PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رقاص شدن همسر یک مؤذن در فیلمی بحرینی

ملکوت* گامی تارهایی *
10-05-2010, 13:47
«جمعان رویعی» کارگردان سرشناس بحرینی حدود دو سال پیش فیلمی توهین آمیز به نام «مریمی» ساخته که در آن نشان می‌دهد همسر مؤذن یکی از مساجد بحرین، پس از مرگ وی رقاص می‌شود. به رغم گذشت این مدت نسبتا طولانی از ساخت این فیلم، اما به دلیل توهین آمیز بودن، حملات رسانه‌ای علیه آن هر از چند گاهی افزایش می‌یابد و به جنجالی رسانه‌ای در بحرین و دیگر کشورهای عربی حوزه خلیج فارس تبدیل می‌شود.
در همین حال «رویعی» دو روز پیش طی گفتگویی با شبکه ماهواره‌ای mbc از خود دفاع کرده و گفت: بر خلاف حرف‌هایی که علیه بنده وجود دارد، اصلا هدفم توهین به مسلمانان، نمازگزاران و یا مساجد نبوده است. با اینکه حدود دو سال از ساخت این فیلم می‌گذرد اما من هنوز مورد انتقاد و حمله افراد و رسانه‌های مختلف قرار می‌گیرم. منتقدین و حمله کنندگان معتقدند هدف بنده اهانت به مؤذن‌های مساجد کشورهای عربی بوده است.

این کارگردان توهین کننده در ادامه اظهارات خود گفت: چون خودم را مظلوم یافته‌ام، قصد دارم تبلیغات گسترده‌ای در فضای مجازی برای دفاع از خود و فیلم «مریمی» به راه بیاندازم. در این تبلیغات سایت‌ها و وبلاگ‌های مختلف مرا یاری خواهند کرد. بنده آدمی نیستم که در ساخت یک فیلم توهین آمیز علیه دین مبین اسلام شرکت کنم. امیدوارم منتقیدنم منطقی تر به موضوع نگاه کنند!

گفتنی است کارگردان در این فیلم توهین آمیز مؤذن مسجد را فردی ضعیف نشان داده که پس از مرگش همسر او به دلیل ضعف و ناتوانی در اداره کردن خانه و خانواده اش، مجبور می‌شود شغل رقاصی را برای کسب درآمد و سیر کردن شکم فرزندانش انتخاب کند.