سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده انجمن با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
˜Ï æÈáǐ
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: مارشال آروین رومل

 1. Top | #1

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  796
  نوشته
  3,238
  تشکر
  3,636
  مورد تشکر
  5,449 در 2,230
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  kabotar. مارشال آروین رومل


  فیلد مارشال اروین رومل تنها رهبر نظامی در جنگ جهانی دوم بود که نه تنها ایده آل افراد زیر امرش بود بلکه شدیدا مورد ستایش دشمنانش نیز بود .وینستون چرچیل از او به عنوان ژنرالی بزرگ چنین یاد کرد : " تحرک و جرات او در شمال آفریقا ، فجایع هولناکی را بر ما وارد کرد . " لیدل هارت از او به عنوان یک نابغه نظامی یاد کرد که در شمال آفریقا به عنوان قهرمانی برای سربازان ارتش انگلیس که با او میجنگیدند در آمده بود . او اضافه میکند در طول قرنها تاریخ جنگ در مقایسه با وی تنها ناپلئون چنین تاثیری بر روی وی داشته است .
  لقب روباه صحرا که مبلغینش به وی داده بودند ، نه به خاطر تحقیر ، بلکه در ستایش زیرکی ، سرعت عمل و قدرت تصمیم گیری آنی او بود . گزارش ها و شرح شجاعتهای حماسی رومل در جنگیدن ، جهانی شده بود .
  اروین یوهانس اوگن رومل پسر یک مدیر مدرسه بود که در تاریخ 15 نوامبر 1891 در شهر
  هایدن هیم از ایالت ورتنبرگ متولد شد . در سال 1910 وارد دانشگاه افسری شد و در سال 1912 با درجه ستوان دومی فارغ التحصیل شد . در جنگ جهانی اول و در جبهه فرانسه وفق به دریافت مدال صلیب آهنین شد . رومل در جنگ جهانی اول سابقه نبرد در ایتالیا و رومانی را نیز دارد . در فاصله بین دو جنگ جهانی او دسته های نظامی متعددی را فرماندهی کرد و در معروف ترین مدارس نظامی آلمان تدریس کرد . او به حرکت های سیاسی علاقه چندانی نداشت ، اگر چه تا پایان عمر پیشوا را تحسین میکرد ولی هرگز به عضویت حزب نازی در نیامد .
  کتابی که رومل در زمینه تاکتیک های پیاده نظام نوشته بود ، باعث شد تا وی مورد توجه هیتلر قرار گیرد و چیزی نگذشت که در مقیاس وسیع مورد توجه پیشوا قرار گرفت . در سال 1938 با درجه سرهنگی بعنوان فرمانده گارد محافظ هیتلر منصوب شد . در این منصب او هیتلر را در حرکت به سوی سودت لند ، پراگ و لهستان شمالی همراهی کرد .
  رومل درست پیش از آغاز جنگ به در جه مارشالی ارتقا یافت و در فوریه 1940 فرماندهی یک لشکر زرهی کلیدی به او واگزار گردید . او هیچ تجربه یا آموزشی در مورد عملیات جنگی زرهی نداشت ، با این حال سه ماه بعد عملیات خارق العاده زرهی وی در تسخیر فرانسه ، به یک باره اورا به شهرت رساند . عملیات او در تسخیر فرانسه از لحاظ سرعت و غافلگیری خارق العاده و بینظیر بود .
  امضاء

  رفتن دلیل نبودن نیست
  http://www.ayehayeentezar.com/galler...2332154524.gif
  در اوج نیزارهای پشیمانی ، به ابرهای سیاه و سرگردان که با من از یک طایفه اند سلام میگویم
  تو باور نکن اما من عاشقم

  رفتن دلیل نبودن نیست ...
 2.  

 3. Top | #2

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  796
  نوشته
  3,238
  تشکر
  3,636
  مورد تشکر
  5,449 در 2,230
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض پاسخ : مارشال آروین رومل  در حالیکه ارتش موسولینی در شمال آفریقا در حال متلاشی شدن بود ، آلمان برای جبران خسارت وارده ، نیرویی را تدارک دید و در فوریه 1941 رومل را به عنوان فرمانده این نیرو که موسوم به آفریکا کورپس ( سپاه آفرقایی ) و نیرو های ایتالیایی به آفریقا اعزام کرد . به او دستور داده شده بود که تا بیستم آوریل طرحی را برای تصرف مجدد سرینائیک و لیبی که قبلا انگلیسیها از ایتالیا گرفته بودند ارائه نماید ، به جای اینکار وی بدون انتظار برای کسب اجازه ، در 24 مارس به نیروهای انگلیسی در العلمین حمله کرد و قبل از سررسید موعد مقرر ، ماموریتش را به اتمام رساند . چهارده ماه جنگ که متعاقب این امر برایش پیش آمد برای او لقب روباه صحرا را به ارمغان آورد .

  علیرغم عقب نشینی های تاکتیکی که او گاها انجام میداد ، او ارتش هشتم متفقین را مداوم به سوی شرق عقب میراند . شهرت او چنان به اوج رسید که یک فرمانده انگلیسی لازم دید به تا به سربازانش گوشزد نماید که : " رومل نه جادوگر است و نه یک سوپر من " . در نبوغ نظامی و استثنایی بودن رومل همین بس که ژنرال مونتگومری فرمانده ارتش هشتم متفقین در مورد او گفته بود : " بزرگترین افتخار دوران نظامی بودنم اینستکه ، هم رزم من مارشال رومل بود ."

  در 21 ژوئن آفریکا کورپس به مرزهای مصر رسید . هیتلر برای قدر دانی از او به وی درجه فیلد مارشالی داد . تا آخر همین ماه رومل تا اعماق مصر پیش رفته بود . پس از شکست نیروهای انگلیسی در مرسی المطروح ، او خط العلمین را برای حمله نهایی به اسکندریه در پیش گرفت . پس از گذراندن مسافتی به طول 60 مایل و رسیدن به اسکندریه ، او سپس به سوی کانال سوئز ، فلسطین و میادین نفتی خاورمیانه پیش تاخت که اوج پیشرفت و همچنین پایان کار او بود .
  وقتیکه مونتگومری در 22 اکتبر 1942 حمله خود را شروع کرد ، رومل از لحاظ نفرات و تسلیحات در وضع وخیمی قرار داشت . او برای نجات نیروهای اندکش سریعا تصمیم به عدم درگیری گرفت ، ولی هیتلر دستور داد که آنقدر مقاومت کنید که یا پیروز شوید و یا بمیرید . اگر چه رومل این تصمیم گیری را ناشی از حماقت و دیوانگی میدانست ولی نبرد و از دست داد نیروهای زیادی را پذیرا شد تا اینکه در 4 نوامبر تصمیم به عقب نشینی گرفت . ظرف مدت 14 روز او 700 مایل عقب نشینی کرد . در همین حال نیروهای متفقین به فرماندهی آیزنهاور آمریکایی در شمال آفریقا پیاده شدند و در بزرگترین حمله گازانبری تاریخ از رود نیل تا اقیانوس اطلس رومل را به دام انداختند . رومل در حالیکه در کمال نا امیدی مشغول جنگ با انگلیسی ها بود ، در همین زمان با نیروهای تازه نفس آیزنهاور در تونس مواجه گردید . در ماه مارس 1943 درحالیکه سخت بیمار بود به آلمان مراجعت نمود . رومل تا فرا رسیدن ماه ژوئیه به اندازه کافی بهبود یافته و به عنوان فرمانده گروه اول ارتش شمال ایتالیا منصوب شد و سپس در ژانویه 1944 به سرفرماندهی نیروهای آلمان از هلند تا لوار ارتقا یافت . هجوم موفقیت آمیز متفقین به اروپای غربی در ماه ژوئن به پایان رسید و او دوباره رو در روی مونتگومری قرار گرفت .
  بر اساس نظریه اغلب تاریخ نگاران نظامی ، استراتژی رومل در مقابله با تهاجم ، مورد توافق فرماندهی عالی آلمان قرار نگرفته بود که این یکی از اشتباهات بزرگ نازی ها بود .
  امضاء

  رفتن دلیل نبودن نیست
  http://www.ayehayeentezar.com/galler...2332154524.gif
  در اوج نیزارهای پشیمانی ، به ابرهای سیاه و سرگردان که با من از یک طایفه اند سلام میگویم
  تو باور نکن اما من عاشقم

  رفتن دلیل نبودن نیست ...
 4. Top | #3

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  796
  نوشته
  3,238
  تشکر
  3,636
  مورد تشکر
  5,449 در 2,230
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض پاسخ : مارشال آروین رومل  از یادداشتهای به جا مانده از رومل کاملا آشکار است که رومل از همان زمانی که در آفریقا بوده است به تدریج و به طور روزافزونی از شیفتگیش نسبت به پیشوا کاسته میشده است . همینکه پیشرفت متفقین در اروپا بیشتر شد ، رومل تشخیص داد که جنگ را باخته اند ، لذا نتیجه گیری خود را پنهان نکرده و بیهوده هیتلر را ترغیب مینمود که تا دیر نشده است راه مذاکره را در پیش بگیرد .
  اگر چه رومل از توطئه ژنرال ها بر علیه هیتلر آگاه بود ولی هیچگاه در این توطئه شریک نشد ولی آنها را دلسرد نیز ننمود . او ترجیح میداد به جای کشتن هیتلر او را دستگیر و محاکمه کنند .
  در روز 15 ژوئیه 1944 برای هیتلر نامه ای نوشت و از او خواست که آلمان سریعا تقاضای متارکه جنگ نماید . دو روز بعد نزدیک لیواروت در فرانسه مورد هجوم همواپیمایی که در ارتفاع پایین پرواز میکرد قرار گرفت واز همان روز این شبهه ایجاد شد که هماپیمای مهاجم متعلق به متفقین نبوده و یک هواپیمای آلمانی که دستور قتل رومل را داشته است بوده . در این حادثه رومل به شدت آسیب دید و برای همیشه از جنگ کنار گذاشته شد .
  اگر تلاش برای قتل هیتلر با موفقیت همراه میشد ، بدون شک رومل به مقام ریاست کشور میرسید ولی این حادثه اتفاق نیافتاد و توطئه مزبور با شکست مواجه شد . برای ادامه مداوا او از بیمارستان مرخص و در خانه اش در هرونگن منتقل شد . در 14 اکتبر 1944 دو ژنرال آلمانی به ملاقات او در خانه اش رفتند . در آنجا آنها دو راه به وی پیشنهاد کردند : یا خودکشی و یا دستگیری و محاکمه که در صورت دوم احتمال نابودی خانواده اش وجود داشت . رومل راه دوم را برگزید و با زهر به زندگی خویش پایان داد .
  هیتلر به منظور انحراف افکار عمومی و پنهان کردن این حقیقت که قهرمان ملی آلمان بر علیه وی توطئه کرده است ، اعلام عزای عمومی نمود و برای وی تشییع جنازه با شکوهی که خود نیز در آن حظور داشت برگزار نمود .
  با مرگ رومل اسطوره وی نیز به پایان رسید و ولی هرگز نمیتوان نقش موثر او در اشغال فرانسه و بخصوص نبرد های آفریقا نادیده گرفت.

  امضاء

  رفتن دلیل نبودن نیست
  http://www.ayehayeentezar.com/galler...2332154524.gif
  در اوج نیزارهای پشیمانی ، به ابرهای سیاه و سرگردان که با من از یک طایفه اند سلام میگویم
  تو باور نکن اما من عاشقم

  رفتن دلیل نبودن نیست ...
 5. Top | #4

  عنوان کاربر
  مدیر افتخاری
  تاریخ عضویت
  خرداد 1397
  شماره عضویت
  796
  نوشته
  3,238
  تشکر
  3,636
  مورد تشکر
  5,449 در 2,230
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  kabotar. پاسخ : مارشال آروین رومل

  رومل به لقب سردار ملی شکست ناپذیرآلمان معروف گشت......
  در طرحیکه برای ترور وی کشیده شد گفته ها زیاد و بعضا متناقض است اما به جز یک گفته ی دیگر مبنی بر این است که وقتی متفقین فهمیدند که رومل فرمانده بخشی است که قرار است آنان به آنجا حمله ببیرند( نورماندی)
  برای همین طرح نقشه قتل یا دستگیری وی را کشیدند که البته واضح است به چه دلیل.....در هر صورتی که آنها میخواستند به نورماندی حمله کنند با تلفات روبرو میشدند اما با وجود رومل این تلفات به نحو وحشتناکی افزایش پیدا میکرد!!!!!
  البته رومل به دلایل اختلافاتی که بین او و پیشوا و عده ای دیگر از فرماندهان پیش آمده بود از فرماندهی آن قسمت کناره گیری کرد اما همان مدت کم کافی بود تا رومل اندیشه های دفاعی مشهور خود را به اجرا در آورد که در نهایت همان نقشه های او موجب تلفات هولناک متفقن گشت....البته رومل مدتی قبل از کناره گیری حدس زده بود که پیکان حمله متفقین به این طرف است اما این چیزی بود که دیگران قبول نمیکردند و همین سبب ساز اختلاف شد........
  به هر حال رومل مورد حمله یک فروند هواپیما قرار گرفت که گویا از سرویس نیروهای ویژه انگلیس بوده اند..................
  به هر حال رومل بعدها به شکلی ناجوانمردانه( البته به نظر من) دار این دنیا فرو بست.
  اما چیزی را که باید گفت...این است که رومل هیچگاه شکست نخورد......اگر در العالمین شکست خورد......تاریخ خود میداند به چه دلیل بود....تعداد نفرات کم و عدم تجهیز زرهیو پشتیبانی هوایی و عدم کمک رسانی...............عدم حمایت و نیز عدم درک هیتلر از مسایل!!!!!!!!!!
  به هر حال او پس از این ماجرا نیز فرمانده نورماندی شد و او با طرح های بی نظیر نظامی خود توانست موانعی بر سر راه ایجاد کند که جلوی متفقین را گرفت و اگر................اگر فرماندهی درستی میبود حتی با توجه به عدم پشتیبانی های لازم باز هم این آلمان بوئد که برنده میشد نه ................
  به هر حال رومل در آن هنگام بر تخت بیمارستان خوابیده بود!!!!!!!! به دلیل حمله ای که به او شده بود. اما جالب اینجاست که رومل حتی بر تخت بیمارستان توانست متفقین را شکست دهد!!!
  پایان
  تاریخ در مورد آنچه بر من گذشت چگونه قضاوت خواهد کرد؟

  اگر امروز در اینجا پیروز شوم ، دیگران مدعی افتخارات آن خواهند شد
  و اگر شکست بخورم هر کسی خواهان مرگم خواهد بود.
  از دفتر یادداشت روزانه رومل
  شانزدهم آوریل سال 1944 میلادی
  امضاء

  رفتن دلیل نبودن نیست
  http://www.ayehayeentezar.com/galler...2332154524.gif
  در اوج نیزارهای پشیمانی ، به ابرهای سیاه و سرگردان که با من از یک طایفه اند سلام میگویم
  تو باور نکن اما من عاشقم

  رفتن دلیل نبودن نیست ...
اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی