PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : احادیث زیارت

ملکوت* گامی تارهایی *
25-01-2011, 02:04
مرقد پیامبر (ص)
قال الصادق علیه السلام:
زیارة قبر رسول الله و زیارة قبور الشهداء و زیارة قبر الحسین تعدل حجة مبرورة مع رسول الله.
امام صادق علیه السلام فرمود:
زیارت قبر پیامبر خدا (ص) و زیارت قبر شهیدان و زیارت قبر امام حسین (ع) برابر است با یک حج مقبول همراه رسول خدا (ص) .
وسائل الشیعة، ج 10، ص .278

ملکوت* گامی تارهایی *
25-01-2011, 02:07
.2 زیارت و شفاعت

قال رسول الله (ص) :
من اتانی زائرا کنت شفیعه یوم القیامة.
پیامبر اسلام (ص) فرمود:
هر کس به زیارت من آید، در روز قیامت شفیع او خواهم بود.
وسائل الشیعة، ج 10، ص .261

ملکوت* گامی تارهایی *
قال رسول الله (ص) :
من سلم علی من عند قبری سمعته و من سلم علی من بعید بلغته.
حضرت رسول (ص) فرمود:
هر کس از کنار قبرم بر من سلام دهد، آن را می شنوم و هر کس از دور بر من سلام دهد، آن را به من می رسانند.
بحار الانوار، ج 97، ص .183

ملکوت* گامی تارهایی *
قال رسول الله (ص) :
من زارنی او زار احدا من ذریتی، زرته یوم القیامة فانقذته من اهوالها.
رسول خدا (ص) فرمود:
هر کس مرا زیارت کند، یا یکی از فرزندانم را زیارت کند، من هم روز قیامت به زیارت او می روم و او را از هول و هراسهای قیامت می رهانم.
بحار الانوار، ج 97، ص .123

ملکوت* گامی تارهایی *
25-01-2011, 02:08
قال الباقر (ع) :
انما امر الناس ان یأتوا هذه الأحجار فیطوفوا بها ثم یأتونا فیخبرونا بولایتهم و یعرضوا علینا نصرهم.
امام محمد باقر (ع) فرمود:
همانا مردم فرمان یافته اند که سراغ این سنگها (ی کعبه) آمده، آنها را طواف کنند، سپس نزد ما آیند و ولایت و همبستگی خویش را به ما خبر دهند و یاری خویش را بر ما عرضه کنند .
وسائل الشیعة، ج 10، ص .252

ملکوت* گامی تارهایی *
25-01-2011, 02:10
قال الصادق (ع) :
اذا حج احدکم فلیختم بزیارتنا، لأن ذلک من تمام الحج.
امام صادق (ع) فرمود:
هر گاه یکی از شما به زیارت حج رفت، آن را با زیارت ما به پایان برساند، چرا که این (دیدار ما) از نشانه های تمامیت و کمال حج است.
وسائل الشیعة، ج 10، ص .254

ملکوت* گامی تارهایی *
25-01-2011, 02:12
قال الصادق (ع) :
عاشت فاطمة بعد رسول الله (ص) خمسة و سبعین یوما لم ترکاشرة و لا ضاحکة، تأتی قبور الشهداء فی کل جمعة مرتین: الأثنین و الخمیس.
امام صادق (ع) فرمود:
حضرت زهرا علیها السلام پس از رسول خدا (ص) هفتاد و پنج روز زیست. در این مدت هرگز شاد و خندان دیده نشد. در هفته دو روز (روزهای دوشنبه و پنج شنبه) سر قبر شهدا می رفت.
وسائل الشیعه، ج 10، ص .279