PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : وِیژگی هایی که عمر دارد اما حضرت علی (ع) ندارند!!!! - طنز

izadi78
27-07-2013, 09:39
http://uploadtak.com/images/c959_00226003943030203621.gif
در کتاب حرف های شنیدنی بحثی است با این مضمون : صفاتی که عمر دارد اما حضرت علی علیه السلام ندارند!!!

- اولین ویژگی که عمر دارد اما حضرت علی (ع) ندارند آن است که عمر تا 7-8 سال بعد از بعثت بت پرست بود اما حضرت علی ع خیر .

- دومین ویژگی آن بود که حضرت علی ع تا 7 سال قبل از این که مردم بدانند نماز چیست نماز می خواند و در رکاب پیامبر بودند .

- سومین ویژگی این است که حضرت علی ع اولین مرد مسلمان است ولی عمر صاحب این فضیلت بودند که تا 7 سال بعد از بعثت رسول گرامی اسلام ، بت می پرستید و چنان هیبتی داشت که که از ترسش کسی جرئت نمیکرد مسلمان شود .
-چهارمین ویژگی آن است که عمر وقتی فهمید خواهر و شوهر خواهرش مسلمان شده اند رفت و چنان سیلی بر گوش خواهرش زد که از آن خون جاری شد و در پایان هم گفت : آن چیست که میخوانید ؟؟ گفتند قرآن ون کمی از قرآن برایش خواندند . عمر وقتی آیات قرآن را شنید گفت :«عجب این ها را پیغمبر گفته است ؟»
پس من می روم مسلمان شوم . (نگاهی به ذیل بیندازید )

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
تفسیر فخر رازی ج21ص88

http://uploadtak.com/images/c959_00226003943030203621.gif

معمار
27-07-2013, 10:46
در کتاب حرف های شنیدنی بحثی است با این مضمون : صفاتی که عمر دارد اما حضرت علی علیه السلام ندارند!!!

- اولین ویژگی که عمر دارد اما حضرت علی (ع) ندارند آن است که عمر تا 7-8 سال بعد از بعثت بت پرست بود اما حضرت علی ع خیر .

دوست گرامی متن عربی این ادعا را هم بیاورید چرا که برای یک فرد سنی قابل قبول نیست

محسن92
27-07-2013, 15:00
دوست گرامی متن عربی این ادعا را هم بیاورید چرا که برای یک فرد سنی قابل قبول نیست
متن عربی مهم نیست سند این کلام مهمه و لو ترجمه باشه

معمار
27-07-2013, 18:47
متن عربی مهم نیست سند این کلام مهمه و لو ترجمه باشه

دوست گرامی من خودم با اهل سنت بحث کرده ام و شبکه هایی را که تبلیغ بر علیه شیعیان کرده اند, دیده ام,اگر سندی بر ضدشان آورده شود,سریع می گویند متن عربی ادعا را بیاورید

بعد این اهل سنت اگر روایتی را دیدند بر ضدشان,سریع می گویند سند این روایت ضعبف است

لذا باید در پاسخگویی به اهل سنت دقت و ظرافت را از دست نداد

محسن92
27-07-2013, 23:01
بعد این اهل سنت اگر روایتی را دیدند بر ضدشان,سریع می گویند سند این روایت ضعبف است
از فعالیت خیلی خوب شما متشکرم
ولی اگر قرار باشه اونها سند روایت رو زیر سوال ببرند دیگه اصرار ما بر عربی بودن ماجرا چیه؟!
البته اینرو قبول دارم که باید دقیق کار کرد اما دقیق کار کردن که لزوما عربی آوردن نیستش. بهتر بود سند رو میخواستید که ایزدی بیاره

معمار
28-07-2013, 14:31
ولی اگر قرار باشه اونها سند روایت رو زیر سوال ببرند دیگه اصرار ما بر عربی بودن ماجرا چیه؟!
البته اینرو قبول دارم که باید دقیق کار کرد اما دقیق کار کردن که لزوما عربی آوردن نیستش.

اگر شبکه های مناظرات شیعه و وهابیت و اهل سنت دیده باشید,وقتی با اون وهابی(آقای سجودی)بحث می کنند,به محضی که یک حدیثی بر خلاف میلشان می آوری,سجودی می گوید متن عربی را بده تا در کتبمان جستجو کنم,

البته سجودی را من طبق مثال آوردم

من خودم با یک سنی بحث می کردم به محضی که می گفتم در کتب شما در فلان صفحه هم این چیز وارد شده است,قبول نمی کرد می گفت اگر راست می گویی متن عربی را بیاور

یا حتی از خود شبکه اهل سنت هم من شنیدم که یکی از علمایشان می گفت,حرفی از شیعیان را بدون متن عربی قبول نکنید