سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: **__**خود کشی برای حساسترین نیاز!**__**

 1. Top | #1

  عنوان کاربر
  عضو ماندگار
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  284
  نوشته
  12,740
  تشکر
  34,808
  مورد تشکر
  35,578 در 11,356
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  **__**خود کشی برای حساسترین نیاز!**__**

  خود کشی برای حساسترین نیاز!  نمی دانم شما در چه فرهنگ و خانواده ای زندگی می كنید و خودتان یا خانواده تان یا در فرهنگ خانوادگی و فامیلی تان دربارة ارتباط بین پسر و دختر یا زن و مرد یا محرم و نامحرم چه نظر و عقیده ای دارید ، اما هر عقیده و فرهنگی كه داشته باشید یكسری اصول انسانی و اخلاقی و یكسری حقایقی در جهان هستی وجود دارد كه هیچ ربطی به فرهنگ و قبیله ندارد و اعتقادات افراد نمی تواند صحت این حقایق را از بین ببرد . امروزه متأسفانه و با نهایت تأسف باید گفت كه جامعة ما با سهل انگاریها و چشم فروبستن ها و یا سطحی نگری ها چه از جانب مسئولین و چه از جانب خانواده ها ، به طرق مختلف با شكستن حریم های بین روابط زن و مرد در راهی گام برمی دارد كه غرب سالهای سال است بواسطة اینكه به آخر آن رسیده است دچار معضلات و مشكلات بسیاری شده است ، و ما اگر خوبیها و امتیازات مثبت غرب را خوب فرانگرفته ایم اما در فرا گرفتن زشتی ها و معایب آن بسیار حریص شده ایم . در اسلام یكی از ملاكهای حلیت و حرمت مسائل ، توجه به منافع و مضرات یك چیز است . این اصل كه هر عقل سلیمی آنرا تأیید می كند و اصلی كاملاً بدیهی نیز به شمار می آید به این معناست كه آن چیز مورد تحریم است كه ضرر دارد و آن چیزی حلال است كه منفعت دارد . البته خیلی از مسائل ممكن است به همین سادگی نباشد و بعضی از امور ممكن است هم منفعت داشته باشند وهم ضرر ، اما اسلام طبق این اصل هر چیزی كه منافعش از مضراتش بیشتر باشد را حلال یا مباح می داند و هر چیزی را كه مضرات آن بیشتر از منافعش باشد حرام می داند .
  پیامبر اكرم (صلی الله علیه واله) : ((من عشق فكتم و عفّ فمات فهو شهید .1 هر كس عاشق شود پس آن را كتمان كند و عفت بورزد چنانچه بمیرد شهید است))

  حكم تحریم شراب از این گونه مسائل است . (بقره /219) ((ای پیامبر از تو حكم شراب و قمار می پرسند بگو در این گناه بزرگی است و منافعی برای مردم است ولیكن زیان گناه آن بیشتر از سود آنست)) در مورد روابط بین زن و مرد یا محرم و نامحرم نیز همین حكم صادق است ، یعنی ممكن است برخی منافع در همان آزادیهای از نوع غربی باشد ، اما آنچه كه آن آزادیها به ارمغان می آورند ضرر و زیان بسیار بیشتری دارند از همة آنچه كه ممكن است عقده گشایی كنند. بنابراین شما چه به آزادی در روابط بین زن و مرد معتقد باشید وچه نباشید ، این اعتقاد شما نمی تواند حقیقت این گونه روابط را تغییر دهد . اسلام به جهت اینكه علاوه بر فرد ، جامعه را نیز می خواهد سالم كند ، حد و حدودی در اینگونه روابط گذاشته است و همة این حریم ها بر اساس دقیق ترین خصوصیات روانشناسی بین زن و مرد است . اسلام می خواهد كه انسانها به وقت با ارضاء نیاز جنسی ، عاقل باشند . به وقت وجود یك نیاز ، شاید هیچ لذتی بالاتر از ارضاء همان نیاز نباشد.، وقتی جوان هستید و نیاز جنسی در شما وجود دارد هیچ چیز شیرین تر و ضروری تر از ارتباط با جنس مخالف نیست . اما همیشه چند نكته بسیار مهم است كه برای ارضاء هر نیازی از جمله ارضاء نیاز جنسی بایستی آنرا مدّ نظر داشت .
  برای ارضاء هر نیازی بایستی برخورد منطقی و معقولی داشته باشید :
  شما مطمئناً وقتی گرسنه باشید غذای دیگری را نمی دزدید یا لب به غذای فاسد نمی زنید ، اما یك نكته بسیار عجیب است كه برخی ها با آن همه وسواس و دقت نظری كه در ارضاء صحیح سایر نیازهایشان دارند ، در مورد ارضاء نیاز جنسی ، هیچ گونه دقت و وسواسی ندارند و ارضاء این نیاز را از هر طریق صحیح و مشروع می دانند .اما بدانید تا زمانی كه ازدواج نكرده اید هیچ چیز خطرناكتر از ارتباط با جنس مخالف – با هر حدّ و حدودی – نیست . در این میان حساسترین نیاز كه اگر به طریق صحیح ارضاء نگردد خسارات فراوانی به بار می آورد نیاز جنسی است ، اگر نیاز جنسی را به طریق صحیح ارضاء نكنید و از راههای نامشروع وارد شوید گرچه ممكن است مریض نشوید(که خود جای بحث دارد) اما آنچنان ضربه ای به شخصیت و روحیة شما می خورد و آنچنان سیاهی و تیرگی در وجود شما شكل می گیرد كه... و ممكن است همین نسنجیده كاریها سرنوشت شما را عوض كند .
  درست است كه اگر كمی ضعف و تمایل نشان بدهید همه چیز در بیرون برای شما مهیاست و درست است كه خیلی معذبید و حسابی كلافه شده اید ، همة اینها قبول ، اما با تمام مشكلات و موانعی كه هست می خواهید روحتان را بكشید كه نیاز جنسی تان برآورده شود؟

  شما در زندگی برای حفظ عفت و شرف خود ، با دو خطر بسیار مهم مواجه هستید ، یك خطر در درون خودتان است كه همان هوی و هوسهای نفستان می باشد و یك خطر هم در بیرون است كهنگاهها و چشمك زدنها و چراغ سبز دادنها و حرفهای شیرین زدن دیگران می باشد كه ممكن است شما را بفریبند اما هر دو اینها خیلی خطرناكند و البته در این میان ، خطر درونی مهمتر است چرا كه اول باید شكستی از درون بخورید تا شكست بیرونی رخ بدهد. درست است كه شما تحت فشار غریزة جنسی هستید و نیاز به همسر دارید اما شرایط فراهم نیست ، درست است كه خیلی راحت می توانید آن نیاز را برآورده كنید اما به طریق ناصحیح ، درست است كه اگر كمی ضعف و تمایل نشان بدهید همه چیز در بیرون برای شما مهیاست و درست است كه خیلی معذبید و حسابی كلافه شده اید ، همة اینها قبول ، اما با تمام مشكلات و موانعی كه هست می خواهید روحتان را بكشید كه نیاز جنسی تان برآورده شود؟
  می خواهید عزت و عفت و شرف و حیاء خود را از بین ببرید كه چند لحظه ای لذت ببرید، می خواهید برای رفع یك نیاز كه هزار و یك راه حل منطقی و شرعی دارد شخصیت خود را لگد كوب كنید ، می خواهید تمامی سرمایة خود را و گوهر خود را در اختیار كسی قرار دهید كه نه گوهر شناس است و نه گوهر نگه دار و به شما به چشم یك آدامس نگاه می كند كه چند دقیقه ای باید جوید و شیرینی اش را گرفت و بعد هم آنرا با نهایت بی معرفتی همچون آب دهان پرتش كرد ؟ اگر شرایط ازدواج برایتان فراهم است هر چه سریعتر ازدواج كنید ، اما اگر فعلاً شرایط برای شما – به هر دلیلی – فراهم نیست پس خودتان را به خاطر این نیاز از بین نبرید و حتی اگر می بینید نیاز جنسی هم آنچنان در وجودتان زیاد نیست اما از ارتباط با جنس مخالف خوشتان می آید هرگز در ورطة خطرناك این گونه روابط وارد نشوید .


  --------------------------------------------------------------------------------
  1- كنزالعمال،حدیث11203

  مدرسه علمیه نرجس
  تنظیم برای تبیان: کهتری


  امضاء

  خیلی ازیـــــــــــــخ کردن های ما ازســـــــــــــرما نیســـــــــــــت…
  لحـــــــــــــن بعضــــــــــــــیها
  زمســــــــــــتونیــــــ ـــــه …
  ----------------------------------------------------------------

  به یکدیگر دروغ نگوییم......

  آدم است ....

  باور می کند،

  دل میبندد....


 2. تشكر

  sadegh143 (06-06-1389)

 3.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی