جستجوی لذت در دنیای مجازی سایت آیه های انتظار انجمن آیه های انتظار
ثبت نام
سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
تبلیغات تبلیغات
جستجوی لذت در دنیای مجازی
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
 1. #1
  عضو ماندگار
  خادمه صدیقه طاهره(س) آواتار ها

  تاریخ عضویت : دی 1348
  نوشته : 12,738      تشکر : 34,808
  35,558 در 11,353 پست تشکر شده
  دریافت : 0      آپلود : 0
  خادمه صدیقه طاهره(س) آنلاین نیست.

  gozaresh جستجوی لذت در دنیای مجازی
  جستجوی لذت در دنیای مجازی

  پرونوگرافی یا اعتیاد جنسی یکی از رایج و پر جاذبه ترین بخش اینترنت برای نوجوانان و جوانان می باشد. تعدد شبکه های پرونوگرافی، عضویت رایگان، مشاهده و ایجاد ارتباط از طریق کامپیوتر در هر نقطه، زمان و مکان این موقعیت را بوجود می آورد تا قشر جوان بتواند به موضوعاتی دسترسی داشته باشد که در اجتماع و محیط های خانوادگی تقریبا امری غیر ممکن و ناپسند می باشد. علی رغم ظاهر که تصور می شود این موضوع تنها یک کنجکاوی محض است و در هر زمان که بخواهیم می توان از آن دست کشید. متاسفانه باید گفت دروغی است محض، چرا که مشاهده فیلم های شهوت آمیز و یا مجلات پرونوگراف و تدوام بخشی عاملی است که فرد درآن به تدریج غرق می شود و هیچ راه بازگشتی در آن نیست. همچنین مشاهده و تداوم بخشی دراین رابطه باعث تخریب و صدمه ذهنی می گردد. مطابق یکی از بررسی های به عمل آمده در این زمینه، مشاهده فیلم های پرونوگرافی تاثیری همچون کوکائین بر ذهن دارد بر اساس گزارش دنیای خبر تنها در ماه ژانویه سال 2000 هفده میلیون و پانصد هزار نفر از شبکه های پرونوگرافی بازدید کردند. پرونوگرافی نه تنها بر ذهن فرد تاثیر مخرب می گذارد بلکه افراد را تشویق می کند تا از نظر جنسی بیشتر حالت سلطه جو و پرخاشگر داشته باشند. قربانیان عمده این اعتیاد قشر جوان و عاملان و دست اندرکاران این تبلیغات می باشند. مخصوصا نوجوانان که در رده سنی بین 12-17 سال می باشند. این گروه سنی عاملی برای ثابت نگه داشتن حرفه پرونوگرافی و عاملین آنها است که بظاهر جذاب و لذت بخش است. پرونوگرافی تنها متعلق به قشر جوان و یا یک گروه سنی خاص نیست بلکه موضوعی است که براحتی می تواند بر هر گروه سنی، جنسی، ملیتی، گروه های فرهنگی و حتی مذهبی تاثیر گذار باشد. پرونوگرافی تنها مشاهد و لذت جنسی نیست بلکه اعتیادی است که همچون مواد مخدر ویرانگر و دارای درجات مختلف می باشد.

  بنابراین، با چنین اعتیادهایی باید قبل از اینکه غیرقابل کنترل شوند، مقابله کنید. روش های غلبه بر اعتیاد به پرنوگرافی و تصاویر جنسی به شرح زیر است:

  * تشخیص دهید که پورنوگرافی به خاطر تاثیرات هورمونی که دارد از عادت های بد دیگر اعتیادآورتر است و درنتیجه فقط زمانی که خودتان واقعاً بخواهید می توانید آن را کنار بگذارید.

  * منابعی که از آن پورنوگرافی دریافت می کنید را شناسایی کنید. آیا این منبع اینترنت است؟ یا یک مجموعه فیلم؟ ... از شر منابعی که در دست دارید خلاص شوید. روی دی وی دی ها با خودکار خط بیندازید که دیگر قابل استفاده نباشند و بعد آنها را دور بریزید. عکس ها و مجله های پورنویی که دارید را پاره کرده و دور بریزید. کلیه فایل های پورنویی که روی کامپیوترتان دارید را پاک کنید.

  * بین خودتان و آن منابع فاصله بیندازید، مثلاً: کامپیوترتان را در یک اتاق عمومی در خانه قرار دهید نه در اتاق خواب شخصیتان. همچنین می توانید این وب سایت ها را در ویندوز کامپیوترتان بلاک کنید تا دیگر نتوانید به آنها دسترسی داشته باشید.

  * استفاده از کامپیوتر را برای خود محدود کنید. شاید اگر کامپیوتر جلوی رویتان نباشد به فکر این چیزها نیفتید. سعی کنید شب ها پای کامپیوتر ننشینید.

  * موقعیت هایی که شما را بیشتر تحریک می کنند شناسایی کنید و با این موقعیت ها فاصله بگیرید. آیا وقتی بی حوصله هستید به پورنوگرافی روی می آورید یا وقتی عصبانی هستید؟ یا وقتی دلتان شکسته است؟ خسته اید یا احساس تنهایی می کنید؟
  اگر یک آهنگ یا بازی ویدئویی خاص این تحریک را ایجاد می کند، آن را برای مدتی کنار بگذارید. البته بعد از این که اعتیادتان از بین رفت می توانید به وضعیت عادی برگردید.

  * یک عادت تازه را شروع کرده تا جایگزین عادت به پورنوگرافی شود.

  * پیگیری روند پیشرفتتان هم می تواند کمک کند. به ازای هر روزی که بدون پورنوگرافی می گذرانید یک تیک روی تقویمتان بزنید. سعی کنید یک رشته طولانی از این تیک ها ایجاد کنید؛ و بعد از گذشت یک مدت طولانی - مثلاً شش ماه، یک سال- به خودتان پاداش بدهید.

  * کارهای اینترنتی مثبت برای خود ایجاد کنید. درمورد یک موضوع خاص عضو یک انجمن شوید. یا وقتی احساس بیکاری و بی حوصلگی می کنید از بازی های آنلاین استفاده کنید.
  پرونوگرافی موضوعی است که براحتی می تواند بر هر گروه سنی، جنسی، ملیتی، گروه های فرهنگی و حتی مذهبی تاثیر گذار باشد. پرونوگرافی تنها مشاهد و لذت جنسی نیست بلکه اعتیادی است که همچون مواد مخدر ویرانگر و دارای درجات مختلف می باشد


  * اگر به هر دلیل دوباره به پورنوگرافی روی آوردید، برای اینکه نتوانسته اید خودتان را کنترل کنید خود را مجازات نکنید چون اینکار فقط اعتماد به نفس شما را پایین می آورد و باعث می شود بیشتر از قبل به پورنوگرافی روی بیاورید. برای چند روز استفاده از فیلم ها، عکس ها، شبکه ها و سایت های پورنو را برای خود ممنوع کنید.

  * از دوستانی که شما را به این کارها ترغیب می کنند دوری کنید.

  نکات کلیدی


  • تماشای پرونوگرافی برای افراد ممنوع و غیرقانونی است، پس قانون مدار باشید.

  • به خاطر آن از خودتان متنفر نشوید، یادتان باشد شما تبهکار نیستید، یک قربانی هستید.

  • بفهمید که اعتیاد به پورنوگرافی تنها لذتی نیست که باید از آن دوری کنید، به آن بعنوان یک اعتیاد نگاه کنید که هیچوقت قابل درمان نیست.

  • اگر احساس می کنید از نظر هورمونی تحریک می شوید، کارتان را به خاطر آن توجیه نکنید.

  • با کسانی که به آنها اعتماد دارید در این رابطه حرف بزنید و از آنها بخواهید که از شما حساب بکشند. افرادی که به پورنوگرافی اعتیاد دارند، خجالت می کشند که آن را به زبان بیاورند.

  • پورنوگرافی می تواند باعث شود که در مقابل جنس مخالف خجالتی تر و افسرده تر شوید.

  • در صورت امکان از تنها ماندن در شب ها جلوگیری کنید.

  • اگر فکر می کنید والدینتان به شما شک کرده اند به طور خصوصی با آنها حرف بزنید و مشکلتان و برنامه ای که برای ترک آن دارید را برایشان توضیح دهید.

  • در صورت امکان برنامه ای دانلود کنید که کلیه سایت های پورنو را فیلتر می کند.

  • از رفتن به سایت هایی که پرنوگرافی ندارند اما لینک های سایت های پرونوگرافی در آنها هست خودداری کنید.

  • این مشکل مختص شما نیست پس ناراحت نباشید. البته این هم بهانه برای تماشای این گونه فیلم ها و عکس ها نیست.

  • اگر با گوش کردن به موسیقی هوس می کنید سراغ پورنوگرافی بروید، مراقب خواننده هایی که آهنگ هایشان را گوش می کنید باشید.

  • اگر تصمیم گرفته اید با این عادت خود مقابله کنید، فقط کافی است یک "نه" محکم به خود بگویید و بلافاصله به کار دیگری مشغول شوید.

  • اگر با دیدن یک دختر یا پسر فکرهای این چنینی به مغزتان رسید، سعی کنید بلافاصله فکرتان را به چیز دیگری مشغول کنید.

  منبع: خبرنامه دانشجویان ایرانی سایت مردمان گروه خانواده ایرانی سایت تبیان - نسرین صفری
  جستجوی لذت در دنیای مجازی

  خیلی ازیـــــــــــــخ کردن های ما ازســـــــــــــرما نیســـــــــــــت…
  لحـــــــــــــن بعضــــــــــــــیها
  زمســــــــــــتونیــــــ ـــــه …
  ----------------------------------------------------------------

  به یکدیگر دروغ نگوییم......

  آدم است ....

  باور می کند،

  دل میبندد....


 2. تشكر

  بیقرار ظهور (09-10-1392)

 3.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •