سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 67

موضوع: ╬♥╬♥╬♥╬ ويژه نامه ولادت باسعادت علي النقي هادي الامم(ع) ╬♥╬♥╬♥╬

 1. Top | #21

  عنوان کاربر
  عضو خودماني
  تاریخ عضویت
  آبان 1388
  شماره عضویت
  207
  نوشته
  1,217
  تشکر
  4,500
  مورد تشکر
  1,993 در 887
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پاسخ : ╬♥╬♥╬♥╬ ويژه نامه ولادت باسعادت علي النقي هادي الامم(ع) ╬♥╬♥╬♥╬

  احمد بن اسرائیل، کاتب معتز پسر متوکل نقل می کند که روزی به همراه معتز به مجلس متوکل رفتم. متوکل روی تخت نشسته بود و با خشم در حال گفتگو با وزیرش فتح بن خاقان بود؛ رنگ صورتش دگرگون می شد و شعله غضبش لحظه لحظه افروخته تر می گردید و پیوسته به فتح می گفت: آنکه تو درباره اش سخن می‌گویی چنین و چنان کرده است.
  فتح نیز متوکل را آرام می کرد و می گفت اینها همه تهمت و افتراء و دروغ است. ولی متوکل آرام نمی شد و می گفت:«به خدا سوگند این ریاکار زندیق راکه ادعای دروغ دارد و در دولت من رخنه می کند می کشم.»
  پس از این متوکل دستور داد به چهار مامور بربری شمشیر بدهند تا وقتی امام هادی علیه السلام داخل می شود او را بکشند. سپس متوکل گفت:«سوگند به خدا پس از کشتنش او را خواهم سوزاند.»
  طولی نکشید که امام هادی علیه السلام داخل شد. من دیدم امام زیر لب چیزی می گوید ولی هیچ نشانه‌ای از اضطراب و ترس در سیمای امام مشاهده نمی‌شد.
  متوکل با دیدن حضرت هادی علیه السلام، از تخت پایین آمد و به استقبال او شتافت، خود را به دست و پای امام انداخت و دست‌های امام و میان دو چشمش را بوسید و گفت:«ای آقای من، ای پسر رسول الله، ای بهترین خلق خدا، ای پسر عموی من، ای مولای من، ای ابو الحسن.»
  سپس گفت:«برای چه به اینجا آمده‌ای؟»
  امام فرمود:«فرستاده تو به من گفت که به اینجا بیایم.»
  متوکل گفت:«آن زنازاده دروغ گفته است. ای آقای من، به خانه برگرد.»
  آنگاه به فتح و عبیدالله و معتّز دستور داد:«آقای خودتان و سرور من را بدرقه کنید.»
  امام از کاخ بیرون رفت. ماموران متوکل به محض دیدن امام، به سجده افتادند و تعظیم کردند.
  پس از رفتن امام هادی علیه السلام، متوکل از مامورانش پرسید چرا به ماموریت خود عمل نکردند.
  ماموران در پاسخ گفتند:«از شدت هیبت و عظمت امام بی اختیار شدیم زیرا در اطرافش بیش از صد شمشیر برهنه دیدیم که صاحبان آن شمشیرها دیده نمی‌شدند. به همین دلیل وحشت کردیم و نتوانستیم دست به شمشیر ببریم.»
  منابع:
  بحار الانوار، ج 50، ص 196، ح 8.

  امضاء

  بهار همه طراوتش را مدیون یک گل است
  گل نرگس

 2. تشكرها 3

  parsa (30-08-1389), فاطمی*خادمه یوسف زهرا(س)* (29-08-1389), نرگس منتظر (30-08-1389)

 3. Top | #22

  عنوان کاربر
  عضو خودماني
  تاریخ عضویت
  آبان 1388
  شماره عضویت
  207
  نوشته
  1,217
  تشکر
  4,500
  مورد تشکر
  1,993 در 887
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پاسخ : ╬♥╬♥╬♥╬ ويژه نامه ولادت باسعادت علي النقي هادي الامم(ع) ╬♥╬♥╬♥╬

  امام هادی و شعری که سلاح مبارزه ی او شد..  امام ابوالحسن علی النقی الهادی (ع) پیشوای دهم شیعیان در نیمه ی ماه ذی الحجه ی سال 212در «صریا» - محلی در اطراف مدینه - چشم به جهان گشودند. «سمانه» نام مادر گرامی حضرت می باشد که طبق شواهد تاریخى، کنیزی با تقوا از منطقه ی مراکش امروزی بوده اند. از القاب مشهور آن حضرت «نقی» و «هادی» می باشد و در کتب فقهی غالبا آن حضرت را «ابوالحسن الثالث» نام می برند.
  آن حضرت، هنگام شهادت پدر بزرگوارشان، حضرت جوادالائمه (ع) هشت سال داشته اند ومدّت 33سال از عمر شریف 41 ساله شان را در مسند امامت بوده اند.
  حضرت امام هادی (ع) در سال 254در شهر سامراء به دست معتزّ عباسی مسموم شده، به شهادت رسیده اند.
  زمانه ی معاصر امام هادی (ع) دارای ویژگی های خاصی می باشد. این امام بزرگوار با 6تن از خلفای ستمگر عباسی (معتصم، واثق، متوکّل، منتصر، مستعین، و معتزّ) هم عصر بوده اند. دوران امام هادی (ع) نیز به مانند دوران پدر بزرگوارشان، پیچیده در خفقان و محدودیتهای شدید سیاسی واجتماعی بوده است؛ دورانی که با گسترش روزافزون ظلم و بیدادگری خلفا و در مقابل، گسترش نهضتهای علوی همراه بوده است. خصوصا زمان حکومت متوکّل - که بیشترین دوره ی امامت آن امام با این خلیفه ی سفّاک، همزمان بوده - در دشمنی با امیر المؤمنین (ع) و علویان وحتّی محبّان اهل البیت، گوی سبقت رااز سایر خلفای عباسی ربوده بود. متوکّل در زمان حیات خود، تلاش های مذبوحانه ای برای تخریب شخصیت امام نمود؛ گرچه همه ی آنها را عقیم یافته و خودرا در برابر نور الهى، محو و ناچیز دیده است. برای نمونه به ذکر یکی از جریانات، بسنده می کنیم:
  شبی در پی سعایت ها و توطئه های بدگویان علیه امام، متوکّل بر آن شد که گروهی را شبانه جهت تفتیش، راهی خانه ی امام کند. آن گروه پس از هجوم به خانه ی حضرت و نیافتن آنچه در مورد امام گفته شده بود، آن حضرت را، در حالی که جامه ای برتن داشتند و در حال عبادت بر زمینی مفروش از شن و ماسه نشسته بودند، نزد متوکل بردند.
  چون نور امام در سرای متوکّل تابید، او بی اختیار مجذوب هیبت و عظمت امام شد و حضرت را نزد خود نشاند امّا با جسارت تمام، ظرف شرابی را که در دست داشت، به امام تعارف نمود! امام سوگند یاد نمودند و فرمودند: «گوشت و خون من با چنین چیزی آمیخته نیست.» لذا متوکّل منصرف شده، درخواست شعری نمود. امام فرمود: «من شعر کم بلدم». امّا به اصرار متوکّل، شروع به خواندن اشعاری نمود که دگرگونی و تغییر حال متوکّل را به همراه داشت؛ به گونه ای که اشک متوکّل، محاسنش را مرطوب کرده بود. بدین ترتیب بساط میگساری او به جلسه ی وعظ و یادآوری قبر و قیامت بدل شد.
  مضمون اشعار امام هادی (ع) در مورد وضع انسان‌های متمّول و متکبّر بود، که در دنیا از هرگونه امکانات برای حفاظت و عشرت خود بهره می برند. بی خبر از اینکه در قبر، خود غذای کرمها و جانوران خواهند شد.
  گفتنی است، از بزرگترین یادگارهای حضرت امام هادی (ع) نزد شیعیان خود، زیارت جامعه ی کبیره می باشد؛ که در آن، یک دوره معرفت و شناخت مقام اهل بیت (ع) درقالب «زیارت» برای شیعیان بیان شده است.
  پدیدآورنده: * سید حسین ذاکر زاده
  http://www.hawzah.ne
  امضاء

  بهار همه طراوتش را مدیون یک گل است
  گل نرگس

 4. تشكرها 3

  parsa (30-08-1389), فاطمی*خادمه یوسف زهرا(س)* (29-08-1389), نرگس منتظر (30-08-1389)

 5. Top | #23

  عنوان کاربر
  عضو ماندگار
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  284
  نوشته
  12,740
  تشکر
  34,808
  مورد تشکر
  35,578 در 11,356
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  shapark پاسخ : ╬♥╬♥╬♥╬ ويژه نامه ولادت باسعادت علي النقي هادي الامم(ع) ╬♥╬♥╬♥╬  ولی خدا و توسل به حبیب خدا


  در دوران حكومت متوكل، امام علی النقی (علیه السلام ) مدتی به بیماری سختی مبتلا شده بودند و آن حضرت شفای خویش را زیارت قبر شریف حضرت امام حسین (علیه السلام) می دانستند. از این رو به برخی از یارانشان فرمودند كه از مال آن حضرت گروهی یا شخصی را اجیر كنند و آنان را به كربلا فرستاده تا در كنار ضریح آن حضرت به راز و نیاز پرداخته و برای ایشان دعا و طلب شفا نمایند.

  یاران امام پس از مشورت به محضر آن حضرت رسیده و عرض كردند:
  ای پسر رسول خدا ! محضر تو افضل از كربلاست، زیرا شما امام زمان و حجت زنده الهی و بهترین خلق خدا در روی زمین هستید و دعای شما حتما مستجاب است. چگونه دعای ما درباره شما آن هم در كربلا موثر واقع می شود؟"

  امام هادی (علیه السلام) به آرامی پاسخ دادند :

  " برای خداوند مواضعی است كه دوست دارد در آنجا عبادت شود. رسول اكرم (صلی الله علیه و آله و سلم ) با اینكه مقام و عظمتشان از خانه خدا و حجرالاسود افضل بود ، در عین حال خانه خدا و حجرالاسود را طواف می كردند. برای خداوند مكانهایی است كه هر كه آنجا دعا و زیارت كند ، خداوند از او بپذیرد و دعای او مستجاب گردد. قبر شریف امام حسین(علیه السلام) نیز چنین است. "

  امام حسین ( علیه السلام) حبیب خداست و برای برپایی دین خدا جانش را فدا كرد و با اخلاص كامل فرزندان و اهل بیت و اصحاب خویش را تقدیم محبوب خود نمود و در این راه مصایب فراوانی را به جان و دل خرید. به همین دلیل در پیشگاه خدا از قرب و منزلت ویژه ای برخوردار است .*

  پی نوشت:
  *حیاة الامام علی الهادی(علیه السلام) ، صفحه 256
  بر گرفته از:

  از کتاب خاندان عصمت، تألیف سید تقی واردی


  امضاء

  خیلی ازیـــــــــــــخ کردن های ما ازســـــــــــــرما نیســـــــــــــت…
  لحـــــــــــــن بعضــــــــــــــیها
  زمســــــــــــتونیــــــ ـــــه …
  ----------------------------------------------------------------

  به یکدیگر دروغ نگوییم......

  آدم است ....

  باور می کند،

  دل میبندد....


 6. تشكرها 4

  parsa (30-08-1389), فاطمی*خادمه یوسف زهرا(س)* (29-08-1389), نرگس منتظر (30-08-1389), آسیه سادات (30-08-1389)

 7. Top | #24

  عنوان کاربر
  عضو ماندگار
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  284
  نوشته
  12,740
  تشکر
  34,808
  مورد تشکر
  35,578 در 11,356
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  kabotar. پاسخ : ╬♥╬♥╬♥╬ ويژه نامه ولادت باسعادت علي النقي هادي الامم(ع) ╬♥╬♥╬♥╬


  امام هادی علیه السلام و فرهنگ دعا و زیارت  این واقعیت را نباید از نظر دور داشت كه شیعه از فرهنگ ادعیه و زیارات بسیارغنی برخوردار است ، به طوری كه هیچ یك از فِرق اسلامی از این مقدار ادعیه و زیارات ، بهره مند نیستند . این نشان از چهره معنوی تشیع و عرفان شیعی است كه خلوص دینی و تزكیه نفس را در جامعه تشیع قوت می بخشد .
  دعا جایگاه والایی در میان امامان علیهم السلام داشته و از برخی از آنان ادعیه فراوانی نقل شده است در كارنامه امام هادی ( ع ) نیز دعا و زیارت از تربیت شیعیان و آشنا ساختن آنها با معارف شیعی ، نقش عمده ای ایفا كرده است . این دعاها به جز راز و نیاز با خدا ، به صورتهای مختلف ، به پاره ای از مسائل سیاسی – اجتماعی نیز اشاراتی دارد ، اشاراتی كه در حیات سیاسی شیعه بسیار موثر بوده و به طور منظم ، مفاهیم خاصی را به جامعه تشیع القاء می كرده است . اینك به چند نمونه از مسائل مطروحه در این دعاها اشاره می كنیم :


  ایجاد پیوند میان مردم و اهل بیت علیهم السلام


  افزون بر صلواتهای مكرر بر محمد آل محمد ( ع ) كه در این دعاها و تقریبا تمامی ادعیه ائمه اهل بیت( ع ) وجود دارد – نسبت به ارتباط محكم و ناگسستنی میان امت و آل محمد ( ع ) تاكید خاصی شده است . به عنوان نمونه ، قطعه ای از یك دعا را ملاحظه فرمایید :

  اللّهُمّ فَصَلَّ عَلی مُحَمَد وَ آلِهِ وَ لا تَقطَع بینی و بَینَهُم فِی الدُنیا وَ الآخِرَة و اجعَل عَمَلی بِهِم مُتَقَبَّلا .(1)
  پروردگارا ! درود فرست بر محمد و آل محمد ( ع ) و ارتباط میان من و ایشان را در دنیا و آخرت قطع مفرما و اعمال مرا به خاطر ایشان قبول فرما .


  تاكید بر مقام والا و رهبری اهل بیت علیهم السلام

  در زیاراتی كه ازامام هادی (ع ) روایت شده ، به طور مكرر بر این معنا تاكید شده و اهل بیت رسول خداعلیهم السلام به معنای خاص آن ، با تعبیرهایی همچون : " معدن الرّحمة، خُزان العلم ، قادةالاُمم ، ساسة العباد، امناء الرحمان ، ائمة الهدی ، وَرَثة الانبیاء و حجج الّله علی اهل الدنیا و الاخرة والاولی " وصف شده اند،(2) همچنین در همین زیارت ، خطاب به ائمه هدی ( ع ) آمده :أشهَدُ أنَكُمُ الأئِِِمَةُ الّراشِدوُنَ ، المَهدیوُن المَعصومون ، المُكرّمون ، المُقرّبون ، المُتّقون ، الصّادقون ، المصطفون ، المطیعون لِلّه ...

  گواهی می دهم كه شما امامان، مرشد ، هادی ، معصوم ، بزرگوار ، مقرب نزد خدا ، پرهیزگار ، راستگو ، برگزیده و مطیع خداوند هستید .
  ادامه این فقرات ، علاوه بر آن كه خصایص ائمه طاهرین علیهم السلام را بیان كرده ، شیعیان را با تعریف دقیق امام و خصوصیاتی كه باید دارا باشد آشنا می سازد .


  تأكید بر مكتب اهل بیت علیهم السلام

  در بخشی دیگر به شیعیان می آموزد كه امامان خود را در جایگاهی بدانند و در شهادت نسبت به آنها ، می گوید :وَجاهَدتُم فِی الّلهِ حَقَّ جِهادِهِ حَتّی أعلَنتُم دَعوَتَهُ وَ بَینتُم فَرائِضَهُ وَ أقَمتُم حُدودَهُ وَنَشرتُم شَرائِعَ أحكامِهِ وَ سَنَنتُم سُنَتَهُ ... وَ فَصلُ الخِطابِ عِندَكُم وَ آیاتُ اللهِ لَدَیكُم وَعَزائِمُهُ فیكُم وَ نورُهُ وَ بُرهانُهُ عِندَكُم وَأمرُهُ إلَیكُم . ( شهادت می دهم ) كه شما آنگونه كه سزاوار بود جهاد كردید ، تا آنجا كه دعوت خداوند را آشكار نمودید ، احكام الهی را روشن ساخته ، حدود الهی را اقامه كردید ، شریعت الهی را نشر دادید و سنتهای خداوندی را استوار نمودید ... فصل الخطاب و آیات الهی نزد شماست ، استوانه های خداوند در میان شماست ، چنان كه نور و برهان خداوند هم نزد شماست و امر خداوند به شما واگذار شده . بدین ترتیب از دید امام ، معارف حقهء الهی را تنها در مكتب اهل بیت پیامبر(ع) می توان یاد گرفت . در این صورت تنها كسانی بر حقّند كه پیروی از مكتب و تعلیمات این خاندان پاك كرده باشند و گرنه مارق و از جادّه حق كنار افتاده اند ؛ فَالرّاغِبُ عَنكُم مارِقُ وَاللاّزِمُ لَكُم لا حِقُ .(3)


  4- مبارزه با ظلم و ستم

  از آشكارترین مفاهیم مقبول شیعه ، مبارزه با ستم است . این مطلب به روشنی در دعاهای رسیده از امام هادی علیه السلام به چشم می خورد . دعایی مانند " دعاء المظلوم علی الظالم " به طور مستقل ، دعایی است كه از خداوند بر ضد ستم ستمكاران و جباران استمداد شده است . این درست است كه در دعای مذكور ، از میان بردن ستم به خدا واگذار شده ، ولی در واقع ، می تواند هدف ازآن ، آگاه كردن مردم از وجود ستم و وجوه مختلف آن در جامعه باشد كه این خود قدم اساسی برای از میان بردن آن است . این دعا به دنبال ستم و اهانتی كه از طرف متوكل نسبت به امام ( ع ) روا داشته شد ، از سوی آن حضرت انشاء شد كه آشكارا جنبه سیاسی دارد . متن دعا ذیلا از نظر خواننده محترم می گذرد .فَها أنَا ذا یا سَیدی مُستَضعَفٌ فی یدَیهِ مُستَضامٌ تَحتَ سُلطانِِِهِ مُستَذِلُّ بِعِنائِهِ مَغلُوبٌ مَبغی عَلَی مَغضوُبٌ وَجِلٌ خائفٌ مُرَوُّعٌ مَقهوُرٌ ... فَأسئَلُك َیا ناصِرَ المَظلوُم المَبغی عَلَیهِ إجابَةََََ دَعوَتی ، فَصَلَّّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ خُذهُ مِن مَأمَنِهِ أخذَ عَزیزٍ مُقتَدِرٍ وَافجأه ُ فی غَفلَتِهِ مُفاجِئَةَ مَلیكٍ مُنتَصِرٍ وَاسلُبهُ نِعمَتَهُ وَ سُلطانَهُ وَافضَض عَنهُ جُموعَهُ وَ أعوانَهُ وَ مَزَق مُلكَهُ كُلَ مُمزَقٍ ... وَ اقصِمهُ یا قاصِمَ الجبابِرَةِ وَاهلُكهُ یا مُهلِكَ القروُنِ وَاَبِرهُ یا مُبیر الأُمَمُ الظّالِمَةِ وَاخذُلهُ یا خاذِلَ الفِئاتِ الباغیة...(4)


  پی نوشت ها :

  4- همان ، صص 190-189 . 3- مسند الامام الهادی علیه السلام ، ص 249 . 1- مصباح المتهجد ، ص 239 .2- من لا یحضره الفقیه ، ج 2 ، ص 60 .
  امضاء

  خیلی ازیـــــــــــــخ کردن های ما ازســـــــــــــرما نیســـــــــــــت…
  لحـــــــــــــن بعضــــــــــــــیها
  زمســــــــــــتونیــــــ ـــــه …
  ----------------------------------------------------------------

  به یکدیگر دروغ نگوییم......

  آدم است ....

  باور می کند،

  دل میبندد....


 8. تشكرها 2

  parsa (30-08-1389), آسیه سادات (30-08-1389)

 9. Top | #25

  عنوان کاربر
  مدير کل سایت
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  13
  نوشته
  66,661
  صلوات
  23723
  دلنوشته
  50
  یا صاحب الزمان .... بهار قرآن رسید ... بهار دلها بیا .....
  تشکر
  61,607
  مورد تشکر
  177,693 در 52,464
  وبلاگ
  173
  دریافت
  9
  آپلود
  102

  پاسخ : ╬♥╬♥╬♥╬ ويژه نامه ولادت باسعادت علي النقي هادي الامم(ع) ╬♥╬♥╬♥╬


  زيارتنامه حضرت امام علی النقی الهادی (ع)
  آيا داخل شوم ای پيامبر خدا؟
  آيا داخل شوم ای اميرالمؤمنين؟
  آيا وارد شوم ای فاطمه زهرا بانوی بانوان جهانيان؟
  آيا داخل شوم ای سرورم حسن فرزند علی ؟
  آيا داخل شوم ای سرورم حسين فرزند علی ؟
  آيا داخل شوم ای سرورم علی فرزند حسين ؟
  آيا داخل شوم ای سرورم محمد بن علي ؟
  آيا وارد شوم ای مولای من جعفر بن محمد؟
  آيا داخل شوم ای مولای من موسی بن جعفر؟
  آيا داخل شوم ای سرورم علی بن موسي ؟
  آيا وارد شوم ای مولای من محمد بن علي ؟
  آيا داخل شوم ای سرورم ای اباالحسن علی بن محمد؟
  آيا داخل شوم ای سرورم ای ابا محمد حسن بن علي ؟
  آيا داخل شوم ای فرشتگان خدا
  و ای نگهبانان اين حريم شريف؟
  خدا بزرگتر است.
  درود بر تو ای اباالحسن علی بن محمد
  آن پاکيزه راهبر و روشنی
  درخشان و رحمت خدا و برکات او
  درود بر تو ای رشته محکم خدا
  درود بر تو ای که در زمره خاندان خدايی
  درود بر تو ای بهترين منتخب خدا
  درود بر تو ای برگزيده خدا
  درود بر تو ای امين خدا
  درود بر تو ای شايسته خدا
  درود بر تو ای دوست خدا
  درود بر تو ای روشنی روشنيها
  درود بر تو ای زيور نيکان
  درود بر تو ای نژاد و فرزند خوبان
  درود بر تو ای عنصر پاکان
  درود بر تو ای حجت خدای رحمن
  درود بر تو ای اصل و اساس ايمان
  درود بر تو ای سرور مؤمنان
  درود بر تو ای سرپرست شايستگان
  درود بر تو ای پرچم و نشانه هدايت
  درود بر تو ملازم با پرهيزکاری
  درود بر تو ای استوانه دين
  درود بر تو ای فرزند خاتم پيامبران
  درود بر تو ای فرزند آقای جانشينان
  درود بر تو ای فرزند فاطمه زهرا بانوی بانوان جهان
  درود بر تو ای امانت دار باوفا
  درود بر تو ای پرچم دار پسنديده
  درود بر تو از پارسای پرهيزکار
  درود بر تو ای حجت و دليل بر همه خلق
  درود بر تو ای خواننده قرآن
  درود بر تو ای بيان کننده حلال و حرام خدا
  درود بر تو ای سرپرست خيرخواه
  درود بر تو ای راه روشن خدا
  درود بر تو ای ستاره درخشان
  گواهی مي دهم ای سرورم ای اباالحسن
  که توئی حجت خدا بر خلقش
  خليفه و جانشين او در ميان آفريدگانش
  و امين او در شهرهايش
  و گواه او بر بندگانش
  گواهم به اينکه تويی کلمه پرهيزگاری
  و درگاه هدايت و حلقه محکم و استوار
  و حجت بر بندگانش هر که در روی زمين است
  و هر که در زير خاک است
  و گواهم که تويی پاک و منزه از گناهان
  و مبرائی از هر نقص و عيبها
  و اختصاص يافته به کرم و بخشش خدا
  و بخشش هستی به حجت خدا
  و هبه شده به او کلمة الله
  و اساس آنچنانيکه پناهنده شوند به سوی او بندگان
  و زنده شود به وسيله او شهرها  امضاء
  *******************************
  اشتباه من این بود ….هر جا رنجیدم ، لبخند زدم ….
  فکر کردند
  درد ندارد ، محکم تر زدند
  *******************************
  وقتی عهدت را بخاطرآرامش دل دیگران با امام زمانت شکستی ,
  از
  شکسته شدن دلت هرگز گله ای نکن

  *******************************
  سکوت خطرناک تر از حرفهای نیشداراست
  کسی که
  سکوت می کند روزی حرفهایش را
  سرنوشت به تلخی به شما خواهد گفت
  *******************************
  كسي كه طعم زبان عسل نمي فهمد
  توهرچه هم بخواني غزل ؛ نمي فهمد
  حكايت نرود ميخ اهني درسنگ ؛
  مخوان كه سنگ ضرب المثل نمي فهمد

  حديث عاشقي به پايان نمي رسد اما...
  دريغ ودرد كه اين را
  اجل نمي فهمد

  ******************************* 10. تشكرها 4

  parsa (30-08-1389), نرگس منتظر (20-08-1390), آسیه سادات (30-08-1389), خادمه صدیقه طاهره(س) (30-08-1389)

 11. Top | #26

  عنوان کاربر
  مدير کل سایت
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  13
  نوشته
  66,661
  صلوات
  23723
  دلنوشته
  50
  یا صاحب الزمان .... بهار قرآن رسید ... بهار دلها بیا .....
  تشکر
  61,607
  مورد تشکر
  177,693 در 52,464
  وبلاگ
  173
  دریافت
  9
  آپلود
  102

  پیش فرض پاسخ : ╬♥╬♥╬♥╬ ويژه نامه ولادت باسعادت علي النقي هادي الامم(ع) ╬♥╬♥╬♥╬


  و گواهم ای سرورم و مولايم به اينکه من نسبت به تو
  و پدران تو و فرزندان تو يقين و اقرار دارم
  و پيرو شمايم در باطن امر
  و سرشت ذاتم و دستورات دينيم
  و سرانجام کردارم و محل برگشتم و جايگاهم
  و من دوستار آن کسم که شما را دوست بدارد
  و دشمنم آنکسم که شما را دشمن بدارد
  و مؤمنم به پنهان شما و عيان شما
  و اول شما و آخر شما
  پدرم و مادرم فدای شما باد
  و درود بر تو و رحمت خدا و برکات او

  خدايا درود فرست بر محمد و خاندان محمد
  و درود فرست بر حجت باوفايت و ولی و نماينده پاکت
  و امين پسنديده ات و برگزيده راهنمايت و راه راست تو
  و جاده بزرگتر و راه ميانه و طريقه معتدل تر
  و نور و روشنائی دل مؤمنان و نماينده پرهيزکاران
  و همدم مردمان با اخلاص
  خدايا درود فرست بر آقای ما محمد و خاندان محمد
  و درود فرست بر علی بن محمد
  آن رهبر معصوم از لغزش و پاک از هر عيب و خلل
  و بريده از خلق و دلداده به درگاه تو با آرزو
  و مبتلا به همه فتنه ها و آزموده به رنج محنتها
  و ابتلاهايی که با همه سختی او را نيکو بود
  و بردباری در شکايت
  و راهنمای به بندگانت و مايه برکت شهرهايت
  و جايگاه رحمتت و خزانه دار و گنجينه حکمتت
  و پيشرو به سوی بهشت تو
  دانشمند در ميان آفريده ات

  و راهنمای در بين خلقت


  امضاء
  *******************************
  اشتباه من این بود ….هر جا رنجیدم ، لبخند زدم ….
  فکر کردند
  درد ندارد ، محکم تر زدند
  *******************************
  وقتی عهدت را بخاطرآرامش دل دیگران با امام زمانت شکستی ,
  از
  شکسته شدن دلت هرگز گله ای نکن

  *******************************
  سکوت خطرناک تر از حرفهای نیشداراست
  کسی که
  سکوت می کند روزی حرفهایش را
  سرنوشت به تلخی به شما خواهد گفت
  *******************************
  كسي كه طعم زبان عسل نمي فهمد
  توهرچه هم بخواني غزل ؛ نمي فهمد
  حكايت نرود ميخ اهني درسنگ ؛
  مخوان كه سنگ ضرب المثل نمي فهمد

  حديث عاشقي به پايان نمي رسد اما...
  دريغ ودرد كه اين را
  اجل نمي فهمد

  ******************************* 12. تشكرها 3

  parsa (30-08-1389), آسیه سادات (30-08-1389), خادمه صدیقه طاهره(س) (30-08-1389)

 13. Top | #27

  عنوان کاربر
  مدير کل سایت
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  13
  نوشته
  66,661
  صلوات
  23723
  دلنوشته
  50
  یا صاحب الزمان .... بهار قرآن رسید ... بهار دلها بیا .....
  تشکر
  61,607
  مورد تشکر
  177,693 در 52,464
  وبلاگ
  173
  دریافت
  9
  آپلود
  102

  پاسخ : ╬♥╬♥╬♥╬ ويژه نامه ولادت باسعادت علي النقي هادي الامم(ع) ╬♥╬♥╬♥╬  آنکه پسنديدی او را و انتخابش نمودی
  و اختيار کردی او را در مقام جانشينی رسولت

  و در ميان امت خودت
  و ملزم نمودی او را به نگهداری شريعت او
  و به تنهايی بار سنگين جانشينی را به دوش گرفت
  و بلند کرد او را و از روی توانايی بدوش کشيد آن را
  و نلغزيد در مشکلی و درنماند
  در هيچ امر پيچيده ای بلکه گشود گره هر غمی را
  و مسدود کرد هر رخنه ای را
  و ادا کرد هر وظيفه حتمی را
  خدايا چنانچه روشن کردی ديدگان پيامبرت را بدو
  پس بالا ببر درجه او را
  و زياد کن در نزدت پاداش او را
  و درود فرست بر او و برسان به او
  از طرف ما تحيت و سلام
  و عطا کن بما از نزد خودت
  در دوستی او فضل و احسان
  و آمرزش و خوشنودی خود را
  زيرا تويی دارای بخشش بزرگ
  ای خدای صاحب قدرت همه جانبه
  و رحمت پهناور و صاحب عطاهايی پی در پی
  و دارای نعمتهای پياپی و دنبال هم
  و نعمتهای بزرگ و بخششهای شايان و زياد
  درود فرست بر محمد و خاندان محمد راستگويان
  و عطا کن بمن درخواستم را و گرد آور پراکندگيم را
  و فراهم نما پريشانيم را و پاکيزه گردان کردارم را
  و منحرف مساز دلم را پس از آنکه هدايتم کردی
  و ملغزان گام مرا و وامگذار مرا به خودم
  به اندازه يک چشم بهم زدن
  و هرگز نااميد مساز طمع و آرزوی مرا


  امضاء
  *******************************
  اشتباه من این بود ….هر جا رنجیدم ، لبخند زدم ….
  فکر کردند
  درد ندارد ، محکم تر زدند
  *******************************
  وقتی عهدت را بخاطرآرامش دل دیگران با امام زمانت شکستی ,
  از
  شکسته شدن دلت هرگز گله ای نکن

  *******************************
  سکوت خطرناک تر از حرفهای نیشداراست
  کسی که
  سکوت می کند روزی حرفهایش را
  سرنوشت به تلخی به شما خواهد گفت
  *******************************
  كسي كه طعم زبان عسل نمي فهمد
  توهرچه هم بخواني غزل ؛ نمي فهمد
  حكايت نرود ميخ اهني درسنگ ؛
  مخوان كه سنگ ضرب المثل نمي فهمد

  حديث عاشقي به پايان نمي رسد اما...
  دريغ ودرد كه اين را
  اجل نمي فهمد

  ******************************* 14. تشكرها 3

  parsa (30-08-1389), آسیه سادات (30-08-1389), خادمه صدیقه طاهره(س) (30-08-1389)

 15. Top | #28

  عنوان کاربر
  مدير کل سایت
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  13
  نوشته
  66,661
  صلوات
  23723
  دلنوشته
  50
  یا صاحب الزمان .... بهار قرآن رسید ... بهار دلها بیا .....
  تشکر
  61,607
  مورد تشکر
  177,693 در 52,464
  وبلاگ
  173
  دریافت
  9
  آپلود
  102

  پاسخ : ╬♥╬♥╬♥╬ ويژه نامه ولادت باسعادت علي النقي هادي الامم(ع) ╬♥╬♥╬♥╬  و آشکار مکن عيوبم را و پرده زشتيهايم را پاره مکن
  به هراسم ميانداز و نوميدم مساز

  و بوده باش نسبت به من رؤوف و مهربان
  و هدايت نما مرا و پاک و پاکيزه گردان مرا
  و صفايم ده و برگزين مرا و نجات ده مرا
  و خالص کن مرا از عيوب و آراسته ام نما
  و به خودم اختصاص ده و نزديکم کن بدرگاه خودت
  و دورم مساز از نزد خودت
  و به من لطف و مهربانی کن و به من جفا روا مدار
  و گراميم بدار و خوارم مکن
  و از تو مي خواهم که دريغ مداری
  آنچه را از تو نخواسته ام
  فراهم آور برای من با رحمت خودت
  ای مهربانترين مهربانان
  و از درگاهت مسألت دارم به حرمت آبروی کريمت
  و به حرمت پيامبرت حضرت محمد
  درودهايت بر او و بر خاندان او و
  به حرمت خاندان رسولت اميرمؤمنان
  علی و حسن و حسين
  و علی و محمد و جعفر و موسی
  و علی و محمد و علی و حسن
  و آن يادگار بازمانده
  درودهای تو و برکات تو بر آنان
  اينکه درود فرستی بر همه آنان
  و شتاب کنی فرج قائم آنها را به دستور خودت
  و ياری کن او را و ياری نما به او دينت را
  و قرار ده مرا در زمره نجات يافتگان بوسيله او
  و مخلصان در طاعتش فرما
  و از تو خواهم به حق آنها که اجابت کنی دعايم را
  و برآورده کنی حاجتم را و عطا کنی درخواستم را
  و کفايت کنی امر مهم مرا از امر دنيا و آخرت مرا
  ای مهربانترين مهربانان
  ای روشنی ای حجت قاطع
  ای تابنده ای بيان کننده
  ای پروردگار کفايت کن مرا از شرها
  و آفت ها و بلاهای روزگار
  و از تو مي خواهم رستگاری را
  روزی که دميده شود در صور
  ای توشه و ذخيره ام در برابر ذخيره ها ای اميد من
  و مورد اعتمادم
  و ای پشت و پناه و تکيه گاهم
  ای يگانه ای يکتا
  و ای که گفتی بگو:
  او خدای يگانه است
  از تو خواهم ای خدا
  به حق کسانيکه آفريدی از خلقت
  و قرار ندادی در بين خلقت مانند آنها احدی را
  درود فرست بر جماعت آنها
  و با من چنان كني كه توسزاوار آني .


  امضاء
  *******************************
  اشتباه من این بود ….هر جا رنجیدم ، لبخند زدم ….
  فکر کردند
  درد ندارد ، محکم تر زدند
  *******************************
  وقتی عهدت را بخاطرآرامش دل دیگران با امام زمانت شکستی ,
  از
  شکسته شدن دلت هرگز گله ای نکن

  *******************************
  سکوت خطرناک تر از حرفهای نیشداراست
  کسی که
  سکوت می کند روزی حرفهایش را
  سرنوشت به تلخی به شما خواهد گفت
  *******************************
  كسي كه طعم زبان عسل نمي فهمد
  توهرچه هم بخواني غزل ؛ نمي فهمد
  حكايت نرود ميخ اهني درسنگ ؛
  مخوان كه سنگ ضرب المثل نمي فهمد

  حديث عاشقي به پايان نمي رسد اما...
  دريغ ودرد كه اين را
  اجل نمي فهمد

  ******************************* 16. تشكرها 3

  parsa (30-08-1389), آسیه سادات (30-08-1389), خادمه صدیقه طاهره(س) (30-08-1389)

 17. Top | #29

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن فرهنگی
  تاریخ عضویت
  اردیبهشت 1389
  شماره عضویت
  399
  نوشته
  6,456
  تشکر
  19,235
  مورد تشکر
  12,206 در 3,768
  وبلاگ
  1
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض پاسخ : ╬♥╬♥╬♥╬ ويژه نامه ولادت باسعادت علي النقي هادي الامم(ع) ╬♥╬♥╬♥╬
  *معلمي كه شاگرد شد

  حديثى درباره‌ى كودكى حضرت هادى است، كه نمى‌دانم شنيده‌ايد يا نه؛ وقتى معتصم در سال 218 هجرى، حضرت جواد را دو سال قبل از شهادت ايشان از مدينه به بغداد آورد، حضرت هادى كه در آن‌وقت شش ساله بود، به همراه خانواده‌اش در مدينه ماند.
  پس از آن‌كه حضرت جواد به بغداد آورده شد، معتصم از خانواده حضرت پرس‌وجو كرد و وقتى شنيد پسر بزرگ حضرت جواد، على‌بن‌محمد، شش سال دارد، گفت اين خطرناك است؛ ما بايد به فكرش باشيم. معتصم شخصى را كه از نزديكان خود بود، مأمور كرد كه از بغداد به مدينه برود و در آن‌جا كسى را كه دشمن اهل‌بيت است پيدا كند و اين بچه را بسپارد به دست آن شخص، تا او به عنوان معلم، اين بچه را دشمن خاندان خود و متناسب با دستگاه خلافت بار بياورد.
  اين شخص از بغداد به مدينه آمد و يكى از علماى مدينه را به نام "الجنيدى"، كه جزو مخالف‌ترين و دشمن‌ترينِ مردم با اهل‌بيت عليهم‌السّلام بود - در مدينه از اين قبيل علما آن‌وقت بودند - براى اين كار پيدا كرد و به او گفت من مأموريت دارم كه تو را مربى و مؤدبِ اين بچه كنم، تا نگذارى هيچ‌كس با او رفت و آمد كند و او را آن‌طور كه ما مى‌خواهيم، تربيت كن. اسم اين شخص - الجنيدى - در تاريخ ثبت است.

  حضرت هادى هم - همان‌طور كه گفتم - در آن موقع شش سال داشت و امر، امر حكومت بود؛ چه كسى مى‌توانست در مقابل آن مقاومت كند.
  بعد از چند وقت يكى از وابستگان دستگاه خلافت، الجنيدى را ديد و از بچه‌يى كه به دستش سپرده بودند، سؤال كرد. الجنيدى گفت: بچه؟! اين بچه است؟! من يك مسأله از ادب براى او بيان مى‌كنم، او باب‌هايى از ادب را براى من بيان مى‌كند كه من استفاده مى‌كنم! اين‌ها كجا درس خوانده‌اند؟! گاهى به او، وقتى مى‌خواهد وارد حجره شود، مى‌گويم يك سوره از قرآن بخوان، بعد وارد شو - مى‌خواسته اذيت كند - مى‌پرسد چه سوره‌يى بخوانم. من به او گفتم سوره‌ى بزرگى؛ مثلاً سوره‌ى آل‌عمران را بخوان؛ او خوانده و جاهاى مشكلش را هم براى من معنا كرده است! اين‌ها عالمند، حافظ قرآن و عالم به تأويل و تفسير قرآنند؛ بچه؟!
  ارتباط اين كودك - كه على‌الظاهر كودك است، اما ولى‌اللَّه است؛ "وآتيناه الحكم صبيّا" با اين استاد مدتى ادامه پيدا كرد و استاد شد يكى از شيعيان مخلص اهل‌بيت!


 18. تشكرها 3

  parsa (30-08-1389), آسیه سادات (30-08-1389), خادمه صدیقه طاهره(س) (30-08-1389)

 19. Top | #30

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن فرهنگی
  تاریخ عضویت
  اردیبهشت 1389
  شماره عضویت
  399
  نوشته
  6,456
  تشکر
  19,235
  مورد تشکر
  12,206 در 3,768
  وبلاگ
  1
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض پاسخ : ╬♥╬♥╬♥╬ ويژه نامه ولادت باسعادت علي النقي هادي الامم(ع) ╬♥╬♥╬♥╬


  *پادگاني به نام سامرا

  حضرت هادى عليه‌السّلام 42 سال عمر كردند كه 20 سالش را در سامرا بودند؛ آن‌جا مزرعه داشتند و در آن شهر كار و زندگى مى‌كردند.
  سامرا در واقع مثل يك پادگان بود و آن را معتصم ساخت تا غلامان كه از.. سمرقند و از همين منطقه‌ى مغولستان و آسياى شرقى آورده بود، در سامرا نگه دارد.
  اين عده چون تازه اسلام آورده بودند، ائمه و مؤمنان را نمى‌شناختند و از اسلام سر در نمى‌آوردند. به همين دليل، مزاحم مردم مى‌شدند و با عرب‌ها - مردم بغداد - اختلاف پيدا كردند.
  در همين شهر سامرا عده‌ى قابل توجهى از بزرگان شيعه در زمان امام هادى (عليه‌السّلام) جمع شدند و حضرت توانست آنها را اداره كند و به وسيله‌ى آنها پيام امامت را به سرتاسر دنياى اسلام - با نامه‌نگارى و... - برساند.
  اين شبكه‌هاى شيعه در قم، خراسان، رى، مدينه، يمن و در مناطق دوردست و در همه‌ى اقطار دنيا را همين عده توانستند رواج بدهند و روزبه‌روز تعداد افرادى را كه مؤمن به اين مكتب هستند، زيادتر كنند.
  امام هادى همه‌ى اين كارها را در زير برق شمشير تيز و خون‌ريز همان شش خليفه و على‌رغم آنها انجام داده است. حديث معروفى درباره‌ى وفات حضرت هادى عليه‌السّلام هست كه از عبارت آن معلوم مى‌شود كه عده‌ى قابل توجهى از شيعيان در سامرا جمع شده بودند؛ به‌گونه‌يى كه دستگاه خلافت هم آنها را نمى‌شناخت؛ چون اگر مى‌شناخت، همه‌ى‌شان را تارومار مى‌كرد؛ اما اين عده چون شبكه‌ى قوى‌يى به‌وجود آورده بودند، دستگاه خلافت نمى‌توانست به آنها دسترسى پيدا كند.


 20. تشكرها 3

  parsa (30-08-1389), آسیه سادات (30-08-1389), خادمه صدیقه طاهره(س) (30-08-1389)

صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی