PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : عیدی ســــــــــادات در روز عید غدیر به همه محبین و دوستان_عیدتان مبارک باد

بیرق ظهور
06-12-2009, 17:22
بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم
الحمد لله الذی جعلنا من المتمسکین بولایة مولانا امیر المومنین و اولاده المعصومین(علیهم السلام)

بمناسبت عید سعید غدیر از طرف همه سادات محترم سایت نسیم وحی این عیدی ارزنده را تقدیم به همه بزرگواران و محبین اقا امیر المومنین علــــــــــــــی(علیه السلام) میکنم .
برخی از سخنان گهر بار اقا امیر المومنین(علیهم السلام) و نیز برخی از احادیث مربوط به ایشان را در این مجموعه گرد اوری و بعنوان عیدی تقدیم شما بزرگواران می نماییم.
باشد تا همگی از این سخنان بهره و درس لازم را بگیریم انشاء الله
یاعلـــــــــــــــــــــ ـــــــــــــی مدد

بیرق ظهور
06-12-2009, 17:24
این هم عیدی بسیار ارزنده سادات محترم بفرمایید:

قال رسول الله اباالزهراء(صل الله عليه و اله):يا علـــــــــــــــــــــــ ـــي ان الله غفر لک و لذريتک و لولدک و لاهلک وشيعتيک ولمحبي شيعتک_ يا علي همانا که خداوند تو و فرزندان و خانواده و شيعيان و محبان و شيعيانت را امرزيده است_الصواعق(از کتابهاي اهل سنت)_ص 96

قال رسول الله(صل الله عليه و اله):والذي نفسي بيده ان هذا(علـــــــــــــــــــ ــــي)و شيعته لهم الفائزون بوم القيامة_ بخدايي که جانم در دست اوست اين(اشاره به علي)و شيعيانش رستگاران روز قيامتند_ الدر المنثور للسيوطي (از علماي اهل سنت)ج6 ص 379

رسول الله محمدابن عبد الله(صل الله عليه و اله): من لقي الله و في قلبه بغض علـــــــــــــــــــــــ ــي ابن ابي طالب لقي الله و هو يهودي _ هر که خدا را ملاقات کند در حاليکه در قلبش بغض علي ابن ابي طالب باشد خدا را در حالي که يهودي است ملاقات کرده .بحار ج39 ص 261

الرسول العظيم و النبي الكريم(صل الله عليه و اله وسلم): لا اقام الله عيسي ابن مريم آية للعالمين الا بالخضوع لعلي(عليه السلام)_ خداوند عيسي بن مريم را آيه و نشانه اي براي عالميان قرار نداد مگر بخاطر خضوع او براي علــــــــــــــــــــي ابن ابي طالب(ع) . بحار ج26 ص 294

حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند:ان السعید، کل السعید، حق السعید من أحب علیا فی حیاته و بعد موته...همانا سعادتمند(به معنای) کامل و حقیقی کسی است که امام علی(ع) را در دوران زندگی و پس از مرگش دوست داشته باشد...(مجمع‌ الزوائد علامه‌ هیثمى‌ ، ج‌ 9 ، ص‌ 132)

الامام امير المونين علـــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــي ابن ابي طالب(عليه السلام):اذا صنع اليک معروف فاذکره و اذا صنعت معروفا فانسه _ هر گاه به تو خوبي شد ان را بگو و هر گاه تو خوبي کردي ان را فراموش کن . مستدرک الوسائل ج 12 ص 361

امير مؤمنان على (عليه السلام) به فرزندش امام حسن (عليه السلام) فرمود: فرزندم چهار چيز را از من به ياد داشته باش، و چهار چيز نيز به خاطر بسپار كه اگر آنها را به كار بندى ضرر نخواهى كرد 1- همانا ارزشمندترين بىنيازى عقل است، 2- و بزرگترين فقر بىخردى است، 3- و ترسناكترين تنهايى خودپسندى است. 4- و گرامىترين ارزش خانوادگى، اخلاق نيكوست كلمات قصار نهج البلاغه شماره 38

الامام امير المونين علـــــــــــــــــــــــ ـــــــي(عليه السلام):من احبنا فليعمل بعملنا و ليتجنب الورع_هر که مار ا دوست مي دارد بايد چون رفتار ما عمل کند و جامه پارسايي در بر گيرد.غررالحکم :حديث8483

الامام امير المومنين علـــــــــــــــــــــــ ـــــي (عليه السلام):التوبة ندم بالقلب و استغفار باللسان و ترک بالجوارح و اضمار ان لا يعود. توبه پشيماني با دل است و امرزش خواهي با زبان و ترک گناه در عمل و مصمم شدن بر تکرار نکردن ان. غرر الحکم ح 1072

اميرالمومنين علـــــــــــــــــــــــ ــــــي ابن ابي طالب(عليه السلام): داووا الغضب بالصمت و الشهوة بالعقل_ خشم را با سکوت درمان کنيد و خواهشهاي نفساني را با عقل . غرر الحکم ح4253

اباالحسن علـــــــــــــــــــــــ ــــي ابن ابي طالب(عليه السلام): الاستغفار يزيد في الرزق _ استغفار روزي را زياد ميکند . بحار جلد 73 صفحه 314

امير المومنين علــــــــــــــــــــــي اباالحسن(عليه السلام): ان من الغرة بالله ان يصر العبد علي المعصية و يتمني علي الله المغفرة _ پافشاري بر معصيت و ارزوي مغفرت و امرزش از خدا مغرور شدن به اوست . وسائل الشيعه ج7ص137

الامام امير المومنين علـــــــــــــــــــــــ ـــــــي ابن ابي طالب(عليه السلام): من اعطي الاستغفار لم يحرم المغفرة_ به هر که نعمت استغفار داده شد از امرزش محروم نگرديد. نهج البلاغة حکمت 135

امير المونين اباالحسن علـــــــــــــــــــــــ ـــــــــي(عليهم السلام):من عمر قلبه بدوام الذکر حسنت افعاله في السر و الجهر_هر کس که قلبش را با ذکر مداوم اباد کند اعمالش در نهان و اشکار نيکو خواهد شد. غرر الحکم ص 189_اللهم صل علي محمد وال محمد و عجل فرجهم العن اعدائهم

امير المومنين علـــــــــــــــــــــــ ـــي ابن ابي طالب(عليهم السلام):اصل صلاح القلب اشتغاله بذکر الله_ريشه صلاح و پاکي دل اشتغالش به ذکرخداست . غرر الحکم ص 188_اين هم نسخه دلهاي بيمار و چرکين است هر کس ميخواهد دلش صاف شود نسخه حضرت امير ع را استفاده کند

الامام امير المونين اباالحسن علـــــــــــــــــــــــ ــي(عليه السلام): عجبت لاقوام يحتمون الطعام مخافة الاذي کيف لا يحتمون الذنوب مخافة النار_در شگفتم از مردمي که از غذا پرهيز مي کنند مبادا به سلامتيشان اسيب برساند چگونه از گناهان که انان را به اتش مي افکند پرهيز نمي کنند؟! . بحار ج75ص41

امير المومنين علـــــــــــــــــــــــ ــي اباالحسن و الحسين(عليهم السلام):العفو يفسد من اللئيم بقدر اصلاحه من الکريم_عفو و گذشت به همان اندازه که در اصلاح شخص بزرگوار موثر است شخص فرومايه را تباه مي کند. بحار ج74ص 421

الامام امير المومنين علــــــــــــــــــــــي (عليه السلام):من کثر فکره في المعاصي دعته اليها_کسي که زياد درباره گناهان فکر کند گناهان او را بسوي خود بکشانند.غرر الحکم ح3543ص186

امير المومنين علـــــــــــــــــــــــ ــــي(عليه السلام):من کرمت عليه نفسه هانت عليه شهوته _ هر که براي خود احترام قائل باشد خواهشهاي نفسانيش درنظر او بي ارزش مي شود. شرح نهج البلاغه ج20 ص 99

الامام علـــــــــــــــــــــي ابن ابي طالب(عليهم السلام):اکثر الصمت يتوفر فکرک و يستنر قلبک و يسلم الناس من يديک _ سکوتت را بيشتر کن تا انديشه ات بيشتر شده و قلبت نوراني گردد و مردم از دستت در امان باشند. غرر الحکم ح4252 ص 216

امير المومنين علـــــــــــــــــــــــ ــي ابن ابي طالب(عليهم السلام):لا تظن بکلمة خرجت من اخيک سوءاً و انت تجد لها في الخير محملاً _ هيچ گاه به سخني که از دهان برادرت بيرون مي ايد تا وقتي محمل خوبي براي ان مي يابي گمان بد مبر _ کافي ج2 ص 362

اميرالمومنين علـــــــــــــــــــــــ ـــي ابن ابي طالب(عليهم السلام):لکل شيء بذر و بذر العداوة المزاح _ هر چيزي بذري دارد و بذر دشمني شوخي کردن است . غرر الحکم ص 436

امير المومنين و يعسوب الدين علـــــــــــــــــــــــ ـــــــي(عليه السلام):لا يکمل ايمان امريء حتي يحب من احب الله و يبغض من ابغض الله _ ايمان هيچکس کامل نمي شود مگر هر که را خدا دوست دارد دوست داشته باشد و ان که را خدا دشمن دارد دشمن داشته باشد. شرح نهج البلاغة ج18 ص 51

امير المومنين اباالحسن علـــــــــي ابن ابي طالب(عليه السلام):لا يجد عبد طعم الايمان حتي يترک الکذب هزله و جده _ بنده خدا تا دروغ را چه به شوخي و چه به جدي ترک نکند طعم ايمان را نمي چشد.کافي ج2 ص 340

عن امير المومنين(ع) في وصيته لولده الحسن(ع): لا تخن من ائتمنک وان خانک _حضرت علي(ع) در وصيتشان به امام حسن(ع): به کسي که تو را امين حساب کرده خيانت مکن هر چند او به تو خيانت کرده باشد.مستدرک الوسائل ج9 ص 136

الامام امير المومنين علـــــــــــــــــــــــ ــي(عليه السلام):شاور قبل از تعزم و فکر قبل ان تقدم_قبل از تصميم مشورت کن و پيش از اقدام بيـــــــــــــنديش . غرر الحکم:ح 5754

الامام امير المومنين علــــــــــــــــــــي ابن ابي طالب(عليهم السلام):التوبة ندم بالقلب و استغفار باللسان و ترک بالجوارح و اضمار ان لا يعود . توبه پشيماني با دل است و استغفار با زبان و ترک گناه در عمل و مصمم شدن بر تکرار نکردن ان گناه_ غرر الحکم ح2072

الامام امير المومنين علـــــــــــــــــــي(عل ه السلام):صاحب العقلاء و جالس العلماء و اغلب اهوى ترافق الملاء الاعلى . با خردمندان يار شو(دوست باش) و بادانشمندان همنشين باش و بر هوس چيره شو ال با ساکنان جهان برين(بهشتيان) قرين گردي . غرر الحکم ح5837