PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : امام مهدی (ع) و بانوان حریم ولایت

مولاتی یا فاطمه الزهرا(س)
06-09-2012, 19:48
http://www.eteghadat.com/Files/user1/besm/b_053.png

به نام او که یادش آرام بخش دلهاست

در این تایپیک می خواهیم متذکر نسبت، و انس و علاقه بانوان حریم ولایت با حضرت مهدیعلیه السلام شویم.

بهانه ای است تا از آن یار غایب از نظر بنویسیم و بخوانیم و دقایقی را با یاد حضرتش بگذرانیم.

امید است که هر یک از ما توفیق دست یازیدن به دامان پر مهر آن حضرت را حاصل کند و در حلقه محبّان ایشان جایگاهی بیابد.

اللهمّ عجّل لولیک الفرج و العافیة و النّصر

http://www.ayehayeentezar.com/images/icons/6k6k7r90j2ga28cq8l1n1a.gifhttp://www.ayehayeentezar.com/images/icons/6k6k7r90j2ga28cq8l1n1a.gifhttp://www.ayehayeentezar.com/images/icons/6k6k7r90j2ga28cq8l1n1a.gifhttp://www.ayehayeentezar.com/images/icons/6k6k7r90j2ga28cq8l1n1a.gifhttp://www.ayehayeentezar.com/images/icons/6k6k7r90j2ga28cq8l1n1a.gif

06-09-2012, 20:10
parvaneh2parvaneh2parvaneh2parvaneh2parvaneh2

دعا برای شیعیان گنهکار

اسماء همسر جعفر طیار ،نقل می کند که در لحظات پایان عمر حضرت زهرا(س)، متوجه آن بزرگ زنان عالم بودم،ایشان ابتدا غسل کردند و سپس لباسهایشان را عوض نموده و به راز و نیاز خداوند متعال مشغول شدند.
دیدم در حالی که رو به قبله نشسته اند،دستها را بلند کرده وچنین دعا می نمایند:

پروردگارا و بزرگا!بحق آنها که ایشان را برگزیدی و به گریه های فرزندانم حسن و حسین در فراق من،از تو می خواهم گنهکاران شیعیان من و شیعیان فرزندان مرا ببخشایی. 1

سید بن طاووس نقل کرده که:
سحرگاهی در سرداب مقدس امام زمان(ع) در سامرا بودم. ناگهان صدای حضرت را شنیدم که برای شیعیان خود چنین دست به دعا برداشته بود:

خدایا شیعیان ما از شعاع نور ما و باقیمانده طینت ما آفریده شده اند و گناهان زیادی را با اتکای به محبت و ولایت ما،مرتکب شده اند،اگر گناهان آنها مربوط به خود توست از انها بگذر تا ما راضی شویم ،و اگر گناهان آنها مربوط به انچه در میان خودشان است ،خودت بین آنها اصلاح کن و از خمسی که حق ماست به آنها بده تا راضی شوند و ایشان را به بهشت وارد کن واز آتش دور بدار و آنها را در عذاب با دشمنان ما شریک منما. 2

1 -نهج الحیاة
2-العبقری الحسان

parvaneh2parvaneh2parvaneh2

07-09-2012, 18:14

مهدی علیه السلام از نسل فاطمه سلام الله علیها

در منابع مختلف و متعددی از شیعه و سنی ،تعابیر مختلفی از رسول اکرم (ص) نقل شده که فرمودند:

اَلمَهدِی مِن عِترَتِیِ مِن وُلدِ فَاطِمَة.

مهدی از عترت من واز فرزندان فاطمه است.

البرهان فی علامات مهدی آخر الزمان علیه السلام
ص89

10-09-2012, 10:24

معراج عرصه تجلی و شکوه

پیامبر(ص) فرمودند: شبی که مرا به آسمان عروج دادند،دیدم که بر در بهشت نوشته است :
معبودی جز الله نیست،محمد رسول خداست،علی حبیب پروردگار است،حسن و حسین برگزیده خدایند،فاطمه اختیار شده و منتخب پروردگار است، لعنت خدا بر دشمنان آنان باد. (1)

جارود بن منذر عبدی نقل می کند که رسول اکرم(ص) خطاب به وی فرمودند:

ای جارود شبی که من به آسمانها برده شدم ،خدای متعال به من وحی فرمود: از پیامبرانی که پیش از تو مبعوث شدند بپرس که آنها برای چه مبعوث شده اند؟
(پیامبران)گفتند: ما به خاطر رسالت تو،ولایت علی بن ابی طالب و امامان از نسل شما مبعوث شده ایم.

آنگاه به من وحی شدبه سمت راست عرش نگاه کن،چون نگاه کردم ، دیدم که ،علی ،حسن،حسین، علی بن الحسین،محمدبن علی،جعفربن محمد،موسی بن جعفر،علی بن موسی،محمدبن علی، علی بن محمد،حسن بن علی، و مهدی در هاله ای از نور مشغول نمازند. (2)

1-فرائد السمطین ج2 ص74
2-بحار الانوارج18 ص297

20-09-2012, 16:25

ستاره درخشان چهره

ابو هاشم عسکری از امام هادی (ع) پرسید: چرا حضرت فاطمه (س) را زهرا نامیده اند؟
حضرت پاسخ دادند:
کان وجهها یزهر لامیر المؤمنین(ع) من اول النهار کالشمس الضاحیه و عند الزوال کالقمر المنیر و عند الغروب الشمس کالکوکب الدّری 1
چهره ایشان در آغاز روز چون خورشید فروزان و در میان روز چون ماه تابان و در پایان روز چون ستاره ای درخشان برای امیر المؤمنین (ع) پرتو افشانی میکرد.

پیامبر اکرم (ص) در باره حضرت صاحب الامر (ع) فرمودند:

المهدی من ولدی وجهه کالکوکب الدّریّ. الّلون لون العربیّ و الجسم جسمٌ اسرائیلی.یملاءالارض عدلاً کما ملئت جوراًیرضی اخلافته اهل السّماء و اهل الارض 2
مهدی از تبار من است ،چهره اش همانند ستاره ای درخشان، سیمایش سیمای عربی ،و هیلکش هیکل اسرائیلی (یعنی قامتش بلند و رشید است)زمین را پر از عدل و داد می کند ،آن چنان که پر از ظلم و جور شده باشد.اهل آسمان و زمین از خلافتش دلشاد می شوند.

در این کلام نورانی نیز وجه تشابهی بین حضرت بقیةالله الاعظم (ع) و حضرت فاطمه الزهرا (س) مبینیم.ستاره ای درخشان چهره .
امید است که در جرگه منتظران حقیقی مولا باشیم.

1-کوثر ولایت ص27-29
2-اسعاف الراغبین ص134 (در حاشیه نور الاخبار)

parvanehparvanehparvaneh2

30-09-2012, 21:50

جمال رخسار

در باره زیبایی حضرت زهرا (س)در دنیا و آخرت روایات متعددی نقل شده است که برخی از آنها عبارتند از :

لو کان الحسن شخصاً لکان الفاطمه 1
اگر نیکویی در شخصی تجسم می یافت ،قطعاً فاطمه (س) بود.

یا ابا الحسن !ما احسن زوجتک و اجملها!ابشر فقد زوّجتک سیّدة نساءالعالمین 2
حضرت علی (ع)نقل می کنند که هر گاه با پیامبر تنها می شدند ،حضرت به ایشان می فرمودند:
ای ابا الحسن !همسرت چه نیکو و زیباست .مژده باد تو را به ازدواج سرور بانوان جهانت در آوردم زیباتر از حورالعین چها زن با فضیلت عالم گیر هستند که برتری آنان بر حورالعین به سان برتری خورشید بر سایر ستارگان است ،این چهار زن عبارتند از : آسیه ،مریم ،خدیجه ،فاطمةالزهرا(س)

از پیامبر (ص) در باره حضرت مهدی (ع) نقل شده است :

المهدی من ولدی. وجهه کالقمر الدّری ،اللّون لون عربیّ و الجسم جسم اسرائیلی.3
مهدی از نسل من است. سیمایش چون ماه تابان و چهره اش گرد و درخشان است. رنگش عربی (گندمگون) و جسمش اسرائیلی(راست قامت و تا حدّی بلند قامت )است.

المهدیّ طاووس اهل الجنّه، علیه جلابیب النور4
مهدی طاووس اهل بهشت است که هاله ای از نور او را احاطه کرده است.

از امام رضا (ع) روایت شده است:

هو شبیهی و شبیه موسی بن عمران علیه جلابیب النور تتوقّد بشعاع القدس. موصوف باعتدال الخلق و نصارة اللون5
سیمای او شبیه من و شبیه موسی بن عمران است.هاله ای از نور او را احاطه کرده ،نور الهی از چهره اش ساطع است.با خلقت معتدل و درخشش چهره شناخته می شود.

1- فاطمة الزهرا(ع) بهجة قلب المصطفی ص478
2-عوالم العلوم ص109
3-بحار الانوار ج50 ض78
4-منتخب الاثر ص147
5-همان ص422