مشاهده RSS Feed

خادم کریمه اهل بیت

پیدا شدن گمشده

به این مطلب امتیاز بدهید
کرامت بیست و هفتم: پیدا شدن گمشده

آيت الله حاج ميرزا ابوطالب تجليل كه از شاگردان برجسته مرحوم آيت الله حجت قدس سره و از اعضاي هيأت استفتاي مرحوم آيت الله طاب ثراه بودند و اينك يكي از مفاخر حوزه علميه قم هستند ، مي فرمود :
در عهد زعامت مرحوم آيت الله بروجردي قدس سره روزي در مسير منزلم با طلبه اي مصادف شدم كه با حال اضطراب به سوي آمد ، نسخه اي در دستش بود ، گفت : مريض هستم ، دكتر رفتم و براي پول نسخه كه حدود هفت تومان است ، مانده ام .
از من كمك خواست ولي چون براي من مقدور نبود از وي معذرت خواستم و به سوي منزل حركت كردم ، چون مقداري راه پيمودم به شدت پشيمان شدم كه چرا او را به شخص ديگري معرفي نكردم . فوراً برگشتم و همين مسير را رفتم و هرقدر دنبال او گشتم او را نيافتم .
مدتها اين رخداد مرا آزار مي داد و فكر مرا به خود مشغول كرده بود ، تا آنكه شبي پس از جلسه استفتاي آيت الله مرعشي وارد صحن مطهر شدم ، و مقابل ايوان آيينه ايستادم و عرضه داشتم : بي بي ! من امشب اين گمشده را از شما مي خواهم ، همين امشب بايد او را پيدا كنم و به او كمك كنم تا از عذاب وجدان راحت شوم .
آنگاه به سوي منزل به راه افتادم ، در اثناي راه بر سر دو راهي رسيدم ، ناخودآگاه مسيري را برگزيدم كه هرگز از آن مسير نمي رفتم . در آن مسير از مقابل مسافرخانه اي عبور كردم ، طلبه اي را آنجا ديدم ، معلوم شد كه مرحوم آيت الله بروجردي آن مسافرخانه را به جهت كمبود جا براي اسكان طلبه ها اجاره كرده است. براي ديدن مسافرخانه داخل شدم ، يكي از اطاقها درش باز بود ، چون مقابل آن اطاق رسيدم ناگهان چشمم به آن طلبه افتاد ، چون گمشده ام را يافتم به سويش دويدم و او را در آغوش كشيدم و از عذاب وجدان راحت شدم و اين به بركت توسل به آن كريمه اهلبيت بود .
برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
۞*۞کرامات حضرت معصومه (سلام الله علیها)۞*۞

نظرات

© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی