PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : وصيت‌نامه شهید احمد غدیریان

نرگس منتظر
03-04-2010, 17:27
وصيت‌نامه شهید احمد غدیریان

http://upload.tazkereh.ir/images/69639729597754991199.jpg (http://upload.tazkereh.ir/images/69639729597754991199.jpg)

بسم الله الرحمن الرحيم

هرچه فکر مي‌کنم که چه بنويسم توصيه‌اي پرمحتواتر از سخن علي (ع)‌ در آنجا که مي‌گويد: (اوصيکم بتقوا و نظم امرکم) نيافتم توصيه به تقوا يعني حفظ حدود اسلام و تبعيت از قرآن و سنت و ولايت فقيه در زمان غيبت امام مهدي(عج) مي‌باشد.

ايمان آوردن به اسلام به دنبال آن معرفت به قلب و عمل مي‌خواهد و بدون عمل هيچ ارزشي ندارد و بدون عمل مطمئن باشيد به فلاح و رستگاري نخواهيد رسيد....و مسئله‌اي که بايد بگويم اين است، همانطور که در سخن علي (ع) آمده است نظم در امور است که از تقوا جدا نمي‌باشد. مسئله‌ي نظم در کارها در ميان ما مسلمانان انقلاب کرد. متاسفانه مورد کم توجهي قرار گرفته و بدانيد که حفظ نظم که يکي از رحمتهاي خداست که هنوز به اهميت آن پي نبرده‌ايم و اميد آن دارم که با نظم هرچه بيشتر اسلام را جهاني بنمائيم.... و اما برادران و خواهران و دوستان مؤمنم بي‌تفاوت نباشيد.

از ابتدا تاکنون اسلام هرچه ضربه خورده است از اين انسانهاي بي‌تفاوت بوده است. روحانيت را تنها نگذاريد که ما هرچه داريم از آنها داريم.... مردم را با عمل دعوت به اسلام بکنيد مسئله‌ي جنگ که اول مسئله است اگر فراموش نکنيد و سعي بر انتقال اين مسئله را داشته باشيد، مطمئن باشيد که مقدار بسيار زيادي از مسائل جامعه‌ي ما حل خواهد شد

و بدانيد که هرچه شهداي ما بيشتر مي‌شوند مسؤوليت شما برادران روز به روز افزايش خواهد يافت و شهادت هرکدام اتمام حجتي بر ديگران است که به خود آمده و از حرکت در غير مسير الله خودداري کنيد.

پس چه بهتر که هرچه زودتر ايمان و معرفت و تعهد خود را نسبت به اسلام عزيز محکم کنيد تا که مبادا از سوداگراني باشيم که دنيا را گرفتيم و آخرت را پوچ انگاشتيم

و اما شما مادر عزيزم و پدر گرامي بدانيد که خداوند انسان را به مصائب و مشکلات بزرگ آزمايش مي‌کند استوار باشيد تا رستگار شويد....

اما تو پدر گرامي به تو چه بگويم که آموزگار خوبي در عبادت و زندگي برايم بودي؛
از تو مي‌خواهم که براي جامعه‌ي مسلمين دعا کني و برادران و من را در دعاي خويش فراموش نکني و آرزوي صبر براي شما از خداوند متعال مي‌نمايم....

والسلام
اهواز سحرگاه شنبه 7/6/1360 احمد غديريان