صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 27 , از مجموع 27

موضوع: اخبار ساير کشورها در ديماه 89

1. Top | #21

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,892
    مورد تشکر
    5,853 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

compiyoter پاسخ : !i! دیوار آدامسی !i!

نقل قول نوشته اصلی توسط نرگس منتظر نمایش پست ها
    به نام خدا

سلام و عرض اب خدمت مجهول گرامی
    واااااااااااااایییییییییی ی این دیگه چه دیواریه
    حالم بهم خورد
    یعنی همه این ادامسا جویده شده ان؟؟؟؟
    موضوعش حال بهم زن هست ولی جالبه
    ممنون از شما مجهول گرامی
    به نام خدا
    سلام دوست عزیز ...
    ممنون از لطفتون
    بله گویا همین طوره.....

گزارش رسانه های دولتی ایالات متحده آمریكا آمده است كه بزرگ ترین دیوار پوشیده شده از آدامس در «سیاتل» این كشور ایجاد شده است.

در گزارش رسانه های آمریكا آمده است كه این دیوار آدامسی كه در منطقه «پوست الی» در «پارك پلیس ماركت» واقع در «سیاتل » آمریكا قرار دارد، محل جذب گردشگران زیادی است، چرا كه این دیوار تنها از آدامس های جویده شده افرادی است كه از كنار آن عبور كرده اند، ایجاد شده است.

البته این دیوار آدامسی منظره جالبی ندارد و تنها به دلیل این كه تمام آن از این لاستیك های چسبناك پوشانده شده، جالب و جدید است.

همچنین این دیدار از سال های دهه ۱۹۹۰ میلادی به این طرف از این آدامس های جویده شده از دهان تمام ساكنان دنیا پر شده است و تنها متعلق به آمریكا نیست.

البته باید به این موضوع اشاره كرد كه در ابتدا مردم برای چسباندن سكه به دیوار از آدامس استفاده می كردند، اما پس از مدتی سكه ها می افتادند و آدامس های جویده شده بر جای می ماندند و این كار تاكنون ادامه یافته است.

بر روی این دیوار عریض می توان آدامس های جویده شده با رنگ های متنوع را یافت كه خود باعث جذب و جلب گردشگر شده است و یكی از نقاط دیدنی آمریكا از نظر گردشگران محسوب می شود
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

من در جستجوی قطعه ای از آسمان پهناور هستم

که از تراکم اندیشه های پَست، تهی باشد .

2. تشكرها 4

نرگس منتظر (16-01-2011), خادمه زینب کبری(س) (16-01-2011), عهد آسمانى (15-01-2011)

3. آیه های انتظار

آیه های انتظار

لیست موضوعات تصادفی این انجمن

4. Top | #22

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن اهل بیت علیهم السلام
    شماره عضویت
    143
    نوشته
    21,044
    صلوات
    4413
    دلنوشته
    5
    اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍاَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّک
    مورد تشکر
    50,598 در 16,233
    وبلاگ
    15
    دریافت
    0
    آپلود
    0

توجه باور کنید او بیدار نیست+تصویر

باور کنید او بیدار نیست (تصویر)

باور کنید او خواب است. باور کنید او تا روز قیامت به آرامش رسیده است. باور کنید که او روزی برخواهد خاست و فریاد برخواهد کشید: «بای ذنب قتلت» . این وعده خداوند ماست.

این تصویر ، در جریان جنگ 22 روزه در نوار غزه به ثبت رسیده است. این کودک فلسطینی هنگام بازی در حیاط خانه خود ، مورد اصابت بمب های آمریکایی ارتش صهیونیستی قرار گرفته و به خوابی ابدی فرو رفته است.
    باور کنید او خواب است.
    باور کنید او تا روز قیامت به آرامش رسیده است.
    باور کنید که او روزی برخواهد خاست
    و فریاد برخواهد کشید: «بای ذنب قتلت» .
    این وعده خداوند ماست.

منبع : مشرق
    تنظیم : رها آرامی - فرهنگ پایداری تبیان

امضاء

5. تشكرها 5

parsa (20-01-2011), seyed yasin (18-01-2011), ملکوت* گامی تارهایی * (18-01-2011), خادمه زینب کبری(س) (18-01-2011)

6. Top | #23

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    10294
    نوشته
    16,276
    صلوات
    626
    دلنوشته
    6
    یا صاحب الصلوات ادرکنی
    مورد تشکر
    14,409 در 4,698
    وبلاگ
    1
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پیش فرض پاسخ : باور کنید او بیدار نیست+تصویر

چند عکس از کودکان بی گناه غزه

7. تشكرها 2

parsa (20-01-2011), نرگس منتظر (18-01-2011)

8. Top | #24

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    143
    نوشته
    21,044
    صلوات
    4413
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    50,598 در 16,233
    وبلاگ
    15
    دریافت
    0
    آپلود
    0

خبر جديد نماز آزادی در خیابان های تونس پس از ۲۳سال + تصویر

نماز آزادی در خیابان های تونس پس از ۲۳سال + تصویر

به گزارش نقدنیوز به نقل از ابنا، مردم مسلمان تونس که در زمان بن ‏علی اجازه انجام آداب و مناسک اسلامی را به طور عمومی نداشتند، اینک فرصت را غنیمت شمرده و با برپایی نماز در خیابان ها به جهانیان نشان دادند که همچنان به آموزه های اسلام پای می‏فشرند.

گفتنی است، روز گذشته نیز پس از ۲۳ سال ضدیت دیکتاتور تونس با مظاهر اسلام، بالاخره بغض مناره ها شکست و ندای دلنشین اذان از آنها بلند شد.

امضاء

9. Top | #25

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    143
    نوشته
    21,044
    صلوات
    4413
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    50,598 در 16,233
    وبلاگ
    15
    دریافت
    0
    آپلود
    0

جديد تاسیس اردوگاه برای سوزاندن فلسطینی‌ها در اسرائیل

تاسیس اردوگاه برای سوزاندن فلسطینی‌ها در اسرائیل
    در رام‌الله در كرانه باختری فلسطین، یك نشریه وابسته به یك جریان دینی افراطی یهودی خبر داد كه شماری از خاخام‌های اسرائیلی خواستار تشكیل اردوگا‌ه‌هایی برای سوزاندن فلسطینی‌ها شدند.

روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت با اعلام این خبر افزود كه این نشریه هفتگی در معبدهای یهودی در همه جای اسرائیل توزیع شده است و این فتوایی است كه شماری از خاخام‌های بزرگ آن را امضا كرده‌اند.

بر اساس این گزارش، در این فتوا، تاسیس اردوگاه‌های مذكور ماموریت "
    "یهودیان پاك خوانده و تاكید شده است كه این امر، واجبی شرعی است.

بنا بر این گزارش، این خاخام‌ها در نشریه خود مدعی شده‌اند كه تورات، یهود را به زدودن اثر هر "غول‌پیكری " (در اشاره به فلسطینی‌ها) در هر عصری ملزم می‌كند.

این خاخام‌ها مدعی هسند كه در تورات [جعلی یا همان تلمود] آمده است كه پیش از دو هزار سال پیش «خدا بنی‌اسرائیل را به ذبح آنان [یعنی غول‌پیكران در اشاره به فلسطینی‌ها را] و ذبح خودشان، فرزندانشان، زنانشان، پیرانشان و حتی حیواناتشان فرمان داده است».

بنا بر این گزارش، برخی خاخام‌های دیگر با این فتوا مخالفت كرده‌اند ولی اینان نیز در اصل این فتوا مخالفتی با آن دسته از خاخام‌ها ندارند.

چندی پیش نیز خاخام عوادیا یوسف از افراطی‌ترین خاخام‌های صهیونیستی مدعی شد كه یهود نژاد برتر است و دیگر انسان‌های برای خدمت به یهود خلق شده‌اند.

در مقابل، الصائغ نماینده عرب كنست رژیم صهیونیستی با ابراز انزجار از این فتوا، آن را دلیل بر نژادپرستی رژیم صهیونیستی خواند و هشدار داد كه این فتوا تنها درخواستی توخالی نیست، بلكه این فتوا نشان دهنده نوع سیاست برنامه‌ریزی‌شده دولت اسرائیل است.

وی افزود: این خاخام‌ها در دولت كار می‌كنند و پول‌های هنگفتی از دولت اسرائیل دریافت می‌كنند و اگر دولت اسرائیل این نظریات را قبول نمی‌داشت آنان را به خدمت نمی‌گرفت.
    امضاء

10. تشكر

شهیده (19-01-2011)

11. Top | #26

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    143
    نوشته
    21,044
    صلوات
    4413
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    50,598 در 16,233
    وبلاگ
    15
    دریافت
    0
    آپلود
    0

خبر جديد 45 کشته و 150 زخمی در انفجارهای نزدیک کربلا

45 کشته و 150 زخمی در انفجارهای نزدیک کربلا
    ساعت خبر: 16:27 - تاريخ خبر: 30/10/1389

در دو انفجار با خودروی بمب گذاری شده نزدیک کربلا دست کم چهل و پنج نفر کشته و یکصد و پنجاه نفر زخمی شدند.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری فرانسه ، محمد حمید الموسوی رئیس شورای استان کربلا واقع در یکصد و ده کیلومتری جنوب بغداد اعلام کرد انفجار نخست ساعت پانزده به وقت محلی ( دوازده به وقت گرینویچ) در ده کیلومتری شمال این شهر و انفجار دوم بیست دقیقه بعد در پانزده کیلومتری جنوب آن روی داد.

وی گفت: " در این انفجارها دست کم چهل و پنج نفر از جمله زن و کودک کشته و یکصد و پنجاه و نفر زخمی شدند ".

امضاء

12. تشكرها 4

13. Top | #27

عنوان کاربر
    كاربر ويژه
    شماره عضویت
    55
    نوشته
    7,121
    صلوات
    14
    دلنوشته
    1
    اللهم عجل لولیک الفرج
    مورد تشکر
    4,040 در 2,087
    دریافت
    6
    آپلود
    8

پیش فرض فايل صوتي در تأييد افشاگري نصرالله و دروغ‌گويي حريري منتشر شد

پايان خويشتنداري حزب‌الله با اوج‌گرفتن توطئه/ فايل صوتي در تأييد افشاگري نصرالله و دروغ‌گويي حريري منتشر شد
    فايل صوتي منتشر شده در يك شبكه محلي نزديك به حزب‌الله لبنان از يك جلسه چهارنفره كه در اين جلسه، علاوه بر سعد حريري و دو مقام امنيتي لبنان، محمد زهير الصديق از شاهدان زور (دروغين) پرونده ترور رفيق حريري نيز حضور دارد، به يك بمب خبري در رسانه‌هاي جهان تبديل شده و علاوه بر تأييد افشاگري مهرماه سال جاري سيد حسن نصرالله، موجب رسوايي سعد حريري شده است.

به گزارش رجانيوز، منابع نزديك به حزب‌الله در شرايطي اين فايل صوتي را منتشر كردند كه چهارشنبه گذشته نيز در حالي كه حريري براي ديدار با اوباما در واشنگتن به‌سر مي‌برد، تا آخرين توافق‌ها را در مورد حكم دادگاه فرمايشي ترور حريري به‌عمل آورد و اين دادگاه رأي خود را عليه حزب‌الله منتشر كند، 11 وزير جريان هشت مارس استعفاي خود را از عضويت در كابينه اعلام كردند تا با سقوط دولت، حريري مشورعيتي به‌عنوان نخست‌وزير لبنان براي مذاكره با اوباما نداشته باشد و در عين حال، اين پيام جدي براي جريان‌هاي توطئه‌گر عليه مقاومت داده شود كه در اين موضوع هيچ مسامحه‌اي وجود نخواهد داشت.
    اما در حالي كه بحران سياسي در لبنان با سقوط كابينه بالا گرفته و دولت حتي هنوز بودجه سال 2011 ميلادي را با گذشت نيمه اول ماه اول ميلادي تصويب نكرده است، انتشار يك فايل صوتي كه مربوط به جلسه چهار نفره‌اي است كه حريري و يكي از شاهدان دروغين نيز در آن حضور دارند، فضاي سياسي لبنان را بيش از پيش به نفع مقاومت جهت داده است.
    انتشار اين فايل صوتي از آن جهت اهميت دارد كه پيش از اين، سعد حريري در واكنش به ادعاها در مورد ارتباطاتش با زهير الصديق از شاهدان دروغين پرونده ترور، هرگونه ارتباط و تماس با وي را رد كرده بود.
    فايل صوتي اين جلسه در حالي پس از سقوط كابينه و از مشروعيت افتادن حريري منتشر شده كه به‌نظر مي‌رسد حزب‌الله پيش از اين با حفظ خويشتنداري، مستنداتي را كه به نفع خود و در جهت تضعيف حريري و تعميق اختلاف در وحدت ملي لبنا بود، افشا نكرده بود اما در حال حاضر با قطعي شدن عزم توطئه‌گران براي تخريب مقاومت، قصد دارد برگ‌هاي برنده خود را از ابزارهاي سياسي مانند خروج از دولت گرفته تا افشاي مستندات را رو كند.
    در عين حال، سيد حسن نصرالله نيز قرار است امشب در مورد آخرين وضعيت پرونده ترور حريري و توطئه عليه حزب‌الله سخنراني مي‌كند.
    خروج از كابينه و افشاگري عليه جريان ضد مقاومت دو اقدام اخير حزب‌الله به‌عنوان پاتك توطئه، در حالي است كه گفته مي‌شود دانیل بلمار دادستان دادگاه بین المللی ویژه لبنان روز دوشنبه کیفرخواست دادگاه ترور رفیق حریری را تحویل خواهد داد.
    خبرنگار الجزيره نيز در بيروت گفت: شب گذشته يكي از شبكه هاي تلويزيون محلي در لبنان يك نوار صوتي را پخش كرد كه به گفته اين شبكه، حداقل 4 نفر در يك جلسه حضور داشتند: سعد حريري، 'وسام الحسن' رئيس شعبه اطلاعات، 'گرهارد دين' يكي از بازجويان پرونده ترور حريري و 'محمد زهير الصديق' كه در لبنان به عنوان شاهد دروغين معروف است. سعد حريري طي سال هاي اخير هر گونه ارتباط خود با محمد الصديق را رد كرده بود و هنوز نه دفتر حريري و نه فراكسيون پارلماني وي اظهار نظري درباره نوار صوتي مذكور نكرده اند.
    به گزارش ايرنا، خبرنگار الجزيره ادامه داد:‌ محمد الصديق در بخشي از اين نوار ضبط شده خطاب به نخست وزير لبنان نام كوچك او يعني سعد و سمتش را ذكر مي كند و مي گويد: تو رئيس فراكسيون آينده در پارلمان هستي. در بخش ديگري از اين نوار هم رئيس شعبه اطلاعات، محمد زهير الصديق را با نام مورد خطاب قرار مي دهد.
    شبكه تلويزيوني كه اين نوار را پخش كرد، نگفت آن را از كجا به دست آورده است. بايد منتظر واكنش طرف هاي مختلف صحنه سياسي لبنان به اين نوار باشيم. موضوع شاهدان دروغين، جرقه اي بود كه صحنه سياسي لبنان را منفجر كرد، زيرا مخالفان دولت خواستار ارجاع پرونده اين شاهدان به شوراي قضايي بودند. آنان گفتند شاهدان دروغين به روابط لبنان با يك كشور برادر خدشه وارد كردند و در امنيت داخلي هم اختلال ايجاد كردند. اما گروه‌هاي 14 مارس گفتند رسيدگي به اين پرونده در صلاحيت دادگاه بين المللي ترور رفيق حريري است.
    از سوي ديگر، 'ابراهيم نجار' وزير دادگستري لبنان اعلام كرد هنوز خبري در باره زمان دقيق تقديم كيفرخواست پرونده ترور حريري به قاضي مقدماتي در روز دوشنبه به وي اطلاع داده نشده است.
    اين در حالي است كه ساعاتي قبل، 'پتروس حرب' وزير كار دولت مستعفي سعد حريري گفت كيفرخواست پرونده ترور رفيق حريري روز دوشنبه به قاضي اجرايي دادگاه ويژه تقديم مي شود. 'دنيل بلمار' دادستان دادگاه ويژه ترور حريري، اين كيفرخواست را به 'دنيل فرانسين' قاضي مقدماتي تقديم مي كند. فرانسين ابتدا بايد كيفرخواست را تاييد و سپس دستور احضار يا بازداشت افراد متهم را صادر كند.
    الجزيره اعلام كرد: برخي پيش بيني مي كنند اسامي برخي افراد عضو حزب الله لبنان به عنوان افراد مظنون در ترور حريري در اين كيفرخواست موجود است. حزب الله اين اتهام را قويا رد كرده است.
    بعد از ظهر امروز چندين فراكسيون پارلماني لبنان تشكيل جلسه مي دهند تا تصميم خود را درباره مشورت هاي رئيس جمهور با فراكسيون هاي پارلماني با هدف معرفي نامزد جديد براي نخست وزيري نهايي كنند. مخالفان دولت مي گويند بازگشت سعد حريري به نخست وزيري را نمي پذيرند. محمد رعد رئيس فراكسيون حزب الله در پارلمان گفت مخالفان خواهان معرفي فردي مقاوم و ملي هستند. اين در حالي است كه گروه هاي 14 مارس بر نخست وزيري مجدد سعد حريري اصرار دارند. سمير جعجع رئيس هيات اجرايي نيروهاي لبناني هشدار داد معرفي نشدن حريري به عنوان نخست وزير، كشور را به سوي فتنه مي كشاند. با اين حال همه منتظر تصميم فراكسيون حزب ترقي خواه به رهبري وليد جنبلاط هستند و راي فراكسيون وي مي تواند كفه ترازو را به نفع يك طرف سنگين كند.
    سيد حسن نصرالله مهرماه سال جاري با افشاي همدستي شاهدان دروغين با دادستان پرونده ترور حريري تاكيد كرد چرا بلمار (دادستان) اصرار دارد كه شهادت شاهدان دروغين به دست جميل السيد[يكي از چهار افسر لبناني كه براي چهار سال با شهادت شاهدان دروغين در بازداشت به سر برد]، نرسد؟ اين اصرار در حمايت از شاهدان دروغين از سوي آقاي بلمار و سازمان ملل براي چيست و اين در حالي است كه ما خواهان محاكمه آنها بوديم اما امروز آنها از شاهدان دروغين حمايت مي‌كنند بلمار از شاهدان دروغين حمايت مي‌كند غير از حمايت‌هاي داخلي كه از شاهدان دروغين مي‌شود.
    جزئیات جدید از مکالمات سری شاهدان دروغین با سعد حریری

شبکه المنار بخش هایی از مکالمات سری برخی از اعضای گروه چهارده مارس از جمله سعد الحریری نخست وزیر کابینه مستعفی لبنان را با افرادی که در پرونده ترور رفیق حریری به "شاهدان دروغین " معروف شدند ؛ پخش کرد .

واحد مرکزی خبر گزاش داد: در این نوار کاملا مشخص است که سعد الحریری با زهیر الصدیق شاهد اصلی در پرونده ترور رفیق الحریری، دیدار و گفتگوهای سری انجام داده است و مسئولان رسیدگی به پرونده ترور حریری نیز با وی هماهنگیهای لازم را در خصوص نحوه پاسخ به سوالات انجام داده اند .گفتنی است در برخی موارد مرجع ضمیرها در مکالمات مشخص نیست و پی بردن به این امر مستلزم مراجعه به گزارشهای منتشر شده دادگاه بین المللی ترور حریری از جمله گزارش دتلف ملیف است .

مشروح مکالمات انجام شده میان سعد الحریری ، زهیر الصدیق شاهد دروغین ، وسام الحسن رئیس بخش اطلاعات لبنان و گرهارد لیمن معاون رئیس کمیته تحقیقات بین المللی به شرح ذیل است .
    - سعد الحریری: اکنون نه من نه "مراد" نه "گرهارد" و نه " آندی " و نه هیچ کس در لبنان و نه هیچ کس دیگر در سوریه شک ندارد که آنان(احتمالا سوریها) این کار را انجام داده اند . (ترور الحریری)

- محمد زهیر الصدیق: هیچ کسی شکی ندارد؟

- الحریری: یعنی آنان این کار را کردند. پس ما اکنون با کشورها تعامل( مراوده) خواهیم داشت .
    اگر برای کشورهای عربی مدرک قاطع وجود نداشته باشد مبنی بر این که نظام سوریه به سبب فلان و فلان و فلان کار و به دلیل فلان و فلان و فلان مدرک در این اقدام((ترور الحریری)) دست داشته است ، آنگاه آنان (( کشورهای عربی)) با مشکل رو به رو خواهند شد .. بگذار سخنانم را ادامه دهم.
    - محمد زهیر الصدیق(سخن الحریری را قطع می کند): قبل از اینکه سخنانت را ادامه دهی، یک نکته ای هست اندکی صبر کن، اگر می خواهید این حرفها را مطرح کنید پس باید به اقدامات اشتباه آنان(سوریها) واکنش نشان دهید... این اولین مساله درخصوص کشورهای عربی ، قبل از کشورهای خارجی است.
    - محمد زهیر الصدیق: نمی دانم، وسام! نمی خواهم کلمه ای بگویم مگر که مسئولیت آن را بعهده بگیرم. زیرا که یک ملاقات رو در رو صورت خواهد گرفت، و من با مردم رو به رو خواهم شد، نمی خواهم یک کلمه ای بگویم که با سئوال مواجه شوم که از من بپرسند چه زمانی این (اقدام) صورت گرفته است؟
    - سعد الحریری: ((می خواهی بدانی در ))چه زمان مناسبی باید درباره مسائل یک ، دو و سه پاسخ دهید؟
    -محمد زهیر الصدیق: عامل انفجارهای داخل لبنان چه کسی است؟ من اکنون به این سئوال پاسخ می دهم. من درخصوص این موضوع پاسخ خواهم داد.. و حاضرم به آنان یا هرکس دیگر پاسخ دهم، این کار من است، کار من ، این است، من به آنان پاسخ خواهم داد.
    ( وی خطاب به سعد الحریری ادامه می دهد)من زمانی که به شما زنگ زدم گفتم آنان بیست نفر را خواهند فرستاد.
    در تماس تلفنی به شما گفتم انفجارها شروع خواهد شد، این انفجارها به وقوع پیوست؟ و شما هم دارید این انفجارها را می بینید و هنوز هم هست. پریشب به شما زنگ زدم، یادت هست؟ پریشب بهت زنگ زدم(تاکید می کند)
    -سعد الحریری: اری (تصدیق می کند)
    -محمد زهیر الصدیق: به تماس من پاسخ ندادی، یک بار دیگر تلفن کردم، به خودم گفتم شاید خوابی(سعد الحریری) و شاید صبح به من تلفن کنی، تا به تو بگویم که یک بسته (مواد منفجره) به شبکه ال بی سی ارسال خواهد شد. می شدیاق ((گوینده شبکه ال بی سی))در این بمبگذاری زخمی شد، من عواملی را دارم و تا کنون نیز به شما گفته ام .
    - سعد الحریری: تو معمولا وقتی می خواستی با من صحبت کنی به من (پیامک) می فرستادی .
    -محمد زهیر الصدیق: در شرایط اضطراری؟ نمی دانم چگونه پیامک بفرستم، گاهی کلمه "من" را برایت می نویسم.
    - سعد الحریری: بله، من هم می دانم که تو این پیامک را فرستادی.
    -محمد زهیر الصدیق: من آن روز بیش از چندین بار تلفن کردم ، هی تلفن کردم ولی پاسخ ندادی. این مطلب نخست ؛ دوم اینکه تو رئیس فراکسیون المستقبل هستی، شما می دانستی که نبیه بری زمانی که در اسپانیا بود به سوریه نیز رفت؟
    - سعد الحریری: وی در اسپانیا نبود.
    -محمد زهیر الصدیق: نه ، وی به اسپانیا سفر کرد. اما ایا می دانستی که چهار روز قبل از اینکه به لبنان بیاید به سوریه نیز رفت؟ با حسن نصر الله و بشار الاسد یک ساعت و نیم دیدار کرد؟ (برو) از این اطلاعاتی(که گفتم) اطمینان پیدا کن..
    - الحسن: آقای زهیر بگذارید برگردیم به صحنه جنایت.
    -محمد زهیر الصدیق: عزیزم! مساله ای را که من درباره صحنه جنایت می خواهم بگویم این است که اتفاقی باید صورت گیرد. این اتفاق ان است که که گزارشی صادر شود و بدون سر و صدا نام چند شخصیت، چهار لبنانی و نه سوری در این گزارش ذکر شود. گزارش با همین شکل و با ذکر نام نه سوری و چهار لبنانی باید صادر شود.
    -محمد زهیر الصدیق:( خطاب به الحریری) قبل از این که برای او((گرهارد لیمن)) یک کلمه هم ترجمه کنی، به وی بگو زهیر نمی گذارد کشورهای جهان ((درباره اظهاراتی که خواهد گفت)) تردید کنند . به او بگو که حقیقت نزد الصدیق است و انشاء الله وی این حقیقت را کامل خواهد گفت یعنی راهی دیگری پیش رو نیست.
    - سعد الحریری:( سخن الصدیق را به زبان انگلیسی ترجمه می کند و سپس همه می خندند)
    -محمد زهیر الصدیق: قبل از اینکه بروید یک مساله را برای من توضیح دهید ، می خواهیم فردا به کجا برویم؟ به خانه ... اگر قرار است من به لبنان برگردم، همسرم کجا می ماند؟ اینجا که نمی شود ؟ یا باید به عربستان برود ، یا برادرش از لبنان بیاید..
    - سعد الحریری: ما او را به اینجا می آوریم. تمامش کن
    سعد الحریری برای رفتن از این دیدار خود را آماده می کند
    -محمد زهیر الصدیق خطاب به حریری: شیخ سعد(الحریری) عجله داری!
    -سعد الحریری: من جلساتی دارم
    -محمد زهیر الصدیق: تو جلسه داری، از تو می خواهم بگذارید یک هفته، در اختیار این آقا(لیمن) باشم و او نیز با من باشد. این مدت زمان یک هفته را برای من فراهم میکنی تا من اولین و دومین مساله را آماده کنم و یک هسته کاملا فعال را به تو تحویل دهم که فعالیت میدانی انجام می دهند .
    -وسام الحسن: هیچ مشکلی نیست
    -وسام الحسن: اجازه بده از تو بپرسم ایا درباره نقش "الاحباش" غیر از مساله مربوط به "ابو عدس" در باره این موضوع چیز بیشتری می دانید ؟ ایا آنان نقشی به خصوصی داشتند؟.
    -محمد زهیر الصدیق: درباره چه ؟
    -وسام الحسن: نمی دانم، آیا از نقش انان درباره صحنه جنایت چیزی می دانید ؟
    -محمد زهیر الصدیق: درباره موضوع حریری می دانم که آنان به ابو عدس کمک کردند.
    -وسام الحسن در این لحظه اظهارات الصدیق به انگلیسی ترجمه می کند.
    -محمد زهیر الصدیق: اما درباره موضوع العیرانی، این احباش بودند که رمزی العیرانی را کشتند.
    -وسام الحسن(به بازرس توصیه می کند): در برگه بنویس که آنان به ابو عدس کمک کردند.
    آندی(بازرس) یادداشت مربوط به نام آنان را جا نگذارید.
    -محمد زهیر الصدیق: بگذارید در یک برگه بنویسد 0
    -محمد زهیر الصدیق(می خندد و خطاب به بازرس می گوید ):آندی ابو عدس و الاحباش را به یاد بیاورید
    -وسام الحسن به محمد زهیر الصدیق یاد می دهد چه وظایفی را باید در بیروت انجام دهد.
    -وسام الحسن: تو قبلا در گذشته گفته بودی که در چهارم فوریه از سوریه رفته بودی و به لبنان برنگشتی. اکنون اذعان کردی یا درست تر بگویم که به ما ابلاغ کردی که نه ، و گفتی که تمام وقتت را حتی پس از چهارم فوریه در لبنان بودی، و در چهارده فوریه در صحنه جنایت حضور داشتی.
    -وسام الحسن در ادامه می افزاید: به طور کلی به آنان درباره اتفاقی که افتاد بگو، بگو چطور بود ، و در این زمان چه کار می کردی و در صحنه جنایت چه رویدادی به وقوع پیوست ، و پس از آن راجع به اتفاقاتی که در بیروت صورت گرفت به طور مشروح صحبت کن .
    -محمد زهیر الصدیق:کجای بیروت؟
    -وسام الحسن: نزد انان (کسانی که در ترور دست داشتند)
    وسام الحسن با محمد زهیر الصدیق مشورت و گفتگو می کند که تمام اطلاعات خود را در اختیار بازجویان قرار دهد سپس به بیروت می رود .
    -وسام الحسن:(با صدای اهسته ) باید همه اطلاعات خود را به ما دهید اگر همه چیز را نگفتی ما، تلاش تو و آنان( محققان ) و ما به بن بست می رسد وشکست خواهیم خورد.
    -محمد زهیر الصدیق: نه ، شکست نخواهیم خورد من سعید میرزا را تا زمان صدور کیفر خواست نخواهم دید .
    -وسام الحسن: من قول می دهم اگر همه چیز را به من دهید، چیزی را به شما خواهم گفت
    - محمد زهیر صدیق حرف وی را قطع می کند و می گوید: من از سعید میرزا نمی ترسم
    -وسام الحسن:( در حالی که شهادتین را می گوید) من به تو قول می دهم اگر همه چیز را در اختیار من قرار دهی تا زمان صدور کیفر خواست و حتی پس از صدور آن سعید میرزا را نخواهی دید.
    -محمد زهیر الصدیق: ایرادی ندارد که پس از صدور کیفر خواست میرزا را ببینم . اگر امروز این کیفر خواست صادر شود می بینمش . آن وقت من نمی ترسم. ولی آنچه مهم است اینکه وی را پس از صدور کیفرخواست ببینم.
    وسام! یک مساله را می خواهم به تو تفهیم کنم .
    00:14:28.18
    --------------------------------

- سعد الحریری : این "ایاد" است .

-وسام الحسن:مگر او یک مقام مسئول نبود ؟! وی مسئول ((دستگاه))امنیت کشور بود اما به خاطر ما (فعالیتش) ممنوع شد .
    - سعد الحریری : غیر ممکن است که او همه این اطلاعات را بداند
    -گرهارد لیمن: اما او نزد دستگاه های اطلاعاتی واقعا مشهور است.
    اکنون نه تصویر ازوی موجود است ، می توانید همه این عکسها را بگیرید، شاید وی برای شما شناخته شده نباشد ولی ما از وی نه عکس داریم که می توانید آنها را ببرید .
    -وسام الحسن:آیا می توانیم تصویر همه مدارک شناسایی وی را همراه داشته باشیم
    - گرهارد لیمن : بله حتما
    -وسام الحسن:((منظورم از مدارک)) کارت شناسایی امنیتی شان است
    -گرهارد لمن : ما مدارک معمولی آنان را داریم
    -وسام الحسن: آیا وی درجه دار است یا خیر
    -بازرس: او نیز یک چیزی را کشف کرد
    (همه می خندند)
    -------------------------
    00:15:09.11
    -گرهارد لیمن: (الصدیق) درباره چهارده فوریه چیزی گفت
    -وسام الحسن: بگذارید راجع به تاریخ بد ان سخن نگوییم
    - گرهارد لیمن:نه نه ما به هر دو نیاز داریم
    - وسام الحسن : باشه
    -بازرس: مشکل اینجا است که وی چندین بار ما را فرستاد و به ما گفت به بیمارستان بروید، به مدرسه بروید ..اینجا و آنجا بروید.. وضعیت در همه جا یکی بود؛ ولی (به نظرم) اینطور نبود
    - سعد الحریری : یک چیزی را باید بدانید، زمانی که با مدیر دیدار می کنید این مدیر از اخبار روزنامه ها مطلع است و (مدیر ) زهیر الصدیق را (از طریق روزنامه ) می شناسد
    - وسام الحسن : (مدیر) وی (الصدیق ) را می شناسد و بر این نکته تاکید کرد ولی گفت من با این مرد برای گرفتن مدا رک نرفته بودم . او (الصدیق) را شناخت ، ضمن اینکه می دانست ((الصدیق)) یک بدهی سه میلیون و سیصد هزاری {دلار} دارد.
    -سعد الحریری: الصدیق به او بدهکار است
    - وسام الحسن : زهیر(الصدیق) بدهکار او است، سه میلون از او گرفته انگاه یک میلیون و هفتصد به او پس داده است و هنوز یک میلیون و سیصد هزارتای دیگر بدهکار است.
    -سعد الحریری:پس این مرد دروغگو نیست
    -وسام الحسن:وی الصدیق را می شناسد زیرا الصدیق به او بدهکار است.
    -سعد الحریری: می داند که(( الصدیق)) یک افسر است.
    -وسام الحسن: وی به شخصه الصدیق را می شناسد، زیرا الصدیق به او بدهکار است
    -سعد الحریری: بگذار یک مساله ای را برای تو بازگو کنم . من اگر مدیر مدرسه ای باشم با ششصد نفر از پدران دانشجویان سروکار دارم . اگر هر دانشجو به همراه پدرش بیاید من هیچ کدام از پدران را به راحتی به یاد نمی اورم .
    -وسام الحسن:" شیخ سعد" مدیر الصدیق را می شناسد.
    -بازرس: دو مساله وجود دارد، نخست اینکه بگوید او فعلا افسر است و به سوری ها نیز بگوید وی در حال حاضر افسر است.
    - گرهارد لیمن : نقش وی در چهارده فوریه چه بود؟
    -وسام الحسن:آیا آمریکایی ها عکسی به او نشان دادند ؟ من عکسی از آکادمی نظامی سال هزار و نهصد و نود و پنج دارم . ولی عکسی که مربوط به زمان حال باشد ندارم . این عکس متعلق به زمانی است که فارغ التحصیل شدم.
    -گرهارد لیمن : ولی دقت کن که اگر این اعتبار نداشته باشد ما را مضحکه انان (بازیگر کمدی ) خواهد کرد .
    -سعد الحریری:اگر برای ما متهمی به عنوان طعمه فرستاده شده بود ، سفارت عربستان سعودی برای وی روادید صادر نمی کرد.

00:17:24.15

-----------------------------------

- گرهارد لیمن : من مطمئن هستم جمع آوری اطلاعات درباره او مفید است ولی در حال حاضر باید اطلاعات مفیدتری درباره آن جمع آوری شود.

-بازرس: شما از او سئوالی می پرسید اما او نباید با پت پت کردن جواب دهد بلکه آنچه برای من مفید است این است که توالی حوادث به ترتیب یک ، دو ، سه ، چهار ذکر شود .
    -سعد الحریری: اگر مدیر یک مدرسه بودی آیا می دانستی پدر چند تا از دانش اموزان را می شناختی ؟ ایا حدود پانصد یا هزار پدر و مادر را می شناختی؟، اگر پدری با فرزندش پیش من آمده باشد و با من سلام علیک کرده باشد او را به یاد نمی آورم، غیر ممکن است من امروز با یکی آشنا شوم و پس از دو روز او را به یاد بیاورم.(مقصود این است که من یادم نیست دیروز چه خورده ام )
    - گرهارد لیمن : باید پرونده این شخص را پیدا کنیم ولی وی از آوریل یا ژوئن این وضعیت را داشته است نه قبل از این تاریخ
    -سعد الحریری: بگذارید یک چیزی را بگویم . آنان اطلاعات دو ماه یا یک ماه گذشته را درباره زهیر کشف کردند ولی قبل از این تاریخ راجع به زهیر هیچ اطلاعاتی ندارند
    -وسام الحسن: زمانی که وی ((زهیر)) در آوریل (ازادانه) رها شد فهمیدند که با آنان (همدست )است و سپس او به "ماربیا" رفت.
    بازرس: فکر می کنم ماه ژو ئن بود نه ژوئیه .
    -وسام الحسن:ولی حتی قبل از آن ((زهیر)) در اوایل آوریل به سوریه رفته بود و گمان می کنم آنان این مساله را متوجه شده اند
    ----------
    00:17:33.22
    سعد الحریری:اکنون مساله آن را تمام کنید و با من به هتل بیایید. می توانید یکی یا دو دیدار با او داشته باشید. شما به یک تا یک ساعت و نیم زمان نیاز دارید.
    00:17:43.17
    امضاء
    خدایا...
    خسته ام از همه چیز...
    ...از فصول عاشقانه ام که بهاری ندارد
    خسته اماز اینکه دیگر دعاهایم اجابت نمی شوند
    نمی دانم در چنین راهی کجا می توانم آرامشم را بیابم
    خدایا...شنیده ام که مومنانت نمازشان را به درگاهت می آورند
    من ناتوانی ام را به درگاهت آورده ام .می پذیری؟

14. تشكر

نرگس منتظر (20-01-2011)

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)