سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
صفحه 12 از 34 نخستنخست ... 2891011121314151622 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 338

موضوع: اخلاق در خانواده و تربیت فرزند

جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید    اخلاق در خانواده و تربیت فرزند اخلاق در خانواده و تربیت فرزند اخلاق در خانواده و تربیت فرزند اخلاق در خانواده و تربیت فرزند اخلاق در خانواده و تربیت فرزند اخلاق در خانواده و تربیت فرزند اخلاق در خانواده و تربیت فرزند محبوب کن - فیس نما
 1. Top | #111

  عنوان کاربر
  عضو خودماني
  تاریخ عضویت
  خرداد 1389
  شماره عضویت
  449
  نوشته
  1,785
  تشکر
  1,289
  مورد تشکر
  2,012 در 773
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض پاسخ : اخلاق در خانواده و تربیت فرزند

  2- تحقير عامل كدورت









  فكر نمى كنم شخصى يافت شود كه از تحقير و اهانت متاءثر نشود، همه مى خواهند در نظر ديگران بزرگ و محترم باشند، آدمى از تحقير متنفر است و طبعا از هر كسى كه او را تحقير كند نيز ناراحت مى شود و احساس كينه مى نمايد، تا چه رسد به كسى كه از او انتظار محبت مى رود.



  نكته مهم اين است كه بسيارى از همسران جوان ، بطور ناخاسته و به بهانه دوستى و يكرنگى و صميميت و شوخى ، همسر خود را تحقير مى كنند و اين اظهار محبت تلقى مى كنند، اين كار بسيار اشتباه است .


  همسرانى كه در رعايت احترام متقابل را نمى كنند وى يكديگر را سبك صدا مى كنند و مخصوصا در مقابل ديگران سبك و داراى شوخيهاى ناهنجار هستند، در حقيقت بذر كدورت را در دل همسر خود مى پاشند.


  رعايت احترام در عين محبت ، موجب زياد شدن علاقه به يكديگر است . اظهار علاقه با سخنان و رفتار سبك و ناهنجار نتيجه معكوس در بر دارد، آرى درست است كه صميمى شدن مهابت را مى برد، و عروس و داماد هرگز نبايد همانند دو نفر غريبه با هم جملات اديبانه صحبت كنند، اما اين به معناى اهانت و تحقير و تعبيراتى سبك ، مثل تو به جاى شما، و يا امر نهى هاى سبك نيست .


  محبت خود را با احترام زياد و اخلاق خوش و گذشت و خدمت نشان دهيد، حفظ شخصيت در مقابل ديگران ، شما را نزد او بالا مى برد و اين احساس كه شما موجب سرفرازى او شده اند بيش از هر چيزى او را به شما علاقه مند مى كند.


  خلاصه آنكه : هرگز انتظار نداشته باشيد، حقيقت و شخصيت و كسى را تحقير كنيد و به بازى بگيريد، با اين عمل حال او از شما مكدر نشود.






  امضاء

 2. Top | #112

  عنوان کاربر
  عضو خودماني
  تاریخ عضویت
  خرداد 1389
  شماره عضویت
  449
  نوشته
  1,785
  تشکر
  1,289
  مورد تشکر
  2,012 در 773
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض پاسخ : اخلاق در خانواده و تربیت فرزند

  3- كثافت و زشتى عامل كدورت








  روانكاوان معتقدند غريزه زيبائى يكى از چهار غريزه فطرى انسان است ، و هر انسانى فطرتا زيبائى را دوست دارد، و از زشتى و كثافت گريزان است .



  اگر شما به خود حق مى دهيد تا از بوى گند و كثافات متنفر باشيد، پس بايد به همسر خود حق بدهيد، تا از سر و وضع ناهنجار شما، از بوى بد يا سرو صورت و يا لباس نامرتب بودن اوضاع زشت شما و يا نامرتب بودن اوضاع زندگى ناراحت باشد.




  اگر صفا مى خواهيد، محبت مى خواهيد بايد به زيبائى و آراستگى و تميزى اهميت دهيد،

  مرد به تميز كردن لباس و بدن و امور مربوط به خود اهميت دهد،

  بانوان به سر و وضع خود، و خانه و اهميت دهند، تنبلى را كنار گذارند، و همواره سعى كنند، خانه را همچون گلستانى با صفا و تميز جلوه دهند،


  خانه اى كه هر گوشه آن اشغال ريخته است ، وضع لباسها و كفشها و اثاث نامنظم است و يا بچه ها ژوليده و كثيف و نامرتب هستند، و يا بوى گند از فرش و رختخواب و لباسها بر مى آيد،، براى هيچكس خوشايند نيست و نشان از نالايقى همسر مى دهد،

  تميزى و زيبائى و نظم و تربيت ، مى تواند عامل خوبى جهت تحكيم تو صفا بخشيدن به كانون خانواده باشد، و اين مهم براى بانوان خود را مرتب كنيد، مسواك را فراموش نكنيد، هرگز نبايد دهان و دندانهايتان بد جلو باشد و ما در فصل آينده نسبت به نظافت و پاكيزگ صحبت خواهيم كرد.





  امضاء

 3. Top | #113

  عنوان کاربر
  عضو خودماني
  تاریخ عضویت
  خرداد 1389
  شماره عضویت
  449
  نوشته
  1,785
  تشکر
  1,289
  مورد تشکر
  2,012 در 773
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض پاسخ : اخلاق در خانواده و تربیت فرزند

  4- صفات زشت عامل كدورت است .








  راجع به زيبائى و مذمت زشتى و كثيف بودن صحبت شد، اما زيبائى باطن همان اخلاق حميده است ، كه اگر تبديل به صفات به صفات رذيله شود عامل مهم كدورت خواهد بود

  اگر باور داريد كه يك انسان حق دارد با استشمام بوى گند و لجن صورت ترش كند و بينى خود را بگيرد، باور كنيد كه همسر شما حق دارد كه اگر گند و بوى برخواسته از بد دهنى شما موجب اذيت او شد رخ كند و مشمئز شود،

  كج خلقى ، حسد تنبلى ، كينه توزى ، بد دهنى و درشتگوئى ، بى حيائى ، زشتيها هستند كه صاحبان آنها هرگز نبايد توقع محبت از ديگران داشته باشند.



  وقتى كسى با ديدن اين صفات آگاه شود كه همسرش شخص پستى است و از اخلاق انسانى بى بهره است و صفات حيوانى بر او غلبه دارد، حق دارد كه احساس ناكامى و حقارت كند و بر حكم فطرت خويش كه طلب كمال و خير است از پليدى و زشتى بيزار باشد.


  آيا اگر همسر شما زياده و پر توقع و ناشكر باشد شما ناراحت نمى شويد، آيا اگر در مقابل زحمات طاقت فرساى شما نه تنها ارج ننهد بلكه توقع هم بكند شما از او مكدر نمى شويد.


  زيركى و چالاكى مطلوب انسان است ، آن بانويى كه تنبلى پيشه مى كند و از محبت همسر خويش سوء استفاده مى كند و از كارهاى روزمره زندگى در خانه شانه خالى مى كند، تيشه به ريشه خويش مى زند.

  براى موفقيت در زندگى تنها رفاه مادى كفايت نميكند ،

  مال و جمال و مقام ، براى صفا بخشيدن به زندگى كافى نسبت همسر شما مى خواهد كه با انسان زندگى كند،

  مبادا كه با انجام كارهاى ضد اخلاقى در جامعه ، مثل بى رحمى ، بى انصافى ، بخل و حسد و ظلم و ستم و بد دهنى و مانند اينها، خود را نزد همسر خويش جانورى انسان نما معرفى كنيد، اجتماع دو انسان با صفات انسانى كمال مى يابد، انسان هميشه ارزشهاى اخلاقى را ستايش مى كند، هر چند از آن بهر زيادى نداشته باشد.


  پس سعى كنيد، باطن خود را مثل ظاهر خويش از صفات رذيله دور كنيد تا در نظر همسر خود زيبا و دوست داشتنى جلوه كنيد.








  تن آدمى شريف است به جان آدميت

  .................................................. .........نه همين لباس زيباست نشان آدميت



  خور و خواب و خشم و شهوت ، شغب است و جهل و ظلمت

  .................................................. .........حيوان خبر ندارند ز جهان آدميت



  به حقيقت آدمى باش وگرنه مرغ باشد

  .................................................. .........كه همان سخن بگويد به زبان آدميت






  امضاء

 4. Top | #114

  عنوان کاربر
  عضو خودماني
  تاریخ عضویت
  خرداد 1389
  شماره عضویت
  449
  نوشته
  1,785
  تشکر
  1,289
  مورد تشکر
  2,012 در 773
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض پاسخ : اخلاق در خانواده و تربیت فرزند

  برنامه زندگى از موسى ابن جعفر عليه السلام





  موسى ابن جعفر عليه السلام فرمود:



  تلاش كنيد كه دوران خود را به چهار ساعت تقسيم كنيد، ساعتى براى مناجات با خدا، ساعتى براى همنشينى با برادران و افراد مورد اعتماد، آنها كه عيب شما را به شما تذكر دهند، و از دل براى شما دلسوز و خيرخواه هستند، و ساعتى هم براى لذت و حلال باقى بگذاريد، كه اين ساعت كمك شما براى آن ساعت است .


  هرگز با خود سخن از فقر و طول عمر به ميان نياوريد، چرا كه هر كس به خود بازگو كند بخيل مى شود و هر كس و طول عمر را به خود تلقين كند حريص مى شود. براى خودتان بهره اى از دنيا قرار دهيد، با برآوردن خواسته حلال نفس و از آنچه كه به مروت شما لطمه نمى زند و اسراف هم نيست .


  و كمك بگيريد با اين كار - لذتهاى حلال و تفريحات سالم - بر امور، دين همانا روايت شده است كه ما از نيست آنكه دنيايش راه بخاطر دينش و يا دينش را بخاطر دنيايش رها كند.(111)




  با مروت باشيد



  مؤ لف گويد: اين حديث شريف نكات بسيار مهم و حساسى را تذكر مى دهد، نكته مورد غفلت كه اين حديث به آن عنايت فرموده است اين است كه فرمود:

  در زندگى سعى كنيد حتى كارهاى حلال هم بگونه اى باشد كه مروت و صفاى اخلاقى را از شما نگيرد، يعنى مبادا جوانان در اول زندگى فردى پاك و با مروت و جوانمرد باشند،

  اما پس از چند سال بخاطر گرفتاريهاى گوناگون ، مروت آنها را از بين برود، ديگر رحم و انصاف نداشته باشند، بخيل و محافظه كار با دروغگو و بى حيا و سنگدل بشود،

  هرگز بخاطر منافع ، مروت و اخلاق را از دست ندهيد، هيچ معامله و درخواستى وقتى به صفات اخلاقى شما لطمه مى زند سودمند نيست .









  زيان مى كند مرد تفسيردان

  ...........................................كه علم و ادب مى فروشد به نان



  كجا عقل ، يا شرع فتوى دهد

  ...........................................كه اهل خرد دين به دنيا دهد









  111-تحف العقول ص 307.
  امضاء

 5. Top | #115

  عنوان کاربر
  عضو خودماني
  تاریخ عضویت
  خرداد 1389
  شماره عضویت
  449
  نوشته
  1,785
  تشکر
  1,289
  مورد تشکر
  2,012 در 773
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض پاسخ : اخلاق در خانواده و تربیت فرزند

  ده دستور براى خوشبختى در ازدواج و خانواده




  موفقيت در زندگى و ايجاد يك كانون آرامش و با صفا كه در آن زن و شوهر و فرزندان بتوانند، از زندگى خود حداكثر بهره را ببرند در گروه انجام دستورات كه جهت راهنمائى و تذكر عزيزان به ده دستور سعادت بخش ‍ اشاره مى كنيم .





  1- نظم و ترتيب































  امضاء

 6. Top | #116

  عنوان کاربر
  عضو خودماني
  تاریخ عضویت
  خرداد 1389
  شماره عضویت
  449
  نوشته
  1,785
  تشکر
  1,289
  مورد تشکر
  2,012 در 773
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض پاسخ : اخلاق در خانواده و تربیت فرزند

  1- نظم و ترتيب











  (( اوصيكما و جميع ولدى واهلى و من بلغه كتابى بتقوى االله و نظم امركم . ))



  حضرت على عليه السلام در وصيتنامه خود به امام حسن و امام حسين فرمود:

  شما و تمام فرزندان و خانواده و هركه نوشته من به او مى رسد، همه را به تقوى الهى و نظم در كار وصيت مى كنم .
  (112)


  موفقيت در زندگى به نظم است ، اگر با نظم و ترتيب و مديريت صحيح كه در روايات به تقدير المعيشة تعبير شده است ، توجه كنيم ، بسيارى از مشكلات و كمبودها كمرنگ مى شود.



  نبودن نظم و ترتيب و بى حساب و بى اندازه كار كردن ، معنايش هدر دادن نيروهاست .


  چه بسا خانواده اى كه با داشتن چند تا خدمتكار و وسائل متعدد رفاهى ، هنوز نتوانسته اند خانه را اداره كنند و از بهم ريختن اوضاع شكايت دارند.


  يكى از امتيازات زن ، عقل معاش داشتن است ، يك بانوى شايسته بايد بداند ضروريات زندگى چيست ؟ چه چيزهائى از نظر اهميت در رتبه دوم يا سوم مى باشد.


  زمان خود و امور خانواده را چگونه بايد تنظيم كرد.


  وگرنه هر چقدر هم كه در آمد بالا باشد اگر براساس بى نظمى و هوس و بدون كنترل خرج شود، نه تنها رفع نياز نمى كند كه باعث افراط و تفريط و غم و غصه دائمى خواهد شد.


  بسيارند كسانى كه اگر به آنها مبلغى داده شود نمى دانند چگونه با آن زندگى را بگردانند.


  بسيارى از گرفتاريهاى خانواده ، امروز ناشى از كمبود درآمد نيست ، بلكه در اثر بى نظمى در مخارج است .


  آرى يك لشكر عظيم اما بى نظم در مقابل سپاهى اندك ولى منسجم و منظم شكست خواهد خورد، به همين جهت است كه علم خانه دارى و رسيدگى به امور منزل و مسائل آن خصوصا براى بانوان جنبه حياتى دارد، و مى تواند خانواده را كه زير بناى اجتماع است ، موفق و سالم سازد، و اين وظيفه پدران و معلمان آگاه است كه د راين راستا كوشا باشند، و بايد اقرار كنيم كه ديگران از ما در اين مساءله پيش افتاده اند.




  112-نهج البلاغه .
  امضاء

 7. Top | #117

  عنوان کاربر
  عضو خودماني
  تاریخ عضویت
  خرداد 1389
  شماره عضویت
  449
  نوشته
  1,785
  تشکر
  1,289
  مورد تشکر
  2,012 در 773
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض پاسخ : اخلاق در خانواده و تربیت فرزند

  صلاح مسلمان در اين سه چيز است .



  (( لا يصلح المرء الا ثلاثه : التففه فى الدين و الصبر على النائبه و حسن التقدير فى المعيشة ))



  امام صادق عليه السلام فرمود:

  مرد مسلمان را جز سه چيز اصلاح نمى كند،


  بينش و آگاهى در دين ،

  استقامت در مصيبت و سختيها

  و برنامه ريزى خوب در زندگى .

  (113)





  113-وسائل ج 12 ص 41.
  امضاء

 8. Top | #118

  عنوان کاربر
  عضو خودماني
  تاریخ عضویت
  خرداد 1389
  شماره عضویت
  449
  نوشته
  1,785
  تشکر
  1,289
  مورد تشکر
  2,012 در 773
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض پاسخ : اخلاق در خانواده و تربیت فرزند

  2- اعتماد و خوش گمانى





  زندگى احتياج به اعتماد و خوش گمانى دارد، گرچه گمان نيك ، نسبت به مسسلمانان هميشه لازم است و قرآن مجيد مى فرمايد:

  (( اجتنبوا كثيرا من الظن ان بعض الظن اثم و لا تحبسسوا. ))

  از بسيارى از گمانها اجتناب كنيد، همان برخى از گمانها گناه است ، تجسس ‍ نكنيد(114)



  در يك زندگى مشترك و خانواده ، مرد و زن بايد به كمال خوشبينى و اعتماد را داشته باشند، و در راه تقويت اين صفت بكوشند،


  پيامبر اكرم (ص ) فرمودند:


  خداوند متعال خون و مال مسلمان را و اينكه به او گمان بد برده شود حرام است .(115)


  شيطان نيز در اين ميان ، انسان را به شدت تحريك مى كند و مى خواهد با قوى كردن برخى احتمالات و وسوسه هاى گوناگون ، اساس خانواده را بر هم زند.



  يك مسلمان هرگز نبايد كسى را متهم كند، و با در اثر بدگمانى از شيطان پيروى كند، و رفتار او با همسرش يا ديگران تغيير كند.





  غيرت بى جا





  (( اياك و التغاير فى موضع الغيره فان ذلك يدعو الصحيحة منهن الى القسم . ))


  امير المومنين (ع ) به امام حسن فرمود:


  بپرهيز از غيرت بى جا (سختگيريهاى نامعقول و احيانا متهم كردن همسر) زيرا اين كار زن پاكدامن را به آلودگى گرايش مى دهد.(116)



  تاءثير تهمت زشت




  پيامبر اكرم (ص ) فرمود:


  هر مردى كه همسر خود را به زنا نسبت دهد از كارهاى نيك خود جدا مى شود همچنانكه ما از پوست خود بيرون مى رود (اعمالش باطل مى شود) و به مقدار هر موئى كه بر بدن اوست هزار گناه برايش مى نويسند.(117










  114-سوره حجرات آيه .
  115-سفينة ج 2 باب ظن .
  116-وسائل ج 14 ص 175.
  117-بحارج 100 ص 249.
  امضاء

 9. Top | #119

  عنوان کاربر
  عضو خودماني
  تاریخ عضویت
  خرداد 1389
  شماره عضویت
  449
  نوشته
  1,785
  تشکر
  1,289
  مورد تشکر
  2,012 در 773
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض پاسخ : اخلاق در خانواده و تربیت فرزند

  3- دين اسلام دين پاكيزگى و زيبائى است .








  (( من اخلاق الانبياء التنظف . ))




  امام رضا عليه السلام فرمود:

  نظافت و تميزى از اخلاق پيامبران است .(118)


  و حضرت رضا عليه السلام فرمود:


  بوى بد را از خود با آب دور كنيد و خود را تميز كنيد، همانا خداوند از كسانى كثيف هستند ناخشنود است .(119)


  پيامبر اكرم (ص ) فرمود:

  هر كس لباسى مى پوشد، آن را پاكيزه نگه دارد.(120)


  و امام صادق عليه السلام فرمود:

  خداوند زيبائى آراستن را دوست مى دارد.(121)





  آرى در دين اسلام آنقدر به پاكيزگى اهميت داده شده است كه اگر بخواهيم احاديث مربوط به آن را بياوريم از حوصله كتاب بيرون خواهد بود.


  مرورى گذرا بر احكام حيات بخش نشان مى دهد كه تاءكيد بر روى پاكيزگى و تميزى در هيچ مذهب و آئينى مثل اسلام نبوده است .


  اين را بايد در رديف معجزات اسلام شمرد كه با وجود آنكه مغز و روح آن ، براساس طهارت روح تقويت ارتباط با خداست ، و با آنكه نماز با ارزشترين وسيله ارتباطى با خدا شمرده است ، به گونه اى كه ستون دين و معراج مؤ من و بهترين عمل شده است .


  در عين حال نماز را از چند جهت مشروط به پاكيزگى نموده است ، از طرفى غسلهاى متعدد كه به معنى شستن تمام بدن است ، چه بعنوان واجب و يا مستحب در زمانهاى متعدد ذكر شده ، از طرف ديگر شرط صحت نماز وضو قرار داده شده كه بيشتر در معرض آلودگى و سرايت هستند مى باشد.
  مخصوصا وضوء مستحب ، كه هميشه نيكو است و به آن سفارش شده است .


  از طرف ديگر بدن و لباس نماز گزار بايد از نجاستها مثل ادرار و غائط و خون ومنى ، سگ و مردار و شراب پاك باشد.


  گذشته از اينها تاءكيد بسيار در زدن مسواك و خلال كردن مضمضمه و استنشاق و رفتن به حمام و گرفتن ناخن و موهاى زياد بدن ، و شستن دستها هنگام غذا، تميز نگاه داشتن لباس و موى سر و مرتب نمودن آن و موارد متعدد ديگر كه بخوبى نمايانگر اين حقيقت است كه اسلام معنويت را از مسير رعايت بهداشت و نظافت ، تاءمين مى كند.



  امام هفتم حضرت موسى ابن جعفر عليه السلام فرمود:

  خلال كنيد (غذاهاى مانده را از دهان و ميان دندانها و خارج كنيد) چرا كه يك نوع تميزى است و تميزى از ايمان است با صاحب خود در بهشت .(122)


  و حضرت على عليه السلام فرمود:

  با آب ، بوى ناهنجارى كه موجب اذيت است ، از خود دور كنيد و خود را پاكيزه كنيد، به خودتان برسيد و مواظب باشيد، همانا خداوند از بنده هاى كثيفى كه از بوى بد آنان همنشين آنها ناراحت مى شود، ناخشنود.(123)





  يك مرد و يا بانوى موفق ، همراه سعى مى كند، كه خود و فرزندان و لباس و خانه و اثاث آن زيبا و تميز نگه دارد، تا صفاى زندگى با تميزى و زيبائى افزايش يابد، انسان خود بخود مشتاق زيبائى و تميزى است و از آن لذت مى برد،

  و ما در فصل مربوط به آداب زندگى مخصوصا بانوان ، توضيح داده ايم ، در اينجا اين حديث شريف رااضافه مى كنيم كه

  امام باقر عليه السلام فرمود:


  زنها دوست دارند مردها را به همان گونه آراسته ببيند كه مردها دوست دارند زنها را آنگونه آراسته ببينيد.(124)









  118-بحار ج 78 ص 335.
  119- لئالى الاخبار ج 4 ص 182.
  120-مكارم الاخلاق ص 41 و 42.
  121-مكارم الاخلاق ص 41 و 42.
  122-لئائى الاخبار ج 2 ص 322.
  123-بحار ج 73 ص 84.
  124-مكارم الاخلاق ، ص 89.
  امضاء

 10. Top | #120

  عنوان کاربر
  عضو خودماني
  تاریخ عضویت
  خرداد 1389
  شماره عضویت
  449
  نوشته
  1,785
  تشکر
  1,289
  مورد تشکر
  2,012 در 773
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض پاسخ : اخلاق در خانواده و تربیت فرزند

  4- گذشت و تفاهم لازمه موفقيت در ازدواج است .







  اگر كسى در خانه اى تنها باشد، آزاد است كه با صداى بلند كتاب ، بخواند، هر كجا كه خواست بخوابد به هر قسمت كه خواست برود، هر چيزى را هر كجا كه خواست قرار دهد، اتاق گرم كند يا نكند، لباس بپوشد يا نپوشد، هر لباسى را كه خواست انتخاب كند.


  اما اگر د ر آن خانه يك نفر ديگر هم نمى تواند نسبت ، آزاديهاى او محدود مى شود، ديگر نمى تواند هر طور كه مى خواست ، صدا كند، بلكه بايد مراعات ديگر را هم بنمايد، وقت خواب بايد براى ديگرى ايجاد مزاحمت نكند، اموال خود را به گونه اى قرار دهد كه او بتواند قرار دهد، گرمى اتاق مناسب هر دو باشد، حتما بايد لباس بپوشد و مسائلى از اين قبيل .


  با ذكر اين مقدمه ، تصديق مى نمائيد كه اجتماع چند دو نفرى آن ، با تمام مزايائى كه دارد، لازمه آن محدوديت آزاديهاى فردى است .


  اگر زن و يا شوهرى گمان كند كه مى تواند بعد از ازدواج تنها به دلخواه خود عمل كند، سخت در اشتباه است ، ازدواج طبعا يك نوع محدوديت را در خواسته ها ايجاد مى كند، وقتى هماهنگى داراى آن همه امتياز است ، طبعا مى بايست اين محدوديتها را پذيرفت تا به آن امتيازات رسيد.

  هر كدام از زن و مرد بايد شهامت گذشت و مدارا و صرف نظر از برخى خواسته ها را داشته باشد، و هرگز نبايد مثل دو آهن سرد باشند، كه هرگز با هم قابل تفاهم و اتحاد نيستند.


  مرد هرگز نبايد خود را صاحب و مالك زن فرزند بداند: و در خانه به استبداد حكومت كند، و به سليقه و نظريات افراد خانواده بى اعتنا باشد.


  زن نيز نبايد انتظار داشته باشد، كه اگر برخى از نظرات وى مورد قبول و انجام مرد قرار نگرفت بى تابى و بد اخلاقى پيشه كند و خلاف توقع او شود.




  امضاء

صفحه 12 از 34 نخستنخست ... 2891011121314151622 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی