سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 13 , از مجموع 13

موضوع: طولاني‌ترين نسل‌كشي تاريخ چگونه در آمريكا اتفاق افتاد

 1. Top | #11

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  مهر 1388
  شماره عضویت
  127
  نوشته
  1,150
  تشکر
  122
  مورد تشکر
  739 در 462
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض پاسخ : طولاني‌ترين نسل‌كشي تاريخ چگونه در آمريكا اتفاق افتاد

  طولاني‌ترين نسل‌كشي تاريخ چگونه اتفاق افتاد-10
  وقتي دادگاه‌هاي آمريكا براي پوست سر سرخپوستان جايزه گذاشتند
  خبرگزاري فارس: در 12 سپتامبر سال 1694دادگاه مستعمره ماساچوست براي سفيد پوستاني كه پوست كله سرخ پوستي را ارائه مي دادند به طور رسمي پاداش تعيين كرد كه براي يك شهرك نشين معمولي 50 پوند، شبه نظاميان 20 پوند و به سربازان 10 پوند پرداخت مي‌شد.


  به گزارش خبرگزاري فارس، بررسي تاريخ آمريكا و ماهيت بنيانگذاران آن نشان مي‌دهد كه پدران ايالات متحده براي برپايي كشور جديد، نسل سرخ پوستان كه صاحبان اصلي اين سرزمين بودند را از بين بردند و هيچ‌گاه تا به امروز حقي ولو اندك براي زندگي آنان قايل نبوده اند.
  قسمت نهم اين مطلب از نظر خوانندگان گذشت و هم اينك قسمت دهم آن تقديم مي گردد:

  *فردي كه به دليل بريدن سر ايرلندي‌ها كه از پادشاه انگليس نشان «سواركار قهرمان» دريافت كرد

  درينون در كتاب facing west مي نويسد: «انگليسي ها در بيشتر جنگ هاي خود با سرخ پوستان، مرتكب جنايت پوست كني مي‌شدند.»
  انگليسي‌ها از دوران جنگ‌هاي خود در ايرلند روش كندن پوست سر دشمنان خود را دنبال مي‌كرده‌اند و اين شيوه را همراه خود به دنياي نو انتقال دادند. «همفري ليگبرت» فرمانده سپاهيان انگليسي در اواخر قرن شانزدهم به منظور دامن زدن به رعب و وحشت در دل ايرلندي‌ها و سركوب انتفاضه آنان در سال‌هاي 1567 - 1570 نخستين بار روش پوست كني ايرلندي‌ها را به كار برد.
  ساده ترين جنايات او اين بود كه سر بريده انقلابيون را در دو طرف مسير راه دفتر رهبر انتفاضه روي نيزه قرار دادند.
  ليگبرت پيش از اينكه به دنياي نو منتقل شود، از پادشاه انگليس به پاس تلاش‌هاي آينده او در گسترش فرهنگ و تمدن اروپايي در قاره آمريكا نشان «سواركار قهرمان» دريافت كرد. اگرچه همفري ليگبرت ناكام و سرافكنده به انگليس بازگشت و در مدت اقامت خود در آمريكا نتوانست مستعمره تاسيس كند اما روش جنايتكارانه او مبني بر پوست كني سر سرخ‌پوستان ادامه يافت و تا امروز هم ادامه دارد.
  ژنرال الفرد سولي پس از گذشت سه قرن، اين روش‌ها و صحنه ها را با همه جزئيات آن تكرار كرد. او چندي پيش براي شادي خود و ايجاد رعب و ترس در دل بازماندگان سرخ پوستان به سربازان آمريكايي دستور داد سرهاي بريده افراد قوم لاكوتا را روي نيزه قرار دهند و در دو طرف جاده ستاد فرماندهي او بكارند.

  *نرخ «پوست سر» هر سرخ پوست بنا بر اعلام دادگاه ماساچوست

  سر بريدن و پوست كني غير از آراستن خيابان‌ها با سرهاي بريده و يا ترساندن دشمن آنگونه كه در ايرلند و برخي مستعمره‌هاي سفيد پوستان در آمريكا معمول بود، اهداف و وظايف ديگري نيز در برداشت. استعمارگران براي شمارش تعداد كشته شدگان سرخ پوست سرها را از بدن جدا مي‌كردند و پس از گذشت چند سالي سر بريدن به منبع درآمد كلان مهاجران سفيد پوست تبديل شد.
  جننگز در كتاب «يورش به آمريكا» در اين باره چنين نوشت كه مقام‌هاي استعمارگر براي افرادي كه سرخ پوستان را به قتل مي‌رسانند و سر آنان را احضار مي‌كردند. پاداش تعيين كرده بودند اما به تدريج اين روش تغيير كرد و مقام‌هاي استعمارگر تنها به دريافت پوست سر سرخ پوست مقتول اكتفا كردند مگر در مواردي كه مي‌خواستند از هويت مقتول مطمئن شوند. شايد تاريخ نخستين پاداش پرداخت شده در ازاي دريافت پوست سر به جاي جمجمه كامل به سال 1694 باز گردد. در 12 سپتامبر همان سال دادگاه مستعمره ماساچوست براي سفيد پوستاني كه پوست كله سرخ پوستي را ارائه مي دادند به طور رسمي پاداش تعيين كرد. نحوه پرداخت و ميزان اين پاداشها بر حسب سن، هويت و مليت پيشين سفيد پوست متفاوت بود. به طور مثال به يك شهرك نشين معمولي 50 پوند، به شبه نظاميان 20 پوند و به سربازان 10 پوند پرداخت مي‌شد.

  *افزايش نرخ «پوست سر» سرخ‌پوستان به 100 پوند

  از اين اقدام دادگاه ماساچوست 20 سال نگذشته بود كه همه مستعمره‌هاي انگليسي در آمريكا پاداش‌هاي مشابهي تعيين كردند. بار ديگر پس از مدتي نرخ پاداش‌ها افزايش يافت به طوري كه براي هر پوست سر سرخ‌پوست در سال 1704 صد پوند در نظر گرفته شد.
  در حقيقت پاداش صد پوندي چهار برابر متوسط در آمد يك كشاورز مهاجر در مزارع مستعمره‌هاي «نئوانگلاند» دنياي نو بود. پرداخت چنين مبلغي اين امكان را براي شهرك نشينان مسن هم فراهم مي‌كرد تا سالانه دست كم دو كودك و سه زن سرخ پوست را شكار كند. و از نعمت درآمدي برخوردار شود كه اعليحضرت «جيمز» پادشاه انگلستان از چنين نعمتي برخوردار نيست. اين روش باعث شد شكار سرخ پوستان و پوست كني سر آنان سريع‌ترين راه ثروت اندونزي مهاجران انگليسي گردد.

  *تاسيس شركت و استخدام نيرو براي شكار سرخ پوستان توسط توماس اسميت

  «توماس اسميت» يكي از مهاجران سرمايه دار به منظور كسب درآمد كلان و سريع از اين راه شركتي را در منطقه فالموت كه امروزه ايالت بور تلاند ناميده مي‌شود تاسيس كرد. وي براي قتل سرخ پوستان و آوردن جمجمه و يا پوست كله آنان دهها سفيد پوست ماجراجو را به استخدام اين شركت درآورد و اسلحه و مهمات و ابزار لازم براي كشتن سرخ پوستان را در اختيار آنان قرار داد. افراد ماجراجو يك سوم پاداش خود را به عنوان دلالي به توماس اسميت پرداخت مي‌كردند. او در دفتر خاطراتش چنين نوشت كه سهم او از پاداش قتل سرخ‌پوستان در روز 18 ژوئن سال 1757 كه يكي از روزهاي كساد و كم كاري به شمار مي‌رفت 165پوند بوده است.

  *سرنوشت يك خانواده 4 نفره مورد اعتماد سفيد پوستان به نقل از نويسنده اروپايي

  شكارچيان ابتدا روستاهاي سرخ پوست نشين بخصوصي را شناسايي مي‌كردند و سپس با محاصره و يورش به آن، خانه هاي آن را يكي پس از ديگري پاكسازي مي‌كردند. آنان در اين يورش يك «پوست سر» انسان سرخ‌پوست را هم در آنجا باقي نمي‌گذاشتند. مهاجران سفيد پوست براي افزاش درآمد خود چه بسا به روستاهاي شمال مكزيك نيز كه آنسوي مرز آمريكا قرار دارد مي‌تاختند چرا كه از نظر سفيد پوستان «پوست سر» سرخ‌پوستان مكزيكي همپيمان با «پوست سر» سرخ پوستان آمريكايي تفاوت ندارد و هر دو از يك نژاد هستند. به ويژه اينكه شكار سرخ پوستان آمريكايي آسانتر است.
  جيمز اكستل در كتاب خود فصلي را به موضوع پوست كني اختصاص داده و در اين باره نوشته است: «دسته‌‌اي چهار نفره از شهر نشينان مستعمره نيوجرسي ادعا كردند كه سرخ پوستان فيلادلفيا را شكار مي‌كنند، اما شامگاه 12 آوريل 1756 مشخص شد كه سرخ پوستاني كه توسط اين گروه چهار نفره قرباني مي‌شدند در منطقه اي سكوت دارند كه سفيد پوستان پيشتر جان آنان را نجات داده و برده خود قرار داده بودند. در نيمه همان شب شهرك نشينان به خانه يك خانواده سرخ پوست بي دفاع و تسليم شده و مطمئن يورش بردند و افراد آن را در حال خواب، هدف گلوله قرار دادند. سرپرست اين خانواده كه جرج نام داشت موفق به فرار شد. اما به سينه همسرش كاثرين چند گلوله اصابت كرد و از پاي در آمد. مهاجمان سر اين زن را از بدن جدا نموده و سر دختر يازده ساله‌اش را با تبر خرد كردند. سرنوشت كودك يكساله اين خانواده بهتر از سرنوشت مادر و خواهرش نبود.

  *اصول برادري ديني و همپيماني سياسي زير پاي سفيد پوستان

  پيتر شمالز در كتابي كه درباره قوم سرخ پوست اوجيبوا نوشته تاكيد مي‌كند كه استعمارگران نه ارزش‌ها و اصول برادري ديني را رعايت مي‌كردند و نه به اصول همپيماني سياسي پايبند مي‌ماندند. افراد سرخ پوستي هم كه براي نجات روح خود در آخرت و نجات جسم خود در دنيا چشم دوخته بودند در امان نماندند و قرباني قديسان شدند. به طور مثال يك دسته از سربازان مسلح به فرماندهي دايويد ويليامز افرادي از قوم سرخ پوست موراوي در يكي از روستاهاي منطقه دولاير را به محاصره درآوردند. سربازان ابتدا به آنان اطمينان دادند كه قصد شومي ندارند. و از سرخ‌پوستان مي‌خواهند كه آنان را به استراحت گاهي براي اقامه نماز و تهيه غذا راهنمايي نمايند. سربازان به سرخ پوستان گفتند كه براي يك ماموريت انساني به اين منطقه آمده‌اند و شما نيازي به حمل اسلحه نداريد. سرخ پوستان ادعاهاي سربازان سفيد پوست را باور كردند و با اطمينان كامل ساير افراد خانواده خود را احضار كردند تا از بركات نماز همراه قديسان سفيد پوست بهره ببرند. سرخ پوستان كه وقت كافي براي فكر كردن و شناخت اين توطئه فريبكارانه را نداشتند بي درنگ غافلگير شدند و مورد حمله سربازان قرار گرفتند. در اين كشتار سر 29 مرد و 27 زن و 34 كودك سرخ‌پوست از بدن جدا شد.

  *پيوستن به شركتهاي «پوست كني» با صرفه تر از جستجو معادن طلا

  در جنگ‌هاي شش ساله 1760 - 1754 كه در تاريخ به نام انگليسي‌ها و فرانسوي‌ها به ثبت رسيده و توسط آن دو كشور اداره مي‌شده است. تنها سرخ‌پوستان بودند كه در اين جنگ‌ها مانند گوسفند به كشتارگاه مي‌رفتند. در پي شكست سنگيني كه فرانسوي ها به ادوارد برادوك ژنرال انگليسي و سرخ پوستان همپيمان او در سومين سال جنگ وارد آوردند، انگليسي‌ها ناچار شدند بهاي پاداش پوست كني را افزايش دهند. با اين تصميم صدها شهرك‌ نشين سفيد پوست از جستجو معادن طلا صرف نظر كردند و به شركت‌ها و گروه‌هاي پوست كني پيوستند كه از يكديگر سبقت مي‌گرفتند. ميان اين شركت‌ها رقابت سختي وجود داشت و هر كدام آنها به افزايش درآمد و غنيمت جنگي و شكار انبوه جمجمه مباهات مي‌كرد.

  *«لوئيس وتزل»، يكي از قهرمانان تاريخ آمريكا بنيانگذار «پوست سر كني» سرخ پوستان

  «لوئيس وتزل» يكي از ماجراجويان سفيد پوست كه با اين شركت‌ها همكاري مي‌كرد درباره ميزان درآمدش گفته است كه هر گاه به شكار مي‌رفته با كمتر از چهل پوست سر سرخ‌پوست به خانه باز نمي‌گشته است. «وتزل» كه در شهرك‌هاي سفيد پوست نشين آمريكا متولد شده و اكنون بعنوان يكي از قهرمانان تاريخ آمريكا شهرت دارد، در سنين كودكي هنگامي كه پدرش با زور اسلحه مي‌كوشيده زمين‌هاي سرخ پوستان را تصاحب كند زخمي شده بود. او نخستين بار در سن 14 سالگي قتل سرخ‌پوستان را آغاز كرد و حيات خود را وقف اين كار نمود. او به همين دليل ازدواج نكرد تا لحظه‌‌هاي زندگي خود را صرف رسيدگي به خانوانده نكند. قتل رهبر قوم دولاير در سال 1871 و قتل رهبر قوم سينيكا در سال 1879 هنگام مذاكره با استعمارگران بخشي از جنايات و وتزل به شمار مي‌آيد.
  از اسناد تاريخي آمريكا چنين برداشت مي‌شود كه پوست كني و بريدن سر سرخ‌پوستان با «وتزل» آغاز شد و به تدريج به يكي از ورزش‌هاي دوست داشتني سفيد پوستان بدل گشت چه بسا بسياري از آنان افتخار مي‌كردند كه چكمه‌ و لباس مخصوص شكار آنان را از پوست سرخ پوستان ساخته شده است.
  پس از گذشت يك دهه و هنگامي كه انگليسي‌هاي سلطنت طلب و انگليسي‌هاي انقلابي با يكديگر درگير شدند و به پوست كني سر يكديگر را آغاز كردند، اوضاع به سود سرخ پوستان نسبتا دگرگون شد. با وجودي كه هر يك از طرفين درگير انگليسي عنايت الهي را شامل حال خود عنوان مي‌كرد و جنايات زشت خود را به آن منسوب مي‌نمود، اما در طول سال‌هاي جنگ كه آنان را جنگ استقلال مي‌ناميدند همه سفيد پوستان در عين حال به پوست كني و مثله كردن پيكر سرخ پوستان ادامه مي‌دادند و خود را به اين كار وفادار مي‌دانستند.
  انتهاي پيام/ي
  منبع خبرگزاری فارس
  امضاء
  12سال اهنگر نفس خود بودم برکوره ریاضت می نهادم و بر اتش مجاهده می تافتم و بر سندان مذمت می نهادم و پتک ملامت بر او می کوفتم تا نفس خویش را اینه ساختم و اسلامی تازه اوردم و همه خلق مرده دیدم.
  *بایزید بسطامی*
  مركز انجمنهاي اعتقادي گنجينه الهي:http://ganjineh-elahi.com/
  مركز انجمنهاي تخصصي گنجينه دانش:http://www.ganjineh-danesh.com/forum.php

 2. Top | #12

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  مهر 1388
  شماره عضویت
  127
  نوشته
  1,150
  تشکر
  122
  مورد تشکر
  739 در 462
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض پاسخ : طولاني‌ترين نسل‌كشي تاريخ چگونه در آمريكا اتفاق افتاد

  طولاني‌ترين نسل‌كشي تاريخ چگونه اتفاق افتاد-11
  علاقه رييس جمهور آمريكا به بريدن سر سرخ‌پوستان به نقل از تاريخ‌نگاران آمريكايي
  خبرگزاري فارس: «جان سوگدن» در كتابش آورده كه اندور جكسون يكي از رئيسان جمهوري پيشين آمريكا به مثله كردن پيكر سرخ پوستان و بريدن سر آنان عشق مي‌ورزيد. جكسون براي شمارش تعداد كشتگان سرخ پوست دستور داده بود بيني و گوش بريده آنان را بشمارند.


  به گزارش خبرگزاري فارس، بررسي تاريخ آمريكا و ماهيت بنيانگذاران آن نشان مي‌دهد كه پدران ايالات متحده براي برپايي كشور جديد، نسل سرخ پوستان كه صاحبان اصلي اين سرزمين بودند را از بين بردند و هيچ‌گاه تا به امروز حقي ولو اندك براي زندگي آنان قايل نبوده اند.
  قسمت دهم اين مطلب از نظر خوانندگان گذشت و هم اينك قسمت يازدهم آن تقديم مي گردد:

  *حادثه هولناك محاصره منطقه وانسين توسط سرگرد جرج راجرز كلارك

  انگليسي‌ها با استناد به اين مقوله كه خلق برگزيده خدا هستند، براي پوست كني و بريدن سر سرخ‌پوستان جشن‌هاي مخصوص بزم و شهوت راني بر پا مي‌كردند و سران استعمارگر به آن دعوت مي‌شدند تا با تماشاي اين صحنه‌هاي هيجان انگيز دسته جمعي شادي كنند. زماني كه سرگرد جرج راجرز كلارك منطقه وانسين را به محاصره درآورد و براي پوست كني 16 اسير سرخ پوست جشن برپا كرد از دژخيمان، خواست در نمايش خود شتاب نكنند و عمليات پوست كني را آرام و لحظه به لحظه شرح دهند تا سربازان و ميهمان حاضر با مشاهد اين صحنه لذت ببرند. سرگرد هنري هاملتون كه در اين جشن شركت داشت در خاطراتش نوشت كه صحنه پوست كني و بوي خون و غرور پيروزي آنان را مست و هيجان زده كرد بود. جرج كلارك تا امروز به عنوان قهرمان تاريخي و نماد ملي آمريكا و الهام بخش واحدهاي ويژه ارتش آمريكا ناميده مي‌شود.

  *مطبوعات با اخبار سر بريدن سرخ پوستان چگونه برخورد مي‌كردند؟

  در ايالت كولورادو شركت‌هاي بخش خصوصي براي انجام ماموريت بريدن سر و پوست كني و در نهايت پايان دادن به حضور سرخ پوستان با دولت آمريكا قرارداد همكاري امضا كردند. در ايالت كاليفورنيا جشن‌هاي پوست كني مدتي با تاخير آغاز شد. اما به تدريج مانند ساير ايالات شتاب بيشتري به خود گرفت. در جنايتي كه در ماه مه سال 1852 به فرماندهي يك اشراف زاده به نام ويورويل روي داد 148 چوپان و گاوچران سرخ پوست مورد حمله قرار گرفتند و در عرض چند ساعت اثري از آنان باقي نماند. مطبوعات سفيد پوستان با اخبار و گزارش‌هاي حوادث سر بريدن سرخ پوستان عادي برخورد مي‌كردند و هيچ مانعي براي توجيه اهداف اين كشتارها نداشتند. در همين حال قاتلاني كه مرتكب اين اقدامات شجاعانه! شده بودند پس از نشان دادن پوست سر قربانيان از دولت پاداش دريافت مي‌كردند.

  *ماجراي سربازي كه 75 سال بعد تكه پوست سر تيكومسه را به عكاس روزنامه آمريكايي نشان داد

  با تاسيس ارتش آمريكا، پوست كني و مثله كردن پيكر سرخ پوستان به طور رسمي ابعاد سازمان يافته به خود گرفت. پس از پيروزي نهايي ارتش آمريكا بر سرخ‌پوستان در سال 1811 و بر پايي رژه در برابر ويليام هاريسون رئيس جمهور وقت، پيكر تعدادي از سرخ پوستان در اين رژه مثله شد. هنگامي كه نوبت مثله كردن پيكر «تيكومسه tecumseh» رهبر يكي از اقوام سرخ پوست رسيد، سربازان شكارچي هركدام براي دستيابي به تكه‌اي از پوست سر و يا بدن اين رهبر تاريخي از يكديگر پيشي مي‌گرفتند.
  «جان سوگدن» در كتابي كه درباره «تيكومسه» نوشته است چگونگي هجوم سربازان آمريكا براي تكه تكه كردن پوست بدن تيكومسه از كمر تا ران را شرح داده است. در اين كتاب آمده است كه يكي از سفيد پوستان تكه‌اي از پوست بدن اين رهبر سرخ پوست را به شكل نوار درآورد و به دسته تيغ ريش تراش خود پيچيده و ديگران هم پوست سر او را تكه تكه كردند تا آن را براي خود يادگاري داشته باشند. سهم برخي از شركت كنندگان اين مراسم شادي از پوست تيكومسه بزرگتر از يك قطعه سكه فلزي به ارزش يك سنت نبود. يكي از سربازان شركت كننده در اين مراسم كه تا حدود 75 سال بعد زنده مانده بود در گفت و گو با يك روزنامه آمريكايي تكه پوست كله تيكومسه را به عكاس روزنامه نشان داد و از شركت در قتل رهبر سرخ پوستان با افتخار ياد كرد و صحنه مثله كردن پيكر او را با يك مراسم تاريخي توصيف نمود.

  *علاقه رييس جمهور آمريكا به بريدن گوش و بيني سرخ پوستان به نقل از تاريخ نگاران آمريكايي

  در اين بحث فراموش نمي‌كنم اندور جاكسون يكي از رئيسان جمهوري پيشين آمريكا كه اسكناس 20 دلاري با عكس او مزين شده است به مثله كردن پيكر سرخ پوستان و بريدن سر آنان عشق مي‌ورزيد. جاكسون براي شمارش تعداد كشته شدگان سرخ پوست دستور داده بود بيني و گوش بريده آنان را بشمارند. او به گونه‌اي به كشتار سرخ پوستان اظهار علاقه مي‌كرد كه روزي به دستور او مراسم جشن مثله كردن پيكر 800 سرخ پوست را بر پا كردند. دايويد ستانارد يكي ديگر از تاريخ نگاران آمريكا در اين باره چنين نوشته است كه اندرو جاكسون به مناسبت پيروزي بر قوم سرخ پوست ساندكريك روز 27 مارس سال 1814 مراسم جشن و شادي برگزار كرد و سربازان او ماموريت بريدن بيني و گوش كودكان و زنان و مردان سرخ پوست را به عهده گرفتند. سربازان سفيد پوست تا آنجا كه مي‌توانستند پوست بدن سرخ پوستان را نيز كنده تا آن را پس از دباغي براي اسب‌ها ريسمان ببافند.

  *شعر يكي از قهرمانان تاريخ آمريكا درباره سرخ پوستان

  پس از قتل عام 800 سرخ پوست بي دفاع در منطقه ساندكريك، كنگره آمريكا براي رسيدگي به اقدامات جنايت كارانه سربازان و فرمانده‌شان جان چونگتون به ناچار كميته حقيقت ياب تشكيل داد. اما امروزه مردم آمريكا چونگتون را يكي از قهرمانان مشهور تاريخ خود مي‌نامند. و به منظور قدرداني و پاسداري از خدمات و زحمات او تعدادي از شهرها و خيابان‌ها و اماكن تاريخي آمريكا را به او نامگذاري كرده‌اند.
  چونگتون در زمان حيات اين شعار را براي خود برگزيده بود:
  «سرخ پوستان را بكشيد و پوستشان را دباغي كنيد، يك سرخ پوست كوچك و بزرگ را آزاد نگذاريد. چرا كه شپش تنها از تخم شپش متولد مي‌شود.»
  شايد اين عبارت سال‌ها بعد الهام بخش هملر نخست وزير آلمان شده بود. او نيز آنچه كه در اردوگاه‌هاي نازي‌ها روي داد پاكسازي شپش ناميد. دولت آمريكا از قبل سرگرد چونگتون را آگاه كرده بود كه با سرخ‌پوستان منطقه ساندكريك قرارداد صلح امضاء شده و آنان تسليم شده‌اند و بيشتر مردان شان براي شكار گاوميش از خانه خود بيرون رفته‌اند سرگرد چونگتون در پاسخ به اين پيام گفت: «بسيار خب ... من مشتاق خونريزي هستم.»

  *نگران نباشيد؛ آنها با ما قرار داد صلح دارند

  سحرگاه‌ 29 نوامبر سال 1864 سربازان چونگتون به طرف روستاهاي منطقه ساند كريك پيش روي كردند و دو مرد سفيد پوست را كه مي‌كوشيدند مانع ورود سربازان آمريكايي بشوند با تيراندازي از پاي در آوردند. بلاك كتل رهبر سرخ پوستان اين منطقه كه باورش نشده بود سفيد پوستان قرارداد صلح را نقض كرده‌اند بالاي سقف شيرواني يكي از خانه‌هاي روستا رفت و پرچم سفيدي را كنار پرچم آمريكا برافراشت. او كه فريب وعده‌هاي پوچ و قرار دادهاي دروغين صلح سفيد پوستان را خورده بود كوشيد روستائيان را آرام كند و به آنان گفت: نگران نباشيد ما با سفيد پوستان در حال صلح هستيم. اما سربازان كه به هيچ تعهدي پايبند نبودند، روستا را از چهار طرف به محاصره در آوردند و به سوي سرخ پوستان وحشت زده و سراسيمه كه به هر طرف پناه مي‌بردند آتش گشودند.

  *روايت سرباز آمريكايي؛كودكان زيادي را ديدم كه در آغوش مادران سر بريده‌شان قرار داشتند

  در اين هنگام جان چونگتون به سربازان دستور شليك آتش توپخانه و تعقيب فراريان را صادر كرد. رابرت بنت يكي از دستياران چونگتون در شهادت خود در برابر اعضاء كنگره امريكا چگونگي حمله به اين روستا را چنين شرح داد:
  پس از گلوله باران توپخانه‌اي اين روستا، مردان كوشيدند زنان و كودكان را در جاي امن پنهان كنند. پنج زن سرخ پوست را ديدم كه زير تخت بزرگ پنهان شده بودند. هنگامي كه سربازان آنان را يافتند خواهش كردند كه با آنان كاري نداشته باشند. اما سربازان همه آنها را كشتند. حدود 30 تا 40 زن را ديدم را كه در گودالي روي هم انباشته شده بودند. انها دخترك شش ساله را با پرچم سفيد به طرف ما فرستادند. اين دخترك چند قدم جلو نيامده بود كه به سوي او تير اندازي كرديم و كشتيم و سپس همه زنان را بدون مقاومت به قتل رسانديم. پس از چند ساعت با چشم خود ديدم كه پوست از سر زنان كنده‌اند. ميان آن زني ديده مي‌شد كه شكمش را دريده‌اند و جنين او را بيرون كشيده‌اند. سروان شائول نيز كه در اين حمله شركت داشت به من گفت آنچه كه من ديده‌ام او نيز ديده است. كودكان زيادي را ديدم كه در آغوش مادران سر بريده‌شان قرار داشتند.

  *روايت سه سرباز آمريكايي از سه جنايت هولناك

  سرباز ديگري به نام آشبري بيرد كه در اين جنايت شركت داشت در برابر كنگره چنين گواهي داده است:
  «تعداد قربانيان اين حادثه حدود 400 تا 500 نفر بود. پوست از سر همه كشته شدگان كنده شده بود. زن سرخ پوستي را ديدم كه به او تجاوز كرده بودند، پيكر‌ها را تكه پاره كردند و جمجمه‌ها را شكافتند. من با اطمينان مي‌گويم سربازان پس از اينكه سرخ‌پوستان را كشتند با تير اندازي جمجه ‌آنان را نيز خرد كردند.»
  سروان لوسيان پالمر نيز كه شاهد قتل عام سرخ پوستان بوده چنين گواهي مي‌دهد:
  «پوست از سر همه زنان و مردان سرخ پوست مقتول كندند. سربازان به منظور دزديدن انگشتر زنان انگشتان آنان را بريده بودند. من با چشم خود پيكر‌هايي را ديدم كه اعضاي تناسلي‌شان هم قطع شده بود.»
  در گواهي عاموس ميلكش چنين آمده است:
  «ميان پيكرهاي انباشته شده در يك گودال كودك نيمه جاني را يافتم كه يك سرباز به مغز او شليك كرد. پيكر‌هاي زناني را با چشم خود ديدم كه انگشتان و گوش آنها را بريده بودند تا زيور آلات شان را بدزدند. سربازان قبر سرخ پوستان را مي‌كندند تا پيكر‌ها را كه شبانه خاك كرده‌ايم بيرون بياورند. پوست از سر اين پيكر‌ها توسط سربازان كنده مي‌شد، زن سرخ پوستي را ديدم كه سرش را خرد كرده بودند. بامداد روز بعد سربازان، پيكر‌هاي خشك شده زنان را به شكل زننده از زير خاك بيرون كشيدند.»
  دايويد لودرباك فرمانده اسب سواران ارتش آمريكا كه در آفرينش اين جنايت شركت داشت چنين گواهي داده است:
  «با شيوه وحشتناكي پيكرهاي زنان و كودكان را مثله كرده بودند. من فقط هشت پيكر را ديدم. جرات ديدن پيكر‌هاي بيشتر را نداشتم چرا كه بيشتر اين پيكر‌ها تكه تكه و پوست از سر قربانيان كنده شده بود. واقعا صحنه دلخراشي بود. سرگشت وايت انتلوپ -آهو سفيد- يكي از رهبران سرخ پوست بهتر از ديگران نبود؛ سربازان، بيني، گوش و اعضاي تناسلي‌ او را قطع كرده بودند.»
  انتهاي پيام/ي
  منبع خبرگزاری فارس
  امضاء
  12سال اهنگر نفس خود بودم برکوره ریاضت می نهادم و بر اتش مجاهده می تافتم و بر سندان مذمت می نهادم و پتک ملامت بر او می کوفتم تا نفس خویش را اینه ساختم و اسلامی تازه اوردم و همه خلق مرده دیدم.
  *بایزید بسطامی*
  مركز انجمنهاي اعتقادي گنجينه الهي:http://ganjineh-elahi.com/
  مركز انجمنهاي تخصصي گنجينه دانش:http://www.ganjineh-danesh.com/forum.php

 3. Top | #13

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  مهر 1388
  شماره عضویت
  127
  نوشته
  1,150
  تشکر
  122
  مورد تشکر
  739 در 462
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض پاسخ : طولاني‌ترين نسل‌كشي تاريخ چگونه در آمريكا اتفاق افتاد

  طولاني‌ترين نسل‌كشي تاريخ چگونه اتفاق افتاد-12
  وحشتناك‌ترين صحنه كشتار سرخ پوستان به نقل از مترجم آمريكايي
  خبرگزاري فارس: «اسميت» مترجم استعمارگران و سرخ پوستان گفت كه بدترين صحنه‌اي را كه در عمرم ديده‌ام تكه پاره‌ كردن پيكرهاي زنان باردار و كشتن نوزادان دو و سه ماهه بود.


  به گزارش خبرگزاري فارس، بررسي تاريخ آمريكا و ماهيت بنيانگذاران آن نشان مي‌دهد كه پدران ايالات متحده براي برپايي كشور جديد، نسل سرخ پوستان را كه صاحبان اصلي اين سرزمين بودند از بين بردند و هيچ‌گاه تا به امروز حقي ولو اندك براي زندگي آنان قائل نبوده‎اند.
  قسمت يازدهم اين مطلب از نظر خوانندگان گذشت و هم اينك قسمت دوازدهم آن تقديم مي‎گردد:

  *وحشتناك‎ترين صحنه كشتار سرخ‎پوستان به‎نقل از مترجم آمريكايي

  جان اسميت كه نقش مترجمي را ميان استعمارگران و سرخ پوستان ايفا مي‌كرده است در اظهاراتش درباره جنايات اروپايي ها در برابر كنگره گفت: سربازان همه چيز سرخ پوستان را غارت كردند، جمجمه آنان را شكستند و پوست و مغز سرشان را بيرون آوردند. با سلاح سرد پيكرهاي زنان را پاره كردند. كودكان را مورد آزار و اذيت و شكنجه قرار دادند، با قنداق تفنگ بر سر آنان كوبيدند و مغزشان را متلاشي كردند. بدترين صحنه‌اي را كه در عمرم ديده‌ام تكه پاره‌ كردن پيكرهاي زنان باردار و كشتن نوزادان دو و سه ماهه بود. يك روز بعد كه به اين شكارگاه سر زدم ديدم كه پوست سر و اعضاي تناسلي كشته شدگان را بريده بودند.

  *تشبيه «پوست سر» سرخ‎پوستان به پوست قورباغه توسط نشريه آمريكايي

  جيمز كانن يكي ديگر از سربازان آمريكايي نيز درباره جزئيات اين جنايات چنين توضيح داده است: «سربازي را ديدم اعتراف مي‌كرد كه آلت تناسلي سرخ‌پوستان را مي‌بريده و روي چوپ به نمايش مي‌گذاشته است. از سرباز ديگري شنيدم كه انگشتان زن سرخ پوست را قطع كرده تا انگشتر او را به غنيمت ببرد. سربازان ديگري مي‌گفتند كه دستگاه‌هاي تناسلي زنان را پاره كرده و آنها را به زين اسب خود چسبانده‌اند، قلب زنان را و مردان را نيز كنده‌اند و هنگام رژه روي كلاه خودشان آويخته‌اند».
  با پايان يافتن مأموريت كشتار، «ساندكريك» سرگرد چونگتون كنفرانس مطبوعاتي برگزار كرد و اظهار داشت كه او با همراهي و همكاري سربازانش خونين ‌ترين جنگ را ضد سرخ پوستان انجام داده است. در اين جنگ مهم‌ترين و مقاوم ترين پايگاه قوم سرخ پوست شايين را ويران كرده است.
  در پي اعلام و انتشار اين خبر، شادي و هيجان سراسر وجود سفيدهاي مهاجم در سراسر قاره آمريكا را فرا گرفت. به همين مناسبت راهپيمايي‌هاي متعددي در تأييد اين اقدام در خيابان‌هاي برخي شهرهاي آمريكا به راه افتاد. يكي از روزنامه‌هاي وقت آن كشور با چاپ سرمقاله‌اي پوست‌ سرهاي بريده و پراكنده شده در مناطق گوناگون آمريكا را مانند قورباغه‌هايي تشبيه كرد كه قبل از خروج بني‎اسرائيل، سرزمين مصر را فرا گرفت.

  *روزولت كشتار سرخ‎پوستان توسط سربازان شجاعش! را ستود

  اين روزنامه آشكار كرد كه هيچ سفيد پوستي از داشتن تكه‌اي از پوست سر سرخ‌پوستان قوم شايين بي‎بهره نماند. برخي از سفيد پوستان به اندازه‌اي هيجان زده شدند كه تكه‌هاي پوست سر سرخ‌پوستان را براي دوستان‎شان در شرق آمريكا فرستادند. كميته حقيقت‎ياب كنگره آمريكا در پي بررسي‌هاي خود با محكوم كردن ضمني عاملان اين كشتار، اين پرونده را مختومه اعلام كرد.
  تئودور روزولت رئيس جمهور وقت آمريكا نيز شجاعت سربازان را ستود و به وجود آنان افتخار كرد. او نظرش را درباره اين كشتار چنين بيان كرد: «حادثه ساندكريك يك حركت اخلاقي و براي جامعه آمريكا سودمند بوده است، از بين بردن نژادهاي پست و فرومايه ضرورتي اجتناب ناپذير است.»

  *اوج وحشي‎گري در ابداع يك صنعت عجيب توسط آمريكايي‎ها

  در سالي كه كشتار ساندكريك روي داد، اين ابتكار به ذهن يكي از شكارچيان ارواح رسيد كه از پوست اعضاي تناسلي مردان سرخ‌پوست كيسه براي بسته بندي توتون بسازد. اين انديشه شيطاني كه از علاقه و ابتكار شخصي يك شكارچي ناشي شده بود به‎مرور زمان به يك صنعت رايج تبديل شد. صنعت‎گران بسته‎بندي تنباكو، سپس اين كيسه‌هاي بسته‎بندي را به شكل « سبيل كلفت يك انسان» كه نشانگر اشرافيت استعمارگران است درآوردند. آمريكايي‌ها نيز هنگام شركت‌ در مناسبت‌هاي شاد و جشن‌هاي ملي اين بسته‌ها را خريداري و به دوستانشان هديه مي‌كردند.
  با كاهش جمعيت سرخ پوستان به 250 هزار تن در سال 1900 اين صنعت در آمريكا به كسادي گراييد و آمريكايي‌ها به علت كمبود مواد اوليه براي تداوم اين صنعت به ستوده به‎ستوه آمدند. لذا صاحبان صنايع متمدن آمريكا بهترين راه‎حل را در اين يافتند كه سرزمين‌هاي ناشناخته و گمنام تازه‌اي را در آن سوي اقيانوس‌ها جستجو و انسان‌هاي وحشي تازه‌اي را در پاناما، فيليپين، ژاپن، كره، ويتنام، و سرزمين‌هاي اعراب شناسايي كنند.

  *تحقير ژاپني‎ها توسط محققان آمريكايي

  در دهه چهارم قرن گذشته نام و نقشه ژاپن در اطلس سرزمين‌هاي ناشناخته و گمنام آمريكايي‌ها به ثبت رسيد، و در پي آن ژاپني‌ها هم به فهرست‌ خلق‌هاي وحشي پيوستند. ديري نپاييد كه اداره انتروبولوژي مؤسسه فرهنگي اسميت سونيان آمريكا، نژاد ژاپني‌ را در رديف‌هاي نژاد‌هاي پست و فرومايه روي زمين قرار داد. اداره مزبور در يادداشتي براي مسئولان آمريكا اعلام كرد: «جمجمه ژاپني‌ به اندازه دو هزار سال از جمجمه ما انگلوساكسون‌ها عقب مانده‌تر است».
  كارشناسان نظامي آمريكا نيز چنين ادعا كردند: «ژاپني‌ها خلبان شايسته كه بتواند اهداف را خوب رهگيري كند ندارند، چرا كه چشمان آنان انحراف دارد». طبق معمول، ماشين تبليغات آمريكا پيش از حمله به ژاپن جوّ رواني گسترده‌اي براي وحشي‌ جلوه دادن ژاپني‌ها به راه انداخت.

  *گزارش يك خبرنگار جنگي آمريكا درباره جزئيات يك رويداد نظامي!

  در حقيقت آمريكايي‌ها با راه انداختن اين‎گونه تبليغات ضد خلق‌هاي جهان اين اجازه را به خود مي‌دهند تا از هر گونه پايبندي اخلاقي، انساني و قانوني در برابر قربانيان آينده خود شانه خالي كنند. نگاه كنيد به گزارش يك خبرنگار جنگي آمريكا در نشريه Matlantic Monthly كه چگونه جزئيات يك رويداد نظامي را شرح داده است:
  «اسيران را با خونسردي كشتيم، بيمارستان‌ها را ويران كرديم، قايق‌هاي نجات و امداد را غرق كرديم، نظاميان اسير را پس از شكنجه به قتل رسانديم. حتي يك زخمي را زنده نگذاشتيم، آنان را با بولدوزر در گور‌هاي جمعي خاك كرديم، آنجا در اقيانوس آرام گوشت جمجمه دشمنان خود را آب‎پز كرديم و از آن اشياي يادگاري ساختيم. تا آن را روي ميزها قرار دهيم، و يا به دوستان پيشكش كنيم. استخوان آنان را تراشيديم و از آن کارد پاكت بازكني ساختيم.»

  *مدال‌هاي يادگاري از گوشت استخوان و پوست جمجمه

  مهمترين غنايم نظاميان آمريكايي همان مدال‌هاي گوشتي بود كه از پيكر‌هاي قربانيان و يا اسيران در حال احتضار مي‌ساختند. «جان دوور» در كتاب «جنگ بيرحمانه» رفتار نژاد پرستانه سربازان آمريكا در جنگ‌هاي اقيانوس آرام را به روشني شرح داده و نوشته است:
  «سربازان از دندان‌هاي طلا، گوشت استخوان و پوست جمجمه كشته شدگان، مدال‌هاي يادگاري مي‌ساختند. از نظر جامعه شناسان و كارشناسان مسائل نژادي اين رفتارها نشانگر ذهنيت ابتدايي و مغزهاي بيمارگونه و ساديسمي است كه فقط ماده را مي‌پرستد.

  *جمجمه يك ژاپني كادوي نظامي آمريكايي براي نامزدش

  مدال‌هاي يادگاري كه از گوشت انسان ساخته مي‌شد به نحوي با استقبال كم‎نظير مردم آمريكا مواجه مي‌شد. مجله لايف در سال 1944 در چهارچوب يك گزارش جنگي عكس دختر سفيدپوستي را كنار جمجمه يك ژاپني چاپ كرده بود اين دختر آمريكايي از اينكه نامزدش از جبهه جنگ برايش جمجمه انسان فرستاده است اظهار شادي و خنده مي‌كرد و به اين كادو افتخار مي‌ورزيد. به نظر مي‌رسد كه مدال پرستي ميان استعمارگران آمريكايي‌ها يك آيين قديمي است و به سال 1814 باز مي‌گردد. آندور جكسون رئيس جمهوري وقت آمريكا كه در آن سال ناظر كشتار و پوست‌كني 800 سرخ‌ پوست قوم كريك بود، پيشنهاد كرد تكه‌هايي از پيكر‌هاي قرباني سرخ پوست براي زنان اشرافي ايالت تنسي به عنوان پيشكش فرستاده شود.

  *ژنرال آمريكايي: ويتنامي‎ها بهتر از شپش كه در پوست سگ لانه مي‌كند نيستند

  پس از گذشت دو دهه از چاپ عكس دختر زيباروي آمريكايي در كنار جمجمه ژاپني در مجله لايف، ژنرال « ويليام ويستمورلند » در اظهاراتي ملت ويتنام را مورچه سفيد توصيف كرد چرا كه از نظر شهروندان آمريكايي مورچه سفيد خطرناكترين حشره است و از آن وحشت دارند، و در ذهن خود مبارزه با آن را با انواع داروهاي حشره‎كش يك ضرورت اخلاقي و مشروع مي‌دانند.
  در سال 1971 ميلادي «هيو مانكه» رئيس بخش داوطلبان بين المللي اعزام به ويتنام، هنگام حضور در كنگره آمريكا و اداي توضيجات تأكيد كرد، سربازان آمريكا تصميم جدي گرفته‌اند، ويتنامي‌هاي ساكن مناطق كوهستاني را يكي پس از ديگري از بين ببرند. او گفت: «مشكل ويتنامي‌ها را حل خواهيم كرد، آن‎گونه كه مشكل سرخ‎پوستان را حل كرديم».
  ژنرال «مكسويل تايلور» نيز در سخنراني در كنگره آمريكا، ويت‎كنگ‌هاي ويتنامي را سرخ پوست توصيف كرد و افزود: «آنان بهتر از شپش كه در پوست سگ لانه مي‌كند نيستند.»
  جان مكلين مسئول روابط عمومي سفارت آمريكا در سايگون درباره ويتنامي‌ها چنين اظهار نظر كرد: «مغرشان مانند ساق سست يك كودك فلج كار مي‌كند، درك و شعور ويتنامي‌ بالغ بيش از درك و شعور كودك شش ساله آمريكايي نيست.»

  *فقط آقايان سفيدپوست را نجات دهيد . . .

  در آخرين لحظه‌هاي حضور سربازان آمريكايي در ويتنام جنوبي و در پي فرو ريختن 14 ميليون تن بمب بر سر مردم آن كشور . . . دولت آمريكا در آستانه عقب‎نشيني از ويتنام همه تلاش‌هاي خود را روي نجات زنبورهاي سفيد پوستان متمركز كرد. آمريكايي‌ها در اين فرار بزرگ نه فقط همپيمانان ويتنامي خود را به حال خود رها كردند كه از سربازان رنگين پوست خودشان هم چشم پوشيدند و رفتند. هنگام خروج آخرين سرباز آمريكايي از ويتنام، صدها تن از كاركنان و همكاران محلي‎شان به نشانه اعتراض به بي‎تفاوتي نسبت به سرنوشت آنان در هتل HOTEL Duc سايگون تجمع كردند. همچنين هزاران مزدور و همكار در سفارت آمريكا تجمع كرده بودند. دستوري كه دولت آمريكا براي سفارتخانه خود صادر كرد، قاطع و روشن بود: «فقط آقايان سفيدپوست را نجات دهيد. . . . از اينكه هلي‎كوپتر «هنري بودرو كنسول آمريكا از بام سفارت‎خانه به پرواز درآيد و سايگون را ترك كند از پنجره هلي‎كوپتر به انبوه جمعيت صف كشيده در پاركينگ نگاه كرد و با احساس خرسندي گفت: «چهره سفيدپوستي را ميان جمعيت نمي‌بينيم».

  انتهاي پيام/ي
  منبع خبرگزاری فارس
  امضاء
  12سال اهنگر نفس خود بودم برکوره ریاضت می نهادم و بر اتش مجاهده می تافتم و بر سندان مذمت می نهادم و پتک ملامت بر او می کوفتم تا نفس خویش را اینه ساختم و اسلامی تازه اوردم و همه خلق مرده دیدم.
  *بایزید بسطامی*
  مركز انجمنهاي اعتقادي گنجينه الهي:http://ganjineh-elahi.com/
  مركز انجمنهاي تخصصي گنجينه دانش:http://www.ganjineh-danesh.com/forum.php

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. راه‌كارهای رهبر انقلاب در مقابل اهانت به مقدسات
  توسط سابحات در انجمن انقلاب اسلامي
  پاسخ: 7
  آخرين نوشته: 30-06-1391, 23:10
 2. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 04-07-1389, 17:56
 3. نماز شب نخوانده بود گریه مى‌كرد
  توسط خادمه صدیقه طاهره(س) در انجمن فضائل اخلاقي
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 13-05-1389, 14:05
 4. سردار باقر زاده خبر داد:تدفين پيكرهاي مطهر 89 شهيد
  توسط نرگس منتظر در انجمن دفاع مقدس
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 20-02-1389, 13:22

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی