هشدار به خانواده ها ، گرگ های اینترنتی و در كمين دختران وپسران سایت آیه های انتظار انجمن آیه های انتظار
ثبت نام
سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
 1. #1
  عضو كوشا
  كيان آواتار ها

  تاریخ عضویت : اردیبهشت 1389
  نوشته : 70      تشکر : 34
  170 در 65 پست تشکر شده
  دریافت : 0      آپلود : 0
  كيان آنلاین نیست.

  goll گرگ های اینترنتی و در كمين دختران وپسران
  امروز بسياري از ارتباطات قبل از ازدواج از طريق فضاي اينترنتي آغاز مي‌شود  گرگ های اینترنتی یا همان صیادان اندیشه های گسست یافته ، طعمه های خود را از میان افرادی انتخاب می کنند که به نحوی دچار انواع آسیب های اجتماعی شدند و بدون در نظر داشتن راه درست صرفاً بدنبال راه فرار در دنیای مجازی می گردند.

  دنیای مجازی فضایی محدود به افکار ساکنین آن است که در این دنیا بدلیل ناشناس بودن فرستنده و گیرنده پیام ، امکان سوءاستفاده طرفین افزایش می یابد و افراد باید برای ورود به این دنیا اطلاعات کافی داشته باشند تا دچار مشکلات بویژه درامور مالی واجتماعی نشوند و در حال حاضر اینترنت ابزاری مناسب برای توسعه افکار و اندیشه های بشری محسوب می شود بشرطی که در راه صحیح آن استفاده شود .

  دانستن از نیاز های بشر است و دنیای مجازی اینترنت در حال حاضر بخوبی توانسته به رفع این نیاز پاسخ دهد و ساکنان دنیای مجازی در اینترنت بدنبال یافتن پاسخ سوالهایی هستند که در دنیای واقعی ممکن است هیچگاه به آن دست نیابند .

  اطلاعات تابو و سنتی اقوام مختلف از جمله ادیان ، عجایب ، دانستنی های جنسی و رشد و همچنین آیتم های انتفاعی و ایدئولوژیکی مکاتب چون اومانیسم ، فاشیسم ، امپریالیسم و غیره ...از مصادیق کشش ناخود آگاه افراد به سمت دنیای مجازی است و این مصادیق از بنیانهای فکری که اغلب بین افراد خاص محدود است و در تاریکی تاریخ نهفته شده است بشر را بنوعی خاص به کنجکاوی و تفحص مشغول کرده است.

  آسیبهای اجتماعی در دنیای مجازی بدلیل فقدان بازدارنده ها امکان برخورد با هر گونه پیام است و مهمترین مسئله ، پیامهایی هستند که برای افراد آسیب های جدی روحی، روانی و اجتماعی را پدید می آورند .

  افراد همیشه به دنبال راههای کوتاه و سریع برای رفع نیازهای خود هستند و صحت راهکار کمتر توجه می کنند برای همین است که اغلب افراد وقتی در اینترنت، پیچیده ترین سوالات خود را با صرف زمان کوتاه می یابند بصورت نامتعارف به استفاده از این ابزار ارتباطی رو می آورند .

  وقتی افراد برای به دنیای مجازی مراجعه می کند با پدیده ای بنام گرگهای اینترنتی مواجه می شوند که با شگردهایی خاص بدنبال سوء استفاده از کاربران ناآگاه هستند . گرگهای اینترنتی نیز اغلب افراد زیرک و شیاد هستند و با در نظر گرفتن دو نیاز مالی و جنسی دامهایی برای طعمه های خود پهن می کنند و افراد نیز ندانسته در این دامها گرفتار می شوند.

  گرگهای اینترنتی افراد آگاه و آشنا به تکنولوژی هستند در کنار این دو خصلت این گونه افراد اغلب هنرمندانه از شخصیتهای دروغین استفاده می کنند و چون در دنیای مجازی شناسایی نمی شوند ، کاربران مرعوب و مورد سوء استفاده گرگهای اینترنتی قرار می گیرند .

  مصادیق سوءاستفاده را به چند موضوع اصلی تقسیم کنیم علاوه بر موضوع سوءاستفاده جنسی و مالی که بسیار مهم محسوب می شوند ، موضوعات همسر یابی، دوست یابی دختران و پسران و سرمایه گذاری های اقتصادی ، تحصیل و مسافرتهای ویژه به خارج از کشور موضوعاتی هستند که مورد استقبال افراد مخصوصاً جوانان است .


  «در ارتباطات اينترنتي بسياري از دختران مجرد به دليل نا آشنايي با فضاي اينترنتي مورد سوء استفاده قرار مي‌گيرند که اين موضوع لزوم هوشياري خانواده ها را دو چندان افزايش مي دهد.»

  «شيوه تعامل و اداره ارتباط دختران و پسران در دانشگاه‌ها ناصحيح است، به همين دليل بايد در دانشگاه‌ها، اداره کل فرهنگي و اداره کل ازدواج و خانواده تشکيل و سرويس‌دهي آموزش، مشاوره و مورديابي راه‌اندازي شود.»

  «اين روزها به دليل گسترش فناوري ارتباطات و اطلاعات شيوه‌هاي سنتي ازدواج و انتخاب شريک زندگي جوابگوي نسل حاضر نيست و جوانان و خانواده‌ها بايد با آگاهي کامل، آنلاين و به‌روز باشند.»  هشدار به خانواده ها ، گرگ های اینترنتی و در كمين دختران وپسران
  ویرایش توسط فاطمی*خادمه یوسف زهرا(س)* : 04-06-1393 در ساعت 04:23
  ان الحسين مصباح الهدي و سفينه النجاه
  التماس دعا


 2.  

 3. #2
  مدير کل سایت
  فاطمی*خادمه یوسف زهرا(س)* آواتار ها

  تاریخ عضویت : فروردین 1397
  نوشته : 65,536      تشکر : 60,668
  176,419 در 51,934 پست تشکر شده
  وبلاگ : 173
  دریافت : 9      آپلود : 102
  فاطمی*خادمه یوسف زهرا(س)* آنلاین نیست.

  پیش فرض
  باتوجه به اينكه فناوري ارتباطات و اطلاعات با رشد قابل توجهي همراه بوده که اين موضوع در ابعاد مختلف زندگي افراد جامعه تأثير داشته است .

  «ازدواج و شيوه‌هاي انتخاب همسر هم از اين موضوع مستثني نيست، به همين دليل جوانان بايد با هوشياري از شيوه‌هاي نوين براي انتخاب همسر استفاده کنند.»

  «چنانچه خانواده‌ها نسبت به شيوه‌هاي جديد ارتباط فرزندان خود آگاهي‌هاي لازم را داشته باشند، شاهد بسياري از جرائم و ارتباطات پنهاي قبل از ازدواج نخواهيم بود.»

  «دختراني که در محيط بسته و محدود زندگي کرده و از واقعيت‌هاي اجتماعي اطلاع کافي ندارند، بيشتر در معرض آسيب‌هاي ناشي از انتخاب نادرست همسر قرار دارند.»

  «در ارتباطات اينترنتي هم بسياري از دختران مجرد به دليل ناآشنايي با فضاي اينترنتي مورد سوء استفاده قرار مي‌گيرند که اين موضوع لزوم هوشياري خانواده ها را دو چندان افزايش مي‌دهد.»
  ارتباطات سالم در فضاي مجازي و لزوم هوشياري جوانان و خانواده‌ها نسبت به تهديدات فضاي سايبر بسيار مهم است.

  آگاهی اجتماعی و قانون دانی را از راهکارهای مقابله با گرگهای اینترنتی دانست و افزود: اگر افراد قبل از استفاده از اینترنت به وضعیت دنیای مجازی آگاهی داشته باشند و بدانند هر لحظه ممکن است با یکی از این گرگها مواجه شوند حتماً حریم خصوصی خود را حفظ خواهند کرد و توسط آنها مورد سوء استفاده قرار نمی گیرند.

  پیشگیری از آسیبهای اجتماعی و توجه والدین به رفتار فرزندان بسيار مهم مي باشد و برای جلوگیری از هم پاشیدگی خانواده ها ، والدین باید تا حدودی به تکنولوژی های روز مسلط باشند و بدانند تغییر رفتار فرزندان یعنی تغییر در افکار آنها و وقتی که بنیان فکری و شخصیت فرزندان بصورت ناصحیح شکل بگیرد راه ورود گرگهای اجتماعی به حریم شخصی افراد و محیط امن خانواده ها باز می شود .

  «مي‌توانيم با تلفيق سه اصل مهم و ضروري تقويت بنيه اقتصادي جوانان، فرهنگ راهکارهاي نوين ازدواج و اطلاع‌رساني دقيق در جامعه در آينده‌اي نزديک شاهد رشد افزايش آمار ازدواج و کاهش طلاق در جامعه باشيم.»
  هشدار به خانواده ها ، گرگ های اینترنتی و در كمين دختران وپسران
  *******************************
  اشتباه من این بود ….هر جا رنجیدم ، لبخند زدم ….
  فکر کردند درد ندارد ، محکم تر زدند

  *******************************
  وقتی عهدت را بخاطرآرامش دل دیگران با امام زمانت
  شکستی , از
  شکسته شدن دلت هرگز گله ای نکن

  *******************************
  سکوت خطرناک تر از حرفهای نیشداراست
  کسی که
  سکوت می کند روزی حرفهایش را
  سرنوشت به تلخی به شما خواهد گفت
  *******************************
  كسي كه طعم زبان عسل نمي فهمد
  توهرچه هم بخواني غزل ؛ نمي فهمد
  حكايت نرود ميخ اهني درسنگ ؛
  مخوان كه سنگ ضرب المثل نمي فهمد
  حديث عاشقي به پايان نمي رسد اما...
  دريغ ودرد كه اين را
  اجل نمي فهمد

  *******************************
اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •