PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مكاشفه آخوند ملا عبدالحميد قزويني

ياس کبود
26-11-2013, 14:23
https://www.ayehayeentezar.com/gallery/images/30697168454442108230.gif

مکاشفه آخوند ملا عبدالحمید قزوینی

https://www.ayehayeentezar.com/gallery/images/72160150952531187301.gif

مرحوم عراقي در دارالسلام، مكاشفه آخوند ملا عبدالحميد قزويني را چنين نقل كرده است:

مي‌فرمايد: از اول اوقات مجاورت تا حال زيارات مخصوصه حسينيه را مداومت نموده و ترك نكرده‌ام مگر آن شب را كه مصمم به بيتوته اربعين مسجد سهله گرديدم و جميع آنها را پياده رفته و غالب آنها را هم با زوار نبوده‌ام بلكه بيراه رفته‌ام و در شب آخر، وقت عصر بيرون رفته و فردا را در كربلا بوده‌ام و در ورود آنجا هم غالبا منزل درست معيني نداشته‌ام بلكه در ايوان حجرات صحن مطهر يا در خود صحن يا در توابع آن منزل نمودم چون بضاعتي نداشتم و متمكن از مخارج و كرايه منزل نبوده ام.

اتفاقا روزي به اراده كربلا بيرون رفتم چون به بلندي وادي‌السلام رسيدم جمعي از اعزه و اعيان را ديدم كه از براي مشايعت آقازاده‌اي بيرون آمده‌اند پس او را با كمال احترام سوار كجاوه كردند و دعاي سفر در گوش او خواندند و قدري با او همراه شدند پس وداع كردند و اذان در عقب او گفتند و ساير آداب آقايي را با او به جا آوردند و او هم با نوكر و بنه و ساير لوازم سفر روانه گرديد.

چون اين عزت را ديدم و ذلت خود را هم مشاهده كردم ملول و خجل شدم و با خود گفتم كه اين دفعه هم كه بيرون آمده‌ام ميروم لكن بعد از اين اگر اسباب مساعدت كرد كه بر وجه ذلت نباشد مي‌روم والا نمي‌روم و آنكه تا به حال رفته‌ام كفايت مي‌كند ! پس اين دفعه را رفتم و برگرديدم و بعد از آن عازم شدم كه ديگر به طريق مذلت نروم و بر همان اراده بودم تا آنكه وقت زيارت مخصوصه ديگر رسيد و چند نفر از طلاب آمده پرسيدند كه چه روز اراده زيارت داري كه ما هم با تو بياييم ؟ گفتم من اراده ندارم زيرا كه خرج منزل و كرايه ندارم و پياده هم نمي‌روم. گفتند كه تو هميشه پياده مي‌رفتي. گفتم: ديگر نمي‌روم گفتند: اين دفعه را كه ما اراده پياده رفتن داريم برو كه ما هم از را ه باز نمانيم بعد را خود مي‌داني.

بالاخره پس از اصرار و انكار، رفتند و از براي توشه راه خريداري كردند و مرا با اصرار برداشتند و بيرون آمده با ايشان روانه شديم و چون وقت رفتن تنگ شده و فرداي آن روز، روز زيارت بود صبح را بيرون رفتيم كه ظهر را در كاروانسراي شور بخوابيم و شب را به كربلا برسيم.

پس با همراهان كه دو نفر بودند، روانه شده وارد كاروانسرا گرديديم در وقتي كه زوار شب صبح بار كرده بودند چون شب زيارتي بود و از زوار كسي نبود و چونكه آن اوقات كاروانسرا مخروبه بود و هوا هم گرم بود و خانواري هم در كاروانسرا نبود كسي نمي‌ماند. به علاوه آنكه كاروانسرا هم از خوف طراران عرب مأمون نبود بلكه گاه گاه در داخل كاروانسرا مردم را برهنه مي‌كردند و احيانا اگر از طلاب و مجاورين وارد مي‌شدند و استعدادي نداشتند از خوف عرب اسباب و لباس خود را در زير زباله مستور مي‌كردند.

ما بعد از ورود چون اسباب قابلي نداشتين در داخل طويله صفه بزرگ مسقفي بود در آن منزل كرديم و پس از صرف غذا خوابيديم. اتفاقا من از همراهان زودتر بيدار شدم و ابريق را برداشته از براي وضو بيرون آمدم و بعد از مقدمات وضو، برصفه‌اي كه در وسط كاروانسرا بود بالا رفتم و بر لب آن صفه رو به در كاروانسرا نشسته مشغول وضو شدم.

در اثناي وضو كه مشغول مسح پا بودم شخصي را ديدم كه در زي لباس اعراب پياده از درب كاروانسرا داخل گرديد وي با سرعت تمام نزد من آمد كه گمان آن كردم كه او از اعراب بيابان است و اراده آن كرده كه مرا برهنه كند لكن چون قابلي با خود نداشتم چندان خوف نكردم و مسح پا را تمام نمودم. چون نزديك آمد متوجه من گرديد گفت: ملا عبدالحميد قزويني تو هستي؟

چون بدون سابقه آشنايي نام مرا ذكر نمود تعجب كردم و گفتم: آري منم آنكه گويي. گفت: تويي كه مي‌گفتي كه من به اين ذلت و خواري ديگر به كربلا نمي‌روم، مگر آنكه به طريق عزت متمكن و قادر شوم ؟ قدري تأمل كردم كه اين شخص اين واقعه را از كجا دانست باز در جواب گفتم: آري!

گفت: اينك آماده شو كه مولاي تو ابوالفضل العباس و آقاي تو علي بن الحسين به استقبال تو آمده‌اند كه قدر خود را بداني و به اعتبارات بي اعتبار دنيا افسرده و مهموم نگردي. چون اين سخن شنيدم متحير ماندم و مبهوت گرديدم كه اين شخص چه مي‌گويد ؟! ناگاه ديدم كه دو نفر سواره با شمايل آن دو بزرگوار كه شنيده و در كتب اخبار و مصيبت ديده بوديم با آلات و اسلحه حرب – حضرت ابوالفضل در جلو و علي اكبر از دنبال – از باب كاروانسرا داخل صحن آن گرديدند. چون اين واقعه را ديدم بي اختيار خود را از بالاي آن صفه پايين انداخته دويدم و خود را به پاي اسبهاي ايشان انداخته بوسيدم و به دور اسبهاي ايشان گرديدم و زانو و ركاب و پايشان را بوسيدم. بعد از آن با خود خيال كردم كه خوب است كه رفقا را هم اعلام كنم و از خواب بيدار نمايم كه به خدمت آن دو فرزند حيدر كرار برسند. پس با سرعت به نزد ايشان رفتم و بر بالين يكي از آنها كه ملا محمد جعفر نام داشت نشستم و با دست او را حركت دادم و گفتم: ملا محمد جعفر، برخيز كه حضرت عباس (ع) و علي اكبر (ع) به استقبال آمده‌اند بيا به خدمت ايشان شرفياب شو.

ملا محمد جعفر چون اين سخن بشنيد گفت: آخوند چه مي‌گويي ؟ مزاح و شوخي مي‌كني؟ گفتم‌‌: نه والله، راست مي‌گويم بيا ببين هر دو تشريف دارند چون اين حالت و اصرار را از من ديد دانست كه چيزي هست برخاست و به زودي دويد. چون رفتيم كسي را نديديم و از در كاروانسرا هم بيرون رفته و اطراف صحرا را كه هموار و راه آن تا مسافت بسيار ديده مي‌شود مشاهده كرديم و اثري يا غباري از آن پياده و دو سوار نديديم. پس متأسف و متحير برگرديديم. و از عزم و اراده سابق برگرديده تائب و نادم شده و عازم بر آن گرديدم كه زيارت آن مظلوم را ترك نكنم اگر چه بر وجه ذلت و زحمت باشد و اگر عذر شرعي عارض شود تدارك و قضا كنم والي الان ترك نشده و مادام الحيات هم ترك نخواهد شد ان شاءالله تعالي.

منبع: وبلاگ اباالفضل (http://abalfazl.com/keramat/shia/shia4.htm)

مولاتی یا فاطمه الزهرا(س)
03-12-2013, 20:04

- فضیلت زیارت امام حسین (ع) معادل حج و عمره و جهاد و بلکه بالاتر از این هاست که زبان قادر به بیان آن نیست.

- باعث مغفرت، آسان شدن حساب، بالا رفتن درجات، استجابت دعاها و موجب سلامتی، طول عمر، زیاد شدن روزی و برطرف شدن غم و غصّه ها می شود و در نهایت ، جان دادن را آسان و هول قبر را برطرف می کند.

- هر مالی که در راه زیارت آن حضرت خرج شود، برای هر واحدی از آن، هزار برابر بلکه ده هزار برابر، ثواب حساب می شود.

- زائر امام حسین (ع) هنگامی که به طرف ضریح آن حضرت می رود، 4000 فرشته از او استقبال می کنند و هنگام بازگشت هم، او را مشایعت می کنند.

- پیغمبران و اوصیایشان و ائمه معصومین (ع) و ملائکه، همگی به زیارت امام حسین (ع) می آیند و برای زائران آن حضرت دعا می کنند و آنها را بشارت می دهند.

- خداوند، نظر رحمتش به زائرین امام حسین (ع)، بیش از نظر رحمت به حاجیان در عرفات است.

مولاتی یا فاطمه الزهرا(س)
03-12-2013, 20:05

ایام مخصوص زیارت امام حسین (ع)

- شب و روز جمعه
– روز دوشنبه هر هفته که روز مخصوص زیارتی امام حسن و امام حسین (ع) است
– روزهای اول و وسط و آخر ماه های قمری
– روز عاشورا
– اول و نیمه ماه رجب
– سوم شعبان (سالروز ولادت آن حضرت)
- شب نیمه شعبان
– در تمام روزهای ماه رمضان
– به ویژه در دهه آخر آن ماه
– شب های قدر
– عید فطر
- روز عرفه
- عید قربان
– روز مباهله (24 ذی حجه)

(کامل الزیارات، باب 70 تا 74، ص 186 تا 201 و بحارالانوار، ج 98، باب 12 تا 14 ، ص 85 تا 104. )

با تشکر از کوی محبت