PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : از من بپرسید

محامین * یالثارات الحسین *
16-10-2011, 20:12
https://www.ayehayeentezar.com/gallery/images/57109237738700037309.gif

امیرالمومنین علی (ع) برای مردم سخنرانی می کرد، درضمن سخنرانی فرمود:

مردم از من بپرسید، پیش از آن که در بین شما نباشم، به خدا سوگند از هرچیز بپرسید پاسخ خواهم گفت.

سعدبن ابی وقاص (پدر عمربن سعد) به پاخواست و گفت:

ای امیرالمونین! چند تار مو در سر و ریش من است؟!

حضرت فرمود: به خدا قسم، دوستم رسول خدا به من فرموده بود تو روزی همین سوال را از من خواهی کرد!

آنگاه فرمود:

اگر حقیقت را بگویم از من نمی پذیری، همین قدر بدان در ریشة هر موی سر و ریش تو شیطانی لانه کرده و در خانه ی تو گوساله ای (عمربن سعد) است که فرزندم حسین را می کشد.

عمربن سعد در آن وقت کودکی بود که بر سر چهار دست و پا راه می رفت.

منبع: داستانهای بحارالانوار، جلد 3

https://www.ayehayeentezar.com/gallery/images/64159865750830436100.gif

فاطر
04-02-2013, 21:40
وقتي انسان علم اموز از خدا باشد توسط رسول خدا صلي الله عليه وآله چنين بياني دارد،وزيبا سخني وعلمي هم براي نشر وگفتن دارد

هميشه از سلوني علي عليه السلام لذت ميبرم وغم تمام وجودم را ميگيرد ،كه چرا از اين مرد چيزهاي نپرسيدند كه به درد دنيا واخرتشان بخورد

سليم بن قيس در كتاب خوداز علي عليه السلام چنين نقل ميكند

پيامبر صلى اللَّه عليه و آله فرمود: «على را برايم فراخوانيد». من بطرف حضرت متوجه شدم، و آن حضرت هزار باب از علم را كه از هر بابى هزار باب باز

بطور سرى به من آموخت.
سپس امير المؤمنين عليه السّلام رو به ما كرد و فرمود: از من سؤال كنيد قبل از آنكه مرا نيابيد.

قسم به آنكه دانه را شكافت و مردم را خلق كرد، من به تورات از اهل تورات عالم‏ترم، و به انجيل از اهل انجيل عالم‏ترم، و به قرآن از اهل قرآن عالم‏ترم.

قسم به آنكه دانه را شكافت و مردم را خلق كرد، هيچ گروهى نيست تا روز قيامت كه به صد نفر برسد مگر آنكه من رهبر و راهنماى آنان را مى‏شناسم.

از من در باره قرآن سؤال كنيد. در قرآن بيان هر چيزى و علم اوّلين و آخرين است.

قرآن براى گوينده‏اى حرفى باقى نگذاشته است.
فَذَكَرَ قِصَّةً طَوِيلَةً، ثُمَّ قَالَ: «ادْعُوا لِي عَلِيّاً» فَأَكْبَبْتُ عَلَيْهِ فَأَسَرَّنِي‏ أَلْفَ بَابٍ مِنَ الْعِلْمِ يَفْتَحُ كُلُّ بَابٍ أَلْفَ بَابٍ.

ثُمَّ أَقْبَلَ عَلَيْنَاأَمِيرُ الْمُؤْمِنِينَ عَلَيْهِ السَّلَامُ وَ قَالَ: سَلُونِي قَبْلَ أَنْ تَفْقِدُونِي فَوَ الَّذِي فَلَقَ الْحَبَّةَ وَ بَرَأَ النَّسَمَةَ، إِنِّي لَأَعْلَمُ بِالتَّوْرَاةِ مِنْ أَهْلِ التَّوْرَاةِ، وَ إِنِّي لَأَعْلَمُ بِالْإِنْجِيلِ مِنْ أَهْلِ الْإِنْجِيلِ، وَ إِنِّي لَأَعْلَمُ بِالْقُرْآنِ مِنْ أَهْلِ الْقُرْآنِ.

وَ الَّذِي فَلَقَ الْحَبَّةَ وَ بَرَأَ النَّسَمَةَ، مَا مِنْ فِئَةٍ تَبْلُغُ مِائَةَ رَجُلٍ إِلَى يَوْمِ الْقِيَامَةِ إِلَّا وَ أَنَا عَارِفٌ بِقَائِدِهَا وَ سَائِقِهَا.
كتاب سليم بن قيس الهلالي، ج‏2، ص: 941

آن موقع كه هزار هزار بيان ميشد منظور مثل الان ماست كه ميگيم ميليون ميليون يا ميليارد ميليارد،چون اون موقع بالاترين عددها هزار بود