقير نيست ؛ قالوا انا تطير نا بكم لئن لم تنتهوا لنزجمنكم و ليسنكم منا غذاب اليم (74) اين جا ديگر صحبت اين نيست كه در تبليغات خود لبخند تمسخر بزنند و بگويند حرف نو آوردند، لكن مبانى كهنه را ترويج مى كنند، نخير صفت بندى است ، او مى كويند اگر شما از اين رسالت و از اين حروف دست برنداريد، تهديد مى شويد ليسنكم منا عذاب اليم آن وقت اين جاست كه پيامبر در مقابله ى با اين روش ، باز به يك ضربه ى متقابل مضاعف دست مى زند؛ قالوا طائر كم معكم اءئن ذكر تم بل انتم قوم مسرفون (75)
  تفسير الهى از تكامل تاريخ و نقطه ى عطف
  اين حادثه هميشه بوده ، امروز هم هست ، آن روز هم دنيا و دنياداران در مقابل حركت پيامبر، با چهره ى خشن و سرد و با كمال خشونت رفتار مى كردند؛ مخصوص امروز نيست ؛ اما در همه موارد هم آن جبهه يى كه در نهايت عقب نشينى كرده ، همان جبهه متكبر و مستكبر بوده است تم اين جاست كه تاريخ روز به روز تكامل پيدا كرده است . تفسير الهى تاريخ ، اين است تكامل تاريخ ، يعنى اين .
  اين ماركسيستهاى غافل و بيچاره كه چوب كج فهميهاى خودشان را خوردند، اينها تكامل را پيچيدگى معنا مى كردند. جامعه تكامل ، يعنى جامعه ى تكامل ، يعنى جامعه ى تكامل ، يعنى جامعهى پيچيده ؟ هر چه جامعه پيچيده تر باشد. از لحاظ ارتباطات اجتماعى و اقتصادى و بعد هم تكنولوژى ، متكاملتر باشد، از لحاظ ارتباطات اجتماعى و اقتصادى و بعد هم تكنولوژى متكاملتر است معناى تكامل اين نيست . تكامل يعنى مفاهيم عالى را بهتر درك كردند تخلف به اخلاق عالى را بيشتر پيدا كردند، و يك قدم به سوى يك معرفت صحيح جلو رفتن . به اين ترتيب ، بشريت قدم به قدم جلو آمده ، تا به دوران نبوت خاتم رسيده ؛ و امروز هم همان حركت به سمت پيش ادامه دارد.
  مگر مى شود دنيا در همين جهالت باقى بماند؟ مگر ممكن است كه اكثريت قاطع بشر، دستخوش هوسهاى خيانت آميز و همواره با برنده ترين ابزارهاى بشرى در خدمت قلدرهاى روزگار باشد؟ اين نقطه عطف است ، و ما پيش خواهيم رفت ؛ البته شرط هم دارد.
  مواجهه و مقابله در جناح حق ، به پايدارى و هوشيارى احتياج دارد
  نكته ى اساسى آن است كه اين مواجهه و مقابله و جناح حق ، به پايدارى و هوشيارى و مقاومت و همان از منيت خارج شدنى كه امام هميشه مى گفتند، احتياج دارد. بايد مجموعه ى قابل توجهى از انسانها در جامعه ى انقلابى و حق باشد، كه اين زد و زيورهاى دنيو برايش ارزشى نداشته باشد. اگر ما اين مجموعه را داشته باشيم ، با تحمل مشاق ، پيشرفت قطعى داشت .
  مشاقى كه انسان به قيمت ترقى بشريت به يك قدم بالاتر مى خواهد آن را تحمل بكند، با ارزش است ؛ همان هدفى كه به خاطرش حسين به على (عليه السلام ) به شهادت مى رسد؛ ديگر از اين كه بالاتر نيست . آن همه امام حسين رنج كشيد. مگر امام حسين نمى توانست در خانه ى خودش بنشيند؟
  (76)
  امضاء  جهان در حسرت آيينه مانده ست

  گرفتار غمي ديرينه مانده ست

  شب سردي ست بي تو بودن ما

  بگو تا صبح چند آدينه مانده ست؟


 2. Top | #32

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  اردیبهشت 1389
  شماره عضویت
  378
  نوشته
  9,809
  تشکر
  5,211
  مورد تشکر
  11,679 در 5,265
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  parandeh پاسخ : *^*خاطرات و حكايتها - جلد پنجم *^*  دوران سياه و نكبت بار پادشاهى ، پشتيبانان رژيم ستم شاهى بركات انقلاب اسلامىايران و جريان شيطانى دشمنى با انقلاب
  رهبر معظم انقلاب اسلامى در آستانه فرا رسيدن بيست و يكمين بهار انقلاب اسلامى پيام مهمى خطاب به مردم و مسؤ ولان صادر فرمودند. بخش اول اين پيام
  در باره ريشه هاى انقلاب اسلامى و جريانات بعد از پيروزى آن است و از آنجا كه هدف اصلى اين مجموعه تبيين صحيح تاريخ مخصوصا تاريخ انقلاب اسلامى و بويژه براى نوجوانان و جوانان است لذا درج اين بخش از پيام را بسيار ضرورى مى دانيم .
  ملت سرافراز ايران !
  هر ملتى و كشورى در طول زندگانى ممتد خويش ، دورانهايى و حوادثى را مى گذراند كه تاءثير آن در سرنوشت تاريخى او بسى تعيين كنند و ماندگار است و مى تواند او را به نيكبختى و عزت و اقتدار، يا سيه روزى و ذلت و حقارت بكشاند. اين حوادث هر چند سال ها به طول انجامد در مقايسه با عمر ملتها، در حكم لحاظيى زودگذر ايمان و استقامت نشان دهد قله هاى شرف و بهروزى را فتح مى كند و قدم در جاده ى پيشرفت و تعالى مى گذارد و با هر گردنه ى دشوار و سنگلاخى مواجعه شود از آن عبور مى كند و خود را به هدف مى رساند. ولى اگر ضعف و تن پرورى و دل سپردن به لذت و راحت موقت و ناهوشمندى و بى ارادگى و بى ايمانى گريبانگير او شود آينده ى خود را تباه مى كند و دستخوش ذلت و اسارت و وابستگى مى شود، و همه ى سختى ها و گرفتاريها ملل عالم كه ناشى از وابستگى و اسارت است پى در پى به بتدريج بر او مى تند و او را دچار بدبختى دنيا و آخرت مى كند.  ملتهاى پيشرو و موفق جهان در همه ى دوران ها، ملتهايى هستند كه در يكى از چنين لحظه هاى تاريخى تصميمى شرافتمندانه و شجاعانه گرفته و سختى هاى مجاهدات و پايدارى را با شوق و شور، تحمل كرده اند و خود را با تلاش و هوشمندى به نقطه ى امن و عزت و استقلال رسانده اند.
  ملت بزرگ ايران در انقلاب اسلامى كبير خود كه در چنين روزهايى در سال 1357 به اولين پيروزى تاريخى خود رسيد يكى از زيباترين و شگفت انگيزترين نمايش ها را از اينگونه در صحنه ى تاريخ اجراءكرد.  امضاء  جهان در حسرت آيينه مانده ست

  گرفتار غمي ديرينه مانده ست

  شب سردي ست بي تو بودن ما

  بگو تا صبح چند آدينه مانده ست؟


 3. Top | #33

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  اردیبهشت 1389
  شماره عضویت
  378
  نوشته
  9,809
  تشکر
  5,211
  مورد تشکر
  11,679 در 5,265
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  parandeh پاسخ : *^*خاطرات و حكايتها - جلد پنجم *^*


  ضربه هاى رژيم پهلوى به ملت ايران
  رژيم پهلوى كه در بى كفايتى و فساد و سرسپردگى به بيگانگان در ميان حكومتهاى فاسد اين منطقه از همه رو سياه تر بود در طول دهها سال حكومت خود بزرگترين ضربه ها را بر ملت و كشور ايران وارد آورده بد؛ ملت را با ديكتاتورى خشن و سركوب بى رحمانه از صحنه ى سياسى كشور بيرون راند، منافع كشور را قربانى بندوبست با قدرت هاى مداخله گر و كمپانى هاى غارتگر كرد، جوانان را با رواج ابتذال و شهوترانى از انديشيدن به سرنوشت كشور باز داشته و صداى هر معترض و آزاديخواههى را در گلو شكسته بود.
  با نابود كردن كشاورزى ملى و وابسته كردن صنعت ناقص و معيوب ، و بازگذاشتن دست بيگانگان حريص و نوكران دربار و غارت منابع نفتى و بذل و بخشش ثورت ملى به اربابان آمريكايى و اروپايى و ويران كردن روستاها و تبديل ايران به بازار كالاهاى بى ارزش ‍ خارجى و پس مانده ى محصولات كشاورزى آمريكا و برنامه هاى خائنانه ى ديگرى از اين قبيل ، اقتصاد كشور را دچار انحطاط مزمن و وابسته به اراده ى قدرت هاى خارجى كرده و رگ حيات ملت را به دست دشمنان سپرده بود.
  ايمان و فرهنگ و اعتقادات ملت ايران را به تمسخر گرفته و با تحقير آن و ترويج تحميلى فرهنگ غرب ، به مبارزه يى جدى با خودباورى و اعتماد به نفس اين ملت بزرگ كمر بسته بود.
  دين و روحانيت را كه در طول چند قرن هميشه منشاء حق طلبى و عدالت خواهى و آزادگى و سنگر اصلى مقاومت در برابر تهاجم بيگانگان و ستمگران و مستبدان بودند، و مورد سخترين انتقامها قرار داده و با همه ى وسايل زور و تهديد و تهمت و تبليغ با آنها رفتار مى كرد. درحاليكه فقر و تنگدستى و گرسنگى و سطح پايين زندگى گلوى اكثريت ملت ايران را مى فشرد، اسراف و ولخرجى و تجمل و زندگيهاى افسانه وار و كاخهاى شاه و خانواده و رجال دربارى و فرماندهان نظامى اش از يكطرف و غارت منابع ملى بوسيله كمپانيهاى بيگانه و دلالان داخلى شان از طرف ديگر روزبروز عرصه را بر مردم تنگ تر مى كرد.


  احكام نجاتبش اسلام بدست گنهكار سران رژيم بلكى از صحنه ى زندگى اجتماعى خارج شده و حتى رعايت تقواى دينى و نماز و عبادت در محيطهاى زير نفوصحيفه سجاديه مستقمى رژيم مانند محيطهاى نطامى و آموزشى ، مورد تمسخر و در مواردى جرم بود.
  كمترين انتقادى از رژيم ظالم و سفاك با برخوردهاى خشن و خونين رورو مى شد و ساواك جهنمى شاه كه بوسله سياى آمريكا و صهيونيست هاى ضد بشر سازماندهى و تجهيز شده بود سخت ترين شكنجه ها و مخوفترين زندان ها را براى سركوب كسانيكه جراءت مقابله با آن رژيم را به خود مى دادند، آماده داشت .
  حوزه هاى علميه و طلاب و علماى مبارز و جوانان و دانشجويان و دانشگاهها بخصوصى آنهايى كه از دين و مبارزات دينى دم مى زندند، مورد خشن ترين وحشيگريها قرار مى گرفتند.
  كشور رو به ويرانى ، ايمان دينى رو به اضمحلال ، استقلال و عزت و شرف ملى مورد غارت بيگانگان و آينده ى ايران و ايرانى به شدت تيره و سياه بود.

  امضاء  جهان در حسرت آيينه مانده ست

  گرفتار غمي ديرينه مانده ست

  شب سردي ست بي تو بودن ما

  بگو تا صبح چند آدينه مانده ست؟


 4. Top | #34

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  اردیبهشت 1389
  شماره عضویت
  378
  نوشته
  9,809
  تشکر
  5,211
  مورد تشکر
  11,679 در 5,265
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  parandeh پاسخ : *^*خاطرات و حكايتها - جلد پنجم *^*  نداى مرد الهى و روحانى ولبيك مردم
  نهضت اسلامى به رهبرى امام خمينى عظيم در ميانه ى سالهاى 1341 تا 1357 در چنين شرايطى آغاز شد و رشد و تكامل يافت . امام بزرگوار ما با تكيه به تعاليم اسلام ناب محمدى (صلى الله عليه وآله )، و با اعتماد به ايمان دينى مردم ، و با شجاعت و اخلاص و توكل كم نظير خود، راه مبارزه را در ميان سختى ها و مصائب طاقت فرسا گشود و پيش رفت و صبورانه و پيامبر گونه ذهن و دل مردم را با واقعيتهاى تلخ و راه علاج آن آشنا كرد.
  ملت ايران كه از اولين قدمها به نداى اين مرد الهى و روحانى گوش ‍ فرا داده و به منطق حق و درس روشنگر او دل بسته بودند، با انگيزه ى نيرومند ايمان و عشق به اسلام فداكارى ها و جانفشانى ها فراموش ناشندنى كردند. در خرداد سال 42 در تهران و برخى نقاط ديگر كشور چنان قيامى به راه انداختند كه رژيم سفاك براى سركوب آن از همه ى ساز و برگ نظامى خود استفاده كرد و هزاران شهيد بر روى اسفالت خيابانهاى تهران و قم و جاده ى ورامين به خون غلطيدند. و صدها تن از مبارزان و زبدگان و در راءس همه ، امام بزرگوار به زندآنها كشيده شدند.
  در سال هاى پس از آن نيز كه مبانى اسلام و نهضت انقلابى آن به طور پيوسته  و بى گسست . بوسيله ى زبدگان و دلسوختگان در فضاى كشور همه جا آشكار و پنهان تدريس و تبليغ مى شد، مردم مؤ من بخصوص ‍ جوانان ، شجاعانه و مؤ منانه بدان مى گرويدند و فكر و دل خود را به هدايتهاى قرآنى ، روشن و دست و زبان و جسم و جان خود را در دفاع از آن تلاش و در راه آن به ميدان مى آوردند.
  آنچه در طول سالهاى مبارزات نهضت اسلامى در ايران گذشت هرگز در تاريخ شناخته شده ى ما نظير نداشته است . در زير ظاهر آرام زندگى ملت ، جريان مبارزات اسلامى شبكه ى عظيمى از انواع تلاش هاى اسلامى و تهيه و پخش بيانيه ها و جزوه ها و فعاليتهاى تربيتى و تعليميى بر اساس رهنمود اسلام ، تا تظاهرات و راهپيماييها و تجمعهاى بزرگ دينى و مردمى و تا تشكيل مجموعه هاى عملياتى و فداكاريهاى شگفت آور و مثال زدنى ، و همه به نوعى متصل و مرتبط به قلب تپنده ى اين مبارزه ى عمومى و برخوردار از رهبريهاى آن روح بزرگ و ايمان ناب و مغز متفكر.
  امام بزرگوار ما در اين مدت در عين هدايت مردم و گستردن دامنه ى آگاهى و همگانى و كشاندن توده ى ميليونيى به مبارزه ، انديه ى حكومت اسلامى را نضج قوام بخشيد و در مقابل دو مكتب رايج سياسى عالم يعنى حكومت ديكتاتوريى حزبى كمونيستى در شوروى سابق و چين و اقمار آنها در اروپا و آفريقا و ديگر نقاط و حكومت هاى پارلمانى غربى كه سلطه ى سرمايه داران و كمپانيها بر فكر و اختلاق و سرنوشت مردم به نام دموكراسى بود، راه اسلامى را مطرح كرد (77) كه در آن بر دو عنصر دين و انسان به طور اساسى تكيه شده و ايمان دينى و اراده ى مردمى بزرگترين شاخصه ى آن است . نظام اسلامى در مكتب امام خمينى نظام عدل و ايمان و عقل و آزادگى و مردمگرائى است . و استقلال ملى و رد نظام سلطه ى بين المللى در مكتب امام بزرگوار ما داراى چنين ريشه هاى عميقى است .

  امضاء  جهان در حسرت آيينه مانده ست

  گرفتار غمي ديرينه مانده ست

  شب سردي ست بي تو بودن ما

  بگو تا صبح چند آدينه مانده ست؟


 5. Top | #35

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  اردیبهشت 1389
  شماره عضویت
  378
  نوشته
  9,809
  تشکر
  5,211
  مورد تشکر
  11,679 در 5,265
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  parandeh پاسخ : *^*خاطرات و حكايتها - جلد پنجم *^*


  رويگردانى ملت ايران از زورگويان عالم
  ملتى كه نظام اسلامى را انتخاب مى كند از آنجا كه مؤ من به اسلام و عاشق عدالت ، و پايبند به منطق و عقل و دين ، و آزد از تحمييل و زورگويى است و بطور طبيعى همه ى قدرتهاى سلطه گر سياسى و اقتصادى و فرهنگى عالم را نفى مى كند و از همه ى زورگويان و چپاولگران و متجاوزان بين الملى روى بر مى تابد و اگر از آنان تعرضى ببيند با همه ى توان در مقابل آنان مى ايستد و از استقلال و شرف و آزادگى خود دفاع مى كند، و از آنجا كه معتقد به بردارى همه ى مسلمانان و شرف همه ى انسانهاست در هر نقطه ى جهان كه ملتى را مقهور دست ظلم و استكبار ببيند با آنان احساس همدردى مى كند و اگر بر آزادى طلبى همت گمارند، دست كمك به آنان مى دهد.
  دفاع شجاعانه ى ملت و دولت ايران از مردم مظلوم فلسطين و مواضع و رفتار لبنان ، و مواضع معروف و زبانزد آن در برابر دو برابر قدرت متعارض ديروز يعنى شوروى سابق و آمريكا،
  (78) و نظر صريح و قاطع آن نسبت به رژيم غصب و ظلم و ترور صهيونى در كشور فلسطين اشغالى و موضع استوار و متقن و شجاعانه ى آن در برابر همه ى قلدان و روزگويان عالم تا امروز، همه و همه از اين انديشه هاى بنيانى نظام اسلامى سرچشمه مى گيرد.
  امام بزرگوار ما با ارائه ى مكتب سياسى اسلام ، خط بطلان بر همه ى تلاشهاى فرهنگى و سياسى دشمنان اسلام در طول يك قرن و نيم گذشته كشيد كه سعى كرده بودند اسلام را به كلى از عرصه ى زندگى جامعه بيرون رانده و با طرح نظريه ى چدايى دين از سياست ، ديندارى را فقط پرداختن به عبادت و اعمال شخصى قلمداد كنند، و با حذف اسلام از صحنه ى سياست جهان ، كشورهاى اسلامى را عرصه ى غارتگريها و تاخت و تازهاى سياسى و نظاميى خود نمايند.
  با ارائه و تعليم و تبليغ مكتب سياسى اسلام ، كه در آن هم نقش مردم و اراده و خواست آنان و هم نقش هدايت الهى و احكام سعادتبخش ‍ قرآنى در اداره ى زندگى عمومى و حكومت ، مشخص گرديده ، و جايگاه ايمان و جهاد و ارداده و تدبيير تبيين شده است . مبارزات گسترده ى مردم ، سمت و سوى منطقى و فكرى خود را يافت و امام حكيم فرزانه و شجاع ، در موضع رهبر بى معارض ، چون خورشيدى صحنه ى مبارزات را روشن كرد، و سيل عظيم مردم به سوى ميدان هاى نهضت اسلامى سرازير شد، و رهبرى حكيمانه و هميشه بيدار امام موجب شد كه هجوم وحشيانه ى رژيم و مزدورانش به مردم مبارز، نه فقط عزم انقلابى آنان را سست نكند، كه آتش خشم و عزم انقلابى آن را تيزتر نيز بنمايد. كمك هاى سياسى و تسليحاتى و امنيتى آمريكا و صهيونيسم و ديگر حاميان رژيم منحوص پهلوى كه در تمام اين مدت به سوى آن سرازير مى شد، سود نبخشيد و ملت ايران به كمك خداوند متعال و عنايات حضرت بقية الله ارواحنا فداه و با سلاح ايمان و جهاد و عشق و شهادت ، بر رژيم تا دندان مسلح پهلوى پيروز شد و نظام پوسيده ى سلطنت را پس از قرنها سلطه ى ظالمانه و تحقيرآميز، به دور افكند و بنيان شامخ نظام اسلامى را كه بر ايمان و معرفت و منطق و اراده ى مردم استوار است بنا كرد.

  امضاء  جهان در حسرت آيينه مانده ست

  گرفتار غمي ديرينه مانده ست

  شب سردي ست بي تو بودن ما

  بگو تا صبح چند آدينه مانده ست؟


 6. Top | #36

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  اردیبهشت 1389
  شماره عضویت
  378
  نوشته
  9,809
  تشکر
  5,211
  مورد تشکر
  11,679 در 5,265
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  parandeh پاسخ : *^*خاطرات و حكايتها - جلد پنجم *^*


  ملت ايران با وحدت كلمه و با تمسك به اسلام و رهبرى شجاعانه و حكيمانه ى مردمى الهى و دين شناسى بزرگ و مؤ من و صالح ، نظام جمهورى اسلامى را بر سر كار آورد و نمونه ى بديعى از نظام سياسى را با كارگزارانى از متن مردم مؤ من و مبارز و نه از اشرافزادگان و خانزداگان فاسد و وابسته - دو برابر چشم جهانيان قار داد.
  شعارها، هدف ها، راهها و روشهاى اين نظام جديد و بديع همه از سرچشمه هاى زلال معارف و احكام اسلام و قرآن جوشيده بد و لذا پشتوانه ى ايمان عميق ملت ايران به اسلام و اعتماد ديرين آنان به علماى دينى ، ضامن تحقيق آن شعارها و ره سپردن به سوى آن هدفها و پيمودن آن راهها و روشها گشت .
  با پيرروزى انقلاب اسلامى و سر برافراشتن جمهورى اسلامى بطور همزمان دو جريان عظيم در سراسر گيتى آغاز شد:
  اول : روند ستايش و ايد و درس گيرى از سوى ملتهاى مستضعف و زير ستم ، بخصوص در كشورهاى اسلامى و نيز مسلمانان سراسر جهان و همه يى آزادانديشان عالم .
  دوم : روند نگرانى و توطئه و دشمنى از سوى دولتهاى مستكبر و صهيونيستها و سرمايه داران غارتگر بين الملى و نيز وابستگان آنها در برخى كشورهاى ديگر.
  جريان اول كه سرگذشتى ناگفته و عمدا مكتوم مانده و بسى درس آموز و عبرت انگيز دارد، يكى از پديده هاى كم نظير تاريخ است و سزاوار است محققان جوان و پيگير ما در زمينه هاى سياسى و اجتماعى و تاريخى درباره ى آن به كناش برخيزند. خلاصه ئى از اين سرگذشت آن است كه با تشكيل جمهورى اسلامى در ايران ، مسلمانان در همه ى جهان هويتى تازه يافتند و احساس عزت و شخصيت اسلامى ، در آن دميده شد، كوشش مستمرى كه در طول دهها سال از سوى قدرتهاى استعمارى و استكبارى براى تحقير مسلمانان بكار رفته بود، نقش بر آن گشت و در همه جا دنياى اسلام روحيه ى افتخار به اسلام و سملمان بودن رو به رسد و گسترش ‍ گذاشت .
  نهضت هاى فرهنگى و سياسى از سوى جوانان و آزادگان مسلمان در چهار گوشه ى عالم شكل گرفت ، از غير مسلمانان كسان بسيارى به اسلام و كتب انقلابى آن ايمان آوردند و كسان بسيار ديگرى به ديانت و رسالت دين در تحولات اجتماعهى دل بستند، و امام خمينى عظيم ، همچون رمز هويت اسلامى و پرچمدار مبارزه با استكبار و فرعونها و زورگويان بين المللى شناخته شد. كسانيكه توفيق نظاره و تاءمل در تظاهرات ملتها و ابراز
  اندازه اين تصوير تغيير داده شده است براي نمايش اندازه واقعي كليك نماييد .  امضاء  جهان در حسرت آيينه مانده ست

  گرفتار غمي ديرينه مانده ست

  شب سردي ست بي تو بودن ما

  بگو تا صبح چند آدينه مانده ست؟


 7. Top | #37

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  اردیبهشت 1389
  شماره عضویت
  378
  نوشته
  9,809
  تشکر
  5,211
  مورد تشکر
  11,679 در 5,265
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  parandeh پاسخ : *^*خاطرات و حكايتها - جلد پنجم *^*  احساسات عميق آنان نسبت به جمهورى اسلامى و امام راحل و مسؤ ولان برجسته ى آن را پس از انقلاب تا امروز داشته اند و شوق و شور و ستايش و تحسين بى سابقه ى آنان را نسبت به اين بنيان رفيع و همچنين نسبت به مسؤ ولان و شعارها و پرچم كشورمان در تمام مدت اين بيست سال ديده يا شنيده اند، مى توانند عظمت اين پديده را ادراك كنند.
  در بسيارى از كشورهاى اسلامى ، حاكميت دين و عزت و استقلال اسلامى ، شعار مبارزان و جوانان و روشنفكران شد و خيل عظيمى از جوانان آنان ، منش و رفتار جوانان ايرانى را الگوى خود قرار دادند. و بسيارى از رؤ سا و سياستمداران آنان نيز تظاهر به مسلمانى و دينانت را از سر مصلحت ، جايگزين تظاهر به بى دينى و بى بند و بارى كردند ! اين جريان يعنى پشتيبانى و طرفدارى و سرسپردگى مسلمانان و آزاديخواهان در سراسر جهان نسبت به جمهورى اسلامى و ملت ايران با وجود تبليغات خصمانه ى شبكه ى تبليغاتى استكبارى كه شبانه رز بر ضد ايران اسلامى سرگرم كار است ، همچنان ادامه دارد و تا وقتى ملت ايران در مواضع انقلابى و اسلامى افتخارآميز خود ثابت قدم است ادامه خواهد داشت ان شاء الله .
  جريان دوم يعنى روند دشمنيها و كينه ها و توطئه ها از نخستين روزهاى پيروزى انقلاب آغاز شد و بتدريج با زائل شدن حيرت و گيجى و سردرگمى يى كه سياستمداران دولتهاى استكبارى و غارتگران و صهيونيستها بر اثر پيروزى انقلاب اسلامى در اين نقطه ى حساس جهان بدان دچار شده بودند، گسترش و عمق و تنوع يافت . پيشرو و پرچمدار اين خصومت آشتى ناپذير دولت آمريكا و زائده صهيونيست آن در خاورميانه بودند. كه با سقوط رژيم پهلوى ، مطيع ترين متحد و مزدور خود در منطقه را از دست داده و از منافع نامشروع سياسى و اقتصادى خود در ايران محروم شده بودند. شرح اين روند خباثت آميز و بغض آلود و برخاسته از كينه ئى عميق در سطور و صفحاتى معدود نمى گنجد و ظرفيت دهها كتاب و هزاران صفحه براى تبيين آن لازم است ، كه بحمدالله نوشته هاى آگاهانه يى زمينه در دسترس همگان است .
  فهرست تلاشهاى خصمانه ى جريان شيطانى دشمنى با انقلاب اسلامى
  نگاهى به فهرست اين تلاشهاى خصمانه كه شامل اقدامهاى سياسى و تهاجمات نظامى و تدارك كودتاها و شورش آفرينى در مناطق متعددى از كشور و محاصره ها و توطئه هاى اقتصادى و حبس ذخائر ارزى و به كارگيرى صدها راديو و روزنامه و دهها هزار مقاله و گفتار تبليغاتى ، و در سالها اخير، شبيخون همه جانبه ى فرهنگى است مى تواند عمق دشمنى غارتگران بين المللى و صهيونيست ها و قدرتهاى استكبارى و در راءس همه ، دولت آمريكا را با اسلام و انقلاب اسلامى و ملت انقلابى ايران نشان دهد.
  تنها يكى از اين اقدامهاى خصمانه ، تشويق و تحريك و سپس كمك همه جانبه به رژيم عراق براى راه اندازى جنگى ويرانگر با ملت ايران بود كه هشت سال به طول انجاميد و علاوه بر خسارتهاى سنگين انسانى و مادى و ويرانگرى صدها شهر و روستا و بلعيدن امكانات گرانبهاى كشور، ملت و دولت ايران را در فرصت مغتنمى كه بايد صرف سازندگى ويرانيها و اصلاح مفاسد دوران طاغوت مى شود، به خود مشغول ساخت و هشت سال از عمر انقلاب بزرگ ما را به جنگى بزرگ و دفاع از مرزها و سرزمينهاى ميهن عزيز مصروف ساخت .
  اين جريان شيطلانى و رذيلانه در طول دو دهه بطور مستمر ادامه داشته و باقتضاى شرائط گوناگون ، رنگ و نشانهاى مختلف يافت است ، ولى خصوصيت هميشگى آن سردمدارى آمريكا و صهيونيزم ، هدف هميشگى آن باز گرداندن ايران به وابستگى رژيم پهلوى ، و اصلى ترين آماج هميشگى آن سه عنصر: اسلام ناب محمدى ، وحدت ملى و جايگاه رهبرى بوده است .
  آنان مى خواستند با تهاجمات متوالى سياسى و نظامى و اقتصادى و فرهنگى و با نشانه گرفتن اصليترين پاياهاى نظام اسلامى ، انقلاب را از مهمترين وظائف بلند مدت خود يعنى سازندگى مادى و معنوى جامعه و كشور ناتوان نشان دهند و به اين ترتيب از الگو شدن جمهورى اسلامى در دنيا اسلام جلوگيرى كنند.
  اما انقلاب بزرگ ما در ميان همه اين خصومتها، راه دشوار خود را با اقتدار و صلابت طى كرد و ملت ايران با الهام از هدايتهاى هميشه روشنگر امام راحل با ايمان و اراده و هوشيارى خود، گردنه هاى دشوار را پشت سرگذاشت و به موفقيتهاى درخشان دست يافت . نه در  اولين سال انقلاب كه عناصر وابسته به رژيم گذشته با كمك سفارت آمريكا سعى در ايجاد آشوب و بلوا در نقاط مختلف مى كردند و قلمها و زبانهاى مزدود و گنهكار، انقلاب و اركان اساسى آن را مورد تهاجم تبليغاتى قرار مى دادند (79) و نه در سال 60 كه دست گنهكار گروهك منافقين و همدستان آتش فتنه ئى بزرگ را برافروختند و ترور و ناامنى راحتى به خانه هاى مردم عادى كشاندند (80) و نه در دورانى كه تهران و دهها شهر كشور هدف بمباران جنگنده هاى اهدائى شرق و غرب به رژيم عراق قرار داشتند، نه در دوران محاصره ى اقتصادى در عين گرفتارى كشور به هزينه هاى جنگ ، و نه در سالهاى آخر دههه شصت كه در آمدهاى كشور به يك سوم رسيد، نه در آن هنگام كه امام عظيم الشاءن ما از ميان ملت خود رخت بربست و مردم ، پدر و استاد و مرشد بزرگ و حكيم خود را از دست دادن و نه در سالهاى بعد از امواج خشم ديوانه وار آمريكا و صهيونيزم بخاطر ادامه ى راه امام بصورت تهديد نظامى و تحميل مشكلات اقتصادى و تبليغ رسانه اى وو تلاش وسيع سياسى ، بسوى نظام جمهورى اسلامى و مردم ايران روانه بود... و نه تا امروز، هرگز انقلاب از پيمودن راه خود بسمت بناى كشورى آباد و آزاد و مستقل و برخوردار از عزت و نشاط و پيشرفت مادى و معنوى در زير لواى اسلام و با تكيه بر معارف و احكام قرآن ، باز نايستاده و سستى به خود راه نداده است .

  امضاء  جهان در حسرت آيينه مانده ست

  گرفتار غمي ديرينه مانده ست

  شب سردي ست بي تو بودن ما

  بگو تا صبح چند آدينه مانده ست؟


 8. Top | #38

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  اردیبهشت 1389
  شماره عضویت
  378
  نوشته
  9,809
  تشکر
  5,211
  مورد تشکر
  11,679 در 5,265
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  parandeh پاسخ : *^*خاطرات و حكايتها - جلد پنجم *^*  سازندگى مادى و معنوى انقلاب اسلامى
  در سازندگى مادى كشور آنچه در اين بيست سال اتفاق افتاده ، در همه دوران حكومت جباران پهلوى و پيش از آن بى سابقه است و حجم خدماتى كه در اين مدت


  بدست فرزندان كشور و پروردگار انقلاب ايران عزيز شده است فهرستى بلند و افتخارآميز دارد، و البته در راءس همه ى آنها و مهمترين خدمت انقلاب در زمينه ى بناى علمى و عمرانى كشور، روح خودباورى و اعتماد به نفسى است كه سرمايه ى ازديات رفته ى ملت ايران در طول قرنهاى اخير بود و نابود كردن آن ، گناه بزرگ پادشاهان بيكفايت و دست نشانده ى غرب بوده است . امروز ايرانى احساس مى كند كه خود قادر به اداره ى كشور، قادر بر سازندگى ، قادر بر سازندگى ، قادر بر عبور از موانع و قادر بر ابتكار و نوآورى است ، و اين همان سرمايه ى لايزالى است كه هر ملتى را در رسيدن به هدفهاى خود كامياب مى سازد، و همين است كه در بيست اسلا گذشته آنهمه افتخارات را در زمينه هاى علمى و صنعتى و نظامى و سياسى نصيب ملت ايران كرده است .
  در سازندگى معنوى محصول تلاش بيست ساله ى انقلاب ، رشد دين و معنويت ، رشد استقلال و عزت ملى و رشد آزادى و روشن بينى سياسى قشرهاى مختلف ، و هر يك در جاى خود مايه ى مباهات و سربلندى ملت ايران و موجب تحسين و ستايش ملتهاى ديگر و برجستگان منصف است . مقايسه ى دستاوردهاى ملت ايران در اين سه مقوله با دوران حكومت سلطنت بسى آگاه كننده است ، دورانى كه معنويت و دين در انزواى كامل ، و فساد و بى بند و بارى در همه ججا رايج بود، بيان و قلم صاحبان انديشه و علم ، ممنوع و اختناق سياسى تيره كننده ى فضاى كشور بود، ملت ايران مقهور سياست هاى بيگانگان و بكلى از صحنه ى مسائل جهان و منطقه و حتى مسائل كشور خود محروم بود، ايران محل اجراى اراده ى آمريكا و انگليس و صهيونيزم و سرمايه داران بيگانه ، و ايرانى اسير سياست هاى آنان و شاه وابسته و دست نشانده بود.
  امروز به بركت انقلاب و با وجود صدها دسيسه ى اقتصادى و سياسى و فرهنگى از سوى دشمنان ، ملت ايران زنده و با نشاط، مسئولان و دولتمردان كوشا و دلسوز، استعدادهاى جوانان در جوشش و بالندگى ، طرحهاى سازندگى مادى و معنوى در حال پيشرفت به دست ايرانى ، عزت و استقلال كشور در دنيا همچون نمونه يى معروف و مثال زدنى ، پيوند ميان ملت و مسئولان در دنيا كم نظيرت شعارها و هدفهاى ملت و دولت يكسان و همه با سمت و سوى ايرانى بزرگ و آباد و متحد و الگو براى كشورهاى اسلامى ، و آفاق آينده ، روشن و تابناك است .

  امضاء  جهان در حسرت آيينه مانده ست

  گرفتار غمي ديرينه مانده ست

  شب سردي ست بي تو بودن ما

  بگو تا صبح چند آدينه مانده ست؟


 9. Top | #39

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  اردیبهشت 1389
  شماره عضویت
  378
  نوشته
  9,809
  تشکر
  5,211
  مورد تشکر
  11,679 در 5,265
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  parandeh پاسخ : *^*خاطرات و حكايتها - جلد پنجم *^*


  قدمهاى ملت ايران براى تداوم انقلاب اسلامى
  اكنون ملت عزيز بويژه جوانان كه اميدهاى آينده ى كشورند بايد با تكيه بر گذشته و حال ، آينده را بسازند، نخستين قدم ، شناخت نعمت بزرگ الهى انقلاب و اسلام و شكرانه آن به درگاه خداوند منان و درخواست توفيق براى تداوم بخشيدن به اين راه روشن و سعادتبخش است ، دشمن دشمنان و هياهوى آنان نبايد اراده ها را سست و دلها را مرعوب كند. ملت ايران نشان دهده كه مى تواند بر دشمنى مانند ابر قدرتها در عرصه هاى مختلف پيروز شود و با استقامت و ايمان و مجاهدت ، دشمن را از سر راه دور كند.
  خطاى بزرگى است كه اگر كسى گمان كند كه با نرمش و عقب نشينى ميتوان دشمن را از پيشروى باز داشت . دشمن يعنى همان استكبار جهانى و بطور ويژه آمريكا و صهيونيزم ، به چيزى كمتر از بازگرداندن وضع پيش از انقلاب يعنى سلطه ى كامل سياسى و اقتصادى و قبضه كردن ايران و بر سر كار آوردن دست نشانده ئى همچون محمدرضا پهلوى راضى نخواهد شد. ملت ايران بايد با استقامت و قاطعيت خود آنها را براى هميشه ماءيوس كند و خواهد كرد.
  امروز ميليونها دست و فكر و استعداد ايرانى در كار نوسازى و آبادسازى كشور خويش و استفاده از منابع حياتى آن براى اعتلاى ادى و معنوى ايرانند. همت آنان نبايد اجازه دهد و اجازه نخواهد داد كه بيگانگان مانند دوران پهلوى و قاجار، غاصبانه اين منابع را در اختيار بگيرند و صاحبان آن را در فقر و جهل و بى خبرى و ذلت رها كنند. انقلاب اسلامى ، رعب و هيبت قدرتهاى دخالتگر را در دلها شكسته است ، همچنانكه پرده ى ريا و تظاهر به دوستى را از چهره ى خشن و كينه آلود آنان برداشته است .
  تبليغات خصمانه دشمنان امروز پس از بيست سال به حرفهايى تكرارى و مشمئز كننده تبديل شده است . كساين كه از سركوب خونين قيام پانزده خرداد و قتل عام هفده شهريور با وقاحت تمام دفاع كردند، امروز دم از حقوق بشر مى زنند. كسانيكه پنجاه و چند سال ديكتاتورى سياه پهلوى ها را پشتيبانى كردند، امروز تهمت ديكتاتورى به جمهورى اسلامى مى زنند، كسانيكه با ويران كردن و غارت منابع كشور و تحميل صنعت معيوب و ناقص و وابسته ، دهها سال ايران را از كاروان جهانى عقب راندند، امروز سكوفاييها و معجزه هاى سازندگى انقلاب را نديده مى گيرند، كسانيكه هنوز در آروزى رجعت ايران به دوران سياه و نكبت بار پادشاهى اند، نظام نوين و تازه نفس و جوان انقلابى را مرتجع مى نامند !
  ملت هوشيار ايران و تربيت يافتگان محيط بالنده ى اسلامى ، فريب اين ترفندهاى استكبارى و سلطه طلبانه را نخواهند خورد.
  امروز مانند هميشه دشمن ، فعال اما آينده روشن است . نسل تازه نفس ، آماده ى مبارزه با دشمنان شناخته شده ى كشور است . جوان امروز با مرور بر تاريخ كوتاه اما پر ماجراى دوران بيست ساله ، آمريكا و صهيونيزم را مى شناسد و فريب ترفندها و اخمها و لبخندهاى آنان را نمى خورد، كشور متعلق به ملت است و ملت با همه ى وجود از آن و از استقلال و عزت خود دفاع خواهد كرد.
  عناصر خد باخته و مرعوب يا تن داده به لذت و راحت و عشرت نخواهند توانست با قلمهاى مسموم و گفتارهاى ديكته شده و از دشمن فراگرفته ى خود راه ملت را به سمت دلخواه سلطه طلبان و غارتگران بكشانند
  (81) و فقط آبروى خود را مى برند. (82)

  امضاء  جهان در حسرت آيينه مانده ست

  گرفتار غمي ديرينه مانده ست

  شب سردي ست بي تو بودن ما

  بگو تا صبح چند آدينه مانده ست؟


 10. Top | #40

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  اردیبهشت 1389
  شماره عضویت
  378
  نوشته
  9,809
  تشکر
  5,211
  مورد تشکر
  11,679 در 5,265
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  parandeh پاسخ : *^*خاطرات و حكايتها - جلد پنجم *^*


  تخت جمشيد، نشانه ى ظاغوتيگرى است
  جوانان عزيز، بخصوصى فرزانگان ، مايلم به اين مطلب درست توجه كنند كه اسلام در برخورد با پديده هايى كه از كشورها و از ملتهاى ديگر، يا از دوره هاى قبل به او رسيده است ، يك برخورد حكمت آميز و همراه با دقت و نگاهى همه جانبه دارد. هر چيزى كه قابل اين است تا محتواى صحيحح پيدا كند، اسلام آن را مى گيرد، به آن جهت و محتواى صحيح مى دهد و در دسترس مردم مى گذارد.
  مثلا بعضى از همين مراسم حج ، مثل طواف ، سعى و قربانى كردن ، از قبل از اسلام بود؛ اسلام ، اين مراسم را گرفت ، محتواى شرك آلود، مادى و غلط را از آن خارج كرد و محتواى توحيدى به آن داد. آن را درك كرد و به صورت يك درس ، به مردم برگرداند، كار خيلى عجيب و مهمى است . در باب عيد نوروز و مراسم سنتى قديمى هم همين جور، اسلام عيدنوروز را گرفت ، محتواى انسانى و اسلامى و معنوى به آن داد و به مردم برگرداند.
  اول سال تحويل ، شما به دستور اسلام با خدا رابطه برقرار مى كنيد؛ عرض مى كنيد: يا مقلب القلوب و الابصار، يا مدبر الليل و النهار، يا محول الحول و الا حوال اى كسى كه گردش زمين و آسمان ، گردش دلها و چشمها و گردش روزگاران به دست توست ، اين گردش قرار دادى سال را هم براى ما با بركت و مبارك قرار بده : حول حالنا الى احسن الحال .
  ببينيد نوروز و تحويل سال - رفتن از يك سال به سال ديگر - يك محتواى معنوى پيدا كرد. مردم را توصيه مى كنند: اغتسل و البس و انظف ثيابك : غسل كنيد، خود را شست و شو بدهيد و تميزترين لباسها را - البته صحبتى از لباس نونيست ؛ صحبت از لباس تميز است - بپوشيد؛ به دين يكديگر برويد؛ صله ى رحم بكنيد، دلهايتان را شاد كنيد؛ در خودتان اميد بدهيد و با رويش طبيعت يك رويش ‍ معنوى در دل خودتان به وجود بياوريد.
  برخورد با عيد نوروز؛ اين است ؛ لذا ما ايرانيها عيد نوروز را دوست مى داريم و آن را جشن مى گيرمى . اما جشن ما يك جشن سالم است . با هر كدام از اين مراسم قديمى كه اسلام برخورد مى كند، اين جور برخورد مى كند. البته بعضى از مراسم هست كه قابل اصلاح نيست . مثلا اسلام درباره مراسم خرافى از روى آتيش پريدن ، حرفى ندارد و تاءييد نمى كند؛ اما هيچ اشكالى نمى بيند كه مردم - فرض بفرماييد - در مناسبتى از مناسبتهاى عيد به فضاى باز بروند، با سبزه و طبيعت و صحرا، ديدارى تازه كنند، خود و طبيعت را با يكديگر نزديك كنند و لذت صحيح و سالم ببرند، مانعى ندارد.
  درست ، عكس روش جاهلى ؛ در روشهاى جاهلى ، اگر عمل خوبى هم در دست مردم باشد، آن را بى محتوا مى كنند ! لذا شما مى بينيد كه راجع به تحويل سال در تبليغات راديوهاى بيگانه ، صحبت زيادى نيست ؛ اما راجع به چهارشنبه سورى در اين چند روز قبل از سال ، تقريبا تمام راديوهاى بيگانه راجع به آن صحبت كردند ! درست نقطه ى مقابل آن نظر اسلامى !
  البته بعضى از عوامل خود ما هم در وزارت كشور، استباهى كردند كه در واقع همان كار رراديوهيا بيكانه را تاءييد كرد ! منتهاى دلسوزان وزارت كشور و وزير محترم كه بحمدالله خود روحانى و از سادات محترم است - فورا جلوى آن را گرفت .
  شما ببينيد در ايام تحويل ، مردم در كجاها اجتماع مى كنند؛ ديشب در اطاف آستان قدس رضوى ، با اين كه نيمه ى شب بود، جاى سوزن انداختن نبود ! تا بسط شيخ بهايى و تمام اين اطراف ، مردم براى توجه ، روى زمين نشسته بودند ! يعنى عيد نوروز، همراه با معنويت . يا ديشب ، نيمه ى شب ، هزاران انسان علاقه مند، از خواب و خانه و زندگى و محيط خانواده بيررون مى آيند و به مرقد امام بزرگوار مى روند ! يعنى جنبه ى معنوى .
  خوب ، حالا يك نفر هم پيدا مى شود كه از سر اشتباه و ندانم كارى ، به جاى مرقد امام رضا و مرقد امام بزرگوار و مرقد حضرت معصومه و رماسم معنوى ، تخت جمشيد را زنده مى كند ! البته تخت جمشيد، يك اثر معمارى است ؛ انسان ، اثر معمارى را تحسين مى كند و چون متعلق به ما و ملا ايرانيهاست ، به آن افتخار هم مى كند؛ اما اين غير از آن است كه ما دلها و ذهنها و جانهاى مردم را متوجه به نقطه اى بكنيم كه در آن خبرى از معنويت نيست ، بلكه نشانه ى طاغوتيگرى است !
  در همان ساختمانها كه امروز بعد از گذشت يكى دو هزار سال ويران است ، زمانى به مناسبت همين روز نوروز، خدا مى داند كه چه قدر بى گناه ، در مقابل تخت طاغوتهاى زمان به قتل مى رسيدند و چه قدر دلها ناكام مى شدند ! اين افتخارى ندارد. عيد نوروز خوب است ، مراسم جشن و سرور و شاد بودن دلها خوب و مطلوب است ؛ اما در جهت درست . اين كارى است كه اسلام كرده است ؛ ما هم به فضل الهى به تبعيت اسلام ، همين سياستها را دنبال مى كنيم ، مردم هم همين را مى خواهند و دلهاى مردم هم دنبال همين چيزهاست ؛ مردم به آن چيزهايى كه جنبه ى مادى دارد، مستقلا توجهى ندارند و اگر آن جنبه ى مادى ، با يك جنبه ى انحرافى همراه شد، مردم از آن رويگرانى هم دارند،
  (83)


  امضاء  جهان در حسرت آيينه مانده ست

  گرفتار غمي ديرينه مانده ست

  شب سردي ست بي تو بودن ما

  بگو تا صبح چند آدينه مانده ست؟


صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی