PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : صاعقه

ملکوت* گامی تارهایی *
14-01-2011, 15:17
(وَ یُرْسِلُ الصَّواعِقَ فَیُصِیبُ بِها مَن یَشاءُ وَ هُم یُجادِلُونَ فِی اللّهِ وَ هُوَ شَدِیدُ الْمِحالِ) (رعد، 13)
یعنی «[خداوند] صاعقه و آذَرَخْش را می فرستد، پس چیزی از آن به آن کسی که خواهد می رساند در حالی که آنان با خدا پیکار می کنند و الله تعالی با دشمنان خود، سختْ نیرو و سختْ مَکْر است»
نقل است که رسول اللّه صلی الله علیه و آله مردی را نزد یکی از ستمکاران سرکش و تباهکاران عرب فرستاد و گفت: نزد او برو و او را به اسلام برخوان. او گفت: ای پیامبر خدا! آن شخص دشمن تر از این است که فرمان شما را بپذیرد. پیغمبر اسلام صلی الله علیه و آله فرمود: برو و او را به اسلام برخوان.
فرستاده پیغمبر گرامی صلی الله علیه و آله می گوید: من نزد آن ستمکار سرکش رفتم و گفتم: رسول اللّه صلی الله علیه و آله تو را به اسلام و خدای یگانه فرا خوانده است. او پاسخ داد: خدا کیست؟ آیا آن الله از طلاست؟ از نقره است؟ از مس است؟ فرستاده گوید: من نزد نبی اکرم صلی الله علیه و آله برگشتم و از ماجرا، حضرت را خبر دادم و عرض کردم: من قبلاً به شما گفتم که او دشمن تر از این حرف هاست. حالْ به من چنین و چنان گفته است.
پیغمبر صلی الله علیه و آله فرمود: بار دیگر نزد او برو و او را به اسلام بخوان. فرستاده گوید: مجددا نزد آن سرکش تباهکار رفتم و او سخنی را که بار اول گفته بود تکرار کرد. من خدمت پیامبر صلی الله علیه و آله رسیدم و حضرت را باخبر ساختم. پیغمبر صلی الله علیه و آله باز فرمود: برای سومین مرتبه نزد او برو و او را دعوت کن. فرستاده گوید: برای بار سوم رفتم و با او سخن می گفتم که ناگاه الله تعالی صاعقه ای بر دستار او فرو فرستاد و کاسه سر او را بُرد. پس این آیه نازل شد: و یُرسِلُ الصَّواعِقَ....