PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چرا مسیحی نباشم؟؟؟؟!!!!

ملکوت* گامی تارهایی *
25-01-2011, 15:47
چرا مسیحی نباشم؟؟؟؟!!!!
سوال:
چرا اگه کسی تشخیص داد که دینش مسیحی باشه (یا هر دینه دیگه ای بجز اسلام) مرتده؟؟؟
در جواب باید گفت :
و مرتد كسیه كه با وجود دلیل و منطقِ حقانیت دین اسلام، اون رو از روی لجاجت و هواهای نفسانی انكار كنه، مرتد محسوب میشه، حالا می خواد دین دیگه ای رو جایگزین اون كنه، یا نه!
پس حرف از دینی كه جایگزین اسلام می شه به میون نمیاد تا سؤال بشه كه مسیحیت هم یه دینیه که از طرف خدا اومده؟ و چرا برگشت از اسلام به مسیحیت، ارتداد محسوب میشه؟
راه راست و مستقیم یكی بیشتر نیست!
همه دینها از طرف خدا اومدن، با یه هدف، اما با ابزار های متفاوت، حالا اگه پذیرفته باشیم که خداوند حکیمِ و کار بیهوده و عبث انجام نمی ده، وقتی این خدای حکیم بعد از دین آسمونی مثل مسیحیت، دین برتری، عرضه می کنه، دیگه باید به مقتضای همون حکمت اینو پذیرفت که دیگه دین قبلی درمون دردهای جامعه، با شرایط فعلی نیست!!!
و اینکه میگیم مسیحیت قابل قبول نیست، نه اینکه اون آئینی که حضرت ‌عیسی (علیه السلام) برای هدایت بشر عرضه داشته،‌ باطله!
بلكه میگیم: همه ادیان الهی یكی پس از دیگری در حال تحول از نقص به سمت كمال می باشند
مثل اونجایی که رئیس کل در مورد یه موضوع، دو بخشنامه، تو دو تا زمان مختلف می ده، که دومی حکم اولی رو نسخمی کنه.
با اینکه خود حضرت مسیح به پیروانش دستور داد كه بعد از من پیامبر اسلام مبعوث خواهد شد و شما می بایست پیرو او باشید.(۱)
پس طبق تعالیم حضرت عیسی (علیه السلام)، مسیحی واقعی می بایست بعد از ظهور اسلام، به این دین بگرود.
برای اون عزیزانی که نتونستن توی انجیل برنابا این بشارت رو پیدا کنن، اینجا اون بشارت رو قرار می دهیم :
«اگر شما مرا دوست دارید، احكام مرا نگاه دارید و من از پدر خواهم خواست تا «فارقلیط» دیگرى به شما بدهد، تا ابد با شما خواهد ماند. او روح حق و راستى است كه جهان نمى تواند او را قبول كند: زیرا كه او را نمى بیند و نمى شناسد، امّا شما را مى شناسد، زیرا كه نزد شما مى ماند و در شما خواهد بود».(2)
«من این سخن ها را به شما گفته ام وقتى كه با شما بودم، لكن آن «فارقلیط» كه پدر او را به اسم من خواهد فرستاد، شما را هر چیز خواهد آموخت و هر چیز من به شما گفته ام به یاد شما خواهد آورد».(3)
«حالا قبل از وقوع به شما خبر دادم تا وقتى كه واقع گردد ایمان آورید.(4)
«چون آن فارقلیط كه من از جانب پدر به شما خواهم فرستاد، روح راستى كه از اطرف پدر مى آید او درباره من شهادت خواهد داد».(5)

(برای اطلاع بیشتر به كتاب مجموعه ‌آثار استاد مطهری،‌ ج 1، ص 274 به بعد (عدل الهی) مراجعه شود)
پی نوشت:
ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــ
۱. كتاب مقدس، عهد جدید، انجیل یوحنی، نصّ 19؛ قرآن سورة صف، آیه 6

2. انجیل یوحنّا، باب 14، 15 17 كه در سال 1837 میلادى در لندن چاپ شده و بقیّه جمله ها را نیز از همین چاپ نقل نموده ایم و براى اطمینان بیشتر با ترجمه هاى فارسى دیگر كه از زبان سریانى و كلدانى به فارسى نقل شده اند تطبیق كرده ایم.

3. باب 14، ص 25 - 26.

4. باب 14: 29.

5. باب 15: 26.