PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : زیارت عاشورا کلید بهشت

محامین * یالثارات الحسین *
16-08-2012, 16:21
مرحوم شیخ محمدجواد بن شیخ مشکور، از علما و فقهاي مهم نجف اشرف و مرجع تقلید شیعیان عراق بوده است.

شبی در خواب، عزرائیل را زیارت می کند، وقتی از خواب بیدار می شود به منزل آیه الله میرزا محمدتقی شیرازي می رود و خواب خود را چنین نقل می کند:

«در شب 26 ماه صفر 1336 در نجف اشرف در خواب حضرت عزرائیل را دیدم.

پس از سلام از او پرسیدم: از کجا می آیید؟

عزرائیل گفت: از شیراز می آیم و روح میرزا ابراهیم محلّاتی را گرفته و به عالم برزخ بردم.

از ملک الموت پرسیدم: حال ایشان در عالم برزخ چگونه است؟

عزرائیل گفت: در بهترین حالات و بهترین باغ هاي عالم برزخ به سر می برد و خداوند هزار فرشته، موکّل او کرده که فرمان او را ببرند.

پرسیدم: براي انجام دادن کدام عمل به چنین مقامی رسیده است؟ مقام علمی، تدریس یا تربیت شاگردان؟
عزرائیل گفت: هیچکدام.

گفتم: آیا براي نماز جماعت و رساندن احکام به مردم.
گفت: نه.

گفتم: پس براي چه؟
گفت: به خاطر خواندن زیارت عاشورا.»

منبع: فرازهایی از زندگی امام حسین، ص57

خادم الرضا
10-11-2012, 14:48
سلام من دارم میرم کربلا لطفا در مورد زیارت با معرفت مرا یاری کنید.ممون

مدینه* خادمه یاس فاطمی *
10-11-2012, 15:13
سلام من دارم میرم کربلا لطفا در مورد زیارت با معرفت مرا یاری کنید.ممون

سلام و عرض ارادت به خادم الرضای عزیز

خیلی التماس دعا داریم

انشاالله زیارتی مقبول داشته باشید

عهد آسمانى
10-11-2012, 20:20
سلام خادم الرضای گرامی
خوش به سعادتتون
اولش اینکه قدر لحظه لحظه این سفر رو بدونید که وقت برگشت حسرت به دل نمونید.ashk1
در مورد دعایی که فرمودید چه درخواستی داشته باشید، یه داستان براتون میگم:

داستان دعاي اويس قرني حکايت جالب و بسيار آموزنده‌اي است؛ روزي عده­­ اي از اصحاب کنار پيامبر جمع شده بودند، پيامبر فرمودند هر يک از شما يک دعاي مستجاب دارد، چه دعايي مي­کنيد؟

آنها همگي دعا کردند؛ يکي عاقبت به خيري خواست، چيزي که خيلي از افراد خواهان آن هستند، يکي دعا کرد که در گذر از پل صراط ايمن باشد، ديگري حاجت دنيايي داشت، و آن يکي سلامتي خواست و.... اين دعاها همگي خير هستند و معمولاً درخواستهاي ما نيز از همين چيزها است.

سپس پيامبر گرامي اسلام صلي الله عليه و آله رو به آن عده فرمودند که شما را سفارش مي­کنم به دعاي اويس قرن.
مي­دانيد که اويس قرني دو بار براي ديدار پيامبر به مدينه آمد. يک بار پيامبر تشريف نداشتند و بار ديگر پيامبر از دنيا رفته بودند. در دومين سفر اويس قرني به مدينه، عده‌ اي سراغ او آمده، گفتند که براي ما چنين اتفاقي افتاد و پيامبر فرمودند من دعاي اويس قرني را به شما سفارش مي­کنم. حال اي اويس قرني اگر تو در آن جمع بودي چه دعايي مي‌کردي؟

اويس، غمزده و خونين جگر گفت: ديگرسودي ندارد. فرصت از دست رفت! آنها که حسابي متعجب شده بودند، پافشاري کردند که اويس دعاي خود را بگويد. اويس که حالا چشم ترش حال و هواي درون سينه‌اش را بازگو مي‌ کرد، بالاخره لب به سخن گشود که اگر در آن بين بودم و يک دعاي مستجاب داشتم، دعا مي‌ کردم خداوند سايه‌ي پيامبر را تا ابد بر سر ما مستدام بدارد.

بهترین دعایی که میتونید درخواست اجابتش رو داشته باشید اینه که اَللّهُمَّ اجْعَلْ مَحْياىَ مَحْيا مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ مَماتى مَماتَ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ

دعا کنید هیچ وقت از این خانواده دور نیافتین حتی برای آنی و کمتر از آنی.
خواهر بزرگوار لطفا دوستانتان در آیه های انتظار را به یاد داشته باشید و از دعای خیرتان بی نصیب نگذارید.

ashk1ashk1ashk1
حسین جانمممممممممممممممممممممم مممممممممممممممممممم
shivan

مولاتی یا فاطمه الزهرا(س)
10-11-2012, 23:59
سلام و عرض ادب خادم الرضای بزرگوار

بهترین دعا را از زبان پیامبر اکرم (ص)

قال رسولُ اللّه ِ صلى الله عليه و آله و سلم :

خَيرُ الدعاءِ الاستِغفارُ .

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله و سلم فرمود :

بهترين دعا، آمرزش خواهى است.

ميزان الحکمة ج 8 ص 439 ح 15203