PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جمله ی تورات که حضرت علی انها را هر روز میخواندند

رایکا
20-09-2009, 20:24
حضرت علی علیه السلام فر موند :
از تورات یازده آیه بر گزیدم و به عربی با ز گرداندم و روزانه سه نو بت در آنهامی نگرم

1- ای آد میزاد تا آن هنگام که در تحت قدرت و سلطنت منی از شکوه هیچکس پروا مکن و بدان که قدرت و سلطنت من بر تو همشیگی و جاویدان است

2- ای آدمیزاد تاآ نگاه که خز ینه ها از ارزاق پر دارم از نر سیدن روزی خو یش میندیش و بدان که خزاین من پیوسته پر خواهد ماند

3- ای آدمیزاد تا آن زمانی که مرا توانی یافت به هیچکس دیگر دل مبند و بدان که هر وقت مرا جویا شوی نیکو کار و نزدیک به خود خواهی یافت

4- ای آدمیزاد به حق خودم سو گند که من دوستدار توام پس به حقی که بر تو دارم سو گندت میدهم که دوستدار من باش

5- ای آدمیزاد همه چیز ترا به خاطر تو آفر یدم و ترا به خاطر عبادت خود پس مباد که در راه آنچه برای تو آفریدم از آنچه تو را برای آن آفریدم در گذری

6- ای آدمیزاد تا آن وقت که از صراط نگذ شته ایی از خشم من ایمن منشین

7- ای آدمیزاد ترا از خاک و پس از آن از نطفه و علقه و مضغه ساختم و آفر ینش تو مرا رنجی و دشواری نداشت اینک پنداری که از قرص نانی به تو در رنج و دشواری اندر شوم

8- ای آدمیزاد محض خاطر خویش بر من آشفته می شوی لیکن به خاطر من بر خود خشگمین و آشفته نمی گردی

9- ای آدمیزاد روزی تو بر من فر ض است و مرا نیز بر تو فرایضی است لیکن بدان که اگر در انجام فرایض نسبت به من سر پیچی کنی من نه آنم که از فر ض و عهده خویش سر باز پیچم

10- ای آدمیزاد هر کس ترا برای خودش می خواهد اما من ترا برای خودت خو اهانم پس از من مگریز

۱۱- هر گاه در برابر من به بندگی ایستادی چنان باش که بنده ایی خا کسار در برابر پادشاهی شکو همند ایستاده است و چنان باش که در منظر خویش مرا می یابی که اگر تو مرا نتوانی دید من ترا می بینم