سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 56

موضوع: ۩***۩ عالـــم بـــرزخ ۩***۩

 1. Top | #41

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  اردیبهشت 1389
  شماره عضویت
  378
  نوشته
  9,809
  تشکر
  5,211
  مورد تشکر
  11,679 در 5,265
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پاسخ : ۩***۩ عالـــم بـــرزخ ۩***۩


  شراب خواران
  در يكى ديگر از منازل ، گروهى را ديديم كه ليوانى به دست گرفتند و تا مى خواهند محتواى آن را بنوشند قبل از اينكه بخواهند بخورند، گوشت صورتشان در ليوان بدنشان پاره پاره و پوست بدنشان تبديل به لاشه مى شد كه از تعفن آن همه زجر مى ديدند.
  گفتم : اينها كيانند؟
  هدايت : اينها چند گروه هستند كه همه در يك درجه از عذاب قرار دارند:
  - اول كسانى بودند كه در دنيا مسكر مى خوردند. يعنى شراب خواران .
  - دوم كسانى كه به اينها شراب مى فروختند. يعنى شراب فروشان .
  - سوم كسانى كه به اينها در حمل و درست كردم و خريد و فروش و بالاخره ، به نوعى در در دست كردن شراب ، كمك كردند.
  گفتم : مگر اينها نمى دانستند شراب حرام و از عمل شيطان است .
  هدايت : همه اين كسانى كه اينجا مى بينى از حرمت عمل با خبر بودن و توبه نكردند و بد راهى را انتخاب كردند.
  گفتم : اهل دنيا اگر مى ديدند، آنچه من مى بينيم ، ذره اى از شراب به لب نمى زدند و در اين راه قدم برنمى داشتند.
  هدايت : خداوند متعال ، اين جهنم و بهشت را نشان نداد و خواست تا انسانها را امتحان كند و ببيند چه كسى در غيب از خدا مى ترسد، و چه كسى نمى ترسد و تنها به وعده و وعيد اكتفاء فرمود ولى خبر داد كه اين روز در انتظار بدكاران است .
  - آيا در دنيا حضرت نفرمود شراب خوار مثل بت پرست است و يا در جاى ديگر فرمود: هر كسى در قلبش آيه اى از قرآن باشد يا حرفى از قرآن و روى آن شراب بريزد روز قيامت قرآن خصم او خواهد بود و همچنين پيامبر (صلى الله عليه و آله ) فرمود شراب ، مادر پليديها است ، همه شرها در يك اتاق قرار بگيرد. كليد آن شرب خمر است و فرمود: با شراب خوار همنشين نشويد و اگر مريض شد به عبادت آن نرويد و اگر مرد در تشيع جنازه آنها حاضر نشويد و براى شراب خوار اگر بميرد نماز ميت نخوانيد و..
  - اين همه دستورات براى ما بس نبود و اينها ابلاغ نيست ؟
  - مگر حضرت نفرمود: هر كس يك جرعه شراب بنوشد، خداوند به پنج چيز مبتلا مى كند، اول اينكه قلب را سياه مى كند. دوم جبرئيل و ميكائيل و اسرافيل و همه ملائكه از او دورى مى كنند. سوم تمام انبياء و ائمه (عليهم السلام ) از او تبرى مى جويند. و چهارم خداوند جبار از او برى است . و پنجم جايگاهش جهنم است . و هر زمان بخواهند، از جهنم فرار كنند. دوباره به جهنم برگردانده مى شوند.
  گفتم : چرا، همه فرمايش شما صحيح و متين است و بدون اتمام حجت ، خداوند متعال كسى را مواخذه نخواهد كرد و توسط فرستادگانش ، مردم را انذار و تبشير فرمود و اگر كسى معذب است به خاطر عصيان عمدى و عالمانه و سركشى از فرمان الهى است .
  من كه حرفهاى هدايت را مى شنيدم با خودم گفتم : آرى ما در غفلت بوديم و خود را براى زينت دنيا فروختيم و حالا از آن آثار و تبعات ابدى نصيب ما مى شود.
  - من براى اينكه مى توانستم بهتر باشم ولى نشدم ، حسرت مى خوردم و مى گفتم كاش من هم مى فهميدم و حالم بهتر از اين بود.
  هدايت گفت : حسرت اصلى مال قيامت است و در آن روز خوب و بد حسرت خواهند خورد لذا روز قيامت را ((يوم الحسره )) مى گويند.
  عذابى كه اينجا برخى از امت پيامبر مى بينند و يا عذاب سختى كه كفار مى بينند ذره اى از عذاب آخرت است .
  - اينجا امكان خلاص شدن هست و عذاب باى عده اى كفاره گناهان است و بعدا به فضل و رحمت الهى نجات پيدا مى كنند و اما آنهايى كه : اينجا و نه در قيامت رهايى پيدا كنند اول بدبختى و مصيبت او خواهد بود.


  امضاء  جهان در حسرت آيينه مانده ست

  گرفتار غمي ديرينه مانده ست

  شب سردي ست بي تو بودن ما

  بگو تا صبح چند آدينه مانده ست؟


 2. Top | #42

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  اردیبهشت 1389
  شماره عضویت
  378
  نوشته
  9,809
  تشکر
  5,211
  مورد تشکر
  11,679 در 5,265
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پاسخ : ۩***۩ عالـــم بـــرزخ ۩***۩


  حرام خوران
  در ادامه سفر، هدايت گروهى را به من نشان داد كه در مقابلشان دو نوع طعام قرار گرفته بود يك نوع فاسد و كثيف و گنديده و يك نوع غذاى خوب و معطر و لذيذ اما اينها با اينكه غذاى خوب را مى ديدند از غذاهاى گنديده مى خوردند.
  - گفتم اينها مگر احمق هستند كه غذاى خوب را رها كردند و غذاى گنديده مى خورند؟
  هدايت : اينها كسانى بودند كه حرام مى خوردند و دنبال روزى حلال نبودند با اينكه مى توانستند روزى حلال كسب كنند اما از حرام خوردن لذت مى بردند.
  گفتم : اينها به حق احمق بودند با اينكه روزى خداوندى براى انسانها تقسيم شده بود و بيش از نصيب الهى نمى توانستند بهره مند شوند اما به خاطر حرص و طمع و عجولى ، به مال مردم دست درازى كردند.
  - حضرت پيامبر اكرم (صلى الله عليه و آله ) فرمود: هر كى يك لقمه حرام بخورد چهل شب نمازش قبول نيست و چهل روز دعايش مستجاب نمى شود و براى هر قسمت از گوشتى كه از حرام رشد كند تنها آتش براى آن مناسب است چرا كه يك لقمه نيز براى ايجاد گوشت تاثير دارد.
  - جناب هدايت : در حديث ديگرى از پيامبر اكرم (صلى الله عليه و آله ) نقل شده كه حضرت فرمود: هر كس زبان و شكم و فرجش را از گناه نگه دارد حتما بهشت براى او واجب است .

  هدايت : گفت اينها، اين اخبار و روايات را در دنيا شنيده بودند و خوب مى دانستند مال حرام عقوبت دارد.
  - اينها براى اينكه از حرام دست بردارند چقدر از طرف خدا و اوليايش ‍ مورد تشويق قرار گرفتند. امام صادق (عليه السلام ) براى نجات انسانها از حرام خورى فرمودند: هر كس مى خواهد از اجابت دعايش خوشحال شود، روزى اش را از پاك و حلال ، كسب كند و باز فرمود: به يك لقمه حرام دست نزن ، ثوابش از هزار ركعت نماز مستحبى بهتر است .

  - عده اى خيال مى كنند هر كارى كردند آزادند و كسى نيست كه از اعمال آنها پرس و جو كند و با اين خيال باطل به هر عملى دست مى زدند و اگر روزى وجدانش او را مورد عتاب قرار مى داد در جوابش مى گفتند حالا وقت زياد است ! بعدا كه ثروتمند شديم در راه خدا خرج مى كنيم و مدرسه مى سازيم ، مسجد درست مى كنيم و با اين وسوسه هاى شيطانى مال مردم ، بيت المال و از هر راه چه مشروع و يا نامشروع ، مال اندوزى مى كردند و وقتى ثروتمند مى شدند تازه حريص تر و تشنه تر به مال دنيا بودند و تا به خود بيايند و بخواهند به قول خودشان ، مدرسه بسازند براى اينكه اعمال پست گذشته را جبران كنند، عجل گلويش را مى فشارد و دار و ندارش را به ورثه تحويل داده و لخت و مادر زاد، حتى يك دست لباس ‍ كت و شلوارش را نيز با خود نمى برد، حال وراث ما تَرَك او را نوش جان مى كنند و اين آقايان و خانمها را كه مى بينى از آن اموال بايد جواب گو باشند و خداوند از حق الناس نخواهد گذشت .  امضاء  جهان در حسرت آيينه مانده ست

  گرفتار غمي ديرينه مانده ست

  شب سردي ست بي تو بودن ما

  بگو تا صبح چند آدينه مانده ست؟


 3. Top | #43

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  اردیبهشت 1389
  شماره عضویت
  378
  نوشته
  9,809
  تشکر
  5,211
  مورد تشکر
  11,679 در 5,265
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پاسخ : ۩***۩ عالـــم بـــرزخ ۩***۩


  عيب جويان
  هرزه زبان

  در ادامهسفر هدايت مرا به محلى برد كه آنجا گروهى را ديديم دهانى ، مثل ، دهان شتر دارند واز گوشت بدنشان قيچى كرده و در دهانشان مى گذاشتند.- به هدايتگفتم : اينها مگر چه كردند كه گوشت بدنشان را مى برند و در دهانشان مىگذارند؟
  هدايت : اينها اشخاصى عيب جو و هرزه زبان بودند، دنبال عيبهاى مردم مىگشتند تا آبروى آنها را بريزند، غيبت ديگران مى كردند در رو در رو تعريف و تمجيدشانمى كردند و در پشت سرشان از آنها به بدى ياد مى كردند.

  -
  اينها بدترين بندگانخدا بودند چرا كه دو چهره و دو زبان بودند. گفتم : آيا اينها در حقيقت منافقبودند؟

  هدايت : اينها شعبه اى از نفاق داشتند و اينها معروف به آدمهاى دو روبودند. گفتم : قرآن مجيد اينها را در دنيا به شدت مورد مذمت قرار داده و مى فرمود: ((واى به حال عيب جويان هرزه زبان .
  هدايت : اينها آنقدرپست بودند كه پيامبر در موردشان فرموده بود: دو رويان در روز قيامت در حالى ؟زبانشان از پشت گردنشان بيرون آمده مى آيند و از آخر پاهايشان آتش شعله ور مى شود وتمام بدنشان را در بر مى گيرد بعد ندا مى شود اينها دو رويانند.

  - امام باقر (عليه السلام ) در مورد اينها فرموده بودند چه بد بنده اى استآن بنده اى كه دو رو و دو زبان باشد در حضورش او را تعريف كند و در پشت رو او رابخورد (غيبتش كند) اگر به ديگرى نعمتى رسد حسادتش ‍ نمايد و اگر از ديگرى نعمتى سلبشود او را خوار كند.  كسانى كهاموال يتيم را به ناحق مى خورند

  به منزل ديگرى از منازل جهنم رفتيم ديديم گروهى ، آتش را در دهانشان مىگذارند و از مقعدشان بيرون مى آيد.

  گفتم : اينها در دنيا چهعملى مرتكب شدند كه اين عذاب آنها را احاطه كرده است ؟

  هدايت : اينها كسانىبودند كه در دنيا اموال يتيم را به ناحق خورده بودند.

  -

  به خيال اينكه آنهاسرپرست ندارند. اموالشان را با ستمگرى و حيله و مكر تصاحب كردند و بچه يتيم را ازحقش سلب نمودند اموال آنها را خوردند و نمى دانستند كه يتيم اگر چه قدر پدر و يامادر از دست داده اما خدايى دارد كه حامى و حافظ او و اموالش باشد و خداوند براىحفظ اموال او براى كسى كه از روى ظلم بخواهد مال يتيم را بخورد وعده عذاب داد و مىبينى كه الان معذبند و در روز قيامت نيز اينها در حالى محشور مى شوند كه دهانش ازآتش پر شده و مردم از التهاب آتش ‍ مى فهمند كه اين شخص مال يتيم خورده .

  گفتم ؛ قرآن مجيد نيز فرمود: ((آنان كه اموال يتيمان رابه ستمگرى مى خورند در حقيقت آنها در شكم خود آتش فرو مى برند و به زودى - به دوزخ - در آتش فرزان خواهند افتاد)) و اينجا وعده خداوند محقق گشته و عقوبت نافرمانى را مى بينند
  امضاء  جهان در حسرت آيينه مانده ست

  گرفتار غمي ديرينه مانده ست

  شب سردي ست بي تو بودن ما

  بگو تا صبح چند آدينه مانده ست؟


 4. Top | #44

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  اردیبهشت 1389
  شماره عضویت
  378
  نوشته
  9,809
  تشکر
  5,211
  مورد تشکر
  11,679 در 5,265
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پاسخ : ۩***۩ عالـــم بـــرزخ ۩***۩  رشوهخواران و رشوه دهندگان و واسطه گران
  در راه سفر عدهاى را ديدم كه آتش مى خورندو از دهان تا نشيمن گاهشان مى سوخت و از شدت سوزش آن ،فرياد مى زدند و اين خوردن هر بار تكرار مى شد.
  هدايت گفت : مى دانى اينها دردنيا چه كار مى كردند؟
  گفتم : نه
  هدايت : اينها كسانى بودند كه در دنيا رشوهمى گرفتند يعنى مشكل كسى كه به دست او حل مى شد، رفع مى كرد و پول بابت آن مى گرفتو گاه توجيه مى كردند، اسمش را هديه مى گذاشتند و او مى گرفت .
  گفتم : راستش مادر دنيا شنيده بوديم رشوه گيرنده ، رشوه دهنده ، و واسطه بين اين دو يعنى كسى كه مىداند كسى مشكل دارد و به او گويد من كسى را مى شناسم كه كار تو را حل كند اما كمىخرج دارد همه ملعونند.
  و در روايتى پيامبر (صلى الله عليه و آله ) فرمود: ((گيرنده رشوه و دهنده هر دو در آتشند)).
  - و در روايتى ديگر فرمودند: ((مبادا رشوه بگيريد كه رشوه خود كفر است و كسى كه رشوه بگيرد بوى بهشت به مشامش نرسد.
  - حال سوال من اين است آيا در بين اينها، رشوهدهندگان نيز هستند؟
  هدايت : بله ، همان طور كه گفتى رسول خدا (صلى الله عليه وآله ) همه را در يك مرتبه قرار داد و رشوه دهنده نيز در اينجا معذب است .
  كسانى كه نماز عشا را نخوانند و ترككنند
  در جايى ديگر يك عده سرو صورتشان را بهصخره مى زدند گفتم اينها كيانند؟
  هدايت : اينها كسانى هستند كه نماز عشا را نمىخواندند.
  گفتم : اينها از هفده ركعت نماز واجبى تنها چهار ركعت نماز را در شبانهروز ترك كردند و اين طور معذبند، اگر كلا نماز را نمى خواندند چه بلائىگريبانگيرشان شده بود؟
  هدايت : خيلى واضح و روشن است هر كه((بامش بيش برفش بيش)).
  گفتم : چطور مگه؟
  هدايت : اگر كسى اوقات نمازش را حفظ نكند و به وقت نماز را نخواند، خدا او رادر بيابان جهنمى رها مى كند و اگر نماز را كه ستون دين است ، عمدا ترك كند دينش رانابود كرده (يعنى بى دين است ).
  هدايت : شيطان با آن همه پليدى نگفت من خدا راسجده نمى كنم ، اما آدم بى نماز به خدا بى اعتنايى كرده و سجده نكرد.
  -

  نماز آنقدر مهم است كه اگر قبول شود ما بقى اعمال نيز قبول مى شود و اگر مردود شود سايراعمال نيز مردود مى شود و يك سره به جهنم تشريف مى برد.
  -

  از بى نماز هر چهبگوييم كم گفتيم چرا كه پيامبر اسلام فرمود: نمازهايتان را ضايع نسازيد پس هر كهنمازش را ضايع كند خداوند را با قارون و فرعون و هامان((لعنهمالله و اخزاهم))محشور كند و حق خداست كه او را داخل جهنمنمايد همراه با منافقين .
  يك لقمه نانبه بى نماز، گناهش از كشتن هفتاد پيغمبر بيشتر است
  سپس هدايت گفت : مى دانى اگر كسى به يك بى نماز، ولو با يك لقمه نانكمك كند چه گناه بزرگى مرتكب شده؟
  گفتم : نه قربانت گردم .
  گفت : پيامبر (صلى الله عليه و آله ) فرمود: هر كس به يك بى نماز لقمه طعام يا به يك پيراهنى كمك كند مثل كسى است كه هفتاد پيغمبر را كه اول آنان آدم و آخر آنان محمد (صلى الله عليه و آله ) را كشته باشد.
  گفتم : لا اله الا الله ! كمك به بى نماز اينهمه گناه دارد؟
  هدايت : از اين هم بيشتربگويم ؟
  گفتم : بفرماييد.
  هدايت : بى نماز از منافق بدتر است و منافق از كافربدتر است .

  حال كه فهميدى چه درجه اى بى نماز دارد بيا تا جايگاه منافق را برايتنشان دهم .


  امضاء  جهان در حسرت آيينه مانده ست

  گرفتار غمي ديرينه مانده ست

  شب سردي ست بي تو بودن ما

  بگو تا صبح چند آدينه مانده ست؟


 5. Top | #45

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  اردیبهشت 1389
  شماره عضویت
  378
  نوشته
  9,809
  تشکر
  5,211
  مورد تشکر
  11,679 در 5,265
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پاسخ : ۩***۩ عالـــم بـــرزخ ۩***۩


  جايگاه منافقين
  هدايت مرا به منزلى از منازل ، جهنم برد كه از همه منازل ، پست تر و آتش ‍ در آن بر افروخته تر و ناله و فريادهاى گوش خراش اهل آن بيشتر بود و تابوتهاى آهنى كه در وسط جهنم آويزان بودند هر يك شخصى را در خود جاى داده بود.
  - ملائكه غضب الهى با شلاقهاى آتشين در بالا سر آنها حضور داشتند، هر لحظه بر سر و اندام آنها مى نواختند كه اگر يك ضربه از آن شلاقها به آبهاى دريا در دنيا زده شود از شدت حرارت همه مى جوشند.
  گفتم : اينجا كجاى جهنم است ؟
  هدايت : پست ترين درجه جهنم است .
  گفتم : يعنى درك اسفل ؟
  هدايت : بله پست ترين درجه جهنم همين جا است ، اينجا است كه خداوند در دنيا به منافقين وعده داده بود يعنى اسفل السافلين در جهنم .
  - نمى دانم از عذاب كفار خبر دارى يا نه ؟
  گفتم : كم و بيش در مورد عذاب آنها در دنيا چيزهايى شنيده بودم و مى دانستم كفار در جهنم ، الى الابد ماندگارند و سخت ترين عذابها را خواهند ديد.
  هدايت : درست گفتى ، خوب است بدانى ، عذاب منافق در اينجا از كافر سخت تر و عذاب بى نماز هم از منافق سخت تر است . تا آنجا كه بى نماز، يعنى ((تارك الصلوه )) بد است . كه منافق مى گويد خدايا تو را سپاس كه مرا منافق خلق كردى اما بى نماز خلق نكردى .
  بعد از ديدن احوال معصيت كاران هدايت به من فرمود؛ اينجا سفر به منازل جهنم به پايان رسيد و آماده باش كه به منازل نعيم ، برويم .  امضاء  جهان در حسرت آيينه مانده ست

  گرفتار غمي ديرينه مانده ست

  شب سردي ست بي تو بودن ما

  بگو تا صبح چند آدينه مانده ست؟


 6. Top | #46

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  اردیبهشت 1389
  شماره عضویت
  378
  نوشته
  9,809
  تشکر
  5,211
  مورد تشکر
  11,679 در 5,265
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پاسخ : ۩***۩ عالـــم بـــرزخ ۩***۩


  قسمت چهارم : ديدار از اهل بهشت در عالم برزخ منازل النعيم


  ديدار باشهداء


  سفر در اعماق منازل جهنم براى من بسيار خسته كننده و ملال آور بودهر چند براى درس و عبرت بسيار مفيد بود. چرا كه ((قدر عافيت كسى داند كه به مصيبتىدچار آيد)).


  و علاوه بر اين ، براى من ممكن نبود، كه از احوالتمام معصيت كاران ، اعم از منافقين ، فساق ، مرتدين و... كه هر كدام داراى مراتب وطبقات متفاوتى بودند، مشاهده كنم و از سويى در كنار خوف ، رجاء و اميد لازم بود. چون ترس بدون اميد انسان را مايوس از رحمت الهى مى كند. و در اين صورت قدمها، سست وحركتها، متوقف مى شود و حال اينكه
  ((ان رحمه الله واسعه )).


  - وقتى جناب هدايت خستگى بيش از حد مرا مشاهده كردخطاب به من فرمود:


  بنده خدا! نيمهراه را آمدى ! چه خبره !؟ تازه خدا را شكر كن كه تو از اهل جهنم نبودى ، اگر بودىچه مى كردى ؟ بايد تا قيامت عذاب الهى را متحمل مى شدى و وقتى قيامت به پا شد و بهحساب تو رسيدگى كردند، اگر خلاص نشوى ، تازه اول راه هستى و در جهنم الى الابدماندگارى و اگر خيلى سبك شوى يك سيصد سالى در جهنمبايد بمانى و بسوزى و آنهم چهسوختنى !!!


  گفتم : به خدا از شر نفسمان پناه مى برم .


  - اللهم ان مغفرتك اءرجى منعملى و ان رحتمك اءوسع من ذنبى ، اللهم ان كان ذنبى عندك عظيما فعفوك اءعظم من ذنبى، اللهم ان لم اءكن اءهلا اءن اءبلغ رحمتك فرحمتك اءهل اءن تبلغنى و تسعنى لانهاوسعت كل شى


  - جناب هدايت من از خداوند، قطع اميدنكردم و به رحمت الهى اميدوارم .


  هدايت : البته كه بايد به خدا اميدداشته باشى چرا كه خداوند متعال فرمود:


  قل يا عبادىالذين اءسرفوا على اءنفسهم لا تقنطوا من رحمه الله ان الله يغفر الذنوب جميعا انههو الغفور الرحيم .


  - حالا كه سفر در منازل جهنم را بهاتمام رسانديم برويم به طرف منازل النعيم و الجنه ، تا ((ان شاء الله )) رغبت كنى وخود را به اين منازل برسانى .


  گفتم : خدايت رحمت كند، ان شاء اللهمن از اين سفر عبرت بگيرم و سعى كنم بندگى خدا را به نحو شايسته به جا آورم .


  هدايت : ان شاء الله ! اگر چه عصيان و كفران شما به خدا ضروى نمى رساند، چون كه او ازبندگانش بى نياز است و نيازى به طاعت شما ندارد و عصيان شما هم به او ضرر نمىرساند. هر كارى كنيد براى خود كرديد.


  - خداوند فرمود: ((اگر كفر ورزيد به درستى كه او ازشما غنى و بى نياز است )) ((و ما به حقيقت راه حق و باطل را به انسان نموديم حالخواهد، هدايت پذيرد و شكر اين نعمت گويد و خواهد آن نعمت را كفرانكند.))


  - اگر انسان عقل خود را به كار اندازد و در عواقب امور فكر كند بداند از عواقب آن درامان نخواهد بود، قطعا در خط و مشى زندگى مواظب رفتار و كردار و گفتار خود خواهدبود همان طور كه بزرگان دين ما فرمود:
  ((از عواقب گناهان بر حذرباشيد.))


  گفتم : همان طور هست كه مىفرماييد.


  - ((ان شاء الله )) كه در من تاثير بگذارد و هم در ساير بندگان خدا بازدر خدمت شما هستم كما اينكه قبل از سفر تعهد داده بودم باز در تعهد خود هستم . ازخداوند براى انجام تعهد يارى مى خواهم .


  هدايت : خدا عاقبت تو را به خيرگرداند، حال از اين به بعد هر چه به تو نشان دهم هم صفا و صميميت ، ذكر خدا، ديداراولياء خدا، حورى ، رضوان و... خواهد بود و چنان كه بخواهى هميشه در آنجا ماندگارشوى .


  گفتم : مگر نخواهم ماند؟


  هدايت : فعلا در سفر، به سر مى برى ودر سفر ماندن معنى ندارد. اما چون تو ((لقاء الله )) را دوست دارى ((ان شاء الله )) به معبودت خواهى رسيد و اين نعمتهايى كه گفتم درك خواهى كرد، براى ابدى شدن اسكاندر بهشت مواظبت لازم است . چنانكه خداوند مى فرمايد:


  بگو اى پيامبر كه من بشرى همچون شماهستم تنها فرق من با شما اين است كه به من وحى مى شود همانا خداى شما يكى است پسهركس ‍ مى خواهد لقاء و رحمت خدا را بايد كارهاى صالح انجام دهد و در عبادت خدا كسىرا شريك قرار ندهد.


  - و بايد از خدا بخواهى تو مسلمان از دنيا برويد، اسلامى كه انبياء بزرگاز خدا درخواست مى كردند. مثل ، حضرت يوسف (عليه السلام ) كه به خدا عرض كرد خدايامرا مسلمان بميران و به صالحان ملحق گردان .


  گفتم : به يارى خدا سعى خواهم كرد. اما اگر خدا دستم را نگيرد من توان حركت به سوى او را ندارم .


  هدايت : آرى ، بايد از خداوند در اين راه كمك بگيرى و الا بدون يارى او مى مانى . اما بدانكه خدا بندگانش را دوست دارد و به خاطر همين دوست داشتن ، يكصد و بيست و چهار هزارپيامبر براى هدايتشان فرستاد.


  - با من همراه شو تا اولين منزل از ((منازل النعيم )) را برايت نشان دهم ، اينجا تو از اهلشان از كارهايى كه در دنياكردند، مستحق نعمت الهى شدند سوال كن و از تجربيات آنان براى موفقيت خود استفاده كنو اگر آنچه كه شنيدى و ديدى به كار بندى مطمئن باش رستگار خواهيدشد.

  امضاء  جهان در حسرت آيينه مانده ست

  گرفتار غمي ديرينه مانده ست

  شب سردي ست بي تو بودن ما

  بگو تا صبح چند آدينه مانده ست؟


 7. Top | #47

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  اردیبهشت 1389
  شماره عضویت
  378
  نوشته
  9,809
  تشکر
  5,211
  مورد تشکر
  11,679 در 5,265
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پاسخ : ۩***۩ عالـــم بـــرزخ ۩***۩


  ديدار با شهداء در منازل رزمندگان
  رفيقم مرا به منزلى از منازل بهشت برد كه به آنجا منازل رزمندگان مى گفتند. هر چه از نعمتهاى الهى آنجا بگويم كم گفتم واقعا ((شنيدن كى بود مانند ديدن ))،
  دروازه اى ديديم كه سر در آن نوشته بود ((منازل رزمندگان )) و جناب هدايت درب آنجا را زد و لحظه اى طول نكشيد كه در را باز كردند و جوانى زيبا مثل ماه ، سر و قامت ، چهار شانه درب را به روى ما باز كرد و گفت :
  سلام و درود بر شما به بهشت خوش آمديد.
  گفتيم : و سلام بر شما و رحمت خدا بر شما و بركات خدا بر شما.
  من و هدايت ، وارد آن منزل شديم :
  چه منزلى !!، باغى داشت به بزرگى آسمانها و زمين تا چشم كار مى كرد درخت و سبزه و گل ، تا دلت بخواهد درختان ميوه ، آن هم نه يك نوع ميوه بلكه از هر نوع ميوه كه ديدى و نديدى و زيبايى خاصى كه نهرها و رودخانه هاى گونه گون كه از بعضى آب زلال جارى بود و از بعضى شير سفيد و براق و از بعضى شراب و از بعضى عسل خالص كه از سر درختان مى گذشت با صداى دلنشينى كه آب رودخانه ها به بهشت داده بود و از همه مهم تر غفران الهى كه صفاى بهشت بستگى به آن داشت و به قول شاعر:

  هر كجا تو با منى من خوش دلم

  گر بود در قعر چاهى منزلم

  هر كجا يار است آنجا دلگشاست

  دلگشا بى يار زندان بلاست
  - تا چشم كار مى كرد جنگل بود و هر چه در درون آن راه مى رفتى انتها نداشت ، نه طولش پيدا بود و نه عرض آن ، ((الله اكبر)) از اين عظمت ، ((الله اكبر)) از اين نعمت .
  - تعجب من ؛ مرا بر آن داشت تا از اين شخص كه در را به روى ما باز كرده بود سوالى بپرسم . لذا به او گفتم :
  برادر! معذرت مى خواهم آيا ممكن است از حضرتعالى سوالى بپرسم ؟
  جوان گفت : بفرماييد.
  گفتم : اين باغ يا بهتر بگويم اين جنگل به اين عظمت و به اين زيبايى كه نه عرضش پيداست و نه طول آن و با اين همه درختان ميوه و نهرهاى آب زلال و شير و شراب و عسل ، مال شما است ؟
  جوان : نه ، من اينجا خدمتكارم .
  گفتم : شما خدمتكاريد؟! پس صاحب خانه كجاست ؟
  جوان : اينجا تا دلت بخواهد خدمتكار از ملايك خدا حضور دارند و خداوند براى هر كار خدمتكار، مخصوص براى بهشتيان خلق كرده است .گفتم : ((ان شاء الله ))، كى صاحب اين باغ را خواهيم ديد.
  جوان : حضرت آقا، در مقابل قصر؛ منتظر شما هستند و آنجا به استقبال شما خواهند آمد.
  گفتم : سوال ديگرى داشتم اجازه مى فرماييد؟
  جوان : خواهش مى كنم . بفرماييد.
  گفتم : خداوند متعال اين باغ به اين بزرگى را با اين همه امكانات و با اين همه نوكر و غلام براى يك نفر عطا فرموده است ؟
  جوان : بله : خداوند براى هر متقى از اين بهشت ، عطا مى فرمايد.
  امضاء  جهان در حسرت آيينه مانده ست

  گرفتار غمي ديرينه مانده ست

  شب سردي ست بي تو بودن ما

  بگو تا صبح چند آدينه مانده ست؟


 8. Top | #48

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  اردیبهشت 1389
  شماره عضویت
  378
  نوشته
  9,809
  تشکر
  5,211
  مورد تشکر
  11,679 در 5,265
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پاسخ : ۩***۩ عالـــم بـــرزخ ۩***۩  قصرهاىبهشتى

  هدايت رو كرد بهمن و گفت : دوست عزيز، حالا كجاى بهشت را ديدى صبر كن قصرها و كاخهاى بهشت را ببينى، آن وقت انگشت حيرت به دندان مى گيرى .

  در حالى كه ما درآن باغ قدم زنان به طرف كاخ مى رفتيم ترانه اى دلنشين ذكر از سرتاسر بهشت قبلها راجلا مى دادتا اينكه قصرها نمايان شدند. چه قصرهايى ! واقعا از تعجب انگشت با دندان گذاشتم ! و بى اختيار به ياد عظمت خدا افتادم و گفتم :

  الله اكبر و للهالحمد الحمد لله على ما هدانا الله اكبر

  - قصرهايىاز زمرد، ياقوت و مزين به طلا و نقره ، كه هر كدام زيبايى خاصى داشت ، خداوند عطافرمود.

  - گفتم كجايند، كاخ نشينهاى دنيا كه با ساختن از خون و گوشت انسانها به آن افتخار مىكردند. حال قصرهايتان نابود شده اما اعمال پست و ظالمانه شما ماندگار، كجاييد اىظالمها و اى تبهكاران و اى معصيتكاران تا ببينيد خدا وعدهايش راست است و پاداشنيكوكاران را ضايع ، نگردانيد.(- من كه واقعا متحير بودم به فكر رفتمو با خود گفتم . اگر اين بهشت از آن من بود چه مى شد، من كه در دنيا باغى نداشتم وحتى باغچه اى كه سه يا چهار درخت داشته باشد. تازه اينجا كجا و باغهاى دنيا كجا! بهشتى كه جنگلهاى بزرگ دنيا در مقابلش هيچ است . و از طرفى اينجا نه سرما، و نهگرما و نه خزان و پژمردگى هست و نه سرماى سوزان ، اگر مى خواستيم در دنيا يك هزارماين بهشت را كه در دنيا، نظيرش يافت نمى شود (اگر مى بود) بخريم ، اگر تمام اهل وفاميل ، تمام جد و آباديم شبانه روز فعاليت مى كردند نمى توانستيم بخريم اما خداوندبزرگ براى كارهاى ناقابل ما چه مرحمتى فرمود.

  - اى خدا! به ما كمك كن ، زينتهاىفريبنده دنيا كه باطنى زشت و متعين دارند: ما را فريب ندهند و ما را جزو صالحان وبندگان شايسته و وارث ((جنه النعيم )) گردان .

  هدايت : ((آمين يا رب العالمين )).

  گفتم : جناب هدايت تو هم از خدا بخواه مرا به راه راست ، هدايتفرمايد

  هدايت : ((آمين يا رب العالمين )).


  ما و امثال ما را هم كه اينجا مشاهده مى كنى در زير سايه قدمهايى است كه در راه حقبرداشتيم ، سعى كرديم واجبات را عمل كنيم و از محرمات الهى اجتناب و دورى كنيم واگر هم توانستيم به مستحبات ، در حد توانمان عمل كرديم ، بله درست است كه اعمال ماناقابل بود اما خداوند كريم به كرم پذيرفت و ما را جزو مكرمين قرارداد.

  دوش وقت سحر از غصه نجاتم دادند

  و اندر آن ظلمت شب آب حياتم دادند

  بيخود از شعشعه پرتو ذاتم كردند

  باده از جام تجلى صفاتم دادند

  چه مبارك سحرى بود و چه فرخنده شبى

  آن شب قدر كه اين تازه براتم دادند

  بعد ازين روى من و آينه وصف جمال

  كه در آنجا خبر از جلوه ذاتم دادند

  من اگر كام روا گشتم و خوشدل چه عجب

  مستحق بودم و اينها بزكاتم دادند

  هاتف آنروز بمن مژده اين دولت داد

  كه بدان جور جفا صبر و ثباتم دادند

  اين همه شهد و شكر كز سخنم ميريزد

  اجر صبريست كزان شاخ نباتم دادند
  - حالا اگر در اين مدت زندگى به گفتن اكتفاء مى كرديم آيا مى توانستيم نظر و رحمت خدا را جلب كنيم ؟


  امضاء  جهان در حسرت آيينه مانده ست

  گرفتار غمي ديرينه مانده ست

  شب سردي ست بي تو بودن ما

  بگو تا صبح چند آدينه مانده ست؟


 9. Top | #49

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  اردیبهشت 1389
  شماره عضویت
  378
  نوشته
  9,809
  تشکر
  5,211
  مورد تشکر
  11,679 در 5,265
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پاسخ : ۩***۩ عالـــم بـــرزخ ۩***۩


  ما دعوت حجت خدا را براى دفاع از دين شنيديم و در دو راهى بهشت و جهنم قرار گرفتيم .

  گفتم : با عرض معذرت ! چرا بين دو راهى قرار گرفتيد؟
  شهيد: خوب پر واضح است كه انسان يك تعلقاتى بهدنيا دارد از قبيل زن و فرزند و مال و منال و از طرفى دعوت حق و در راه اجابت ايندعوت خطراتى از قبيل كشته شدن ، معلول شدن ، و از خيلى چيزهاى مادى گذشتن ، وجوددارد و اينجاست كه وسوسه هاى نفس اماره و ابليس ‍ شروع مى شود و در اين ميان ،ايمان محكم و راسخ مى خواهد كه بتوانى از اين وسوسه ها نجات پيدا كنى ، آرى اگردعوت حق را لبيك بگويى بايد از دنيا چشم پوشى كنى و در عوض بهشت نصيب تو خواهد شد ورضوان الهى و اگر دنيا بخواهى ماديات را حفظ كردى اما بايد خسران الهى را خريدارىكنى و عاقبت آن جهنم است و چه بسيار انسانهايى كه در اين دو راهى لغزش كردند و براىهميشه رو سياه شدند.

  -
  امام و پيشواى دينم ما را به جهاد در راه خدا ترغيبفرمودو ما از فضيلت جهاد از حضرتش مسئلت كرديم .


  فضيلت جهاد فرموده و ما به عظمتو فضيلت جهاد پى برديم و فهميديم كه انتخاب جهاد يعنى رستگارى ، يعنى صلاح دنيا وآخرت . صلاح دنياست چون از دنيا سرافرازانه بيرون آمديم و در مقابل شيطان و شيطانصفتان ايستاديم و در تاريخ گلگون اسلام نشان از شجاعت و شهامت و ايثار وفرمانبردارى از امام و رهبر را به جا گذاشتيم و اما آخرت ، همانگونه كه در خدمت شماهستيم . مى بينيد! اينجا عزت و سربلندى است و ما جاودانه با نعمتهاى الهى كه نه كممى شود و تمام شدنى نيست ، زندگى مى كنيم و به همين خاطر، نه يك دل بلكه صد دل عاشق، خدا شديم و در اين راه سر نشناختم و از زندگى زودگذر دنيا چشم پوشيديم و
  ((رضوانمن الله اكبر)) را خريديم .
  گفتم : از نبرد خودتان برايمان بگوييد آيا زخمهايى كه بر شما وارد مى شد درد مى كشيديد؟
  شهيد: اولا خدا مى داند اگر ايمان نباشد،برق تير و گلوله جان را مثل بيد مى لرزاند اما ما كه به صحنه كارزار جنگ وارد شديمنه تنها نمى ترسيدم بلكه هر لحظه منتظر، لقاء الهى بوديم و بهشت را در يك قدمى خودمى ديديم و لذا هر زخمى كه بر بدن ما وارد مى شد. مثل آب خنك گوارايى كه در يك هواىگرم سوزان براى تشنه لذت مى داد بود.

  گفتم : برادر شهيدم از هنگام شهادتتان برايمان بفرماييد در چه حالى بوديد؟

  شهيد: من در ميدان جنگ تنها بياد خدا بودم و تمام وجودم لبريز از ذكر خدابود و با اين حال به پيشروى ادامه مى دادم تا مى توانستم از دشمنان خدا به يارى خدابه جهنم واصل مى كردم و بالطبع جراحاتى نيز خودم برداشته بودم تا اينكه تيرى به قلبم اصابت كرد.


  در وفاى عشق تو مشهور خوبانم چو شمع  شب نشين كوى سربازان و رندانم چو شمع  روز و شب خوابم نمى آيد بچشم غم پرست  بس كه در بيمارى هجر تو گريانم چو شمع  رشته صبرم به مقراض غمت ببريده شد  همچنان در آتش مهر تو سوزانم چو شمع  گر كميت اشك گلگونم نبودى گرم رو  كى شدى روشن بگيتى راز پنهانم چو شمع  در ميان آب و آتش همچنان سرگرم تست  اين دل زار نزار اشك بارانم چو شمع  در شب هجران مرا پروانه وصلى فرست  ورنه از دردت جهانى را بسوزانم چو شمع  بى جمال عالم آراى تو روزم چون شبست  با كمال عشق تو در عين نقصانم چو شمع  كوه صبرم نرم شد چون موم در دست غمت  تا در آب و آتش ‍ عشقت گدازانم چو شمع  همچو صبحم يك نفر باقيست با ديدار تو  چهره بنما دلبرا تا جان برافشانم چو شمع  سرفرازم كن شبى از وصل خود اى نازنين  تا منور گردد از ديدار تو ايوانم چو شمع
  امضاء  جهان در حسرت آيينه مانده ست

  گرفتار غمي ديرينه مانده ست

  شب سردي ست بي تو بودن ما

  بگو تا صبح چند آدينه مانده ست؟


 10. Top | #50

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  اردیبهشت 1389
  شماره عضویت
  378
  نوشته
  9,809
  تشکر
  5,211
  مورد تشکر
  11,679 در 5,265
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پاسخ : ۩***۩ عالـــم بـــرزخ ۩***۩
  و با پاره شدن قلبم پرده هاى ظلمت و تاريكى كناررفت و من ديدم در مقابلم ، حورالعين ايستاده و مرا به بهشت و كرامت الهى كه خداوعده فرموده بود بشارت داد.

  - در اين حال خنده به لبانمشكوفه زد و من وعده هاى الهى را محقق شده يافتم ، كم كم با دنيا وداع مى كردم و روحاز بدنم خارج مى شد و من تنها به فكر امام و رهبرم بودم و تنها نگرانى من در موردامام و دين اسلام بود كه مبادا مردم آنها را تنها بگذارند.

  -
  وقتى به زمينافتادم ، زمين خطاب به من گفت :


  آفرين به روح پاك تو كه از بدن پاك خارجشد، خوشحال باش ! كه براى تو است نعمتهايى است كه نه چشمى ديده و نه گوشى شنيده وبه خيال كسى خطور نكرد.

  - خداوند فرمود ديگر غصه زن و فرزندو خانواده ات را نخور كه من جانشين تو در بين اهل تو خواهم بود و هر كس خانوادهشهداء را گرامى بدارد مرا گرامى داشته و هر كس آنها را برنجاند مرا رنجانده .


  - آنگاه من به سوى بهشت پر كشيدم .  گفتم : از نحوه ورودتان به بهشتبگوييد.  شهيد: ماموران در ورودى بهشت خطاب به ما گفتند:


  بفرماييد داخل بهشت .

  - وقتى وارد بهشت شديم و بهشت را به چشم ديديم و نعمتهاى الهى را به وفور يافتيم به ياد خانواده افتادم و گفتم ايكاش خانواده ام مى دانستند كه خداوند ما را بخشيد و ما را جزو گرامى شده گان قرار داد.
  - آرى ؛ با باز شدن دروازه بهشت ديديم آنچه را كه به فكرمان خطور نمى كرد، بهشتى كه با اين عظمت براى ما خلق شده ، به هر كجاى آن اراده مى كرديم ، مى رفتيم و از درختان ميوه هر كدام از آن كه مى خواستيم مى خورديم و از چشمه هاى زلال و گوناگون از شير، و عسل و شراب مى نوشيديم و با حوريان بهشتى كه خداوند بر ايمان خلق فرموده بود معاشقه مى كرديم .
  امضاء  جهان در حسرت آيينه مانده ست

  گرفتار غمي ديرينه مانده ست

  شب سردي ست بي تو بودن ما

  بگو تا صبح چند آدينه مانده ست؟


صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی