سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: مبتذل ترین سبک موسیقی

 1. Top | #1

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  796
  نوشته
  3,238
  تشکر
  3,636
  مورد تشکر
  5,449 در 2,230
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  kabotar. مبتذل ترین سبک موسیقی
  مبتذل ترین سبک موسیقی

  خبرنامه دانشجویان ایران:اهميت و ضرورت شناخت استراتژي‌هاي القاي مطلب به ذهن مخاطب ما را بر آن داشت تا به يكي از قديمي‌ترين و در عين حال نوين‌ترين راه‌هاي نفوذ به ذهن اشخاص و حك كردن آن‌چه مورد نظر است بپردازيم.

  طريق مذكور از آغاز با بشر رشد كرد و همواره در حالات گوناگون با او همراه و هم‌ساز بود. گاهي مرهمي بود بر دل رنجور و غمناكش و گاهي ماري خوش خط و خال بود تا دل آرامش را به رنجوري و غم‌ناكي گرفتار كند. ابزاري است در دست، براي دست‌كاري دل و روح. با تمام امكانات و توانايي‌هايش خلق شده؛ انتخاب با ماست كه با آن چه كنيم.

  در جنگ نرم و رزم‌گاه نبردهاي انتزاعي، موسيقي شمشيري است كه در كشاكش حق و باطل، قليل بر كف حق است و كثير بر كف نا حق.
  در تاريخ هنر براي زمان پيدايش موسيقي اقوال گوناگوني وجود دارد. عده‌اي منبع را در اقوام متمدن اوليه مي‌جويند و عده‌اي معتقدند موسيقي به شكل امروزي از چند سال پس از ميلاد مسيح و در كليساها شكل گرفت.

  در اين مقاله سعي شده تا با ارائة تحليل مختصري از موسيقي و به طور خاص سبك متال اندكي به معرفي اين ابزارقدرتمند بپردازيم. گروه‌هايي كه در اين مقاله معرفي خواهند شد تنها مشتي از خروار گروه‌هاي فعال در اين عرصه هستند و
  در واقع امكان معرفي كامل اين گروه‌ها به دليل وسعت بيش از اندازة عرصة اين سبك از موسيقي فراهم نبوده است.
  در تبيين وسعت اين سبك همين بس كه بالغ بر 95248 گروه در نقاط مختلف جهان در سبك متال به توليد محصول مشغولند
  كه سهم ايران از اين عدد حدود 550 گروه است. براي معرفي ژانرهاي مختلف موسيقي، تقسيم‌بندي‌هايي متعدد و اندكي متفاوت ذكر شده است. در يك تقسيم‌بندي كلي، موسيقي به 13 شاخة اصلي و 72 زيرشاخه تقسيم شده است كه تقسيم بندي مذكور از اين قرار است;.........


 2.  

 3. Top | #2

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  796
  نوشته
  3,238
  تشکر
  3,636
  مورد تشکر
  5,449 در 2,230
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  kabotar. پاسخ : مبتذل ترین سبک موسیقی


  مهمترين شاخصة سبك متال موضوع شيطان‌پرستي است كه هم در تصاوير و لوگوهاي مربوط به اين گروهها قابل رؤيت است و هم در اشعار ضدّ خدايي و مبتذل آنها. تبليغ فحشا و بي‌بند و باري، ميگساري و استفادة بي حد و حصر از هرچيز كه انسان را از حالت طبيعي خارج مي‌كند از ديگر مسائل مطرح در گروههاي فعال در اين سبك است.حتي ايجاد نابهنجاري در روابط عادي جنسي نيز در دستور كار تئوريسين‌هاي اين سبك از موسيقي است! از برقراري رابطه با هم‌جنس گرفته تا تغيير خطرناك در رفتارهاي جنسي... موسيقي متال تقريباً از حدود سال 1960 در آمريكا و بريتانيا شكل گرفت.اين موسيقي ريشه در سبكهاي(بلوز و راك) دارد. مهم‌ترين خصوصيت موسيقيايي آن خشونت موسيقي و اصلي‌ترين ابزار در اين موسيقي گيتار الكتريك است كه با استفاده از مبدلهاي الكترونيك قادر است صداهايي بسيار خشن را تا مدّت زماني بي‌نهايت توليد كند. طبق تحقيقات علمي انجام شده، اين موسيقي به نوعي اعتياد‌آور است و تمايل به استفاده از مواد مخدر و مشروبات الكلي را نيز در انسان تشديد مي‌كند. خشونت موجود در اين موسيقي و محتواي ضدّ الهي آن گاهاً منجر به آتش زدن كليساها و ديگر اماكن مقدس در كشورهاي غربي شده است. يك گروه‌ متال براي اولين بار در كشور نروژ اقدام به آتش زدن يك كليسا كرد كه اين امر پاية اعمال غيرانساني و خشن ديگر شد. قتل و خشونت در رفتار نيز از ديگر تأثيرات اين موسيقي در طرفداران آن است.
  در حال حاضر در ايران چنين رفتاري با اين شدّت مشاهده نشده است امّا مي‌توان اينگونه ابراز كرد در برخورد پرخاشگونة برخي جوانان نشانه‌هايي از تأثيرات اين موسيقي ملموس است. حوادث پس از انتخابات اخير به خصوص آنچه در روز عاشورا اتفاق افتاد دقيقاً نمونه‌اي از بي‌قيدي و شجاعت كاذبي است كه اين سبك از موسيقي و گروههاي فعال داعية آن را دارند. طبق آمارهاي رسمي و غير رسمي مي‌توان اينگونه ابراز كرد كه در حال حاضر تعدادي بالغ بر 550 گروه موسيقي ايراني با اين سبك و سياق- بيشتر به صورت زيرزميني- در حال فعاليت هستند. خوشبختانه فعلاً به دليل شرايط خاص جامعة‌ ايران مانند عدم امكان اجراي عمومي به (صورت مكرر) و بدبيني اكثر والدين نسبت به اين سبك، نفوذ و گسترش اين موسيقي در كشور آهسته‌تر از كشورهاي غربي صورت مي‌گيرد ولي بايد اشاره داشت كه در چند مورد اجراهايي با اين سبك، ولي با نامي متفاوت در چند كنسرت صورت گرفته است.(به عنوان مثال 17 آذر ماه 1387 در دانشگاه تهران/ اجراي چند تراك از گروه اسلاير) و همچنين نمادهاي اين گروهها چند سالي است كه در حال رشد روزافزون و چشمگير است. اين مطالب قابل ناديده گرفتن نيست و با شرايط موجود انتظار مي‌رود به زودي اثرات منفي اين جريان با شدّتي بسيار بيشتر مشاهده شود. تا به حال تعداد زيادي از موارد قتل و ضرب و جرح كشيشان و ديگر عالمان مذهبي در كشورهاي مختلف و به دست پيروان و علاقه‌مندان افراطي اين سبك از موسيقي ديده شده است كه اين مسئله بيانگر خطرات بيش از اندازه و ويرانگر اين نوع خاص از موسيقي براي ظاهر و باطن جامعه است. براي موسيقي متال 9 زيرمجموعة اصلي ذكر شده است كه اين زيرمجموعه‌ها نيز داراي زيرشاخه‌هايي هستند كه مجموع اين شاخه‌ها حدوداً 103 عنوان را تشكيل مي‌دهند. بعضي از اين زيرشاخه‌ها به خاطر شرايط خاص محيطي و فرهنگي يك منطقه يا كشور ايجاد شده‌اند و برخي ديگر به دليل مشخصات موسيقيايي و ابزارآلات متنوع. در ادامه به معرفي خلاصة مهم‌ترين سبك‌هاي متال مي‌پردازيم.


 4. Top | #3

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  796
  نوشته
  3,238
  تشکر
  3,636
  مورد تشکر
  5,449 در 2,230
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  kabotar. پاسخ : مبتذل ترین سبک موسیقی
  1) Traditional Metal
  تراديشنال متال يا متال سنتي معمولاً با نام «متال واقعي» خواند مي‌شود. گاهي به آن «كلاسيك» يا «هِويي متال» هم مي‌گويند. اين شاخه از موسيقي متال پيش از همة شاخه‌هاي ديگر بوجود آمد. بين دهه‌هاي 60 تا 80 گروههايي به صورت پراكنده و غيرمنسجم از سبكي شبيه به متال امروزي استفاده مي‌كردند كه در زيرشاخه‌هاي «راك و بلوز» قابل تعريف بود اما از دهة 80 به بعد با ايجاد تغييراتي اندك در مشخصات تكنيكي موسيقي، سبك تراديشنال به صورت رسمي معرفي شد. از اولين گروههايي كه فعاليت خود را در اين سبك آغاز كردند عبارتند از:
  Iron Maiden -
  Judas Priest -
  Manowar -
  مشخصات فني اصلي اين سبك استفاده از 2 گيتار الكتريك، گام‌هاي تكراري و خشن و صداي قدرتمند ولي بدون خش خواننده است. از اوايل دهة 80 اين سبك به تدريج وارد بريتانيا شد و طرفداراني پيدا كرد. در بريتانيا اين سبك را (NWOBHM)(2) مي‌خواندند. اين موجي بود كه از آمريكا آغاز شده بود و در انگليس توسط گروه‌هايي مثل Iron Maiden ادامه پيدا كرد. اين گروهها توانستند بين سا‌ل‌هاي 1979 تا 1983 محبوبيت و طرفداران زيادي كسب كنند. هنوز هم در ميان جوانان علاقه به گروههاي قديمي و جديد فعال در اين سبك كاملاً مشهود است. در اصل 4 گروه را مي‌توان به عنوان بنيانگذاران اين سبك معرفي كرد:


 5. Top | #4

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  796
  نوشته
  3,238
  تشکر
  3,636
  مورد تشکر
  5,449 در 2,230
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  kabotar. پاسخ : مبتذل ترین سبک موسیقی


  -Iron Maiden (آيْرُن مِيْدِن)
  معني لغوي: دختر باكره  يك گروه هويي متال انگليسي كه از سال 1975 در Lon واقع در شرق انگليس شروع به كار كرد. مؤسس آن Steve Harris بود. نمونه‌اي از آلبوم‌هاي آنان عبارتست از: تعدادي از چهارپايان، يك تكه ذهن، جايي در زمان و...  - Black Sabbath (بِلَك سَبِث)
  معني لغوي: شنبة سياه

  ژانر اولية موسيقي آنان راك انگليسي بود و بعداً به عنوان يكي از پايه‌گذاران سبك تراديشنال يا هويي متال شناخته شد. اين گروه فعاليت خود را از سال 1968 در شهر بيرمَنگام آغاز كرد. مؤسس گروه اُزي اُزبُرْن نام دارد كه خوانندة گروه هم هست مي‌رود. از اولين آلبوم‌هاي گروه در سبك هويي متال مي‌توان پارا نُيْد را نام برد كه بين سال‌هاي 1970 تا 1971 توليد و پخش شد و تا به امروز نيز طرفداران خود را حفظ كرده است.  - Judas Priest (جوداسْ پريست)
  معني لغوي: روحاني يهودي

  اين گروه نيز در شهر بيرمنگام در بريتانيا شكل گرفت و از سال 1968 كار خود را در زمينة‌ موسيقي آغاز كرد. اعضاي اولية گروه عبارتند از: راب هالفُرد، گلِن تيپ‌تُن، داوْنينگ و ايان هيلْ. اين گروه در حال حاضر نيز مشغول به فعاليت است و طرفداران پرشماري دارد. 6. Top | #5

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  796
  نوشته
  3,238
  تشکر
  3,636
  مورد تشکر
  5,449 در 2,230
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  kabotar. پاسخ : مبتذل ترین سبک موسیقی

  - Manilla Road (مَنيلا رُدْ)
  معني لغوي: جادة مانيلا

  اين گروه در سال 1977 در آمريكا و در شهر ويچيتا واقع در ايالت كانزاس شروع به فعاليت كـرد. شخصي به نام مارك شِلتُن بنيان‌گذار گروه بود. آلبوم‌هايي مانند شكوه آهني و سمفُني زيرزميني از مشهور‌ترين آثار گروه به شمار مي‌رود.


  2) Thrash
  سبك ثِرَش از موسيقي متال در اوايل دهة 80 ميلادي شكل گرفت. ليست بنيانگذاران اين سبك نام‌هاي آشنا و بسيار مشهوري را پيش روي قرار مي‌دهد. نام‌هايي مانند متاليكا، اِسْلِيِر، مِگادِثْ و بسياري ديگر. شهرت و توانايي اين گروهها باعث شد كه سبك ثرش به سرعت پيشرفت كند و گروههاي بي‌شماري به آن گرايش پيدا كنند. نقطة تمركز گروههاي فعال در اين سبك و درواقع پايگاه سبك ثرش شهر سانفرانسيسكو ، واقع در ايالت كاليفرنياي آمريكا است. مشخصات تكنيكي اين سبك درام بسيار سريع، استفاده از دو گيتار الكتريك و يك باس و هم‌چنين صداي خشن و خش‌دار خواننده است. در بيشتر مواقع خوانندة سبك ثرش در حال فرياد زدن است.
  پس از پيدايش سبك «دِث متال»، سبك ثرش كم‌كم محبوبيت و عموميت خود را از دست داد اما با اين حال، هنوز طرفداران پرشماري در پي اين سبك هستند(به خصوص در كشورهاي اروپايي). تعدادي از گروههاي قديمي و كهنه‌كار اين سبك به تازگي دوباره شروع به فعاليت و توليد آثار جديد كرده‌اند. در اوايل پيدايش اين سبك، طرفداران آن نام متال سرعتي (3) را بر آن نهاده بودند ولي امروزه اين اصطلاح بيشتر در مورد سبك پاوِر متال (4) استفاده مي‌شود. تعدادي از گروه‌هاي مشهوري كه در اين سبك فعاليت مي‌كنند عبارتند از: Forbidden, Testament, Devastation, Death angle,…
  4 گروه مشهور به عنوان بنيان‌گذاران اصلي سبك ثرش شناخته مي‌شوند. اين گروه‌ها عبارتند از:


  Metallica -
  يك گروه هويي متال آمريكايي كه در سال 1981 در شهر لُس‌آنجلس واقع در ايالت كاليفرنياي آمريكا شكل گرفت. موسيقي با ريتم بسيار سريع و نوازندگي خشن مشخصة اصلي گروه است. پايه‌گذار گروه شخصي است به نام لارْس اُلريخ. اين شخص اصالتاً آلماني است و نوازندگي درام گروه را به عهده دارد. ديگر اعضاي مشهور گروه عبارتند از: جِيْمز هِتفيلْد و كِرِكْ هَمِت.

 7. Top | #6

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  796
  نوشته
  3,238
  تشکر
  3,636
  مورد تشکر
  5,449 در 2,230
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  kabotar. پاسخ : مبتذل ترین سبک موسیقی


  Slayer –
  معني لغوي: قاتل
  .
  .
  ملکوت
  .
  .
  .  امضاء

  رفتن دلیل نبودن نیست
  http://www.ayehayeentezar.com/galler...2332154524.gif
  در اوج نیزارهای پشیمانی ، به ابرهای سیاه و سرگردان که با من از یک طایفه اند سلام میگویم
  تو باور نکن اما من عاشقم

  رفتن دلیل نبودن نیست ...
 8. تشكر


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی