PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : روایات در مورد ظهور حضرت مهدی (عج)

ten
01-02-2012, 23:06
ابوحمزه ثمالی گوید: به امام صادق ع عرض کردم:آیا ممکن است زمین بدون امام بماند؟ فرمود: اگرزمین بدون امام بماند حتماً فروخواهد ریخت. (الغیبه نعمانی)
محمدبن مسلم از امام باقر ع روایت کرده که آن حضرت فرمود: سفیانی و قائم در یک سال خواهند بود. (الغیبه نعمانی)ابونصیر از امام باقر علیه السلام روایت کند که آن حضرت فرمود: پس از حسین بن علی نه نفر امام اند که نهمین آنان قائم ایشان است. (الغیبه نعمانی)
ابوحمزه ثمانی ( ثابت بن دینار) گوید: شنیدم امام باقر ع می فرمود: ای ثابت همانا خدای تعالی وقت ظهور قائم را در سال هفتاد هجری قمری تعیین کرده بود، هنگامی که حسین ع کشته شد خشم خداوند فزونی گرفت وآن را تا صد و چهل هجری قمری به تأخیر انداخت،ما آن را برای شما بازگو کردیم وشما فاش ساختید وپرده پوشش از رویش کنار زدید پس خداوند نیز بعداز آن دیگر وقتی برای این امر نزد ما نگذاشته است، و خداوند هرچه را خود بخواهد محو می کند و هرچه را بخواهد ثابت می سازد.
عبدالله بن عمر گويد: رسولخدا فرمود: مهدي عليه السلام از قريه اي خروج ميکند که آنرا کرعه ميگويند.ابوحمزه ثمانی گوید روزی در خدمت امام محمد باقر علیه السلام بودم، به من فرمود: اباحمزه یکی از امور حتمی که نزد خداوند تغییر ناپذیر است قیام قائم ما اهل بیت است و اگر کسی در آنچه می گویم تردید کند در حالی خدا را ملاقات خواهدکرد که به اوکافر و انکار کننده اوست، سپس فرمود: پدرم و مادرم فدای آن که هم نام من و هم کنیه من است، هفتمین فرد پس از من ، پدرم فدای آن کس که زمین را هم چنانکه پر از ظلم و جور شده باشد سرشار از دادگری وعدل خواهد کرد، سپس فرمود: ای ابا حمزه هر کس که او را درک کندو در برابرش تسلیم نباشد ، محمد و(امامت و خلافت) علی علیه السلام – گردن نهاده است، و خداوند بهشت را بر او حرام فرموده و جایگاهش آتش دوزخ است، و چه بد ا ست جایگاه ستمگران. (الغیبه نعمانی)
ابراهیم بن ابی زیاد کرخی گوید بر امام صادق علیه السلام وارد شدم و در خدمت آن حضرت نشسته بودم ناگاه فرمود :او(قائم آل محمد) سرچشمه امامت و سرآمد حکمت است، خودکامه سرکش فلان خاندان(بنی عباس) پس از اینکه شگفتیهایکم سابقه ای از وی سرمی زند اگر چه مشرکان آن را ناخوش دارند، خداوند در پی آن تا دوازده امام راه یافته را ازصلب او پدید خواهد آورد که آن را به کرامت خود مخصوص گردانیده و به منزلگه قدس خویش فرودشان آورده است، آن کس که چشم به راه دوازدهمین (امام) است [که شمشیر خود رابر کشیده و در پیشگاه اوآماده باشد] همچون کسی است که شمشیر خود را در رکاب رسول خدا صلی الله علیه و آله از نیام برکشیده از آن حضرت دفاع نماید.ای ابراهیم ان همان کسی است که پس از دوران فشاری شدید وبلائی طولانی و ستمگری و بیم و هراس، از شیعه خویش اندوه و گرفتگی را می گشاید، پس خوشا به حال کسی که آن زمان را دریابد. (الغیبه نعمانی)
عبدالله کاهلی از امام صادق ع نقل می کند که آن حضرت فرمود: به یکدیگر بپیوندید و نیکی کنید ونسبت به هم مهربان باشید ، پس سوگند به آنکه دانه را شکافته و جانداران را از نیستی آفریده، شما را روزی فرا رسد که هیچ یک از شما به هنگام قائم (ع) محلی که در آن درهم و دینار خود را صرف کند نیابد به خاطر بی نیازی همه مردم که با فضل خدا و ولی او حاصل شده- عرض کردم: آن کی و چگونه خواهد بود؟ فرمود: هنگامیکه امامتان را نیابید، وهمچنان باقی خواهید بود تا بر شما آشکار گردد بدان سان که خورشید بر دمد، در حالی که نومیدانه به سر می برید، شما را برحذر می دارم از شک و دودلی، ناباوریها را از خود دور کنید، من شما را برحذر داشتم، پس برحذر باشید، کامیابی و هدایت شما را از خدا می خواهم. آن کسی که ناظر ا ست باید به این نهی از شک کردن در درستی غیبت امام غایب و درستی و واقع بودن ظهور او (الغیبه نعمانی)
امام محمد باقر(ع) فرمود: قائم در هنگام ظهور درمکه خواهد بود، پشت خود را به بیت الحرام تکیه داده و بدان پناه جسته آواز می دهد: ای مردم ما از خدا یاری می طلبیم، چه کسی از مردم(دعوت) ما را پاسخ می گوید: که ما خاندان پیامبر شما محمدهستیم، و ما شایسته ترین مردم به خداوند و محمد ص می باشیم، پس هردرباره آدم با من محاجه کند بداند که من سزاوارترین مردم به آدم هستم،و هر کس بامن درباره نوح محاجه کند بداند که من سزاوارترین مردم به نوح هستم، وهر که در مورد ابراهیم با من به محاجه پردازد بداندکه من شایسته ترین مردم به ابراهیم هستم، وهر کس در مورد محمد ص با من به محاج برخیزد بداند که من سزاوارترین مردم به محمد ص هستم، و هر کس در مورد پیامبران با من محاجه کند بدان که من سزاوارترین مردم به پیامبران هستم، مگر خداوند درکتاب خودنمی فرمایدهمانا خداوند آدم و نوح و آل ابراهیم و آل عمران را بر جهانیان برگزید فرزندانی که برخی از آنان از نسل پاره ای دیگر هستند وخداود شنوا و دانا ا ست پس من یادگاری هستم ازآدم و به جا مانده از نوح وبرگزیده از ابراهیم و خلاصه ای از محمد که درود خداوند بر تمامی انها باد.بدانید هر کس با من درباره کتاب خدا به محاجه پردازدپس من شایسته ترین مردم به کتاب خداوند هستم، هان: هر که در مورد سنت رسول خدا با من محاجه کند بداند که من سزاوارترین مردم نسبت به سنت رسول خدا ص هستم، پس من به خدا سوگند می دهم ابلاغ کند و بهحق خدا و حق رسول ا و ص وحق خودم که مرا بر شما حق خویشاوندی با رسول خدا است از شما می خواهم که ما را یاری نمائید واز ما باز دراید آن کس را که با ما ستم می کند که ما مورد وحشت وستم قرار گرفتیم و از شهرها و فرزندانمان رانده شدیم و بر ماستم شد و از حقمان کنار زده شدیم و آنان که بر باطل بودند بر مانسبت ناروا بستند پس خدا را خدا را( به یاد آرید) در حق ما، ما را خوار نسازید وما را یاری کنید تا خدای تعالی شما را یاری فرماید. (الغیبه نعمانی)
على بن رباب از امام صادق علیه السلام نقل مي كند که فرمود: در زمان ظهور و قيام حضرت مهدى علیه السلام ايمان آوردن كسانى كه پيش از قيام، ايمان نياورده بودند، سودى ندارد، هر چند كه ايمان به امامان قبل از او داشته باشند.
آنگاه فرمود: خوشا به حال دوستداران قائم ما، كه انتظار ظهور آن حضرت را در حال غيبت او دارند و خوشا به حال اطاعت كنندگان حضرتش در زمان ظهور، دوستان و اوليای خدا هستند، ترس و بيمى برايشان نيست و هيچ گاه محزون و غمناك نمى شوند.
محمّد بن تمّام گويد:« به امام صادق عرض كردم: فلان شخص به شما سلام مي رساند و برايتان پيغام فرستاده كه : ضامن شفاعت براي من شويد. فرمود: آيا از طرفداران ماست؟ عرض كردم بلي. فرمود: كار او بالاتر از آن است. راوي گويد: عرض كردم: او مردي است كه علي را دوست مي دارد ولي با كسي كه اوصياء پس از اوست آشنا نيست، آن حضرت فرمود: شخص گمراهي است، عرض كردم: به همه امامان اقرار دارد و امام آخر را انكار مي كند، فرمود: او مانند كسي است كه به عيسي (ع) اقرار داشته باشد ولي محمّد (ص) را انكار كند يا به محمّد(ص) اقرار داشته باشد و عيسي (ع) را انكار كند. به خدا پناه مي بريم از انكار حُجّتي از حُجّت هاي خدا». (الغیبه نعمانی)
ابن مسلکان گوید: از ( امام صادق ع ) درباره امامان سئوال کردم، پس فرمود: هر کس یکی از امامان زنده را انکار کند همه امامانی را که از دنیا رفته اند انکار کرده است. (الغیبه نعمانی)
علاء بن سیابه از امام صادق ع روایت کرده آن حضرت فرمود: هر کس از شما که به حال انتظاردر فرج از دنیا رود همانند کسی است که در سراپرده خاص امام قائم باشد. (الغیبه نعمانی)
ابوبصیر از امام صادق ع روایت کرده که فرمود:
هر کس که بودن در شمار یاران قائم شادمانش سازد باید به انتظار باشد و با حال انتظار به پرهیزگاری و خلق نیکو رفتار کند و اوست منتظر پس اگر اجلش برسد و امام قائم ع پس از در گذشت او قیام کند بهره او از پاداش کسی است که ان حضرت را دریافته باشد پس بکوشید ومنتظر باشید گوارا باد شمار ا ای جماعتی که مشمول رحمت خدا هستید. (الغیبه نعمانی)
و هر کس امامش را بشناسد سپس پیش از آنکه صاحب این امر قیام کند وفات یابد همانند کسی است که در سپاه آن حضرت نشسته باشد بلکه نه، (بهتر بگویم) به منزله کسی است که زیر پرچم او نشسته باشد .

سمن بویان* خادمه اباصالح المهدی(عج)*
12-04-2012, 12:05
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQKJhGISngGDRdJb5nuJASRwofkiUvP1 HlV__FrcmSKwrda5SPSaYtRoG0اولین آیه ای که حضرت مهدی (ع) هنگام ظهورشان بر زبان مبارکشان جاری می سازد:«آيه86» سوره هود(بَقِیَّت اللَّهِ خَیرٌ لَّکُمْ إِن کنتُم مُّؤْمِنِینَ وَ مَا أَنَا عَلَیْکُم بحَفِیظٍ ) اولين آيه‌اي است كه حضرت مهدي ـ عجل الله تعالي فرجه الشريف ـ هنگام ظهورشان بر زبان مباركش جاري مي‌سازد.
حالا حدیثی که موید این نظر است رو خدمتتون عرض میکنم :
امام صادق(ع) مي‌فرمايد: آن زماني که امام مهدي(ع) ظهور مي‌کند، به کعبه تکيه مي‌کند؛ در حالي که 313 نفر نزد او جمع شده‌اند. اولين سخن و گفته‌اش اين آيه است:( بَقِيَّةُ اللّهِ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُم مُّؤْمِنِينَ)[هود/86] «آنچه خداوند براي شما باقي گزارده، برايتان بهتر است، اگر ايمان داشته باشيد». سپس مي‌فرمايد: «منم بقية الله و من حجت خدا و خليفه او برشمايم». پس سلام کننده‌اي بر او سلام نمي‌کند، مگر آنکه مي‌گويد: السلام عليکَ يا بقية الله في ارضه، و زماني که نزد او چهار هزار نفر جمع شوند، از مکه بيرون مي‌رود و در روي زمين معبودي غير از خداي عزّوجل از بت و غير آن باقي نمي‌ماند، مگر آنکه آتش در آن مي‌افتد و خواهد سوخت. [ مستدرک الوسائل، ج12، ص335. ]
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRBorYT878gDkU1daz-6onOwRcGVKOXzixn-679684RNRrqWhyqu1uiOg