سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
صفحه 22 از 30 نخستنخست ... 12181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 297

موضوع: ◄*♥*► مامنتظر امام امت هستيم...((اخبارسفر مقام معظم رهبري به شهر مقدس قم ◄*♥*►

 1. Top | #211

  عنوان کاربر
  مدير کل سایت
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  13
  نوشته
  66,776
  صلوات
  23723
  دلنوشته
  50
  یا صاحب الزمان .... بهار قرآن رسید ... بهار دلها بیا .....
  تشکر
  61,694
  مورد تشکر
  177,894 در 52,559
  وبلاگ
  173
  دریافت
  9
  آپلود
  102

  gool پاسخ : ◄*♥*► مامنتظر امام امت هستيم...((اخبارسفر مقام معظم رهبري به شهر مقدس قم ◄*♥*►

  ادامه ....

  حضرت آیت الله خامنه ای، حضور روحانیت در صحنه را موجب تحریك دشمنی ها برشمردند اما افزودند: باید توجه كرد كه این دشمنی ها در جمع بندی كلی، و در صورتی كه ما زنده و آگاه باشیم فرصت آفرین است چرا كه انگیزه تحرك نظری و غیرت پاسخگویی به شبهات را تقویت می كند و به شهادت نمونه های فراوان تاریخی، موجب ترویج و تعمیق معارف اسلامی می شود.

  ** بی تحركی حوزه علمیه قم ،دشمن را به تعدی و خصومت بیشتر تشویق می‌كند

  ایشان در استدلالی دیگر برای رد مغالطه لزوم دوری حوزه علمیه قم از سیاست ومسائل جهانی به این واقعیت اشاره كردند كه این بی تحركی و خنثی بودن، باعث متوقف شدن دشمن نمی شود بلكه او را به تعدی و خصومت بیشتر تشویق می كند.

  سخنان رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع بسیار عظیم علما، فضلا و طلاب قم با تبیین ضرورت هوشیاری در مقابل دو مفهوم غلط و انحرافی یعنی "حكومت آخوندی " و نیز "تقسیم روحانیت به آخوند حكومتی و غیرحكومتی " ادامه یافت.

  ایشان در تشریح اهداف دشمنان اسلام و نظام در تبلیغ و پیگیری این دو مفهوم انحرافی تأكید كردند: آنها می خواهند نظام را از پشتوانه عظیم فكری، عقلی و استدلالی علما محروم كنند و به خیال خود روحانیت انقلابی و حاضر در صحنه را منزوی و بدنام سازند كه باید با این اهداف، هوشیارانه مقابله كرد.

  ** نسبت حوزه های علمیه با نظام ، "دفاع در كنار اصلاح " است

  حضرت آیت الله خامنه ای برای روشن شدن ابعاد تاكتیك دشمن در طرح این دو مفهوم انحرافی به تشریح نسبت متقابل روحانیت و نظام اسلامی پرداختند و تأكید كردند: نسبت حوزه های علمیه با نظام اسلامی، "حمایت و نصیحت " و "دفاع در كنار اصلاح " است.

  ایشان در همین بحث، نسبت دادن حكومت آخوندی به جمهوری اسلامی را تهمت و دروغی آشكار دانستند و افزودند نظام اسلامی، حكومت دین و ارزشهای دینی است نه حكومت افراد روحانی.

  رهبر انقلاب اسلامی افزودند: در نظام اسلامی، صرف روحانی بودن برای به دست گرفتن مسئولیتهای حكومتی كافی نیست چرا كه "روحانی بودن " به تنهایی صلاحیت آور نیست همچنانكه موجب سلب صلاحیت هم نمی شود.

  رهبر انقلاب اسلامی تقسیم روحانیت به آخوند حكومتی و غیرحكومتی را غلطی فاحش دانستند و خاطرنشان كردند: رفتن به سمت حكومت ومسئولیتهای حكومتی مانند هر هدف دیگر اگر برای مسائل دنیوی و هوای نفس باشد مردود است اما اگر یك روحانی با اهداف معنوی و الهی، از نظام حمایت و یا مسئولیتهای حكومتی قبول كند این كار، از برترین مصادیق امر به معروف و نهی از منكر و مصداق بارز مجاهدت فی سبیل الله است.

  سخنان مهم حضرت آیت الله خامنه ای، در این اجتماع عظیم با تبیین "دو مفهوم و حقیقت ارزش آفرین " یعنی "تكیه نظری و علمی نظام به حوزه های علمیه " و "عدم بی تفاوتی حوزه و روحانیت در قبال نظام " ادامه یافت.

  ** نظام اسلامی مستظهر و پشتگرم به علمای دین و حوزه های علمیه است

  ایشان در باب نكته اول خاطرنشان كردند: نظام اسلامی به لحاظ نظری و علمی، محتاج علمای دین و حوزه های علمیه است و به تلاشهای آنها مستظهر و پشتگرم است.

  رهبر انقلاب در تشریح بیشتر این حقیقت افزودند: به علت ذات و ماهیت دینی جمهوری اسلامی، نظریه پردازی در همه عرصه ها از جمله سیاست، اقتصاد - مدیریت، مسائل تربیتی و دیگر مسائل مطرح در اداره كشور، بر عهده علمای دین یعنی كسانی است كه اسلام را می شناسند و متخصص این امر هستند.

  حضرت آیت الله خامنه ای، خلاء نظریه پردازی دینی در عرصه های مختلف اداره كشور و جامعه را موجب نفوذ و جایگزینی نظریه های غربی و غیردینی دانستند و خاطرنشان كردند: تأكید مكرر اینجانب بر ضرورت توجه به علوم انسانی در دانشگاهها، ناشی از همین واقعیت است.

  ** حوزه های علمیه نظریه های اسلامی را در اختیار مسئولان بگذارند

  ایشان افزودند: علوم انسانی رایج، متكی بر جهان بینی دیگری غیر از جهان بینی الهی است و مدیران آینده كشور را براساس اهداف جهان بینی غربی و مادی تربیت می كند كه لازم است حوزه های علمیه و علمای دین برای جلوگیری از این انحراف، نظریه های اسلامی را در زمینه های مختلف مشخص و برای برنامه ریزی در اختیار مسئولان بگذارند.

  رهبر انقلاب اسلامی، پاسخگویی حوزه های علمیه به شبهات مختلف را از دیگر مصادیق تكیه نظام اسلامی بر علمای دین خواندند و افزودند: هدف دشمنان نظام از تزریق مستمر شبهات گوناگون دینی، سیاسی و اعتقادی به جامعه، مخدوش كردن مبانی نظام اسلامی است لذا اقدام علما و فضلای حوزه ها در برطرف كردن این شبهات غبارانگیز از ذهن جامعه، كمك به نظام اسلامی است و نظام در واقع از این زاویه نیز به حوزه ها، متكی است.

  حضرت آیت الله خامنه ای، در تشریح یك حقیقت دیگر یعنی بی اعتنا نبودن حوزه های علمیه به نظام اسلامی، روحانیت و حوزه ها بخصوص حوزه علمیه قم را "مادر و به وجود آورنده " نظام خواندند و بر این نكته تأكید كردند كه یك مادر، هرگز نمی تواند نسبت به فرزند خود غافل و بی تفاوت باشد و یا در هنگام لزوم از او دفاع نكند.

  ** نسبت حوزه های علمیه و نظام، "حمایت، همكاری و كمك متقابل " است

  ایشان در جمع بندی این بخش از سخنانشان خاطرنشان كردند: نسبت حوزه های علمیه و نظام، "حمایت، همكاری و كمك متقابل " است.

  مسئله "استقلال حوزه ها " از دیگر نكاتی بود كه حضرت آیت الله خامنه ای با طرح یك سؤال به تبیین ابعاد مختلف آن پرداختند: آیا حمایت نظام از حوزه های علمیه، به استقلال آنها خللی و لطمه ای وارد می كند یا نه؟

  رهبر انقلاب اسلامی برای پاسخگویی به این سؤال به حفظ استقلال تاریخی حوزه ها چه در دوران حكومتهای معارض با دین و چه در زمان حكومتهای شیعی اشاره كردند و افزودند: علمای دین حتی هنگامی كه به برخی حكومتهای شیعه كمك می كردند هرگز در قبضه حكومتها قرار نگرفتند و روحانیت شیعه همچنان كه در تاریخ خود مستقل بوده امروز ودر آینده نیز به فضل الهی، مستقل خواهد بود.

  ** عده ای می‌خواهند رابطه حوزه‌ها را با نظام قطع كنند

  ایشان ضمن تأكید بر استقلال حوزه ها، هوشیاری در مقابل برخی تلاشها برای ایجاد مغالطه در این زمینه را ضروری خواندند و افزودند: عده ای می خواهند به نام "استقلال "، رابطه حوزه ها را با نظام قطع كنند اما واضح است كه وابستگی غیر از حمایت و همكاری است و می توان در عین استقلال، به همكاری متقابل نیز پرداخت.

  حضرت آیت الله خامنه ای، نظام اسلامی را مدیون حوزه ها دانستند و افزودند: نظام موظف است بدون اینكه در مسائل حوزه ها دخالتی كند به آنها كمك نماید چرا كه مسائلی در این مجموعه ها وجود دارد كه جز با كمك بیت المال، حل آنها ممكن نیست.

  ایشان، موضوع معیشت طلاب را از كمكهای نظام به حوزه ها، جدا دانستند و تأكید كردند: معیشت طلاب باید براساس همان سنت پرمعنای حوزه ها از طریق وجوهات مردم اداره شود چرا كه این مسئله، یكی از رموز ارتباط دلنشین و مستحكم مردم با حوزه هاست.


  امضاء
  *******************************
  اشتباه من این بود ….هر جا رنجیدم ، لبخند زدم ….
  فکر کردند
  درد ندارد ، محکم تر زدند
  *******************************
  وقتی عهدت را بخاطرآرامش دل دیگران با امام زمانت شکستی ,
  از
  شکسته شدن دلت هرگز گله ای نکن

  *******************************
  سکوت خطرناک تر از حرفهای نیشداراست
  کسی که
  سکوت می کند روزی حرفهایش را
  سرنوشت به تلخی به شما خواهد گفت
  *******************************
  كسي كه طعم زبان عسل نمي فهمد
  توهرچه هم بخواني غزل ؛ نمي فهمد
  حكايت نرود ميخ اهني درسنگ ؛
  مخوان كه سنگ ضرب المثل نمي فهمد

  حديث عاشقي به پايان نمي رسد اما...
  دريغ ودرد كه اين را
  اجل نمي فهمد

  ******************************* 2. تشكر

  نرگس منتظر (30-07-1389)

 3. Top | #212

  عنوان کاربر
  مدير کل سایت
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  13
  نوشته
  66,776
  صلوات
  23723
  دلنوشته
  50
  یا صاحب الزمان .... بهار قرآن رسید ... بهار دلها بیا .....
  تشکر
  61,694
  مورد تشکر
  177,894 در 52,559
  وبلاگ
  173
  دریافت
  9
  آپلود
  102

  gool پاسخ : ◄*♥*► مامنتظر امام امت هستيم...((اخبارسفر مقام معظم رهبري به شهر مقدس قم ◄*♥*►

  ادامه ....

  رهبر انقلاب اسلامی، حمایت های گوناگون نظام اسلامی از حوزه ها را فقط به كمك های مالی محدود نكردند و خاطرنشان كردند: امروز به فضل الهی و با حمایت نظام، مهمترین و عمومی ترین تریبونهای ملی در اختیار علما و مراجع معظم است و افزایش پشتیبانی های مختلف از نظام، وظیفه همه دولتهاست.


  **نظام اسلامی بر همه چالشهای پیش رو پیروز خواهد شد

  حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به لزوم مرزبندی مسئله "استقلال " با "ارتباط متقابل نظام و حوزه ها " خاطرنشان كردند: نظام اسلامی و در دل آن حوزه های علمیه، دو جریان عظیمی هستند كه از زوایا و ابعاد فراوان به هم مرتبط و متصلند و در واقع سرنوشت آنها یكی است.

  ایشان خاطرنشان كردند:علمای دین حتی هنگامی كه به برخی حكومتهای شیعه كمك می كردند هرگز در قبضه حكومتها قرار نگرفتند اما نظام اسلامی، زنده و قوی است و مطمئناً بر همه چالشهای پیش رو پیروز خواهد شد.

  حضرت آیت الله خامنه ای در آخرین بخش از سخنانشان در جمع علما، اساتید، فضلا و طلاب قم، به تبیین موضوع مهم "تحول در حوزه های علمیه " پرداختند.

  ایشان در تشریح تفاوتهای اساسی "تحول صحیح و مثبت " با "تحول غلط و انحرافی " به بعضی مصداقهای روشن اشاره كردند وافزودند: اگر تحول را، به معنای تغییر خطوط اصلی حوزه ها مثلاً تغییر متد اجتهاد بدانیم این برداشت كاملاً انحرافی است و تحولی به سمت سقوط خواهد بود.

  **اجتهاد به شیوه های غیراصولی و غیرمتعارف مردود است

  رهبر انقلاب اسلامی شیوه رایج اجتهاد در حوزه را از قوی ترین و منطقی ترین شیوه ها خواندند و تأكید كردند: امروز هركسی و تحت هر نامی اگر در اجتهاد، به شیوه های غیراصولی و غیرمتعارف روی آورد، كار او غلط و مردود است.

  حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به برخی افراد كه برای رعایت پسند و عرف عمدتاً مادی دنیا و حتی برای خوش آمد استكبار، فتوا صادر می كنند افزودند: كسی فتوا داده است كه تلاش صلح آمیز هسته ای ایران به خاطر اینكه مورد سوءظن قدرتهای بزرگ است مشروع نیست اما ما می گوییم استكبار غلط كرده است كه به ملت ایران سوءظن دارد.

  حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: البته اگر اجتهاد افراد، براساس شیوه های رایج و صحیح حوزه ها به فتاوی متفاوت منجر شد هیچ ایرادی ندارد بلكه موجب بالندگی و پیشرفت حوزه ها خواهد بود.

  ** حوزه باید برای مسائل مطرح در جهان پاسخهای مستدل و قوی ارائه كند

  رهبر انقلاب اسلامی حوزه های علمیه را به حضور فعال در عرصه های جهانی فلسفی، فقهی و كلامی توصیه كردند و افزودند: حوزه باید با توجه به نظریات مكاتب گوناگون در مسائل مختلف، برای همه مسائل ونیازهای مطرح در جهان پاسخهای مستدل، قوی و قانع كننده ارائه كنند.

  ایشان، وجود وسائل ارتباطاتی پیشرفته را فرصتی برای انتشار سریع پاسخهای حوزه های علمیه به نیازهای داخلی و جهانی دانستند و خاطرنشان كردند: تبیین "معرفت شناسی " و "تفكر سیاسی و اقتصادی " اسلام، تشریح مفاهیم فقهی و حقوقی و بیان دقیق و علمی نظام اخلاقی و تربیتی اسلام از جمله مسائلی است كه حوزه ها می توانند در سطح جهانی به آنها بپردازند.

  رهبر انقلاب اسلامی در ادامه بحث ضرورت تحول در حوزه ها، حركت نو به نوی اجتهادی را اساس این تحول خواندند و افزودند: تحول و دگرگونی امری اجتناب ناپذیر است و مراجع، بزرگان و اندیشمندان حوزه باید آن را برنامه ریزی و هدایت و مدیریت كنند.

  ایشان به عنوان مصداقی دیگر از برداشتهای انحرافی از مفهوم تحول، به رها كردن شیوه های سنتی بسیار كارآمد حوزه در بحث تعلیم و تعلم اشاره كردند و افزودند: این شیوه های سنتی، به تدریج مورد توجه جهان نیز قرار گرفته است و اگر كسانی به عنوان تحول، به دنبال تضعیف این شیوه ها باشند، این حركت قطعاً ارتجاعی و نتایج آن غیرقابل قبول است.

  شیوه انتخاب آزادانه استاد - اشكال گرفتن به استاد - فكر كردن، مطالعه و پرهیز از حفظ صرف مطالب - مباحثه - احترام به استاد - و رعایت حقوق متقابل استاد و شاگرد از جمله روشهای صحیح و سنتی رایج در نظام تعلیم و تعلم حوزه ها است كه رهبر انقلاب اسلامی برای ایجاد تحول در حوزه ها بر تقویت آنها تأكید كردند.

  حضرت آیت الله خامنه ای، انطباق تلاشها و فعالیتهای علمی حوزه ها با نیازهای مردم و جامعه را از دیگر ضروریات تحول مثبت در حوزه ها دانستند و افزودند: در روند تحول در حوزه ها، باید نظام "رفتاری و اخلاقی " نیز مورد توجه قرار گیرد.

  رهبر انقلاب اسلامی، تكریم مراجع معظم تقلید را از نكات مثبت نظام رفتاری حوزه برشمردند و افزودند: مراجع، غالباً قله های علمی حوزه ها هستند و هیچ كسی به راحتی به این موقعیت دست نمی یابد بنابراین مراجع جلیل القدر باید همواره مورد تكریم و احترام همگانی حوزویون باشند.

  حضرت آیت الله خامنه ای، تهذیب نفس را از پایه های اساسی استمرار تحول مثبت در حوزه ها خواندند و افزودند:در نظام رفتاری و اخلاقی حوزه ها، باید گرایشها و احساسات انقلابی نیز مورد توجه كامل باشد چرا كه دشمنان و دنباله روهای آنان می خواهند با شكسته شدن فضای انقلابی، اهداف شوم خود را دنبال كنند.

  ایشان در همین زمینه خاطرنشان كردند: مخالفت فلان فرد با گرایشها و احساسات انقلابی، مسئله ای نیست بلكه مسئله این است كه دشمن تلاش میكند با تكیه بر این مخالفت ها فضاسازی كند و حوزه ها باید به این مسئله توجه كامل كنند.

  ** منزوی كردن روحانیون انقلابی و بسیجی، ترفند دشمن برای تضعیف فضای انقلابی حوزه‌ها

  ایشان منزوی كردن روحانیون انقلابی و بسیجی، "تحقیر شهادت و شهیدان " و زیرسؤال بردن دفاع مقدس ملت ایران را از جمله روشهای مخالفان اسلام برای تضعیف فضای انقلابی در حوزه ها برشمردند و بزرگان حوزه را به حساسیت و مراقبت كامل در این باب، توصیه كردند.

  رهبر انقلاب اسلامی، جوانان و طلاب پرشور و انقلابی حوزه ها را امیدهای آینده كشور خواندند اما به آنان نیز توصیه كردند: مراقب هرگونه زیاده روی باشند و به دور از افراط و تفریط، به گونه ای عمل كنند كه كسی نتواند تهمت افراطی گری به آنها بزند.

  ایشان افزودند: هر فرد انقلابی، ضمن حفظ شور و احساسات خود، باید بصیر و هوشیار، پیچیدگیهای زمانه را درك كند و با پایداری در برابر فشارها و مشكلات، همواره رفتاری منطقی و عقلی داشته باشد.

  ایشان، پرهیز از زدن تهمت افراطی گری به نیروهای انقلابی را نیز، ضروری دانستند و خاطرنشان كردند: این تهمت، انحرافی است كه دشمن مستقیم و غیرمستقیم آن را دنبال می كند.

  رهبر انقلاب اسلامی در پایان بحث شان درباره ضرورت تحول در حوزه ها، به لزوم مدیریت این تحولات پرداختند و افزودند: تحولِ پیچیده، گسترده و همه جانبه در حوزه ها، بدون یك مدیریت قوی و صحیح امكان پذیر نیست و گروهی كه مورد تأیید مراجع و بزرگان و صاحبنظران حوزه است باید این مدیریت را به عهده داشته باشد.

  حضرت آیت الله خامنه ای همچنین با تأكید بر اهمیت درس و رشته فلسفه، حوزه ها را به توجه بیشتر به علوم عقلی و فلسفه و كلام و نیز رشته تفسیر توصیه مؤكد كردند.

  حضرت آیت الله خامنه ای در پایان سخنانشان در اجتماع بسیار عظیم اساتید، فضلا و طلاب حوزه علیمه قم، حضور هزاران طلبه خواهر را پدیده ای عظیم و مبارك دانستند و افزودند: تربیت عالمان، پژوهشگران، فقیهان و فیلسوفان در حوزه های علمیه خواهران و حضور این اندیشمندان در عرصه های جهانی می توانند همچون حضور دانشمندان دانشگاهی، برای انقلاب و ایران، مایه آبروی بیشتر جهانی باشد.

  در ابتدای این دیدار آیت الله مقتدایی مدیر حوزه های علمیه با اشاره به جایگاه حوزه علمیه قم به عنوان خاستگاه انقلاب اسلامی گفت: اساتید، فضلا و طلاب با بصیرت كامل پیشتاز و پرچمدار دفاع از این نظام اسلامی هستند و بر خود فرض می دانند از جایگاه ولایت فقیه در مقابل توطئه ها و جریانات انحرافی محافظت كنند و به شبهات پاسخ مناسب بدهند.

  آیت الله مقتدایی ابراز امیدواری كرد: با توجه به درك عمیق نسبت به ظرفیت علمی و معنوی حوزه ها و نقش آن در تمدن سازی ودفاع از معارف ناب اسلام، گامهای استوار و بلندی برای رسیدن به وضع مطلوب برداشته شود.
  امضاء
  *******************************
  اشتباه من این بود ….هر جا رنجیدم ، لبخند زدم ….
  فکر کردند
  درد ندارد ، محکم تر زدند
  *******************************
  وقتی عهدت را بخاطرآرامش دل دیگران با امام زمانت شکستی ,
  از
  شکسته شدن دلت هرگز گله ای نکن

  *******************************
  سکوت خطرناک تر از حرفهای نیشداراست
  کسی که
  سکوت می کند روزی حرفهایش را
  سرنوشت به تلخی به شما خواهد گفت
  *******************************
  كسي كه طعم زبان عسل نمي فهمد
  توهرچه هم بخواني غزل ؛ نمي فهمد
  حكايت نرود ميخ اهني درسنگ ؛
  مخوان كه سنگ ضرب المثل نمي فهمد

  حديث عاشقي به پايان نمي رسد اما...
  دريغ ودرد كه اين را
  اجل نمي فهمد

  ******************************* 4. تشكر

  نرگس منتظر (30-07-1389)

 5. Top | #213

  عنوان کاربر
  مدير کل سایت
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  13
  نوشته
  66,776
  صلوات
  23723
  دلنوشته
  50
  یا صاحب الزمان .... بهار قرآن رسید ... بهار دلها بیا .....
  تشکر
  61,694
  مورد تشکر
  177,894 در 52,559
  وبلاگ
  173
  دریافت
  9
  آپلود
  102

  gool قم به بركت حضور رهبر نورانی شده است  قم به بركت حضور رهبر نورانی شده است

  خبرگزاری فارس: یكی از مراجع تقلید قم گفت: در حال حاضر آیت‌الله خامنه‌ای به عنوان فقیهی مدبر و آگاه در جامعه اسلامی حاكم هستند و شهر قم به واسطه حضور ایشان نورانی شده است.

  به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با مسئولان دانشگاه علوم پزشكی قم ضمن گرامیداشت ورود رهبر معظم انقلاب اسلامی به استان قم اظهار داشت: به طور یقین سفر رهبری به قم خیر و بركت فراوانی به همراه خواهد داشت.

  وی با تاكید بر اهمیت انسان‌سازی گفت: خداوند متعال ظرفیت‌ها و استعدادهای فراوانی در اختیار انسان‌ها قرار داده و تمام امكانات را در زمین برای پیشرفت آنها فراهم كرده است.
  این مرجع تقلید خاطرنشان كرد: انسان‌ها در آغاز خلقت از استعدادها و توانمندی‌های فراوانی بهره‌مند بودند كه خداوند اولیای الهی را انتخاب كرد تا انسان‌ها خود را بسازند.

  آیت‌الله نوری همدانی تصریح كرد: انسان‌ها برای خودسازی باید در راستای اصولی كه پیامبر اكرم(ص) تعیین كرده گام بردارند تا به تكامل و پیشرفت دست پیدا كنند.

  وی با اشاره به سخنی از امیرالمؤمنین(ع) مبنی بر اهمیت علم‌آموزی در تكامل و خودسازی انسان‌ها اذعان داشت: هر خیری و بركتی در سایه علم و هر بدبختی به جهل مربوط می‌شود و خداوند در قرآن در هشت مورد از علم تمجید كرده است.

  این مرجع تقلید تاكید كرد: علم بدون ایمان و عقل سبب پیشرفت انسان نمی‌شود و با تجهیز به علم، عمل، تعهد و ایمان است كه انسان قادر به خودسازی خواهد بود.

  آیت‌الله نوری همدانی ادامه داد: پس از آنكه انسان نسبت به خودسازی خود اقدام كرد باید در راستای اصلاح و ساختن جامعه گام بردارد تا فضایی مملو از ارزش‌های اسلامی و الهی تجلی پیدا كند.

  وی خاطرنشان كرد: اكنون نظام ولایی به تمام معنا در جامعه وجود دارد و حاكمیت آن به وجود حضرت آیت‌الله خامنه‌ای برقرار است.
  این استاد حوزه علمیه قم به نقش افراد جامعه در عرصه‌های مختلف اشاره و تصریح كرد: ساختن جریان‌های سیاسی، اداری، فرهنگی و اقتصادی همه در ارتباط با انسان‌ها است و انسان‌ها باید اجتماع را بسازند.
  آیت‌الله نوری همدانی با بیان اینكه انسان‌ها در برابر جامعه مسئولیت دارند، گفت: در حوزه مسئولیت اجتماعی مسلمانان باید با یكدیگر ارتباط داشته و نسبت به اوضاع و شرایط دیگران غافل نباشند.
  وی مسئولیت شغلی را از دیگر مسئولیت‌های انسان‌ها در جامعه ذكر و تصریح كرد: شغل هر انسان امانتی است كه باید در آن به صورت صحیح به ایفای نقش بپردازد.
  این مرجع تقلید خاطرنشان كرد: افراد جامعه در عرصه‌های مختلف انرژی هسته‌ای و سلول‌های بنیادی بر اساس شغل خود فعالیت دارند كه باید بر اساس موازین گام بردارند.
  آیت‌الله نوری همدانی با خطاب قرار دادن مسئولان دانشگاه علوم پزشكی گفت: شما در حوزه سلامت گام‌های بزرگی برداشته‌اید و عملی مطابق با علم، معنویت و اخلاق را در محیط پیاده كرده‌اید.
  وی در پایان به سخنی از امام صادق(ع) اشاره كرد و افزود: در جامعه اسلامی باید عالم و فقیهی آگاه به اوضاع جهان، طبیبی با بصیرت و مدیر و مدبری خیراندیش و دلسوز بر مردم حاكم باشد كه در جامعه كنونی ما محقق شده است و شهر قم به بركت حضور مقام معظم رهبری نورانی شده است.
  امضاء
  *******************************
  اشتباه من این بود ….هر جا رنجیدم ، لبخند زدم ….
  فکر کردند
  درد ندارد ، محکم تر زدند
  *******************************
  وقتی عهدت را بخاطرآرامش دل دیگران با امام زمانت شکستی ,
  از
  شکسته شدن دلت هرگز گله ای نکن

  *******************************
  سکوت خطرناک تر از حرفهای نیشداراست
  کسی که
  سکوت می کند روزی حرفهایش را
  سرنوشت به تلخی به شما خواهد گفت
  *******************************
  كسي كه طعم زبان عسل نمي فهمد
  توهرچه هم بخواني غزل ؛ نمي فهمد
  حكايت نرود ميخ اهني درسنگ ؛
  مخوان كه سنگ ضرب المثل نمي فهمد

  حديث عاشقي به پايان نمي رسد اما...
  دريغ ودرد كه اين را
  اجل نمي فهمد

  ******************************* 6. تشكر

  نرگس منتظر (30-07-1389)

 7. Top | #214

  عنوان کاربر
  مدير کل سایت
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  13
  نوشته
  66,776
  صلوات
  23723
  دلنوشته
  50
  یا صاحب الزمان .... بهار قرآن رسید ... بهار دلها بیا .....
  تشکر
  61,694
  مورد تشکر
  177,894 در 52,559
  وبلاگ
  173
  دریافت
  9
  آپلود
  102

  gool تمام طلاب و روحانیون التزام به ولایت فقیه را بر خود وظیفه می‌دانند

  خبرگزاری فارس: مدیر مركز مدیریت حوزه‌های علمیه گفت:
  تمام اساتید و طلاب حوزه‌های علمیه التزام به نهاد و جایگاه ولایت فقیه كه ركن ركین نظام جمهوری اسلامی است را بر خود وظیفه می‌دانند.
  گزارش تصویری مرتبط
  -------------------------------

  به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله مرتضی مقتدایی پیش از ظهر امروز در دیدار طلاب و روحانیون با مقام معظم رهبری در شبستان امام خمینی(ره)‌ حرم مطهر حضرت معصومه(س)، در سخنانی ضمن عرض خیر مقدم به محضر مقام معظم رهبری اظهار داشت: امیدوارم این سفر چون سفرهای قبل موجب فروغ بیشتر حوزه‌های علمیه و ارتقا و باروری بیشتر آنها باشد.

  وی افزود: افتخار همیشگی حوزه‌های علمیه به ویژه حوزه علمیه قم این بوده و هست كه خاستگاه انقلاب اسلامی و نظام اسلامی بوده و هستند.
  مدیر مركز مدیریت حوزه‌های علمیه ادامه داد: اساتید و طلاب همواره با بصیرت كامل پیشتاز و پرچم‌دار این نظام مقدس كه یادگار ملجا و عارف بزرگ عصر امام خمینی(ره) است، هستند.
  وی تصریح كرد: تمام اساتید و طلاب حوزه‌های علمیه التزام به نهاد و جایگاه ولایت فقیه كه ركن ركین نظام جمهوری اسلامی است، پشتیبانی و حفظ آن، رصد جریانات و توطئه‌هایی كه ضد این نهاد مقدس صورت می‌گیرد، خنثی‌سازی آنها و پاسخگویی به شبهات را بر خود وظیفه می‌دانند.
  آیت‌الله مقتدایی خاطرنشان كرد: امروز مفتخریم كه عرض كنیم در سایه رهنمودهای بصیرت‌افزا روشنگرانه شما حوزه‌های علمیه درك عمیقی از ظرفیت عظیم خود و پشتوانه‌های معنوی آن پیدا كرده‌اند و به خوبی به وظیفه خود در تمدن‌سازی اسلامی و دفاع از نظام اسلامی واقف هستند.
  وی با بیان اینكه هنوز هم حوزه‌ها با اهداف اصلی فاصله دارند، اضافه كرد: با این حال به مدد مقام معظم رهبری گام‌های بلندی در راستای ارتقا و تحول حوزه و ترسیم جایگاه مطلوب و حركت به سمت آن برداشته شده است.


  امضاء
  *******************************
  اشتباه من این بود ….هر جا رنجیدم ، لبخند زدم ….
  فکر کردند
  درد ندارد ، محکم تر زدند
  *******************************
  وقتی عهدت را بخاطرآرامش دل دیگران با امام زمانت شکستی ,
  از
  شکسته شدن دلت هرگز گله ای نکن

  *******************************
  سکوت خطرناک تر از حرفهای نیشداراست
  کسی که
  سکوت می کند روزی حرفهایش را
  سرنوشت به تلخی به شما خواهد گفت
  *******************************
  كسي كه طعم زبان عسل نمي فهمد
  توهرچه هم بخواني غزل ؛ نمي فهمد
  حكايت نرود ميخ اهني درسنگ ؛
  مخوان كه سنگ ضرب المثل نمي فهمد

  حديث عاشقي به پايان نمي رسد اما...
  دريغ ودرد كه اين را
  اجل نمي فهمد

  ******************************* 8. تشكر

  نرگس منتظر (30-07-1389)

 9. Top | #215

  عنوان کاربر
  مدير کل سایت
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  13
  نوشته
  66,776
  صلوات
  23723
  دلنوشته
  50
  یا صاحب الزمان .... بهار قرآن رسید ... بهار دلها بیا .....
  تشکر
  61,694
  مورد تشکر
  177,894 در 52,559
  وبلاگ
  173
  دریافت
  9
  آپلود
  102

  gool سردادن شعار "مرجع تقلید ما؛ رساله رساله " از سوی فضلا و طلاب قمی

  سردادن شعار "مرجع تقلید ما؛ رساله رساله " از سوی فضلا و طلاب قمی

  گزارش تصویری مرتبط
  -------------------------------

  خبرگزاری فارس: هزاران نفر از طلاب و فضلای حوزه‌ علمیه قم در دیدار صبح امروز با مقام معظم رهبری شعار «مرجع تقلید ما رساله رساله» سردادند.
  به گزارش خبرگزاری فارس از قم، هزاران نفر از اساتید، طلاب و روحانیون حوزه‌های علمیه پیش از ظهر امروز در شبستان امام خمینی (ره)‌ حرم مطهر حضرت معصومه (س) با مقام معظم رهبری دیدار كردند.

  شوق طلاب برای دیدار مقام معظم رهبری به طوری بود كه از ساعات ابتدایی صبح امروز سیل عظیم جمعیت از ابتدای خیابان بهار تا پشت درب‌های ورودی شبستان امام خمینی (ره) محل سخنرانی مقام معظم رهبری تجمع كرده بودند.
  بالاخره در ساعت 9 و 30 دقیقه صبح انتظار به پایان رسید و مقام معظم رهبری وارد شبستان امام خمینی (ره) در جمع طلاب و روحانیون شدند.
  همچنین با ورود ایشان به محل سخنرانی شعارهای «الله‌اكبر»، «جان ما بادا فدایت»، «مرجع تقلید ما رساله رساله» در محل سخنرانی ایشان طنین‌انداز شد.
  طلاب و روحانیون حوزه‌های علمیه در حاشیه این دیدار با مقام معظم رهبری با امضای طوماری خواستار انتشار رساله ایشان شدند.


  امضاء
  *******************************
  اشتباه من این بود ….هر جا رنجیدم ، لبخند زدم ….
  فکر کردند
  درد ندارد ، محکم تر زدند
  *******************************
  وقتی عهدت را بخاطرآرامش دل دیگران با امام زمانت شکستی ,
  از
  شکسته شدن دلت هرگز گله ای نکن

  *******************************
  سکوت خطرناک تر از حرفهای نیشداراست
  کسی که
  سکوت می کند روزی حرفهایش را
  سرنوشت به تلخی به شما خواهد گفت
  *******************************
  كسي كه طعم زبان عسل نمي فهمد
  توهرچه هم بخواني غزل ؛ نمي فهمد
  حكايت نرود ميخ اهني درسنگ ؛
  مخوان كه سنگ ضرب المثل نمي فهمد

  حديث عاشقي به پايان نمي رسد اما...
  دريغ ودرد كه اين را
  اجل نمي فهمد

  ******************************* 10. تشكر

  نرگس منتظر (30-07-1389)

 11. Top | #216

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن دفاع مقدس
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  143
  نوشته
  18,953
  صلوات
  4413
  دلنوشته
  5
  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍاَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّک
  تشکر
  41,292
  مورد تشکر
  48,533 در 15,350
  وبلاگ
  15
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  خبر جديد دیدار رهبر انقلاب با سه خانواده شهید در قم (تصویری)

  امضاء

 12. تشكر


 13. Top | #217

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن دفاع مقدس
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  143
  نوشته
  18,953
  صلوات
  4413
  دلنوشته
  5
  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍاَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّک
  تشکر
  41,292
  مورد تشکر
  48,533 در 15,350
  وبلاگ
  15
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  خبر جديد پاسخ : ◄*♥*► مامنتظر امام امت هستيم...((اخبارسفر مقام معظم رهبري به شهر مقدس قم ◄*♥*►

  امضاء

 14. تشكر


 15. Top | #218

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن دفاع مقدس
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  143
  نوشته
  18,953
  صلوات
  4413
  دلنوشته
  5
  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍاَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّک
  تشکر
  41,292
  مورد تشکر
  48,533 در 15,350
  وبلاگ
  15
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  خبر جديد پاسخ : ◄*♥*► مامنتظر امام امت هستيم...((اخبارسفر مقام معظم رهبري به شهر مقدس قم ◄*♥*►

  امضاء

 16. تشكر


 17. Top | #219

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن دفاع مقدس
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  143
  نوشته
  18,953
  صلوات
  4413
  دلنوشته
  5
  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍاَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّک
  تشکر
  41,292
  مورد تشکر
  48,533 در 15,350
  وبلاگ
  15
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  خبر جديد پاسخ : ◄*♥*► مامنتظر امام امت هستيم...((اخبارسفر مقام معظم رهبري به شهر مقدس قم ◄*♥*►

  امضاء

 18. تشكر


 19. Top | #220

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن دفاع مقدس
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  143
  نوشته
  18,953
  صلوات
  4413
  دلنوشته
  5
  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍاَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّک
  تشکر
  41,292
  مورد تشکر
  48,533 در 15,350
  وبلاگ
  15
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  خبر جديد پاسخ : ◄*♥*► مامنتظر امام امت هستيم...((اخبارسفر مقام معظم رهبري به شهر مقدس قم ◄*♥*►

  امضاء

 20. تشكر


صفحه 22 از 30 نخستنخست ... 12181920212223242526 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی