PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آزادی دختر و پسر در جامعه اسلامی ... پسران ,

نرگس منتظر
30-09-2010, 20:26
آزادی دختر و پسر در جامعه اسلامی ... پسران ,

http://static.mihanblog.com/public/user_data/user_files/107/318819/pooshesh.jpg

سؤال:
چرا پسران در جامعه از آزادی بیشتری نسبت به دختران برخوردارند؟

جواب:
مفهوم آزادی باید در جایگاه خودش تفسیر شود و باید فهمید كه مقصود از آزادی چیست. آزادی حتی برای پسران به معنای مطلق آن نیست. اگر قرار باشد برای آزاد بودن به معنای مطلق مصداقی پیدا كنیم، فرد مشخص آن جز حیوانات نخواهند بود.
اما این كه چرا پسران در جامعه از آزادی بیشتری نسبت به دختران برخوردارند، زیرا دختران نسبت به پسران آسیب پذیرترند.
دختران در جامعه حتی اگر بخواهند به طور كامل از آزادی مشروع استفاده كنند، از آسیب های احتمالی در امان نیستند، چه رسد كه بخواهند در محیطی آزاد و بدون هیچ گونه قید و بندی با پسران رقابت كنند.
اسلام در مورد حجاب زن قائل به محدودیت است، نه برای آن كه بخواهد عرصة زندگی را برای آنان تنگ كند، بلكه از این جهت است كه این گوهر ارزنده و با ارزش در صدف عفاف و حجاب محفوظ بماند تا از تعرض بیگانه و سوء استفاده های احتمالی در امان باشد.
اگر منظور از آزادی، آزادی قلم، بیان، انتخاب همسر، انتخاب شغل، تعیین سرنوشت و غیره باشد، فرقی بین زن و مرد نیست و هر دو از این آزادی ها برخوردارند.
در آخر همه دوستان عزیز و بزرگوار من خواهش می کنم با کمی تأمل در مطالب بالا، اسلامی را که غرب برای ما جوانان جلوه می دهد تا بدین وسیله جنایاتی که در حق جوانان خودش می کند را بپوشاند. همین وبس که سالیانه چه همه از فیلم های هالیوود از آسیب شناسی جوانان آنان و ضربات غیر قابل جبران به آنان را به عرصه نمایش می گذارد از همه این ها که بگذریم بلی اگر انگشت من روی هوا و هوس ها باشد بیشتر مخاطب جمع می کنم ولی خدا رو شکر که جوامع امروزی بیشتر دارند رو به منطق و استدلالات عقلی پیش می روند، مخصوصا جوانان ما به قولی دیگر حنایشان رنگی ندارد که با حربه تهاجم فرهنگی تا الان که پیش آمدند ادامه دهند مثل اینکه جدیداً دارند به این نتیجه می رسند که جوانان ما را بوسیله حربه اعتقادی برای انحراف آنها استفاده کنند ولی غافلند این حکومت از آن کیست و چه کسی در حال حاضر نظارت بر اعمال آنها دارد مثل اینکه از قدرت نامحدود خدا خیلی غافل شدند اووووووه حواسم نبود راستی خود خدا می فرمایند:
(وَمَكَرُوا مَكْرًا وَمَكَرْنَا مَكْرًا وَهُمْ لَا یَشْعُرُونَ ﴿۵۰﴾ فَانظُرْ كَیْفَ كَانَ عَاقِبَةُ مَكْرِهِمْ أَنَّا دَمَّرْنَاهُمْ وَقَوْمَهُمْ أَجْمَعِینَ ﴿۵۱﴾و دست به نیرنگ زدند و [ما نیز] دست به نیرنگ زدیم و خبر نداشتند (۵۰)پس بنگر كه فرجام نیرنگشان چگونه بود ما آنان و قومشان را همگى هلاك كردیم (۵۱) )
ویا وَمَكَرُواْ وَمَكَرَ اللّهُ وَاللّهُ خَیْرُ الْمَاكِرِینَ ﴿۵۴﴾ و [دشمنان] مكر ورزیدند و خدا [در پاسخشان] مكر در میان آورد و خداوند بهترین مكرانگیزان است (۵۴)
ویا دعای معروف (اللهم اشغل ظالمین بالظالمین همین الان هم که دقت کنیم خوب به جون هم افتادند خبر ندارند از کجا آب می خورد.)

منابع و مآخذ:
سوره نمل آیه 50 و51
سوره آل عمران آیه 54

http://www.shiaupload.ir/images/37646356173402539374.gif
2ghalb2ghalb2ghalb2ghalb2ghalb2ghalb
http://www.shiaupload.ir/images/37646356173402539374.gif