PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ღღ آیا ازدواج با مرد متأهل صحیح است؟ ღღ

نازنین رقیه* خادمه گل نرگس*
27-05-2013, 16:56
https://www.ayehayeentezar.com/gallery/images/25053201904784017111.gif

https://www.ayehayeentezar.com/gallery/images/69893445280253689007.gif

آیا ازدواج با مرد متأهل صحیح است؟

مليکه
28-05-2013, 06:13
https://www.ayehayeentezar.com/gallery/images/25053201904784017111.gif

آیا ازدواج با مرد متأهل صحیح است؟

سلام علیکم
فکر نمیکنید سوال شما جای اشکال دارد ؟

با این سوالتان من میپرسم
ایا شما با حکم خدا که تعدد زوج را برای مردان آزاد گذاشته مخالفید ؟
و یا اینکه اصلا میتوانید موافق نباشید ؟
.............................................

پس بهتر است سوالتان را به این شکل تغییر دهید
در چه صورت تعدد زوج لازم و ضروری به نظر میرسد ؟

ال یاسین
28-05-2013, 18:32
سلام علیکم

اگر چه تعدد ازدواج برای مرد در اسلام پذیرفته شده است ولی حقیقت آن است که زن باید از ازدواج با مرد متاهل دیگر حتی المقدور خودداری نماید مگر اینکه رضایت همسر اولش باشد

یا از طریق دادگاه به مرد اجازه ازدواج مجدد داده شده باشد (‌مثل ناشزه بودن همسر اول یا نازا بودن همسر اول و ....)

در غیر موارد پیش بینی شده قانون و یا رضایت همسر اول موجب خواهید شد که یک زندگی متزلزل شود و بنا کردن یک بنا با نابود کردن زندگی دیگر ارزشی نداشته و روزگاری دودش به چشمتان خواهد رفت.

مليکه
28-05-2013, 22:06
سلام علیکم
پس این همان شد که اشاره کردم
تعدد زوجات در اسلام کار غلط و حرامی نسیت
اما شرایط دارد که خب حتما همه ان را می دانند
اما اینکه ایا ازدواج با مرد متاهل درست است یا خیر ؟

زنی که با یک مرد متاهل ازدواج می کند حتما دلایل خاصی دارد
متاسفانه جامعه ما به گونه ای است که اگر زنی متارکه کند یا همسرش را از دست بدهد حتی اگر جوان هم باشد دیگر نمیتواند با یک پسر ازدواج کند و اگر این کار را بکند از نظر مردم گناه کبیره کرده است و مورد لعن و نفرین همه قرار میگیرد .
در حالیکه حالا یک اقا با وجود داشتن زن و بچه می تواند از یک دختر خانه خواستگاری کند و ازدواج کند و کسی حتی آه هم نمی گوید
یا اگر همسرش را به دلایلی از دست داده باشد راحت با یک دختر جوان ازدواج می کند
خب تکلیف این خانمها که به نوعی همسر خود را از دست داده اند و باید به زندگی ادامه دهند چیست ؟
انها یا باید با مردان سن بالا ازدواج کنند و یا باید به عنوان زنان دوم و یا زنان موقت به ازدواج با اقایان تن بدهند

البته این مواردی را که نوشتم
بر اساس تجارب کاریم در این زمینه می باشد و لمس مشکلات بانوان در این زمینه می باشد چون مدتها مجبور به کار در قسمتی بودم که با چنین مسایلی دست به گریبان بودیم

ال یاسین
28-05-2013, 23:03
سلام علیکم

البته کم نیستند خانم های متاهلی حتی دارای فرزندانی که با پسران جوانی که هنوز هم ازدواج نکرده اند ازدواج نموده اند .

این گونه هم نیست که اگر مرد متاهل یا همسر مرده یا زن طلاق داده ای با زن جوانی ازدواج کند مردم هیچ مذمتی مرد را قرار ندهند همانگونه که در ازدواج یک زن مطلقه یا بیوه با مردی جوان یا مرد متاهل این دید وجود دارد .

در هر حال شایسته نیست که زنی برای رهایی خود از مصایب و مشکلات موجب از هم پاشیدن زندگی دیگری شود مگر در ان مواردی که ضرورت است . همانگونه که به مردان متاهل هم سفارش می شوند اقدام به ازدواج دوم ولو موقت با زن دیگری به خصوص در مقام انتقام از همسر خود ننمایند و قدری هم به فکر فرزندان خود باشند .

مليکه
29-05-2013, 04:37
سلام علیکم
جناب ال یاسین با حرف شما موافقم
اما اینکه خانمی با پسر مجردی ازدواج کند در صد کمی هست و همان کم ان هم شاهدش هستیم که مورد انزجار اطرافیان هست و جامعه این کار اورا درست نمیدادند .
ولی در کل می خواستم بگویم
درصد زیادی از ازدواج خانمها با اقایان متاهل به خاطر فشار جامعه به چنین بانوانی است

خانمی که نیاز مادی و روحی دارد و در جامعه در معرض خطر هست و نمیتواند خودش را جمع و جور کند و از طرفی هم خواستگار خوبی هم ندارد مجبور است به ازدواج با یک مرد متاهل تن دهد تا زیر چتر حمایت قرار بگیرد و همچنین از بسیاری از بزهکاری ها دور باشد

در حقیقت تعدد زوجات برای این در اسلام جایز است تا از بسیاری از نابسامانیها و بسیاری از خلاف های جنسی گرفته شود.

البته این را هم بگویم که من خودم هم صد در صد با ازدواج دوم مخالفم
اما برای بررسی این موضوع حقایق موجود را مطرح می کنم که حتما خودتان هم بهتر می دانید و بیشتر واقفید

29-05-2013, 10:59
سلام علیکم

با این سوالتان من میپرسم

سلام بر شما همکار محترم
اول از همه خوشحالم که تو تاپیک مشارکت دارین
دوم هم عنوان تاپیک فقط یه سواله..
حالا نظرا مختلفه یکی میگه چه اشکالی داره و ازدواج با مرد متاهل خوبه
یکی میگه نه خوب نیست
یکی دیگه هم میگه خوبه ولی به شرطها و شروطها

منتظر شنیدن نظر دیگر دوستان هستیم..roz2

29-05-2013, 11:08
اینی که میگم توی اقواممون هست و دارم از نزدیک میبینم ...
یه مرد حدودا 45 ساله که فکر کنم 20 سال از زندگی مشترکشون میگذره و بخاطر مشکلی که خودش داره بچه دار نشدن ...به نظرتون میتونه بره یه زن دیگه بگیره؟؟؟
این آقا میتونست هنوز که خانمش جوون بود بره دوا درمون کنه و مشکل رو حل کنه ولی چه کار کرد؟(مثل برادر بزرگترش که الان دوقلو داره)5 سال پیش دوباره و بدون رضایت همسر اول رفت یه دختر 30 ساله رو اونم با یه فرهنگ متفاوت و از یه شهر دیگه گرفت...هنوز بچه ندارن که هیچ خانمش هم مریضی صرع داره دچار تشنج میشه که زن اول رو هم عاصی کرده
البته برای هر کدوم از خانم هاش خونه جدا داره هر شب میره پیش یکدومشون ...ولی خودش رو نگاه کنین اونقدر سر شکسته و پژمرده شده که خدا میدونه...آخه به نظرتون میصرفه؟؟؟وقتی مشکل از خودش بوده دلیل نداشته این کار رو بکنه...
بعد اون ازدواجش همه اقوام نظرشون دربارش عوض شده و حالا میخواد طلاق بده خونواده دختر نمیزارن میگن زن اولتو طلاق بده...
واقعا نمیدونم این جور مواقع باید چه کار کرد...

مليکه
30-05-2013, 05:42
سلام بر شما همکار محترم
اول از همه خوشحالم که تو تاپیک مشارکت دارین
دوم هم عنوان تاپیک فقط یه سواله..
حالا نظرا مختلفه یکی میگه چه اشکالی داره و ازدواج با مرد متاهل خوبه
یکی میگه نه خوب نیست
یکی دیگه هم میگه خوبه ولی به شرطها و شروطها

منتظر شنیدن نظر دیگر دوستان هستیم..roz2
شرمنده مداخله کردم roozdota3

سلمان 313
31-05-2013, 12:12
سلام!!!
این بحث در کانون گفتمان قرآن هم هست.بحث آنجا خیلی داغ تره!
پیشنهاد می کنم سری بزنید

سلمان 313
31-05-2013, 12:23
در هر حال شایسته نیست که زنی برای رهایی خود از مصایب و مشکلات موجب از هم پاشیدن زندگی دیگری شود مگر در ان مواردی که ضرورت است
سلام!!!
یعنی کدام ضرورت باعث می شود که یک زن زندگی دیگری را از هم بپاشد؟

سلمان 313
31-05-2013, 18:39
سلام!!!
نگاه منطقی بیندازید واز تهمت زدن وناسزا گفتن به من بپرهیزید که هرچه می گویم از سر صدق است وآنچه می بینم!
چرا یک مرد باید با وجود داشتن همسری وفرزندانی در منزل ازدواج مجدد کند؟
چرا مرد به این نتیجه رسیده که باید ازدواج مجدد کند؟
چرائی علت ها ویافتن معلوم کار سختی نیست!
ما از دو جهت این را برسی می کنیم:
جهت اول:اینکه مرد با وجود داشتن همسری مهربان زحمت کش یکدفعه فیلش یاد هندوستان می کند ومی رود در خفا یا آشکارا زن می گیرد.حال اگر زن واقعا زن باشد این را مدیریت می کند نه با بحث جدل که شأن خودش را بیاورد پائین نه.طوری عمل می کند که آقا از این کارش پشیمان شود که انصافاً کار بسیار سختی است واز هر 10 هزار زن شاید یکی بتواند این کار را انجام دهد.خوب زن زحمت می کشد وتمام نیاز های مرد را تأمین می کند.مرد ازدواج دوباره می کند اینجا باید گفت:بله حرف شما درست است ومرد ازدواج دوباره می کند ودلیلش هم معلوم است که به قدری سیر شده ودیگر از طرف همسر خویش با اوج لذت رسیده ومی خواهد تجربه تازه ای کسب کند واین تجربه یکدفعه براثر یک نگاه خانمان برانداز ویا یک همکلامی با یک خانم چه مطلقه وچه بیوه ویا چه زن شوهر دار اتفاق می افتد!(چقدر بدبخت هستند هر دو نفر)بالاخره بعد از گذشت مدتی دو حالت اتفاق می افتد یا خانم می فهمد ومدیریت نمی کند وکار به طلاق می کشد وروح لطیف زن به باد هوا می رود وگریه پشت گریه وخارج شدن از مدار آرامش وپا نهادن در مسیر بلاتکلیفی!
یا اینکه زن نمی فهمد ومرد می رود واز زن دومش در منزل آن خانم ویا جائی دیگر حتی در مکانهای خلوت شهر بهره کافی ووافی را می برد که گاهاً شاهد آن هستیم ومی شنویم!مگر اینکه در اینجا خدا بخواهد وبه آن همسر زحمتکش مرد اول رحمش بیاید ومرد را رسوا کند وحق به حق دار برسد.نقش آن زن شیطان صفت دوم هم معلوم است!تف ولعنت بر او باد ودر صورت لزوم به زندان می رود وباید به سزای عملش برسد!
حال سخنم بیشتر با جهت دوم است که 80 درصد موارد این چنینی وبالاخص طلاق به خاطر آن اتفاق می افتد.بگذریم از اینکه بعضی ها که ازدواج کرده اند وزن با تمام حیایش سکوت می کند مرد به هر نحوی که شده وآنچه را که دوست دارد از زنش بهره می برد وهر کار خواست انجام می دهد برخلاف میل باطنی همسرش!اینجا به مرد مزه می دهد تا زنان دیگر را نیز امتحان کند کهاینجا فاجعه رخ می دهد که باید قوه قهریه ما(نیروی انتظامی)به شدت با این مسئله برخورد کند ومردم هم باید با پلیس همکاری کرده واگر مواردی را مشاهده می کنند بلافاصله گزارش بدهند!!!
ولی مسئله دیگری که در جهت دوم مورد بحث وبررسی قرار می گیرد این است که بعضی از خانم ها کمی بیشتر از همسرانشان لحن تندتری دارند واگر مرد خانه احساس نیاز داشته باشد اینجا زن امتناع می کند وبا این کارش تیشه به ریشه زندگی خودش می زند آن هم به طور کامل.چرا ؟عرض می کنم
حتما این حدیث گهربار از رسول اکرم(ص)را شنیده اید که اگر مرد شما حتی در پشت شتر ودر جهاز شتر احساس نیاز کرد او را سیراب کنید حتما شنیده اید؟درست نمی گویم!
حال این مسئله را می خواهم بگویم چرا زمانی که در منزل هستید وبا وجود این که می دانید مرد شما احساس شدیدی دارد او را سیراب نمی کنید.ببنید مرد هر روز خدا خارج منزل است وگاهاً با صحنه هائی روبرو می شود که چشم من وشما آن را نمی بیند.در احادیث داریم که اگر شما کسی را دیدید واحساس نیاز کردید بلافاصله با همسرتان همبستر شوید وبا او نیازتان را رفع کنید ولی زنان این را نمی دانند ودست رد می زنند ویا دوری می کنند.
همکاری دارم که این موردی که گفتم در زندگیش شامل می شود:می گفت:من به خاطر روابط زیادی که با اقوام مختلف دارم بالاخص یک قوم در ایران که معروف هستند به خوش اندامی بالاخص زنانشان چون مسائل پوشش را خیلی کم رعایت می کنند وچون به دلیل پوشش خاص برجستگی های بدنشان به خاطر لباس های فاخر تنشان به طرز وحشتناکی خوش فرم وخوش استیل نمایش داده ودیده می شوند احساس شدیدی پیدا می کنم و وقتی که به منزل می آیم تا خودش را از چشمه زلال زندگیم سیراب کنم می بینم چشمه ما خشک شده واجازه بهره مندی نمی دهد.چرا به دلایل واهی(حوصله ندارم-خسته ام-سرم درد می کند-حمام نرفته ام.بگذار چند روز دیگر.میهمان دعوت می کند منزل تا از دست همسرش خلاص شود تا همسرش را اذیت کند.گاهاً برادر ویا مادرش را چندین روز در منزل میهمان می کنند تا مرد بر اثر عوامل طبیعی همچون جنب شدن در خواب خودش را ارضاء کند.وده ها مورد دیگر.وقتی مرد اینها را می بیند قوه فکریه او برخلاف دستورات دین عمل می کند و محرک این قوه فکر هم شیطان است که همانطور که به زن فرمان می دهد که کاری کن که شوهرت با شما نباشد همان طور هم به مرد دستور می دهد که خدا تو را فرمان داده که زن دوباره بگری حتی تا چهار عدد,حلالا تو هم که هست(شیطان مرجع تقلید تمام دسیسه ها ونیرنگهاست)برای همین وقتی مرد می بیند که این طور است بدون کمترین کاری که باعث حساسیت شود در خفا با زنی روی هم می ریزند وبا هم همبستر می شوند.حال ایمجاست که مرد خودنمائی می کند بدین گونه که وقتی که از آن زن دوم سیراب شد به تمام وکمال حال وقتی زنش احساس نیاز کند این بار این مرد است که دست رد به سینه زن می زند واو را رد می کند واگر زن اصرار کند گاها با قوه قهریه مرد مواجهه می شود(اینجا شما به فکر می روید که من چه کار کرده ام که با من اینگونه رفتار می کند.باعرض پوز شباید بگویم که خانم ها در این مورد شدیداً سطحی نگر می شوند وگاهاً هیچ هیچ هیچ نمی بیند وآیندنگری آن ها گور می شود.حالا تا زمانی که شما بفهمی چقدر طول می کشد یک ساعت یک روز یک ماه یکسال ده سال تمام عمر.بارها شاهد بوده ام که وقتی مردی مرده چندین زن آمده وادعای ارث ومیراث کرده اند و وقتی ریز می شوی می بنی بله آقا دو زن داشته وبعضاً چهار زن!
حالا اگر خواستید بازهم توضیح بدهم که چرا یک مرد با وجود داشتن یک زن زحمتکش ومومنه وجیهه می رود ازدواج مجدد می کند.
(از بابت صریح صحبت کردنم وبی پرده گوئیم شدیداً عذرخواهی می کنم چون باید بعضی ها مسائلی را می دانستند که نمی دانستند وبعضی ها هم خودشان را به کوچه ورا ههای کج زده بودند وراست وحقیقت را نمی گفتند تا همه استفاده ببرند.من دوست دارم همانطور که خدا علم ودرک وفهمی را به من داده طرف مقابلم هم زکات علم مرا بگیرد.من زکات علمم را دادم شما کی به ما زکات می دهید)
والسلام

سلمان 313
31-05-2013, 18:40
سلام!!!
مرد هیچگاه دنبال این مسائل نمی رود تنها زمانی می رود که زنش او را در منزل تأمین نکند!

سلمان 313
31-05-2013, 18:41
سلام!!!
اسلام عزیز برای اینکه خانم ها در موارد افراطی اذیت نشوند دستوراتی داده است که اگر با آقای خانه هماهنگ باشید(یعنی خجالت را کنار بگذارید وبا هم صمیمانه صحبت کنید)می توانید این موارد را حل کنید و از زندگیتان لذت ببرید.
رگ و راست بهتون بگم.مردها براساس غریزه ای که خدا در نهادشان قرار داده است محتاجند وحال اینکه چرا خدا این احساس نیاز را در یکی زیاد کرده ودر دیگری کم حکمتی است که خودش می داند وبس.پس بهتر است این مسئله را مدیریت کنید نه سرکوب!
این همکار ما می گوید:(خیلی ببخشید این را عرض می کنم فقط جهت اطلاع است وبس)همکار ما می گوید:من بیش تر از آنی که دوست داشته باشم با همسرم همبستر شوم وبا او نزدیکی کنم دوست دارم با او معاشقه کنم.دوست دارم او را ببوسم واو را درآغوش بگیرم ولی همسرم امتناع می کند.من دوست دارم در همه حالت ها همسرم در کنار باشد.دوست دارم او را نوازش کنم ولی او فرار می کند.از من فراری است.نمی دانم چرا.
ایشان انسان متدینی است وتمام شرایطی را که اسلام گفته رعایت می کند ولی خانم فراری است.حتی همین چند وقت قبل به من می گفت:نظرت درمورد ازدواج موقت چیه؟چه تاثیری در روابط زن وشوهر می گذارد؟(بنده هم تمام وکمال همه مطالب را گفت.آخه در اینجا انسان محدودیت دارد نمی تواند همه مسائل را بگوید.اگر بگویم همه می فهمند که در آینده اگر این مسئله را مدیریت نکنند تنها کسی را که باید مواخذه کنند خودشان است!!!

سلمان 313
31-05-2013, 18:41
http://www.askquran.ir/images/askquran/misc/quote_icon.png نوشته اصلی توسط yanoor http://www.askquran.ir/images/askquran/buttons/viewpost-left.png (http://www.askquran.ir/thread37249.html#post611835)

////////////////////////////////////

یک سوال جدی :

آیا اگر آن خانمی که می خواهد زن دوم شود می توانست زن

اول مردی شود بازهم به زن دوم بودن اکتفاء می کرد ؟

پس معلوم است شرایط خوبی برای زن اول شدن نداشته و از سر ناچاری است

دوما بنابر آنچه دیده ام که دانش آموزم از پدرش گفته که با وجود زن و بچه هایی که داشته

اقدام به ازدواج مجدد کرده و سهم خانواده اول فقر و بی پدری و .....بوده

آیا زن دوم به بد بختی خانواده اول این مرد راضی است چون فشار اصلی برآنهاست

ثالثا مجدد متذکر می شوم چه کسانی عموما زن دوم یا سوم یک مرد می شوند؟؟؟؟؟؟ واقعیت را بگویید :

یا دختران بی خواستگار با خاواده ای نیازمند و با سن زیاد ...........

یا زنان بیوه با گذشته ای نه زیاد خوب ...............

یا زنانی که موفق به حفظ زندگی اول نبوده یا نازا بوده یا ............

در ضمن توجه کنید این یک سوال مبتلا به جامعه نیست سوال مهم این است :

زن و شوهرهای معتقد چگونه زندگی مشترک اول

خود را حفط کنند نه اینکه در بحرانها به دنبال ازدواج مجدد بودن

سلام!!!
خوب نه به همان زن اول بودن اکتفا می کرد اما سوال اینجاست که چرا کاری کرده که باعث شده زن دوم ویا سوم یک مرد شود؟(خانم ها پاسخ بدهند)چرا به خواستگارهایی که آمده اند جواب رد داده است!!!چرا.خواهر من بی عیب خداست وهر کسی عیب ونقصی دارد می توانستید حداقل با کمی صحبت این موضوع را حل کنید وبه سر خانه وزندگیتان بروید و از آن لذت ببرید.الان شما باید بچه هایتان را بزرگ می کردید وبه فکر مسائل قبل از ازدواج آنها می شدید نه اینکه حالا در این فکر باشید که با کی ازدواج کنم؟یا کاسه چه کنم چه کنم دستت بگیری!(کلی گفتم فرد خاصی مدنظرم نبود)
بله دانش آموز شما درست گفته وتحلیل شما هم درسته.در این گونه ازدواج ها ثمره ای چزء فقر وبدبختی ندارد ولی در ازدواج هائی در سطح پائین زندگی اینگونه مسائل بروز می کند وهرچه خانواده ها ثروتمند تر ومنطقی تر باشند اینگونه مسائل عادی تر می شود.نمونه اش را بارها در شما شهر تهران دیده ام.باوجود اینگونه منزل ما خیلی دورتر از آن است.مردی را می شناسم که دوتا که هیچی پنج تا زن دارد وبه طور کاملا راحتی همه خانم ها در منزل تردد می کنند وذره ای اختلاف ندارند.من نمی گویم باید این کار صورت بگیرد ولی می گویم هست ونمی توان از آن فرار کرد.من می گویم مدیریت باید کرد.
بنده هم مخالفم که مردی که همه شرایط یک زندگی خوب را دارد وهمسری فداکار دارد چرا باید موجب مکدر شدن خاطر همسرش شود!!!(ایل وتبار ما زن دوست هستند و وقتی زن می گیرند همه کار برای خوشبختی زنشان می کنند.هر غریبه ای که با بستگان ما ازدواج می کند سعی می کند دخترهای فامیل خودشان را به پسرهای ما معرفی کنند به این صورت که در میهمانی ها دختران را می آورند تا به نحوی همدیگر را ببینند.وغیره..........
دخترانی که خواستگاران خود را رد می کنند هم مستحق نیستند ولی باید کلاهمان را قاضی کنیم که ای پدر ومادر عزیز وای پدر ها ومادران عزیز آینده به فکر بچه ات باش.وقتی او را به دنیا می آوری نگو حالا وقت زیاده چشم به بگذاری می شود وقت زن دادنش.نگو الان زوده این قدر گفتن زوده زوده که دیدی چقدر دیر شد؟؟!!
وقتی دیدی فرزندت احساس نیاز کرد به فکر باش ودر رسیدن به هدفش کمک ویارش بده.نه اینکه چشمت به زبان مردم باشد که می گویند نه بابا کبری خانوم زوده بگذار کمی بزرگتر شود بعد.هنوز دهنش بوی شیر می ده.نه اینکار را نکنید.
چند روز پیش دوستم تعریف می کرد که در یکی از شهرهای مرکزی ایران فرد بالغی را آورده بودند که از ناحیه آلت تناسلیش دچار مشکل حاد شده بود.وقتی دکتر از او می پرسد که چطور شد که این گونه شدی؟مریضیت خیلی حاده!!!!
آن فرد گفته بود چون پدر ومادرم برایم زن نمی گرفتند وهر وقت به خواستگاری هم که می رفتم دخترها طاقچه بالا می گذاشتند وتوقعات بالائی داشتند یک روز که به طبیعت رفته بودم فکر پلیدی به ذهنم خطور کرد ودر گوشه ای دنج ودور از چشم دیگران با الاغ ماده خودمان نزدیکی کردم!!!این کار را بارها وبارها انجام دادم وخودم را از نظر شهوت تخلیه می کردم.احساس نیازم را اینگونه برطرف می کردم تا اینکه یک روز دیدم حالم خیلی خراب است.از هوش رفتم وقتی بیدار شدم دیدم پدر متوجه شده.چند وقت گذشت تا اینکه بیماریم را با پدرم در میان گذاشتم واین شد که می بینید والان در اینجا هستم!!!(من این قضیه را شدیداً تاکید می کنم که هستند مثل این فرد که در جای جای این کشور این کار را می کنند ولی مجبورند چون کسی نیست که با او ازدواج کنند!چرا باید یک ففرد دست به چنین کاری بزند.این قضیه هم در مورد خانم ها صدق هم می کند.در همین سایت بود که تایپیکی تحت عنوان خود ارضائی خانم ها هم باز شده بود.خانم ها هم وقتی می بینند که کسی را ندارند دور از چشم پدر ومادر در تنهائی خودارضائی می کنند وخود را تخلیه می کنند که صدمات جبران ناپذیری را باید تحمل کننند که یکی از آنها سقط جنین های مکرر است!یک مطلب را بگویم اگر زنی این کار را انجام دهد به شدت در چهره اش بروز می کند.زنها نمی فهمند ولی مردها می بینند ومی فهمند.چون رنگ چهره به شدت تغییر می کند وبه صورت رگ های خونی در چهره بالاخص در اطراف بینی و روز گونه خانم ها بروز می کند.یعنی رگ های خونی کمرنگ بر روی پوست صورت کاملاً مشخص می شود.
زنان بیوه هم چاره ای ندارند مگر اینکه خانمها حسادت ذاتی خود را کنار بگذارند و خدا را در نظر بگیرند وبرای آن زن بیوه همسری در شأن وشخصیتش پیدا کنند وآن زن را از بلاتکلیفی نجات دهند.نه اینکه غمی دیگر بر غمهایش بیفزایند.سعی کنید از زنهای بیوه حمایت کنید نه اینکه آنقدر فشار اقتصادی را تحمل کند که مجبور شود برود جائی یا اداره ای جائی که درخواست کند وآن فرد کارمند هم با تمام گستاخی هم پیشنهاد رذیلانه ای به او بدهد که اگر با من باشی تأمینت می کنم.بدون آنکه مدیر بفهمد ویا معاونان!زن هم از ترس آبرویش که نمی تواند برود وبگوید که فلانی به من این را گفت!می تواند؟
زنان دسته سوم که نتوانستند زندگی خودشان را حفظ کنند ویا نازا هستند هم راهکار دارد که قبلا گفتم و زن نازا هم می تواند برود کودکی را تحت حمایت خودش بگیرد با همه شرایطش اگر واقعا خواستار این است که زندگیش پایدار بماند وگرنه که باید مزه تلخ و زهر دار طلاق را بچشد مگر اینکه مردش ومردی که برای زندگی انتخاب کرده واقعا مرد باشد وبا تمام وجود همسرش را دوست داشته باشد و او را از دست ندهد.(من خودم اگر همچنین موردی در زندگیم به وجود بیاید وهمسرم نازا باشد بیشتر بهش محبت می کنم چون زن با تمام آمال وآرزویش پا به خانه من گذاشته وناراحت کردن وغمگین دیدن زن در زندگی من ممنوع!!!است!
زن آئینه تمام وکمال جلال وشکوه خداوندی است!
اصلا زن خلق شده برای دوست داشته شدن!
در مورد سوال آخرتان هم گفتنی ها گفته شده رجوع شود به نظرهای بنده در تایپیک های ازدواج ومسائل مربوط به آن!
والسلام

سلمان 313
31-05-2013, 18:45
سلام!!!
هرکسی سوالی ویا حرفی داشت خوشحال می شوم بشنوم ولی بدور از هرگونه تعصب گورگورانه وبداخلاقی های رایج!

سابحات
02-06-2013, 02:56
با عرض سلام خدمت دوستان محترم

ما قبلا این بحث رو در سایت داشتیم منتها در یک مورد بخصوص بود که آقایان گرامی قصدشون این بود که بسطش بدن به همه ی موارد. فکر میکنم این تاپیک بیشتر مرتبط با جنبه ی عمومی قضیه هست..

سلام علیکم

با این سوالتان من میپرسم

منم با فرمایش شما موافقم. چنین عبارتی بدین معناست که این حکم الهی مورد اشکال هست و قصد ما اینه که نقدش کنیم. درصورتیکه منظور پرسشگر محترم نقد این حکم شرعی نیست و نقد اجراکنندگان آنست.

سلام علیکم

اگر چه تعدد ازدواج برای مرد در اسلام پذیرفته شده است ولی حقیقت آن است که زن باید از ازدواج با مرد متاهل دیگر حتی المقدور خودداری نماید مگر اینکه رضایت همسر اولش باشد

یا از طریق دادگاه به مرد اجازه ازدواج مجدد داده شده باشد (‌مثل ناشزه بودن همسر اول یا نازا بودن همسر اول و ....)

در مورد رضایت همسر اول صحبت شما صحیحه اما درمورد نازا بودن همسر اول موافق نیستم، بعلت پیشرفت علم در زمینه نازایی فکر میکنم 99 درصد قابل حله

در غیر موارد پیش بینی شده قانون و یا رضایت همسر اول موجب خواهید شد که یک زندگی متزلزل شود و بنا کردن یک بنا با نابود کردن زندگی دیگر ارزشی نداشته و روزگاری دودش به چشمتان خواهد رفت.

این فرمایشتون هم صددرصد نیست چرا که تجربه ثابت کرده درصورتیکه همه ی شرایط هم مهیا باشه بازم امکان تلخکامی برای آقا و همچنین همسرانش وجود داره و این مساله که مرد چگونه بتونه از پسش بربیاد تا مرتکب هیچ ظلمی نشه امکانش خیلی کمه.

فرزند یکی از همین آقایان محترم تعریف میکرد که پدرش چه از نظر تیپ و قیافه و قدو هیکل و چه از نظر تحصیلات و چه دبدبه و کبکبه ای عمرش به پنجاه سال بیشتر نکشید.

اینها همه برخواسته از ظلمیه که این آدم خواسته یا ناخواسته مرتکبش شد تا جاییکه با وجود رضایت همسر اول و فراهم کردن همه امکانات برای زنها و فرزندانشون عاقبتش به آه همسران و کوتاه شدن عمرش ختم شد...

سلام!!!

در این مورد هم نمیشه مطلقا گفت که همه ی این ازدواجها باعث از هم پاشیدگی زندگی دیگری میشه. شاید باشند کسانیکه از این قاعده مستثناند . منتهی من میتونم بگم از موارد متعدد که چیزی جز ظلم و ستم نبوده فقط یه موردش رو شنیدم که دو تا هوو چقدر با هم خوب هستن

سابحات
02-06-2013, 03:24
سلام!!!
چرا یک مرد باید با وجود داشتن همسری وفرزندانی در منزل ازدواج مجدد کند؟
چرا مرد به این نتیجه رسیده که باید ازدواج مجدد کند؟
چرائی علت ها ویافتن معلوم کار سختی نیست!
ما از دو جهت این را برسی می کنیم:
ولی مسئله دیگری که در جهت دوم مورد بحث وبررسی قرار می گیرد این است که بعضی از خانم ها کمی بیشتر از همسرانشان لحن تندتری دارند واگر مرد خانه احساس نیاز داشته باشد اینجا زن امتناع می کند وبا این کارش تیشه به ریشه زندگی خودش می زند آن هم به طور کامل.چرا ؟عرض می کنم
حتما این حدیث گهربار از رسول اکرم(ص)را شنیده اید که اگر مرد شما حتی در پشت شتر ودر جهاز شتر احساس نیاز کرد او را سیراب کنید حتما شنیده اید؟درست نمی گویم!
حال این مسئله را می خواهم بگویم چرا زمانی که در منزل هستید وبا وجود این که می دانید مرد شما احساس شدیدی دارد او را سیراب نمی کنید.ببنید مرد هر روز خدا خارج منزل است وگاهاً با صحنه هائی روبرو می شود که چشم من وشما آن را نمی بیند.در احادیث داریم که اگر شما کسی را دیدید واحساس نیاز کردید بلافاصله با همسرتان همبستر شوید وبا او نیازتان را رفع کنید ولی زنان این را نمی دانند ودست رد می زنند ویا دوری می کنند.
همکاری دارم که این موردی که گفتم در زندگیش شامل می شود:می گفت:من به خاطر روابط زیادی که با اقوام مختلف دارم بالاخص یک قوم در ایران که معروف هستند به خوش اندامی بالاخص زنانشان چون مسائل پوشش را خیلی کم رعایت می کنند وچون به دلیل پوشش خاص برجستگی های بدنشان به خاطر لباس های فاخر تنشان به طرز وحشتناکی خوش فرم وخوش استیل نمایش داده ودیده می شوند احساس شدیدی پیدا می کنم و وقتی که به منزل می آیم تا خودش را از چشمه زلال زندگیم سیراب کنم می بینم چشمه ما خشک شده واجازه بهره مندی نمی دهد.چرا به دلایل واهی(حوصله ندارم-خسته ام-سرم درد می کند-حمام نرفته ام.بگذار چند روز دیگر.میهمان دعوت می کند منزل تا از دست همسرش خلاص شود تا همسرش را اذیت کند.گاهاً برادر ویا مادرش را چندین روز در منزل میهمان می کنند تا مرد بر اثر عوامل طبیعی همچون جنب شدن در خواب خودش را ارضاء کند.وده ها مورد دیگر.وقتی مرد اینها را می بیند قوه فکریه او برخلاف دستورات دین عمل می کند و محرک این قوه فکر هم شیطان است که همانطور که به زن فرمان می دهد که کاری کن که شوهرت با شما نباشد همان طور هم به مرد دستور می دهد که خدا تو را فرمان داده که زن دوباره بگری حتی تا چهار عدد,حلالا تو هم که هست(شیطان مرجع تقلید تمام دسیسه ها ونیرنگهاست)برای همین وقتی مرد می بیند که این طور است بدون کمترین کاری که باعث حساسیت شود در خفا با زنی روی هم می ریزند وبا هم همبستر می شوند.حال ایمجاست که مرد خودنمائی می کند بدین گونه که وقتی که از آن زن دوم سیراب شد به تمام وکمال حال وقتی زنش احساس نیاز کند این بار این مرد است که دست رد به سینه زن می زند واو را رد می کند واگر زن اصرار کند گاها با قوه قهریه مرد مواجهه می شود(اینجا شما به فکر می روید که من چه کار کرده ام که با من اینگونه رفتار می کند.باعرض پوز شباید بگویم که خانم ها در این مورد شدیداً سطحی نگر می شوند وگاهاً هیچ هیچ هیچ نمی بیند وآیندنگری آن ها گور می شود.حالا تا زمانی که شما بفهمی چقدر طول می کشد یک ساعت یک روز یک ماه یکسال ده سال تمام عمر.بارها شاهد بوده ام که وقتی مردی مرده چندین زن آمده وادعای ارث ومیراث کرده اند و وقتی ریز می شوی می بنی بله آقا دو زن داشته وبعضاً چهار زن!
حالا اگر خواستید بازهم توضیح بدهم که چرا یک مرد با وجود داشتن یک زن زحمتکش ومومنه وجیهه می رود ازدواج مجدد می کند.
(از بابت صریح صحبت کردنم وبی پرده گوئیم شدیداً عذرخواهی می کنم چون باید بعضی ها مسائلی را می دانستند که نمی دانستند وبعضی ها هم خودشان را به کوچه ورا ههای کج زده بودند وراست وحقیقت را نمی گفتند تا همه استفاده ببرند.من دوست دارم همانطور که خدا علم ودرک وفهمی را به من داده طرف مقابلم هم زکات علم مرا بگیرد.من زکات علمم را دادم شما کی به ما زکات می دهید)
والسلام

سلام
فرمایشات شما متین اما اینجا هم جای استثناء وجود داره. از این جهت که اگر مردی دید همسرش درحقش کوتاهی میکنه لازمه که بهش گوشزد کنه و باهاش در این مورد صمیمانه صحبت کنه ضمن اینکه شرایط خاص همسرش رو هم لازمه که درک کنه و موارد اقل اینچنینی رو دستاویز و بهانه ای برای دست زدن به چنین کاری قرار نده ... خداوند در جای عدل نشسته و احکم الحاکمینه. خدا حجت رو بر بندگانش تمام کرده میفرماید:

بل الانسان علی نفسه بصیره ولو القی معاذیره. انسان هر چقدر هم که عذرتراشی کنه خودش بهتر خودشو میشناسه

افرادی که برای هوسرانی دست به چنین کارهایی میزنند و از این قبیل عذرها میارند و کارشونو خلاف شرع نمیدونن برگردند یه نگاهی به اون همسرشونم بندازند اونم بنده خداست و یک موجودیه که حق بهرهمندی صحیح از این زندگی مشترک رو داره اونم به حساب بیارند.

آیا چنین کاری باعث نمیشه که حقش پایمال بشه و همین پاسخ ندادن به نیاز مسلم او نشوز مرد نیست؟ آیا در اسلام فقط برای نشوز زن راه چاره آمده و نشوز مرد هیچ جای اشکالی نداره؟

دوم اینکه اگر مرد در جامعه فلان میبینه آیا همین جامعه ی خراب امکانش رو مهیا نمیکنه تا زنش رو با امواج سهمگین هوسها و هرزگیهاش به ورطه ی هلاکت بکشونه؟

اگر آقایان آیه مثنی وثلاث ورباع رو بدون هیچ فلسفه و تفسیری به گواهی میاورند من هم آیه یا ایها الذین امنوا قوا انفسکم و اهلیکم نارا وقودها الناس والحجاره رو میارم که هیچ مردی حق نداره کاری کنه که همسر و فرزندانش نسبت به دین بدبین بشند و مقدمات انحرافشونو فراهم کنه

مدینه* خادمه یاس فاطمی *
02-06-2013, 06:39
همکاری دارم که این موردی که گفتم در زندگیش شامل می شود:می گفت:من به خاطر روابط زیادی که با اقوام مختلف دارم بالاخص یک قوم در ایران که معروف هستند به خوش اندامی بالاخص زنانشان چون مسائل پوشش را خیلی کم رعایت می کنند وچون به دلیل پوشش خاص برجستگی های بدنشان به خاطر لباس های فاخر تنشان به طرز وحشتناکی خوش فرم وخوش استیل نمایش داده ودیده می شوند

میبخشین که اینو عرض میکنم اما چنین فردی نمیتونه بگه کارش شرعی است. این فرد چشم چران است. این آقا به استیل و اندام زنان نگاه نمیکنه بلکه توجه میکنه.اینو شرع مقدس حرام کرده. وقتی چنین فردی میاد خونه اگه خانمش هم راضی بشه در ظاهر پیش خانمش هست اما در افکار و باطن پیش اندامهای زنان به گفتۀ خودش خوش استیل هست. این حرام است.

جالبه چه عذری هم آورده:

احساس شدیدی پیدا می کنم و وقتی که به منزل می آیم تا خودش را از چشمه زلال زندگیم سیراب کنم

کدام چشمۀ زلال؟ فکرش حتی تا خوش استیل بودن و خوش فرم بودن زنان دیگه فرو رفته حالا میاد میگه از چشمۀ زلال زندگیم؟همسرش در این لحظه بازیچۀ مرد میشه.

خلاصه مرد اجازه نداره به اندام و.. زنان نگاه کنه و بگه من نیاز پیدا میکنم . این فرد در ظاهر پیش زنشه و در باطن هرروز با زن جدیدی که اون روز دیده همبستر شده. اگر ظرفیت نداره کارشو عوض کنه.از صبح تا شب چنین مردی غرق گناهه.تازه کلاه شرعی هم روش میذاره

سلمان 313
02-06-2013, 18:17
نقل قول نوشته اصلی توسط سلمان 313 نمایش پست ها
سلام!!!

در این مورد هم نمیشه مطلقا گفت که همه ی این ازدواجها باعث از هم پاشیدگی زندگی دیگری میشه. شاید باشند کسانیکه از این قاعده مستثناند . منتهی من میتونم بگم از موارد متعدد که چیزی جز ظلم و ستم نبوده فقط یه موردش رو شنیدم که دو تا هوو چقدر با هم خوب هستن
سلام!!!
اول یک نکته:ای کاش به جای جواب دادن به متن من می رفتید می دید که من این نوشته را در جواب چه کسی نوشته ام.
اینگونه مطلب نوشتن شما یک لحن بخصوصی دارد که ناخوشایند است!من نمی پسندم.
این را هم می دانم که برای پسند یا ناپسندی من نمی نویسید ولی ای کاش کمی دقت می کردید ونقل قول را در جای خودش می نوشتید که عدل هم رعایت می شد.
این که گفتید هوو ها با هم سازگارند بسیار بسیار مستثنی است وگرنه خیلی ها تحمل دیگری را هم ندارند!
درست نمی گویم.

سلمان 313
02-06-2013, 18:28
سلام
فرمایشات شما متین اما اینجا هم جای استثناء وجود داره. از این جهت که اگر مردی دید همسرش درحقش کوتاهی میکنه لازمه که بهش گوشزد کنه و باهاش در این مورد صمیمانه صحبت کنه ضمن اینکه شرایط خاص همسرش رو هم لازمه که درک کنه و موارد اقل اینچنینی رو دستاویز و بهانه ای برای دست زدن به چنین کاری قرار نده ... خداوند در جای عدل نشسته و احکم الحاکمینه. خدا حجت رو بر بندگانش تمام کرده میفرماید:

بل الانسان علی نفسه بصیره ولو القی معاذیره. انسان هر چقدر هم که عذرتراشی کنه خودش بهتر خودشو میشناسه

افرادی که برای هوسرانی دست به چنین کارهایی میزنند و از این قبیل عذرها میارند و کارشونو خلاف شرع نمیدونن برگردند یه نگاهی به اون همسرشونم بندازند اونم بنده خداست و یک موجودیه که حق بهرهمندی صحیح از این زندگی مشترک رو داره اونم به حساب بیارند.

آیا چنین کاری باعث نمیشه که حقش پایمال بشه و همین پاسخ ندادن به نیاز مسلم او نشوز مرد نیست؟ آیا در اسلام فقط برای نشوز زن راه چاره آمده و نشوز مرد هیچ جای اشکالی نداره؟

دوم اینکه اگر مرد در جامعه فلان میبینه آیا همین جامعه ی خراب امکانش رو مهیا نمیکنه تا زنش رو با امواج سهمگین هوسها و هرزگیهاش به ورطه ی هلاکت بکشونه؟

اگر آقایان آیه مثنی وثلاث ورباع رو بدون هیچ فلسفه و تفسیری به گواهی میاورند من هم آیه یا ایها الذین امنوا قوا انفسکم و اهلیکم نارا وقودها الناس والحجاره رو میارم که هیچ مردی حق نداره کاری کنه که همسر و فرزندانش نسبت به دین بدبین بشند و مقدمات انحرافشونو فراهم کنه
سلام!!!
احسنت بر شما کاربر محترم.خوشحالم که این مطلب را به ما هم گوشزد کردید.
اینکه گفتید گوشزد کند به همسرش.این بنده خدا نزدیک دو اسل است با همسرش صحبت می کند وبا هم نزد مشاور هم رفته اند ولی هیچ سدی نداشته است!پس مطمئن باشید که نکات اخلاقی در رعایت حال همسر را نیز انجام داده است.ودر این مدت با بهترین رفتار با همسرش برخورد کرده است.پس بهانه ویا دلیل بی منطقی ما نمی بینیم که مرد بخواهد برود زن دوم بگیرد!
وقتی زن در این مورد تمکین نمی کند تکلیف مرد که آن هم بنده ای از بندگان خاص خداست باید چکار کند؟آن مرد چگونه خود را از بند شهوات راحت کند؟سوال اینجاست اگر زن که همه چیز یک مرد است او را تأمین نکند پس چه کسی او را تأمین کند؟(من می گویم همسرش باید تأمینش کند ولی چرا نمی کند؟چرا طمرد می کند؟)
به نظر شما آیا حق مرد در اینجا پایمال نشده؟من هم می گویم حق زن هم پایمال شده چون مسئله ای که خدا در وجود هر انسانی قرار داده است را ایشان رعایت نکرده است وحقش پایمال شده است.
در مورد آیه شما من نیز این حدیث را می آورم که معصوم علیه السلام فرمودند:آنچه را برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند وآنچه را برای خود نمی پسندی برای دیگران هم نپسند.
بعد از حضرت رسول اکر(ص)داریم که فرمودند:زنان خود را در اتیار همسرانشان قرار دهند تا زندگیشان مستحکم شود.اگر ما مسلمانیم چرا از دستور رسولمان طفره می رویم.
ممنونم منتظر نظرات شما هستم.

سلمان 313
02-06-2013, 18:32
میبخشین که اینو عرض میکنم اما چنین فردی نمیتونه بگه کارش شرعی است. این فرد چشم چران است. این آقا به استیل و اندام زنان نگاه نمیکنه بلکه توجه میکنه.اینو شرع مقدس حرام کرده. وقتی چنین فردی میاد خونه اگه خانمش هم راضی بشه در ظاهر پیش خانمش هست اما در افکار و باطن پیش اندامهای زنان به گفتۀ خودش خوش استیل هست. این حرام است.

جالبه چه عذری هم آورده:کدام چشمۀ زلال؟ فکرش حتی تا خوش استیل بودن و خوش فرم بودن زنان دیگه فرو رفته حالا میاد میگه از چشمۀ زلال زندگیم؟همسرش در این لحظه بازیچۀ مرد میشه.

خلاصه مرد اجازه نداره به اندام و.. زنان نگاه کنه و بگه من نیاز پیدا میکنم . این فرد در ظاهر پیش زنشه و در باطن هرروز با زن جدیدی که اون روز دیده همبستر شده. اگر ظرفیت نداره کارشو عوض کنه.از صبح تا شب چنین مردی غرق گناهه.تازه کلاه شرعی هم روش میذاره
سلام!!!
حرفت را کاملاً قبول دارم ولی من از طرف همکارم نقل قول کردم.من در زندگی ایشان نبوده ام که روابطشان چگونه است که به بدن خانم ها توجه می کنند

شهاب منتظر
02-06-2013, 18:50
آیا ازدواج با مرد متأهل صحیح است؟ (http://www.ayehayeentezar.com/thread30272-3.html)
صحیح است (http://www.ayehayeentezar.com/thread30272-3.html)

chara

بعدها زنده یاد مرتضایی فر ، تکبیر را ابداع کردند.

روحشان شاد.

narahat

سابحات
02-06-2013, 23:40
آیا ازدواج با مرد متأهل صحیح است؟ (http://www.ayehayeentezar.com/thread30272-3.html)

chara

بعدها زنده یاد مرتضایی فر ، تکبیر را ابداع کردند.

روحشان شاد.

narahat

خدا یه صبری به همسر شما بده یه حوری بهشتی ام به شما نه هااااااhttp://www.ayehayeentezar.com/images/smilies/31.gif ....به مرحوم مرتضایی فر doaa