مشاهده RSS Feed

plicapipe300

لوله پلیکا

به این مطلب امتیاز بدهید
لوله پلیکا
لوله پلیکا از نظر کاربرد و محل به کار گرفته شدن به سه دسته اصلی تقسیم می شوند
لوله پلیکا فشار ضعیف یا لوله پلیکا معمولی
لوله پلیکا فشار ضعیف معمولا در بخش تهویه ساختمان و لوله کشی سطح معمولا مکان هایی که فشار و تحمل بالا نیاز نباشد استفاده می شود ، این لوله ها معمولا عایق خوبی برای صدا نمی باشند و مقاوت کمتری نسبت به سایر لوله پلیکا برخوردارند .
لوله پلیکا از اولین لوله استفاده شده در صنعت ساختمان محسوب می شود ، هنوز هم هستند ساختمان هایی که برای بخش لوله کشی ساختمان از جنس لوله پلیکا استفاده می کنند ، قیمت مناسب ، کاربرد فراوان مخصوصا در بخش آب شرب ، حمل و نقل و اجرای آسان از مزایای لوله پلیکا می باشد.
لوله پلیکا لوله هایی معمولا به رنگ خاکستری یا سفید رنگ هستند که از مواد پلیکا تولید می شوند ، به دلیل ساخت و تولید آسان و وزن کم آنها جهت انتقال در ابتدای تولید توانست طرفداران بسیاری برای خود پیدا کنید ، قیمت مناسب این محصول در کنار اجرای ساده آن باعث شد که اکثر مردم برای اجرای سیستم لوله کشی ساختمان خود از این لوله ها استفاده نمایند . این لوله ها نه تنها پر طرفدار ترین بلکه پرکاربردترین لوله دهه 60 از نظر مقدار تولید و مقدار مصرف می باشند .
لوله پلیکا نیمه قوی یا لوله پلیکا فشار متوسط
این لوله ها که از پر کاربردترین لوله پلیکا محسوب می شوند از مقاومت نسبتا خوبی برخوردار هستند و قالبا در سیستم لوله کشی و فاضلاب ساختمان مورد استفاده هستند ، البته نوعی از این لوله موسوم به لوله برق پی وی سی هستند که برای عایق کردن سیستم برق کشی ساختمان مورد استفاده هستند.

لوله پلیکا فشار قوی
لوله پلیکا فشار قوی از مستحکم ترین نوع لوله پلیکا محسوب می شود ، این لوله معمولا در بخش انتقال در فواصل زیاد و یا بخش فاضلاب و لوله کشی شرکت های صنعتی که حجم فاضلاب و مواد انتقالی بالا است و نیاز به تحمل فشار و ضربه بالایی نیاز است استفاده می شود ، از جمله کاربرد های لوله پلیکا فشار قوی عایق کردن و یا روکش کردن لوله دیگر در بخش هایی که احتمال فشار و یا صدمه باشد می باشد .

از لوله پلیکا معمولی (سایز ۶۳ به بالا) جهت مصارف هواکشی باید استفاده نمود و استفاده از آن جهت تخلیه فاضلاب توصیه نمی شود.

از لوله پلیکا نیمه قوی و قوی (سایز ۶۳ به بالا) جهت استفاده در تخلیه فاضلاب استفاده می شود.

همچنین در مواردی که نیاز به عبور کابلهای مخابراتی و برق از زیر زمین است، از پلیکا سایزهای بالا استفاده می شود و پیشنهاد ما به شما در مواردی که کابلها از نقاطی عبور می کنند که تردد اتومبیل و وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین اتفاق میفتد، استفاده از لوله پلیکا قوی است، زیرا در برابر فشار بیرونی بسیار مقاوم بوده و مانع آسیب دیدن به کابلها می شود.
لوله‌ پلیکا به خاطر مقاومت در برابر زنگ زدگی، سبکی و استحکام و … برای نقل و انتقالات آب و مایعات مشابه، بسیار کاربردی است.

علاوه بر انتقال آب، مایعات کم‌فشار و فاضلاب، از لوله پلیکا برای پوشش و کاور انواع سیم و کابل‌های برق هم استفاده می‌شود. به طور کلی، این لوله‌ها در صنعت ساختمان‌سازی بسیار پرکاربرد هستند.

نظرات

© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی