مشاهده RSS Feed

saharmoradi

درمان شقاق با لیزر

به این مطلب امتیاز بدهید
توسط در تاریخ 28-05-1397 در ساعت 15:55 (77 نمایش)
شقاق چیست؟ بیماری است که ممکن است در هر محلی از بدن مانند نوک سینه، کف پا یا لب بروز کند. شقاق به شکل ترک بافت یا پوست ناحیه ظاهر شده و معمولاً دردناک است. در صورتی که بافت دیواره‌ای مقعد دچار ترک شود، به آن شقاق مقعدی یا بیماری فیشر گفته می‌شود.
شکاف موجود درون کانال و دیواره‌ی انتهایی مقعد بیضی شکل بوده و بافت مخاطی مقعد را دچار آسیب می‌کند و با درد طاقت فرسا و خونریزی حین دفع مدفوع همراه است. به صورتی که فرد از شدت درد ترجیح می‌دهد عمل اجابت مزاج خود را به تأخیر اندازد.
بیماری فیشر یا شقاق مقعدی به سن خاصی مربوط نمی‌شود و تقریباً انسان‌ها را با هر گروه سنی درگیر می‌کند. محل ایجاد ترک بافتی در تشخیص علت و نوع درمان لازم آن نقش به سزایی دارد. بیش از نود درصد شقاق‌های مقعدی دیواره‌ی پشتی کانال مقعد و حدود ده درصد آن‌ها دیواره‌ی جلویی کانال مقعد را درگیر می‌کند.
البته در موارد محدودی نیز شاهد درگیری هر دو دیواره خواهیم بود. شقاق‌های دیواره جانبی و سایر محل‌ها مربوط به انواع دیگری از بیماری‌ها هستند که نیاز به پیگیری ویژه خواهند داشت.
منبع : http://clinicjarahi.ir/
دسته بندی ها
دسته بندی نشده

نظرات

  1. baharsobhani آواتار ها
    ممنون از توضیحتون
    بله شقاق بیماری که خوشبختانه درمان داره و میشه با مراجعه به پزشک شکاف ایجاد شده را ترمیم نمود.
    بیشتر شقاق در ناحیه مقعد به وجود میاد که دلیلش یبوست.
    متاسفنه اگه یبوست درمان نشه منجر به سایر بیماری ها مانند بواسیر هم خواهد شد. توصیه من به همه عزیزان اینکه حتما در مراحل اولیه به پزشک مراجعه کنید تا درگیر بیماری های دیگه نشید
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی