PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سرگرد پاسدار شهید علی کنعانی

حسنعلی ابراهیمی سعید
03-05-2018, 11:49
#🔸تاریخ تولد ؛ ۱۳۵۶/۶/۲
🔹محل تولد ؛ مراغه «آذربایجان شرقی»
🔸تاریخ شهادت ؛ ۱۳۹۲/۲/۹
🔹محل شهادت ؛ سوریه
🔸محل دفن ؛ گلزار شهدای گلشن زهرای مراغه

حسنعلی ابراهیمی سعید
03-05-2018, 11:50
«بِسـم ِ ربـــــِّـ الشــُّـهـداءِ والصِّـدیقیــن»❃

#شهید_علی_کنعانی

#شهید_مبارزه_با_اسلام_آمریک یی

سرگرد شهید علی کنعانی اولین شهید خط مقدم جبهه حق بر باطل در دفاع از حریم عمه سادات حضرت زینب (س) بود که در ۹۲/۰۲/۰۹ با جسمی منهدم شده نشان دادند که غیرت را از معشوق آذری ها حضرت عباس به ارث بردند و با تمام وجود خود را فدای اهل بیت رسول الله کردند. شهید کنعانی در گلزار شهدای گلشن زهرای مراغه تا ظهور حضرت حجت آرام گرفته اند.

حدیث و محمد علی دو یادگار به جا مانده از شهید هستند.

همسرش می گوید: وقتی تصمیم به رفتن گرفت من سعی کردم مانع او شوم، اما قبول نکرد. گفتم حداقل صبر کن و مدتی دیگر برو، چون قرار بود تا مدت کوتاهی دیگر فرزند دوممان به دنیا بیاید؛ اما علی به هیچ وجه کوتاه نیامد و حرف هایی به من زد که هر منطق و استدلالی در مقابل آن رنگ می باخت؛ به من گفت واقعه ی عاشورا را فراموش نکن که خیلی ها بهانه ها آوردند و زمانی که باید شتاب می کردند وظیفه ی خود را به بعد موکول کردند و گفتند بعدا اقدام می کنیم اما آن ها بعدا هرگز فرصت پیوستن به قافله ی کربلا را پیدا نکردند؛ درواقع همین بهانه ها زمین گیرشان کرد.