نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: مشاوره ازدواج(رابطه قبل از ازدواج_رابطه با همسر قبل از ازدواج)

1. Top | #1

عنوان کاربر
    كاربر ويژه
    شماره عضویت
    55
    نوشته
    7,121
    صلوات
    14
    دلنوشته
    1
    اللهم عجل لولیک الفرج
    مورد تشکر
    4,040 در 2,087
    دریافت
    6
    آپلود
    8

پیش فرض مشاوره ازدواج(رابطه قبل از ازدواج_رابطه با همسر قبل از ازدواج)

سوال:
    سلام
    من25 سالمه 7سال با دختری دوست هستم و با او رابطه داشته ام ما قول و قرار با هم گذاشتیم الان 4 ساله که دوشیزه نیست دیگه .الان ما همش دعوا داریم و همو نمیفهمیم احساس میکنیم نمیتونیم همو خوشبخت کنیم ولی به خاطر کاری که اتفاقی افتاد الان من نمیدونم اونو ول کنم یا به خاطر عدم دوشیزه بودن او که خودمو مقصر میدونم هم اونو ...نمیدونم چی کار کنم احساس میکنم با هم خوشبخت نمیشیم اصلا کمکم کنید.ولش کنم یا بسازم یه عمر...

جواب:
    سلام
    احساس شما جوونا نه اون وقتی که همدیگه رو بخاطر عشق می پسندید درسته، نه حالا که با چند تا اختلاف و دعوا می گید همو نمی فهمیم، چون زندگی همون طور که با عشق به ظاهر و حرفای قشنگ آباد نمی شه همون طور هم با چند تا اختلاف نظر و فکر و دعوا خراب نمی شه
    بخاطر اینکه در یک زندگی پایدار طرفین اولا دارای تناسب فکری اعتقادی اخلاقی رفتاری هستند و ثانیا: خصوصیات مثبتی که مورد نظر هرکدومشونه در طرف مقابل هست و لذا بخاطر مشترکات زیادی که دارن عشق پایداری بینشون پیدا می شه که در نتیجه در اختلاف نظرها معمولا بخاطر اون عشق و علاقه کوتاه میان و اگرم بعض جاها کوتاه نیان و دعوا کنند خیلی زود اشتی می کنند و زندگیشون دوباره عاشقانه می شه
    پس طبیعی است وقتی هنوز وارد زندگی نشدید برخوردهاتون ممکنه با دعوا همراه باشه چون هنوز اون عشق پایدار بین شما نیست تا سبب بشه اصلا دعوا نشه یا دعواها زود تموم بشه
    البته این فقط مشکل شما نیست بلکه مشکل خیلی از دختر پسرایی که زمان طولانی با هم رابطه دارن هم هست بخاطر اینکه این ارتباط ناقص نمی تونه اون قدر پایداری علاقه ایجاد کنه که به مشکل جدی برخورد نکنند لذا این نوع رابطه یه جورایی مانع ازدواج خوب هم هست به دلیل اینکه خاطره بدی در ذهن دختر و پسر ایجاد می کنه در صورتی که اگه بدون این رابطه وارد زندگی می شدند خاطره بد این دعواها بینشون نبود
    نتیجه اینکه این دعواها می تونه مشکل ساز نباشه اما به شرط اینکه شما دو نفر اون تناسبها و خصوصیاتی رو که عرض کردم داشته باشید و اینم معلوم نمی شه مگر اینکه شما به خواستگاری اون دختر بری و با مشورت دو خونواده طرفین همدیگه رو بررسی کنید و ببینند که مناسب همدیگه هستید یا نه و اگر مناسب بودید می تونید بدون دغدغه ازدواج کنید
    البته اگه خواستید ازدواج کنید اینو هم باید مطمئن باشید که بعد ازدواج دختر رو به ناپاکی متهم نمی کنید و اونم بعد ازدواج رفتارش نباید شک بر انگیز باشه که شما اعتمادتون رو بهش از دست بدید و احساس کنید نکنه با دیگری رابطه داره
    موفق باشید

بر گرفته از وبلاگ " مشاوره ازدواج "
    امضاء
    خدایا...
    خسته ام از همه چیز...
    ...از فصول عاشقانه ام که بهاری ندارد
    خسته اماز اینکه دیگر دعاهایم اجابت نمی شوند
    نمی دانم در چنین راهی کجا می توانم آرامشم را بیابم
    خدایا...شنیده ام که مومنانت نمازشان را به درگاهت می آورند
    من ناتوانی ام را به درگاهت آورده ام .می پذیری؟

2.  

3. Top | #2

عنوان کاربر
    كاربر ويژه
    شماره عضویت
    55
    نوشته
    7,121
    صلوات
    14
    دلنوشته
    1
    اللهم عجل لولیک الفرج
    مورد تشکر
    4,040 در 2,087
    دریافت
    6
    آپلود
    8

پیش فرض پاسخ : مشاوره ازدواج(رابطه قبل از ازدواج_رابطه با همسر قبل از ازدواج)

سوال:
    سلام
    پسری هستم 24 ساله مدته 9 ماهه با دختری 21 ساله دوست شدم و از اوایل اشنایی رابطه ما خیلی صمیمی شد که قرار بر ازدواج شد چون واقعا از همه نظر دختری که میخواستم هست و خانواده واخلاق خیلی خوبی داره فقط دو مشکل هست 1 ما قبل ازدواج رابطه ...... برقرار کردیم 2 همه میگن از نظر قیافه اون ازت خیلی پایین تره اما خودم میگم شاید اونقدر خوشگل نباشه اما زشت هم نیست معمولیه ایا اینها بعد از ازدواج مشکل ساز میشه ؟ ایا رابطه ...... قبل ازدواج میتونه زندگیمو بهم بریزه خواهش میکنم کمکم کنین

جواب:
    سلام
    در مورد اینکه رابطه جنسی قبل ازدواج مشکل ساز می شه یا نه عرض می کنم اگه اولا: اون این کارها رو ناپاکی می دونه و ثانیا: می دونی قبلا اهل این کارها نبوده و فقط به خاطر تو تن به این گناه بزرگ داده و ثالثا: مثل شما توبه کرده و الان اونو پاک می دونی و رابعا: رفتارش هم در برخورد با نامحرم شک بر انگیز نیست در این صورت می تونی باهاش ازدواج کنی و مطمئن باشی که بعد ازدواج هم بهش شک نمی کنی البته به شرط اینکه مواظب رفتارش باشه و رفتار و برخوردش با نامحرم طوری نباشه که بهش شک کنی
    در مورد قیافه اش فکر می کنم اونو پسندیده بودی و قیافه اش برات مساله ای نبوده اما از وقتی که دیگران در این مورد حرف زده اند شک کردی در حالی که مهم نظر تو است که اونو بپسندیدی و نظر دیگران هم اهمیتی نداره چون قیافه سلیقه ایه و سلیقه تو هم که اونو گرفته و همین مقدار برای ازدواج کافیه
    البته اگه با حرف دیگران توجهت جلب شده و می بینی که اون زیباییش کمه و می ترسی که بعدا ازش زده بشی عرض می کنم یه توجه دوباره به او بکن اگه می بینی که اونو به همین شکل که هست می پسندی و دوست داری همسرت بشه بدون که بعدا هم به مشکل نمی خوری چون اولا قیافه یواش یواش عادی می شه و ثانیا جذابیتهای ارتباط طرفینی بعد ازدواج شما رو به شدت به هم نزدیک می کنه و سبب می شه قیافه در میون نقاط قوت دیگه گم بشه
    موفق باشید

امضاء
    خدایا...
    خسته ام از همه چیز...

4. Top | #3

عنوان کاربر
    كاربر ويژه
    شماره عضویت
    55
    نوشته
    7,121
    صلوات
    14
    دلنوشته
    1
    اللهم عجل لولیک الفرج
    مورد تشکر
    4,040 در 2,087
    دریافت
    6
    آپلود
    8

پیش فرض پاسخ : مشاوره ازدواج(رابطه قبل از ازدواج_رابطه با همسر قبل از ازدواج)

سوال :
    سلام
    من حدود 1سال هست با پسر یکی از فامیلای دورمون رابطه دارم اوایل رابطمون فقط اسمسی بود بعد چند بار به هم زنگ زدیم بعد از 3ماه با هم قرار گذاشتیم بیرون همدیگرو دیدیم هم خانواده من وهم خانواده اون مخالف اینجور رابطه ها هستن به تدریج رابطه بدنی پیدا کردیم و حتی چند بار وقتی خونه تنها بودم اومد پیشم اما هیچوقت سعی نکردیم بدن برهنه همدیگه رو ببینیم یا بخوایم سکس داشته باشیم قصد من ازدواج هست اون هنوز شرایطش واسه ازدواج کامل نیست ولی داره تمام سعی خودشو میکنه به نظرتون این رابطه های ما بعداز ازدواج برامون مشکل ساز نمیشه درضمن هر 2تامون 24 ساله هستیم اون خیلی منو دوست داره اما من میترسم که باهاش ازدواج کنم بخاطر رابطه هایی که داشتیم راهنماییم کنید خیلی ممنون

جواب :
    سلام
    نگرانی شما به جا است چون بعض موارد بوده که دختر و پسر رابطه داشتند و ازدواج کرده اند و بعد ازدواج پسر گفته که تو پاک نبودی البته موارد دیگه هم هست که این طور نشده بنا بر این شما باید قبل ازدواج اطمینان کنی که اون بعد ازدواج تو رو ناپاک نخواهد دونست
    بهترین کار اینه که پاکیت رو بهش ثابت کنی و راهشم اینه که به بدی کاری که کردی توجه کنی و بین خودت و خدا از کارهایی که کردی واقعا توبه کنی و رویه ات رو عوض کنی و از این به بعد هم تن به هیچ نوع رابطه گناه الود با او ندی و اگه گفت چرا این طور شدی بهش بگی که من قبلا هم اشتباه کردم که به خاطر عشق تو تن به گناه دادم ولی از حالا به بعد چه با تو ازدواج کنم یا نه تن به رابطه نادرست نمی دم
    اگه این کار رو بکنی و تا زمان ازدواج هم حریم شرعی رو در ارتباطت با او رعایت کنی در این صورت اطمینان لازمه براش به وجود میاد و در نظر او به یه دختر پاک تبدیل می شی و با خیال راحت می تونی همسرش بشی
    اما اگه به هر علت این کار رو نمی کنی و می خوای همین طور رابطه رو ادامه بدی مشکل ساز نشدن این روابط به دید اون پسر بستگی داره که این نوع کارها رو ناپاکی بدونه یا نه؟
    اگه دیدش این باشه که فقط کارهایی مثل رابطه جنسی درست نیست اما روابطی همچون مواردی که گفتید عیب نداره در این صورت می تونید مطمئن باشید که بعد ازدواج براتون مشکلی پیش نمیاد البته به دو شرط، یکی اینکه: بعدا نظرش عوض نشه و بخواد در انتخابی که کرده بازنگری کنه و دوم اینکه : بعد ازدواج رفتار و برخوردت در برابر نامحرم طوری نباشه که او به پاکی تو شک کنه
    اما در صورتی که این نوع ارتباطها رو گناه و انجامش رو نادرست می دونه اما در عین حال بر خلاف عقیده اش بخاطر کشش میل جنسی و وسوسه شیطان این کارها رو کرده امکان داره بعد از ازدواج که اروم تر شد به خود بیاد و متوجه اشتباهش بشه و توبه کنه و در نتیجه ممکنه نگاهش هم به تو عوض بشه و همون طور که خودشو گناهکار و ناپاک می دید تو رو ناپاک ببینه و به خودش بگه تو که اهل خطا کاری بودی از کجا معلوم که قبل ازدواج با کس دیگه رابطه نداشتی یا اینکه از کجا معلوم بازم بعد ازدواج از این کارها نکنی
    اونایی که قبل ازدواج رابطه گناه الود داشته اند و بعد ازدواج به همسرشون بدبین شده اند بیشترشون از این دسته اند پس اگه اون پسر از این دسته است در صورتی که همین طور ادامه بدید و ازدواج کنید امکان ایجاد مشکل در زندگیتون هست مگر اینکه اون راه اول رو که عرض کردم انجام بدی یا اینکه باهاش صحبت کنی و اون باور کنه که اهل رابطه با کس دیگه نبودی و اگه در رابطه با او خلاف کردی به دلیل ناپاکی نبود بلکه بخاطر عشق به او این خطا رو مرتکب شدی
    پس اگه برات ثابت شد که دلش نسبت به تو صافه و تو رو - صرف نظر از عشقی که بهت داره- پاک می دونه، می تونی باهاش ازدواج کنی البته به شرط اینکه از این به بعد و در طول زندگی خیلی مواظب رفتار و برخوردت با نامحرم باشی که در این اعتقادش شک نکنه
    موفق باشید

ویرایش توسط رایکا : 14-01-2011 در ساعت 20:15
    امضاء
    خدایا...
    خسته ام از همه چیز...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)