سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 35 , از مجموع 35

موضوع: ♥ ▬*♥*▬♥رسيدن فصل مهر ومهرباني،درس ومدرسه مبارك(رهنمودهايي براي والدين و دانش آموزان)♥ ▬*♥*▬♥

 1. Top | #31

  عنوان کاربر
  عضو ماندگار
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  284
  نوشته
  12,740
  تشکر
  34,808
  مورد تشکر
  35,578 در 11,356
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  shapark

  پیشنهادات:


  1- سعی کنید با ایجاد انگیزه های نیرومند و در نظر گرفتن اهدافی که برایتان مهم و جالب توجه است نسبت به مطالعه در خود شوق و علاقه ایجاد کنید. زیرا علاقه داشتن نسبت به موضوعی سبب تمرکز حواس در هنگام مطالعه آن موضوع می شود.
  2- موقعیت هایی که نمی توانید در آن ها تمرکز حواس داشته باشید، تجزیه و تحلیل کنید، احساسات خود را مورد بررسی قرار دهید و بدانید که چه عواملی افکار شما را دگرگون می کنند. افکار منفی و بیمارگونه را از خود دور کنید و هر موقعیت را تا حدی که می توانید به طور منطقی تعبیر و تفسیر کنید.
  3- موضوع های مطالعاتی خود را تقسیم بندی کنید یعنی هر موضوعی را که می خواهید مطالعه کنید، آن را به قسمت های کوچکتر تقسیم کرده و به تدریج در زمانهای مختلفی آن ها را مطالعه کنید.
  4- هر وقت مصمم شدید مطالعه کنید یا کار دیگری انجام دهید، بکوشید بر عزم خود پا بر جا باشید تا آن کار را به اتمام برسانید .
  5- زمان های مطالعه خود را با فعالیت های متنوع تقسیم نمائید تا این که بتوانید تمرکز حواس خود را برای مدت زمان طولانی تری حفظ کنید و مطالعه را در آن ساعت از روز انجام دهید که برای شما مناسب تر است.
  استفاده از یک استراحت کوتاه در هر ساعت، انرژی لازم برای حفظ

  تمرکز حواس را برای مدت زمانی طولانی تر در اختیار فرد می گذارد.

  6- هرکاری به جای خویش نیکوست پس برنامه مطالعاتی داشته باشید و برای هر کاری وقت به خصوص تعیین کنید.
  7- با آگاهی ازفنون مطالعه و بکارگیری آن ها در هنگام مطالعه در خود ایجاد تمرکز کنید زیرا کاربرد فنونی که خواننده را در عمل مطالعه فعال می سازد، کلید اساسی ایجاد تمرکز است.
  8- به جای این که بکوشید دنیای خارج را تغییر دهید، خود را تغییر دهید و لازم نیست که دیگران و یا رفتار آن ها را مطابق دلخواه خویش تغییر دهید.
  9- چند برگ کاغذ روی میز مطالعه خود داشته باشید و مواردی از افکار منحرف کننده و مزاحم را یاداشت کنید و بعد از مطالعه نسبت به حل آن ها در حد امکان اقدام نمائید.
  10- ممکن است حواس پرتی شما ناشی از گرسنگی و تشنگی شدید، بی خوابی ، خستگی، و یا علت یا علل درونی دیگری باشد، در چنین موقعیتی هرگز مطالعه نکنید.
  11- هنگام مطالعه لباس راحتی به تن کنید، لباسی که نه بسیار زبر باشد نه بسیار نرم، نه بسیار گشاد باشد نه بسیار تنگ.
  12- مطالعه در حالت هایی نظیر دراز کشیدن، به پشت خوابیدن، در حال راه رفتن تکیه زدن به دیوار و امثال این ها مفید نمی باشد. زیرا در چنین موقعیت هایی نمی توان تمرکز حواس خود را حفظ نمود، بنابراین هنگام مطالعه سعی شود خم شدن کمر عادت نشود و فاصله کتاب تا چشم سی سانتیمتر باشد.
  13- محرک های محیطی از قبیل صدای رادیو، تلویزیون، تلفن و… که باعث حواس پرتی شما می شوند از موقعیت مطالعه خود حذف کنید.
  بهترین وضعیت برای درس خواندن نشستن پشت میز مطالعه می باشد و بدترین وضعیت درازکشیدن است.


  منبع: پایگاه اطلاع رسانی اخبار گروه های پزشکی
  گروه مدرسه اینترنتی سایت تبیان- تنظیم: بادامستانی و نوربخش  امضاء

  خیلی ازیـــــــــــــخ کردن های ما ازســـــــــــــرما نیســـــــــــــت…
  لحـــــــــــــن بعضــــــــــــــیها
  زمســــــــــــتونیــــــ ـــــه …
  ----------------------------------------------------------------

  به یکدیگر دروغ نگوییم......

  آدم است ....

  باور می کند،

  دل میبندد....


 2. Top | #32

  عنوان کاربر
  عضو ماندگار
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  284
  نوشته
  12,740
  تشکر
  34,808
  مورد تشکر
  35,578 در 11,356
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  تمریناتی جهت تقویت تمرکز


  تمرین شماره ۱:

  کتابی را انتخاب کنید، یک صفحه از آن را در نظر گرفته و تعداد کلمات موجود در هر پاراگراف را بشمارید. یک بار دیگر این کار را تکرار کنید تا مطمئن شوید که شمارش را درست انجام داده اید. در ابتدای کار با یک پاراگراف شروع کنید و هنگامی که این تمرین برای شما آسان تر شد، تمام کلمات یک صفحه را بشمارید. شمارش را به طور ذهنی و با حرکات چشم هایتان انجام دهید.

  تمرین شماره ۲:

  در ذهن خود از یک تا صد را بر عکس بشمارید.

  تمرین شماره ۳:

  در ذهن خود از شماره صد، سه تا سه تا بشمرید و کم کنید. ( ۱۰۰- ۹۷ - ۹۴ - ... )

  تمرین شماره ۴:

  یک کلمه و یا یک طرح ساده را انتخاب کنید و آن را به مدت ۵ دقیقه در ذهن خود تکرار کنید. هنگامی‌که توانستید بهتر و آسان تر تمرکز کنید. سعی کنید این کار را برای مدت ۱۰ دقیقه انجام دهید و بدون آن‌که تمرکز حواس خود را از دست بدهید.

  تمرین شماره ۵:


  یک میوه مثلا یک سیب را بردارید و از همه طرف به آن نگاه کنید. تمام حواس خود را بر روی آن متمرکز کنید و به چیز دیگری غیر از آن سیب فکر نکنید. وقتی به سیب نگاه می‌‌کنید به چگونگی رشد آن و یا ارزش غذایی آن و یا حتی مغازه ای که آن را خریده اید فکر نکنید، بلکه فقط و فقط به خود سیب فکر کنید. به آن نگاه کنید، آن را ببویید و لمس کنید.  تمرین شماره ۶:


  همانند تمرین قبل عمل کنید با این تفاوت که این بار چشمانتان بسته باشد. در ابتدا تمرین شماره‌ی ۵ را به مدت ۵ دقیقه تکرار کنید و سپس به انجام این تمرین بپردازید. چشمان خود را ببندید و سعی کنید طعم، رنگ و بوی میوه را احساس و تصور کنید و هر چه می‌‌توانید این تصویر را در ذهن خود شفاف تر کنید. اگر نتوانستید این کار را انجام دهید، چشمان خود را باز کنید، میوه را نگاه کنید و سپس تمرین را تکرار کنید.  تمرین شماره ۷:


  یک شی ساده ( قاشق، چنگال و یا لیوان ) را بردارید و بر روی آن تمرکز کنید. از همه طرف به آن نگاه کنید بدون آنکه کلمه ای در ذهن داشته باشید. سعی کنید فقط به آن شی نگاه کنید بدون آنکه بر اسامی و یا کلمات مربوط به آن فکر کنید.


  تمرین شماره ۸:


  پس از آنکه در انجام تمرین قبل مهارت پیدا کردید، می‌‌توانید این تمرین را انجام دهید. شکل هندسی کوچکی ( مثلث، مربع و یا دایره ) را بر روی کاغذ رسم کنید و آن را به رنگ دل‌خواه درآورید. سپس بر روی آن تمرکز کنید. فقط به آن شکل فکر کنید و افکار نامربوط دیگر را از خود برانید.  سعی کنید در طی تمرین به کلمات فکر نکنید.

  تمرین شماره ۹:


  مانند تمرین قبل عمل کنید با این تفاوت که این بار چشمانتان بسته باشد. اگر نتوانستید شکل را به‌طور کامل مجسم کنید، چشمانتان را باز کرده، چند دقیقه به شکل نگاه کنید سپس چشمان خود را ببندید و تمرین را ادامه دهید.  تمرین شماره ۱۱:

  سعی کنید حداقل برای مدت ۵ دقیقه به هیچ چیز فکر نکنید. دقت کنید وقتی که تمرین های قبلی را با موفقیت به پایان رساندید، آنگاه نوبت به این تمرین خواهد رسید. در آن هنگام شما برای انجام این تمرین آمادگی خواهید داشت و قادر خواهید بود برای مدتی معین به هیچ چیز فکر نکنید. به زودی این کار برای شما آسان و آسان تر خواهد شد.

  منبع:

  Self Improvement - Spiritual Growth - Inner Peace - SuccessConsciousness


  امضاء

  خیلی ازیـــــــــــــخ کردن های ما ازســـــــــــــرما نیســـــــــــــت…
  لحـــــــــــــن بعضــــــــــــــیها
  زمســــــــــــتونیــــــ ـــــه …
  ----------------------------------------------------------------

  به یکدیگر دروغ نگوییم......

  آدم است ....

  باور می کند،

  دل میبندد....


 3. تشكر

  مدير اجرايي (10-07-1390)

 4. Top | #33

  عنوان کاربر
  عضو ماندگار
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  284
  نوشته
  12,740
  تشکر
  34,808
  مورد تشکر
  35,578 در 11,356
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  نقش دعا در فراگيري دانش و مطالعه

  دعا و تقويت حافظه

  نقش دعا در فراگيري دانش و مطالعه
  مطالعه به معناي نگريستن و دقت و امعان نظر در چيزي، براي فهميدن و آگاهي يافتن از آن است، از اين رو مطالعه با تأمل و دقّت و فهم همراه و توأم است و هر خواندني که با اين ويژگي ها و صفات همراه نباشد، نمي توان آن را مطالعه ناميد.[1] بي شک رستن از جهل و وصول به اقيانوس دانش و آگاهي مستلزم فراهم آوردن شرايطي است که بدون تحصيل آن شرايط دست يابي به مطالعه مطلوب و مفيد غير ممکن خواهد بود.  اينک ما در اين مقال جهت نيل به چنين هدف مبارکي به مهم ترين شرايط لازم براي تدارک يک مطالعه موفق اشاره مي کنيم.
  شرط اول: فرد مطالعه کننده بايد با انگيزه و اشتياق وافر و فراوان به مطالعه بپردازد؛ زيرا محرّکه اصلي هر کار و عملي شوق و علاقه به آن کار است.
  شرط دوم: شادابي و نشاط و حوصله و بردباري جهت پرداختن به مطالعه است؛ زيرا در مواقع کسالت و دلتنگي، روح فاقد تحمل است و توانايي مطالعه و يادگيري را ندارد.
  شرط سوم: انتخاب ساعات مناسب و دل انگيز؛ مانند سحر و صبح گاه که از قابليت و توانايي بالاتري جهت فراگيري و به خاطر سپاري مطالب برخوردار است.[2]
  اگر به صورت حرفه اي مطالعه مي کنيم در هر وقت و هر ساعتي مي توانيم مطالعه کنيم و بازدهي زمان ها با هم تفاوتي ندارد و همه ساعات براي ما لذّت بخش خواهد بود؛ زيرا بر اساس آزمايش هاي متعدّدي که براي تعيين زمان مناسب جهت مطالعه صورت پذيرفته و بازدهي مورد سنجش قرار گرفت، مشخص گرديد که رجحاني بر انتخاب ساعات خاص بر ساير زمان ها وجود ندارد، اما اين مسئله به اثبات رسيده که مطالعه بلافاصله بعد از خواب شبان گاهي نمي تواند بازدهي مطلوب و موفقي داشته باشد، ولي پس از 30-20 دقيقه بعد از بيداري مطالعه بلامانع است و بازدهي آن مطلوب خواهد بود.
  اما چنان چه اهل مطالعه حرفه اي نيستيم، هر ساعتي که در آن ساعت تمايل و اشتياق داريم به مطالعه بپردازيم و در زمان هايي که رغبتي به مطالعه نداريم، مطالعه را کنار بگذاريم.

  وسايل و ابزار مطالعه؛ مانند ميز و صندلي بايد ساده و استاندارد بوده و فرد مطالعه کننده نيز بايد شناخت و آگاهي کافي نسبت به استفاده صحيح از آن را داشته باشد و نکات علمي و توصيه هاي پزشکي؛ مانند طريقه درست نشستن بر روي صندلي و برخواستن از صندلي


  امضاء

  خیلی ازیـــــــــــــخ کردن های ما ازســـــــــــــرما نیســـــــــــــت…
  لحـــــــــــــن بعضــــــــــــــیها
  زمســــــــــــتونیــــــ ـــــه …
  ----------------------------------------------------------------

  به یکدیگر دروغ نگوییم......

  آدم است ....

  باور می کند،

  دل میبندد....


 5. Top | #34

  عنوان کاربر
  عضو ماندگار
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  284
  نوشته
  12,740
  تشکر
  34,808
  مورد تشکر
  35,578 در 11,356
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  roz1

  شرط چهارم: هدفمند بودن مطالعات و انتخاب کتاب ها و موضوعات در خور تخصص و فهم و آشنايي و به کارگيري روش صحيح و علمي مطالعه به ويژه روش تندخواني نه خواندن کلمه به کلمه و مکث روي کلمات که خود اين روش از لحاظ علمي مورد تأييد نيست و موجب معطل گذاردن بخش عظيمي از ظرفيت مغز و هدر دادن وقت خواهد شد. علاوه بر آن فرد طالب مطالعه بايد ساعات شبانه روز خود را برنامه ريزي نموده و بر اساس زمان بندي مشخصي به مطالعه بپردازد، به نحوي که اين برنامه در طول هفته، ماه و سال قابل اجرا و عمل باشد و از هرگونه بي نظمي و آشفتگي مبرا باشد.

  شرط پنجم: کسي که مطالعه مي کند بايد با جديت و پشتکار سير مطالعاتي خود را حفظ و هيچ عاملي نتواند وي را از مطالعه و تحقيق باز دارد، بلکه با کوشش و تلاش خود را به قله هاي رفيع دانش نايل گرداند.
  شرط ششم: فرد محقق و داراي برنامه مطالعاتي، بايد در طول شبانه روز ساعاتي را جهت استراحت و تفريح خويش اختصاص دهد و پس از هر 30-40 دقيقه مطالعه 5-10 دقيقه استراحت نمايد، تا ضمن حفظ صحت و سلامتي خود با قواي آماده و مهياي جسمي و روحي مجدداً به مطالعه و تحقيق بپردازد.
  شرط هفتم: محل مطالعه بايد جايي آرام و بي سر و صدا و عاري از هرگونه زرق و برق و تزئينات و تجملات ظاهري و چشم نواز باشد و هر چيزي که موجب اختلال در تمرکز حواس مي گردد، بايد از آن محل برچيده شود. همچنين از نور و دماي مناسب و جريان هواي تازه نيز برخوردار باشد.


  شرط هشتم: وسايل و ابزار مطالعه؛ مانند ميز و صندلي بايد ساده و استاندارد بوده و فرد مطالعه کننده نيز بايد شناخت و آگاهي کافي نسبت به استفاده صحيح از آن را داشته باشد و نکات علمي و توصيه هاي پزشکي؛ مانند طريقه درست نشستن بر روي صندلي و برخواستن از صندلي و راه رفتن پس از ساعتي نشستن بر روي صندلي و انجام حرکات ورزشي نرم و سبک و حفظ فاصله مناسب ميان چشم و سطح صفحات (حداقل سي سانتيمتر) را مراعات نموده تا در دراز مدت دچار بيماري نگردد.
  شرط نهم: با تلخيص نمودن و يادداشت برداري از موضوعات و سرفصل هاي مهم و کليدي کتاب و با اعمال برجسته سازي و طبقه بندي مطالب مي توان اشراف و احاطه بيشتري بر محتواي آن يافت.
  شرط دهم: توکل، توسل و طهارت باطني و معنوي به ويژه دائم الوضوء بودن نقش مهمي در فراگيري دانش دارد.
  شرط يازدهم: تغذيه مناسب با تأمين مواد مورد نياز بدن به ويژه مغز، امکان حرکتِ انديشه در مسيري هموار را، فراهم مي سازد. برنامه تغذيه مي بايست به گونه اي تنظيم گردد که مواد مورد نياز مغز براي فعاليت آن تأمين شود. استفاده از لبنيات، مواد پروتئيني، غلات، سبزيجات و ميوه هاي تازه و خشکبار؛ مانند گردو، بادام و فندق توصيه مي گردد.[3]
  شرط دوازدهم: آراستن قلب به ذکر و ياد الهي و طلب فهم بهتر و بيشتر و دعا کردن به زبان خود يا زبان عربي.
  پيامبر بزرگوار ما (ص) که داناترين آفريدگان است از خداى خويش چنان مى‏خواهد که: “ربّ زِدْنِي عِلْماً”؛ خدايا بر علم من بيفزا.[4]
  قرائت دعاهاي زير هم به شما توصيه مي گردد:


  اللهم اخرجني من ظلمات الوهم و اکرمني بنور الفهم اللهم افتح علينا ابواب رحمتک و انشر علينا خزائن علومک برحمتک يا ارحم الراحمين”؛ خدايا مرا از تاريکي هاي وهم و خيال بيرون آور و با نور فهم مرا گرامي دار، پروردگارا درهاي رحمتت را بر ما بگشاي و گنجينه هاي دانشت را بر ما بگستران! به رحمتت اي مهربان ترين مهربان ها”.[5]
  “اللهم إني أعوذ بک أن أضل أو أضل أو أزل أو أزل أو أظلم أو أظلم أو أجهل أو يجهل علي اللهم انفعني بما علمتني و علمني ما ينفعني و زدني علما و الحمد لله على کل حال اللهم إني أعوذ بک من علم لا ينفع و من قلب لا يخشع و من نفس لا تشبع و من دعاء لا يسمع ”[6]؛ خدايا به تو پناه مي برم از اين که گمراه کنم و يا گمراه گردم، بلغزانم و يا بلغزم، ستم کنم يا ستم بينم، به ناداني کشانم و يا خود دچار آن گردم. بار خدايا مرا با علمي که به من آموختي سودمند گردان و مرا به علمي رهنمون ساز که مرا سودمند افتد. خدايا بر مراتب علم و آگاهي من بيفزا . سپاس حقيقي در تمام حالات از آن خداوند متعال است. بار خدايا بتو پناه مي برم از علمي که سودمند نيست و از قلبي که خشوع و انعطاف در برابر حق، بدان راه ندارد و از هوسي که سير و اشباع نمي گردد و از دعايي که اجابت نمي شود.[7]
  با خواندن اين دعاها و يا در خواست فهم و درک، با هر دعايي و به هر زباني به همراه رعايت شرايطي که بيان شد، فضاي ذهن جهت دانش اندوزي و پژوهش مساعد و مهيا خواهد شد. اما بايد توجه داشت که تنها با خواندن اين دعا و بدون فراهم آوردن ساير شرايط مطالعه هيچ گاه نتيج? مطلوبي نخواهيم گرفت.[8]

  هر روز بعد از نماز صبح پيش از آنکه تکلم کند بگويد:«يا حى يا قيّوم فلا يفوت شيئا علمه و لايؤده»  ویرایش توسط خادمه صدیقه طاهره(س) : 11-07-1390 در ساعت 14:15
  امضاء

  خیلی ازیـــــــــــــخ کردن های ما ازســـــــــــــرما نیســـــــــــــت…
  لحـــــــــــــن بعضــــــــــــــیها
  زمســــــــــــتونیــــــ ـــــه …
  ----------------------------------------------------------------

  به یکدیگر دروغ نگوییم......

  آدم است ....

  باور می کند،

  دل میبندد....


 6. Top | #35

  عنوان کاربر
  عضو ماندگار
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  284
  نوشته
  12,740
  تشکر
  34,808
  مورد تشکر
  35,578 در 11,356
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  roz1

  دعا و تقويت حافظه

  اموري را که در تقويت حافظه و فهم مؤثرند مي توان به چند دسته تقسيم بندي نمود:
  الف) امور معنوي:
  1-ياد خدا (انجام امور عبادى و تکاليف شرعي به ويژه نماز اول وقت).
  2- خواندن دعاهايي که براي تقويت حافظه مؤثر است، از امام معصوم نقل شده است که از خدا بخواه که عقل تو را قوى بگرداند و از خدا طلب فهم و درک نما.[9] به عنوان نمونه چند دعا که براي تقويت حافظه مؤثر است بيان مي کنيم:
  يک. دعايي که پيغمبر (ص) به اميرالمؤمنين (ع) براى حافظه تعليم نمود: «سبحان من لايعتدى على اهل مملکته، سبحان من لايأخذ اهل الارض بالوان العذاب، سبحان الرؤوف الرحيم، اللهم اجعل لى فى قلبى نورا و بصرا و فهما و علما انک على کل شى‏ء قدير».[10]
  دو. سيدبن طاوس نقل مى‏کند که براى احياى قلب اين دعا را سه بار بخواند:
  «يا حى يا قيوم يا لااله الا انت اسئلک أن تحيى قلبى اللّهم صل على محمد و آل محمد». [11]
  چهار. هر روز بعد از نماز صبح پيش از آنکه تکلم کند بگويد:«يا حى يا قيّوم فلا يفوت شيئا علمه و لايؤده».[12]
  3- خواندن قرآن به خصوص آية ‏الکرسى.
  4- اجتناب از چيزهايى که باعث فراموشي مى‏شود مانند؛ معصيت و گناه، علاقه و وابستگي زياد به دنيا، سرگرمي و اشتغال بيش از حد به آن و غمگين و محزون بودن براي مسائل دنيايي.[13]
  5- کاهش اضطراب و کسب آرامش به ويژه هنگام مطالعه.
  6- کاهش اشتغالات ذهنى.
  7- تقويت تمرکز و دقت.
  گفتني است، آنچه در مورد تقويت حافظه و هوش از کتب روايى و ادعيه بيان شد، علت تامه محسوب نمى شود. بعضى از عوامل مربوط به هوش و حافظه در اختيار ما نيست و مربوط به عوامل ژنتيکى و وراثتى است.
  به عبارت ديگر، هوش و حافظه و استعداد هر انسانى برآيندى از عوامل متعدد وراثتى و محيطى است که بعضى از اين عوامل در اختيار ما است. از قبيل آنچه در بالا گفته شد و بعضى از آنها از حوزه اختيار انسان خارج است؛ مانند نقش عوامل ژنتيکى اجداد گذشته. بنابراين نبايد توقع داشت که با انجام کارهاى فوق که قطعاً مؤثر هستند معجزه ايجاد شود که ناگهان بهره هوشى شخصي از 90 به 130 ارتقاء پيدا کند و اگر اين چنين نشد اعتقاد به اين توصيه هايى که معصومان (ع) کرده اند کم شود.

  پي نوشت ها :
  [1]موگهي، عبدالرحيم، روش مطالعه و تلخيص، ص ??، سطرهاي اول تا چهارم
  [2] شجري، ف، يادگيري خلاق، ص ???، سطرهاي ?? الي ??، ناشر، انجمن قلم ايران، چاپ ?????
  [3] همان، ص ????
  [4] طه، ???؛ نک: تفسير هدايت، ترجمه تفسير من هدى القرآن‏، ج ‏??، ص ????
  [5] قمي، شيخ عباس، مفاتيح الجنان، ص ????، دعاي مطالعه.
  [6] شهيد ثاني، منيةالمريد، ص ????
  [7] منيةالمريد، ترجمه، حجتي، سيد محمد باقر، آداب تعليم و تعلم در اسلام، ص ????
  [8] جهت آگاهي بيشتر، ر.ک: ابزار و روش تحقيق، دشتي، محمد، چاپ مهر قم، ????؛ روش مطالعه، اداره کل آموزش ضمن خدمت، چاپ دوم، ????؛ شجري، ف، يادگيري خلاق، ناشر انجمن قلم ايران، چاپ ????؛ روش مطالعه و تلخيص، موگهي، عبدالرحيم.
  [9] بحارالانوار، ج ?، ص ??? روايت ?? روايت عنوان بصرى.
  [10] مفاتيح‏الجنان، فصل اول از باب اول، تعقيبات نماز.
  [11] همان، کتاب باقيات صالحات.
  [12] همان.
  [13] همان.
  گروه دين تبيان
  منبع : سايت اسلام پديا  امضاء

  خیلی ازیـــــــــــــخ کردن های ما ازســـــــــــــرما نیســـــــــــــت…
  لحـــــــــــــن بعضــــــــــــــیها
  زمســــــــــــتونیــــــ ـــــه …
  ----------------------------------------------------------------

  به یکدیگر دروغ نگوییم......

  آدم است ....

  باور می کند،

  دل میبندد....


صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. ◄*♥*► گالري تصاوير ويژه ميلاد حضرت مهدي،امام زمان (عج) ◄*♥*►
  توسط فاطمی*خادمه یوسف زهرا(س)* در انجمن تصاویر ویژه ولادت ها
  پاسخ: 257
  آخرين نوشته: 17-04-1391, 06:28
 2. ارشيو اخبارعلمي،اجتماعي،اقتصادي ،فرهنگي و هنري در فروردين سال 90
  توسط نرگس منتظر در انجمن اخبار علمي . احتماعي .اقتصادي . فرهنگي . هنري
  پاسخ: 19
  آخرين نوشته: 26-01-1390, 17:11
 3. داستان هايي از نماز شب
  توسط كيان در انجمن نماز
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 01-03-1389, 10:07
 4. زندگی نامه *شهيد سيدجمال طباطبايي*
  توسط نرگس منتظر در انجمن زندگينامه شهدا
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 19-02-1389, 15:21
 5. تقديم به شهداي شيميايي
  توسط نرگس منتظر در انجمن حديث سبز شهادت
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 16-02-1389, 15:22

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی