مشاهده RSS Feed

mostafavi9090

باید از این سه ساله درس گرفت

به این مطلب امتیاز بدهید
برام خیلی جالب بود که وقتی که دیدم یه بچه حدودا سه ساله گفت: دایی ایس ایس ، یواشکی گفتم: چی شده دایی؟ گفت: محمدعلی (بچه همسایه) خوابه ؛ سر و صدا نکنی، من هم گفتم چشم دایی سر و صدا نمی کنم.
همیشه توی خونه های آپارتمانی فکر می کنیم دیگران باید حقوق ما رو حفظ کنن و توی خونه شون سر و صدا نکن ولی دیدم علی اصغر سه ساله چه خوب حقوق همسایگی رو می دونه و این اثر رفتار والدین این بچه بود که توی راهرو و یا آخر شب ها گاهی به همدیگه تذکر می دادند که مراقب باشید سر و صدای ما موجب آزار همسایه نباشه.
از امیرالمومنین علیه السلام نقل شده که حرمت همسایه بر همسایه مانند حرمت مادر انسان است.
و همچنین امام سجاد علیه السلام می فرمایند: از حقوق همسایه آن است که در پی عیوب و زشتیهای او نباشی و اگر از زشتی و بدی او آگاه شدی آن را بپوشان.
و امام کاظم علیه السلام می فرماید: همسایه خوب بودن تنها به ترک آزار و اذیت همسایه نیست، بلکه به شکیبایی بر آزار همسایه است.
توی سبک زندگیمون می بایست هم فرهنگ آپارتمان نشینی رو خوب یاد بگیریم و هم اینکه با رفتار درست فرزندانمون رو با حقوق همسایگانشون آشنا بکنیم.

منبع احادیث: مفاتیح الحیات ؛ علامه جوادی عاملی

http://ahlekhaneh.ir/post/164
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی