سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: شمارش معکوس برای پایان دنیا در سال 2012!

 1. Top | #1

  عنوان کاربر
  عضو صمیمی
  تاریخ عضویت
  مهر 1388
  شماره عضویت
  150
  نوشته
  64
  تشکر
  15
  مورد تشکر
  150 در 52
  دریافت
  1
  آپلود
  0

  mahvareh شمارش معکوس برای پایان دنیا در سال 2012!

  سرویس مذهبی پایگاه خبری تحلیلی نهال نیوز-به قلم مجید کریمی زارچی : پیش گویی در مورد وقایعی که قرار است در آینده اتفاق بیافتد یکی از مقوله های جذابی هست که امروزه با توجه به اوضاع اجتماعی ونوع دیدگاه بشر به جهان هستی،طرفداران زیادی را برای خود فراهم کرده است.

  البته پیش گویی وخبر دادن از آنچه در آینده روی خواهد داد به دنیای امروز محدود نمیشود ودر دوران خیلی دورنیز تا آنجایی که تاریخ بشری آن را رصد نموده است محبوبیت خود را در بین انسان ها بهمراه داشته است.در زمان پیامبر اسلام(ص)افراد زیادی به آنحضرت مراجعه میکردند واز زمان رخ دادن وقایع در آینده از محضر ایشان سوال میکردند.بطور مثال بارها از زمان وقوع قیامت از پیامبر گرامی اسلام سوال شده است ودر جواب آنان نیز وحی الهی نازل شده و علم زمان وقوع آن را مختص ذات الهی دانسته است.(سوره اعراف آیه 187)

  در ادیان نوظهور شرقی نیز پیشگویی جایگاه ویژه ای داردکه در بین آنان فرقه های مسیحی در این زمینه پیشرو بوده اند.برخی از پیشگویی ها آنچنان موثق قلمداد میشود که اکثریت مردم را به سمت خود جذب میکند وباورهای عمومی را تسخیر میکند.البته آنچه به عنوان نظریه پردازیهای اجتماعی در دنیای امروز یاد میشود هیچگونه سنخیتی با پیشگویی ندارد چراکه مقوله نظریه پردازی کاملا مجزاست وبر اساس شواهد وعلوم انسانی وتفسیر عقلانی ست.

  یکی از موضوعاتی که در این روزها مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفته است،بحث پایان جهان وآخر الزمان است.

  آخر الزمان از منظر شیعیان،ارتباط حتمی با ظهور حضرمت مهدی(عج) دارد.لذا هر آنچه که در خصوص نشانه های آخرالزمان در بین شیعیان مرسوم هست بر اساس ظهور منجی بشریت است که همانا حضرت صاحب الزمان(عج)،دوازدهمین امام شیعیان است.

  در جبهه مقابل،که غرب وصهیونیسم قرار دارند، مباحثی در خصوص پایان جهان وروز موعود مطرح شده است.که اکثرا برای تضعیف اعتقاد شیعیان ومسئله (انتظار)تلاش میکنند.
  یکی از مولفه های مهم در جنگ نرم،استفاده از رسانه های دیداری وشنیداری است که در راس آنها ساخت فیلم هایی با محوریت اعتقادات عمومی است.هالیوود بعنوان بزرگترین مرکز ساخت فیلم های سینمایی در دنیا ،در چند ساله اخیر بیشترین خدمت را برای غرب وصهیونیسم در این زمینه انجام داده است.

  تاکنون فیلمهای زیادی در این مقوله ساخته شده است ولی شاید مهمترین وجذاب ترین آنها فیلم 2012 باشد که این روزها حرف وحدیث های زیادی در مورد آن بگوش میرسد.این فیلم در روزهای پایانی سال 2009 به نمایش عمومی درآمد. آغازداستان فیلم اطلاع یافتن یک دانشمند هندی در آزمایشگاهی در قعر زمین است که او متوجه درجه حرارت بالای پوسته سخت زمین بر اثر تاثیرات تشعشعات ناگهانی کیهانی شده است واین حرارت مرتباً در حال افزایش می‌باشد تا جائی‌که برای نجات بشریت مدت زمان بسیار کوتاهی فرصت باقی است .وفقط بخشی از انسان‌ها نجات پیدا می‌کنند .نجات یافتگان همانهایی هستند که در پایان فیلم سوار بر کشتی های نوحی شده اند وبسوی دنیا جدید!می روند.

  از تکنیک های روانشناختی در ساخت این فیلم آن است که گرچه نابودی برای همه جهان است ولیکن فیلم ،اوضاع آمریکا, بخشی از هندوستان و سر انجام آلاسکا و سیبری را نشان می‌دهد ونمایش بقیه دنیا محدود به چند ثانیه میشود.(همانند سکانس نمایش کعبه ومسلمانان که در حال خواندن نماز هستند).ونجات یافتگان(انسانهای خاص) نیز اکثراً آمریکایی هستند!

  این فیلم از منظر تکنیک های سینمایی وجذابیت های تصویری، یکی از زیباترین آثار بشمار میرود.چرا که آنچنان نابودی جهان را به تصویر میکشد که ذهن هر بیننده ای را به خود مشغول ساخته وشاید هیجانی توام با ترس در تماشاگر ایجاد کند.شکافتن پوسته زمین وبلعیدن موجودات،فرو ریختن ساختمانها وطغیان دریاها به گونه ای ترسیم شده است که ذهن ما را به آنچه قرآن کریم در مورد قیامت متذکر شده،معطوف می دارد.

  در این فیلم ،طوفان عظیمی برای نابودی دنیا به وقوع می پیونددوسرتاسر جهان را فرا میگیرد.اشاره این موضوع نیز به داستان طوفان حضرت نوح(ع) میباشد که در قرآن بدان اشاره شده است.این حوادث در نهایت منجر به نابودی دنیا در زمان معلومی میشود که این زمان بر اساس پیشگویی های برخی افراد خاص در فیلم لحاظ شده است.

  یکی از معروفترین افرادی که در خصوص تاریخ پایان جهان پیشگویی نموده است،"نوستر آداموس" می باشد.او از خانواده یهودی وایتالیایی الاصل بود که در سال 1503 در فرانسه متولد شد.وی پیشگویی های خود را در قالب شعر بیان کرده است.که البته در هیچکدام از آنها بطور مستقیم از شهر یا کشور ویا شخصیتی نام نبرده است ولیکن طرفداران وی بر اساس رویدادهایی که در سالهای اخیر در جهان به ثبت رسیده است،عقیده دارند بسیاری از پیشگویی های "آداموس" درست بوده است!توجیه این گروه بخاطر ارتباط هایی ست که در بین اشعار وی ووقایع بزرگ بشری مشهود است.

  به عقیده برخی از مریدان "نوستر آداموس"،پیشگویی های وی در خصوص انقلاب اسلامی ایران نیز صحت داشته وبه وقوع پیوسته است و از همین منظر هر آنچه که "آداموس" برای پایان جهان مقرر دانسته صحیح و موثق است.

  "نوستر آداموس" در یکی از نوشته های خود وقوع آخر الزمان را در سال 2012 میداند.واین فیلم نیز بر همین اساس 21 دسامبر 2012 را زمان نابودی دنیا اعلام میکند.

  چنین فیلمهایی که با رهبری صهیونیست ها در هالیوود تولید میشود سعی بر آن دارد که نقاط ضعف ومتزلزل اعتقادی بشر مخصوصا مسلمانان را به سوی خود معطوف نموده واهداف و افکار خود را بر ذهن بیننده مستولی نماید. مشخص نمودن تاریخ دقیق نابودی دنیا که مصادف با اول دی ماه 1391 می باشد از همین سیاست صهیونیست ها قلمداد میشود چرا که آن روز جمعه است واز آنجا که در روایات اسلامی ظهور حضرت مهدی(عج) در روز جمعه محقق میشود،ذهنیت بسیاری از تماشاگران به ظهور منجی بشریت در آن تاریخ معطوف میشود.

  اما این سخنان و شایعات ،‌ پوچ ومردود است چرا که نشانه های قطعی ظهور امام زمان علیه السلام آن چیزی نیست که نوسترآداموس بگوید ... امام صادق علیه السلام می فرمایند: هر کسی برای ظهور امام قائم(عج)، زمانی را تعیین کند، او را تکذیب کنید.

  یکی دیگر از محصولات غربی که بر اساس مسئله انتضار ومهدویت و در مجموع پایان زندگانی بشری ساخته شده است،سریال "4400" می باشد.این سریال که ساختار کلی آن علمی-تخیلی قلمداد می شود،روایتی است از بازگشت تعدادی از انسانهایی است که در طی 60 سال گذشته در زمانهای مختلف به طور اسرار آمیزی ناپدیده شده بودند.این انسانها از نژاد وقومیت های مختلف شامل زن ومرد،کودک وکهنسال می باشند.وتعدادشان 4400 نفر است.این افراد پس از بازگشت به این دنیا،گذشته خود را فراموش کرده اند،اما استعدادهایی ماورای بشری کسب نموده اند.به گونه ای که میتوانند آینده را پیش بینی کنند ویا انسانها را زنده کنند یا بمیرانند!

  پیام اصلی این سریال ارائه دنیای مطلوب غربیها برای ظهور منجی وپایان زندگی بشری است.

  وضعیتی که این سریال برای ظهور منجی به نمایش میگذارد با آنچه تفکر شیعی تفسیر میکند کاملا متضاد است.بارزترین تضاد آن این است که این مجموعه منجی دنیای بشری را انسانهایی خاص وبا توانایی هایی متفاوت از مردم عادی میداند یعنی همان 4400 نفری که پس از سالها به دنیا باز گشته اند.و وجود یک جانشین الهی برای رهبری مردم عدالتخواه نادیده انگار می شود.ثانیاً برای نجات بشر،فقط به علم وتکنولوژی واستعدادهای بشری اکتفا میشود و قدرت خالق هستی وامداد الهی موثر واقع نمیشود!در حالیکه از منظرتفکر شیعی اینگونه منجی سازی مطرود است وجهان با حضور جانشین خداوند در روی زمین وبا استعانت از پروردگار عالم ویاری اولیاء خاص الهی به آرامش وعدالت خواهدرسید.

  بهرحال اهداف شیطانی غرب در خصوص ساخت اینگونه محصولات سینمایی ایجاد یک تفکر التقاطی با رویکردی انحرافی است.انحراف از آنچه که حقیقت موضوع است اما برای سیاستهای خصمانه آنان ناگوار است.همانطور که گفته شد طراحی اینگونه داستانها بقدری ماهرانه انجام میشود که بیننده راکاملا مبهوت ماجرای ساختگی خود میکند وارتباطی نزدیک با آموزه های دینی فرد برقرار می سازندولیکن نتیجه نهایی داستان،نقض حقایق الهی است وباعث میشود مخاطب ،اصالت موضوع که همانا ظهور منجی واقعی و برپایی عدالت هست را فراموش کند...

  در این شرایط انتظار می رود مسئولین فرهنگی وصاحبنظران عرصه اجتماعی واعتقادی نسبت به آگاه ساختن مردم درخصوص انحرافات اینگونه فعالیتهای ضد دینی تلاش مضاعفی از خود نشان دهند،که متاسفانه چنین امری به وضوح محقق نشده است.چراکه ما شاهد توزیع گسترده اینگونه فیلم وسریالها در کشورمان هستیم که بدون هیچگونه نظارتی به دست مردم میرسد.وغافل از اثرات سوء آن،بارها به تماشای آن می نشینند.جای بسی تعجب است که برخی از این محصولات نیز در حال دوبله به زبان فارسی نیز هستند که از آن جمله سریال بلند( (lost "لاست" هست . اخیراً نیز در موردسریال 4400 زمزمه هایی از دوبله فارسی آن به گوش می رسد.  امضاء
  http://up.iranblog.com/37261/1265606170.jpg

  زندگی بافتن یک قالیست؛
  نه همان نقش ونگاری که خودت می خواهی؛
  نقشه را اوست، که تعیین کرده؛
  تو در این بین فقط می بافی
  نقشه را خوب ببین!
  نکند آخر کار، قالی زندگیت را نخرند!!!

  آيه هاي زندگي


 2.  

 3. Top | #2

  عنوان کاربر
  عضو صمیمی
  تاریخ عضویت
  شهریور 1390
  شماره عضویت
  1687
  نوشته
  1,326
  تشکر
  2,008
  مورد تشکر
  3,302 در 1,116
  وبلاگ
  1
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض

  سلام

  واااای یعنی میشه فردا روز ظهور منجی باشه ... یعنی میشه همه ی انتظار ها به پایان برسه ؟
  خوشا به حال اونایی که مومن هستن اگه ظهور فردا انجام بشه من که اوضاعم خیلی خرابه برام دعا کنید همگی


 4. Top | #3

  عنوان کاربر
  عضو صمیمی
  تاریخ عضویت
  شهریور 1390
  شماره عضویت
  1687
  نوشته
  1,326
  تشکر
  2,008
  مورد تشکر
  3,302 در 1,116
  وبلاگ
  1
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض

  این فیلم رو ببینید خیلی جالبه gol

  http://www.aparat.com/v/nSgRa


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. * خانم زهرا نعمتی ورزشکار سال 2012 جهان شد.
  توسط شهاب منتظر*غلام علی اصغر(ع) در انجمن اخبار علمي . احتماعي .اقتصادي . فرهنگي . هنري
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 08-03-1392, 22:03
 2. (...◕✿◕◕✿◕ فریب 2012 و نابودی جهان ◕✿◕◕✿◕...)
  توسط یاس بهشتی* خادمه باب الحوائج جواد الائمه (ع)* در انجمن مسائل اجتماعی
  پاسخ: 10
  آخرين نوشته: 01-10-1391, 01:52
 3. قرآن در مورد 2012 و پایان دنیا چه می‌گوید؟
  توسط مانیل در انجمن مطالب متفرقه
  پاسخ: 12
  آخرين نوشته: 30-09-1391, 08:30
 4. المپیک 2012 لندن در خدمت صهیونیسم! هوشیار باشیم!
  توسط فاتح خیبر در انجمن دين شناسي
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 14-03-1391, 02:25
 5. تاریخچه ی تصویری کعبه از زمان آدم تاسال 2012
  توسط غلامعلي نوري در انجمن حج
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 08-05-1389, 11:48

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی