PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ولایت شیطان

ملکوت* گامی تارهایی *
30-12-2010, 16:44
movazeb bashولایت شیطان

شیطان یارایی ندارد که کسی را مجبور به کاری کند،تنها وسوسه و دعوت می کند و اگر کسانی به دنبال او رفتند،و طوق بندگی او را به گردن نهادند،آنگاه شیطان بر آنها تسلط می یابد.
در آیه ای آمده است که:شیطان را ولی کسی نکرده ایم جز آنانکه خود بپذیرند و از دار و دسته و حزب او گردند:
نحل/100:
انما سلطانه علی الذین یتولونه .
همانا سلطه ی شیطان بر کسانی است که او را دوست دارند.(ولایت او را بر خویش بپذیرند).
و این حالت بر اثر نیرو گرفتن صفت های ناپسند و پیروی از شیطان است.
با یکبار و دوبار،شیطان ولی آدمی نمی شود،اما اگر ادامه یابد،آنگاه شیطان تسلط می یابد.
اعراف/27:
انا جعلنا الشیاطین اولیاء للدین لا یؤمنون .

ما شیطان ها را تنها ولی کسانی کردیم که ایمان ندارند.(البته پیداست که اگر کسانی از روی جهل و قصور،ایمان نیاوردند،این آیه شامل آنان نخواهد بود.) زخرف/36:

و من یعش عن ذکر الرحمن نقیض له شیطانا فهو له قرین .
زخرف/37:
و انهم لیصدونهم عن السبیل و یحسبون انهم مهتدون .
و هر که از یاد خدا رو برتابد شیطانی بر وی بر می انگیزیم و آن شیطان همنشین وی خواهد بود،آن شیطان ها ایشان را از راه(حق)باز می دارند و آنان می پندارند که هدایت یافتگانند.
پس،اگر کسی از نخست از روی آگاهی راه عصیان را در پیش بگیرد،ممکن است به آنجا برسد که دیگر نتواند حق را از باطل باز شناسد و این نتیجه ی آن «اختیار»و«انتخاب »نادرستی است که از نخست کرده بوده است.هنگامی که راه پیمائی در سراشیبی شروع به دویدن می کند،به جائی خواهد رسید که نمی تواند جلوی خود را بگیرد.

parvaneh2parvaneh2parvaneh2

نازنین رقیه* خادمه گل نرگس*
19-02-2011, 09:22
http://demons.monstrous.com/pictures/nurp-satanflame.gif

شیطان جنس کهنه می فروشد

شیطان می خواست که خود را با عصر جدید تطبیق بدهد، تصمیم گرفت وسوسه‌های قدیمی و در انبار مانده‌اش را به حراج بگذارد. در روزنامه‌ای آگهی داد و تمام روز، مشتری ها را در دفتر کارش پذیرفت.

حراج جالبی بود: سنگ‌هایی برای لغزش در تقوا،آینه‌هایی که آدم را مهم جلوه می‌داد، عینک‌هایی که دیگران را بی‌اهمیت نشان می‌داد. روی دیوار اشیایی آویخته بود که توجه همه را جلب می‌کرد: خنجرهایی با تیغه‌های خمیده که آدم می‌توانست آن‌ها را در پشت دیگری فروکند، و ضبط صوت‌هایی که فقط غیبت و دروغ را ضبط می کرد.

شیطان رو به خریدارها فریاد می زد: "نگران قیمت نباشید! الان بردارید و هر وقت داشتید، پولش را بدهید."

یکی از مشتری‌ها در گوشه‌ای دو شیء بسیار فرسوده دید که هیچکس به آن‌ها توجه نمی‌کرد. اما خیلی گران بودند. تعجب کرد وخواست دلیل آن اختلاف فاحش را بفهمد.

شیطان خندید و پاسخ داد: "فرسودگی‌شان به خاطراین است که خیلی از آن ها استفاده کرده‌ام. اگر زیاد جلب توجه می کردند،مردم می‌فهمیدند چه طور در مقابل آن مراقب باشند.

با این حال قیمت شان کاملاً مناسب است. یکی شان "شک" است و آن یکی "عقدة حقارت". تمام وسوسه‌های دیگر فقط حرف می‌زنند، این دو وسوسه عمل می کنند."
http://s19.rimg.info/4830ae8cf3d4b4e1144b3bc7525c54c0.gif

محمدی
11-09-2011, 01:31
برای اینکه بدونیم شیطان به چه کسانی تسلط میتونه داشته باشه ، اول باید بدونیم که انسانها در این وادی به چند دسته تقسیم میشند!

در یک تقسیم بندی کلی میتونیم بگیم ، انسان یا در مسیر خداست یا در مسیر غیر خدا (که همون مسیر شیطان یا نفس خواهد بود)!

چون انسان یا به یاد خدا هست یا نیست!

اگر به یاد خدا نباشه ، اون موقع هستش که در حزب و مسیر شیطان قرار گرفته!

همانجور که خداوند به این مسئله در آیه 19 از سوره مبارکه مجادله (بعد اینکه مطالبی را در مورد منافقین بیان می دارد) می فرماید که آنها یاد خدا را فراموش کردند پس آنها در مسیر و تحت تسلط شیطانند!

شيطان بر آنان مسلط شده ( اسْتَحْوَذَ عَلَيهِمُ الشَّيطَانُ)

ياد خدا را از خاطر آنها برده ( فَأَنْسَاهُمْ ذِكْرَ اللَّهِ)

آنان حزب شيطانند! ( أُولَئِكَ حِزْبُ الشَّيطَانِ)

بدانيد آنها که در حزب شيطانند ، زيانکارانند ( أَلَا إِنَّ حِزْبَ الشَّيطَانِ هُمُ الْخَاسِرُونَ)

پس بنابر تصریح این آیه شریفه، فراموش کردن یاد خدا ، یکی از عوامل مهم برای تسلط شیطانه!

لذا هر چیزی هم که ، ما رو از این یاد، دور کنه ، میتونه وسیله ای باشه، برای قرار دادن انسان ، در تحت تسلط نفس و شیطان، که مسیری است غیر خدایی!

ادامه دارد ...

محمدی
13-09-2011, 00:35
بنابر اون چیزی که آوردیم ، افرادی در تسلط شیطان قرار میگیرند که از یاد خدا غافل بشند!

آیه دیگه ای که در این باب میشه به اون اشاره داشت آیه 100 از سوره مبارکه نحل هستش!

إِنَّمَا سُلْطَانُهُ عَلَى الَّذِينَ يتَوَلَّوْنَهُ وَالَّذِينَ هُمْ بِهِ مُشْرِكُونَ(النحل/100)
شیطان بر افرادی که او را به سرپرستي خود برگزيده ، و نسبت به خدا مشرکند، تسلط دارد

در این آیه شریفه چند نکته اشاره شده:

1- تسلط شیطان بر افرادیه که خودشون، شیطان رو، بر خودشون مسلط کرده باشند!

این نکته از این مطلب حکایت داره که : «از ماست که بر ماست»

یعنی خود افرادند که شیطون رو ، بر خودشون مسلط می کنند!

2- شیطان بر کسانی که نسبت به خداوند متعال، شرک داشته باشند هم تسلط داره!

که در واقع برگشت این فراز ، به همون آیه 19 از سوره مبارکه مجادله هست، چون کسی به شرک دچار میشه که، از یاد خدا غافل شده باشه!

چنانکه آیه 36 از سوره مبارکه زخرف هم همینطوره:

وَمَنْ يعْشُ عَنْ ذِكْرِ الرَّحْمَنِ نُقَيضْ لَهُ شَيطَانًا فَهُوَ لَهُ قَرِينٌ(الزخرف/36)
و هر کس از ياد خدا روي‌گردان شود شيطان را به سراغ او ميفرستيم پس همواره همنشین اوست!

که این آیه هم دور شدن از یاد خدا رو، عاملی برای همراه شدن با شیطان مطرح می فرماید!

ادامه دارد ...

محمدی
14-09-2011, 11:46
البته نباید هم فراموش بشه که شیطان ، حتی نسبت به اونهایی که تحت تسلطش هستند، تنها نقش وسوسه گری رو داره، و این خود انسانه که با اختیار خودش ، مسیر باطل رو طی میکنه!

چنانکه خداوند در آیه 22 از سوره مبارکه ابراهیم ، گوشه ای از گفتگوی شیطان و اهل دوزخ رو بیان می فرماید:

و شيطان، هنگامي که کار تمام مي‌شود ( وَقَالَ الشَّيطَانُ لَمَّا قُضِي الْأَمْرُ)

مي‌گويد: خداوند به شما وعده حق داد؛ و من به شما وعده (باطل) دادم، و تخلف کردم! ( إِنَّ اللَّهَ وَعَدَكُمْ وَعْدَ الْحَقِّ وَوَعَدْتُكُمْ فَأَخْلَفْتُكُمْ)

من بر شما تسلطي نداشتم، جز اينکه دعوتتان کردم و شما خودتون دعوتم رو پذيرفتيد! ( وَمَا كَانَ لِي عَلَيكُمْ مِنْ سُلْطَانٍ إِلَّا أَنْ دَعَوْتُكُمْ فَاسْتَجَبْتُمْ لِي)

پس منرو سرزنش نکنيد؛ بلکه خودتون رو سرزنش کنيد! ( فَلَا تَلُومُونِي وَلُومُوا أَنْفُسَكُمْ)

نه من فريادرس شما هستم، و نه شما فريادرس من! ( مَا أَنَا بِمُصْرِخِكُمْ وَمَا أَنْتُمْ بِمُصْرِخِي)

من بيزار و منكرم ، نسبت به شرك‏ورزى شما كه در دنيا درباره من داشتيد [كه اطاعت از من را هم‏چون اطاعت خدا قرار داديد] ( إِنِّي كَفَرْتُ بِمَا أَشْرَكْتُمُونِ مِنْ قَبْلُ)

مسلما ستمکاران عذاب دردناکي دارند! ( إِنَّ الظَّالِمِينَ لَهُمْ عَذَابٌ أَلِيمٌ)

پس همونجور که در این آیه و آیات دیگه اشاره شده ، انسان با اختیاری که داره ، شیطان رو بر خودش مسلط میکنه!

به امید آنکه از این اختیار، به گونه ای استفاده بریم که حتی لحظه ای از یادخدا غافل نشویم!