PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اگر عراقی ها بگویند نماز نخوانید ما نماز را زیر پتو می خوانیم

فاطمی*خادمه یوسف زهرا(س)*
30-09-2010, 12:23
http://94.232.175.18/Images/News/Larg_Pic/4-7-1389/IMAGE634210967287656250.jpg

اگر عراقی ها بگویند نماز نخوانید ما نماز را زیر پتو می خوانیم

آزاده روحانی گفت: با توجه به ممنوعیت نماز جماعت در اردوگاه ها مرحوم ابوترابی گفتند، اگر عراقی ها بگویند نماز نخوانید ما نماز را زیر پتو می خوانیم.

حجت‌الاسلام علی صابر، از رزمندگان و آزادگان دوران دفاع مقدس، در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری رسا در مشهد به بیان خاطره‌ای از دوران اسارت خویش پرداخته است.

اگر عراقی ها بگویند نماز نخوانید ما نماز را زیر پتو می خوانیم

در اردوگاه موصل که بودیم یک روز عراقی ها گفتند نماز جماعت ممنوع است.

البته نه اینکه تا قبل از آن زمان ممنوع نبود، نه، ولی این بار خیلی جدی شده بود.

بنده رفتم و از آقای ابوترابی پرسیدم که تکلیف چیست و درباره این اقدام چه باید بکنیم.

ایشان گفتند اگر عراقی ها بگویند نماز هم نخوانید ما نماز را زیر پتو می خوانیم.

اما باید حواسمان جمع باشد که این بچه ها دست ما امانت هستند این ها دو روز دیگر به کشور بر می گردند و باید به کشور خدمت کنند از این رو ما نباید بابت امری که واجب نیست این ها را مصدوم و زخمی کنیم، بلکه باید از این ها مراقبت کنیم.

مرحوم ابوترابی تأکید داشتند که نباید به دست خود موجبات مصدومیت و مجروحیت رزمندگان و اسرا را فراهم کنیم زیرا ما نسبت به آن ها وظیفه داریم و اگر برای این اسرا اتفاقی بیفتد چه پاسخی در دادگاه الهی خواهیم داشت.

باید بگویم اگر ایشان نبودند ممکن بود نیمی از اسرا سالم به کشور برنگردند ولی آقای ابوترابی می گفتند در جبهه که اسلحه داشتیم و مجهز بودیم نتوانستیم کاری بکنیم حال اینجا که بین این ها اسیر هستیم چگونه می توانیم با آن ها مقابله کنیم.

همچنین خاطرم هست پس از رحلت امام خمینی(ره) حاج آقای ابوترابی خیلی ناراحت بود.

بعد از دور روز که با ایشان برخورد داشتم ایشان را خوشحال دیدم علت را جویا شدم گفتند مگر نمی دانید مجلس خبرگان آقای خامنه ای را که خدا حفظشان کند به عنوان رهبری انتخاب کرده اند.

همانجا گفتم، حال که امام(ره) رحلت کردند در خصوص مرجع تقلید چه کنیم، مرحوم ابوترابی پاسخ دادند آیت الله خامنه ای همه امتیازاتی را که برای مرجعیت لازم هست را دارند./934/ت302/ص

http://smiles.al-wed.com/smiles/13/503.gif