نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: سپهبد ربیعی در دادگاه انقلاب خلخالی را به تمسخر گرفت

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,881
    مورد تشکر
    5,852 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پیش فرض سپهبد ربیعی در دادگاه انقلاب خلخالی را به تمسخر گرفت

پس از پیروزی انقلاب اسلامی یکی از دادگاه‌هایی که در زندان قصر تشکیل شد ، دادگاه سپهبد ربیعی فرمانده کل نیروی هوایی بود . او در جواب آقای خلخالی و آیت‌الله آذری (که او را متهم به فساد فی الارض می‌کردند) گفته بود ، من "مفسد فی‌الارض" نیستم ، من "مفسد فی‌السماء" هستم .
    گفتند چرا ؟
    گفت : « چون روزی که جنگ اکتبر میان مصر و اسرائیل شروع شد ، من از پایگاه وحدتی تهران ، هواپیما به مصر بردم و فرودگاه مصر را بمباران کردم و مجروحین اسرائیلی را به خرمشهر آوردم تا در بیمارستان این شهر بستری شوند . پس به این جهت من مفسد فی‌السماء هستم . »
    پس از اتمام دادگاه هم اشک تمساح می‌ریخت . از او پرسیدند چرا اشک می‌ریزی ؟ مگر از دادگاه ناراحتی ؟
    گفت : «نه ، از حماقت خودم ناراحتم ! من باید کشته شوم ، چون احمقم ! »
    گفتند : چرا ؟
    گفت : در پادگان نیروی هوایی ، وقتی که برای من خبردار می‌کردند ، زمین به لرزه در می‌آمد ؛ اما پس از انقلاب که دستگیر شدم ، چشمم را بستند و آوردند ، فکر کردم حتما چند کامیون پاسدار و سرباز ، مرا دستگیر کرده‌اند وقتی که مرا به زندان قصر آوردند ، وسط زندان قصر دیدم که بچه‌ای فریاد می‌زند تیمسار چشمانت را خودت باز کن . چشمم را باز کردم . هیچ کس را ندیدم . فقط یک بچه‌ی هفده ساله با تفنگ ایستاده و می‌گفت چشمان خودت را باز کن و سرت را پائین بینداز . اگر از دستورات آن بچه تخطی می‌کردم ، حتما هدف تیر قرار می‌گرفتم . لذا کاملا اطاعت کردم ، سرم را پائین انداختم . به من گفت : از طرف راست برو. من طبق دستور او به داخل زندان آمدم و همان جا فهمیدم چقدر بدبخت شده‌ام .
    وقتی که شاه در حال فرار از ایران بود ، روی پله‌های هواپیما رفتم و به او گفتم : « قربان ، شما به ایران برگردید ، من ایران را حمام خون می‌کنم .» و گریه کردم . پس احمقم ! مرا بکشید !

سرلشگر منوچهر خسروداد فرمانده هوانیروز و سپهبد امیر حسین ربیعی فرمانده نیروی هوایی در هنگام خروج شاه از ایران خودشان را روی پای شاه انداخته بودند و اجازه بمباران کردن مردم در حال تظاهرات و مقر انقلابیون بودند. هر دوی نامبردگان در دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شدند و به سزای خیانتشان به ایران رسیدند.

امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

من در جستجوی قطعه ای از آسمان پهناور هستم

که از تراکم اندیشه های پَست، تهی باشد .

2. تشكرها 4

3.  

4. Top | #2

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    شماره عضویت
    9062
    نوشته
    1
    مورد تشکر
    0 در 0
    دریافت
    0
    آپلود
    0

خوشحال میشم منبع موثق مطالب بالا را برای من بفرستید. اگر منبع آن را ندارید؛ مشخص است که فقط یه مشت جیره خوار دروغگو هستین.

5. Top | #3

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن ایران شناسی
    شماره عضویت
    1938
    نوشته
    13,518
    صلوات
    1998
    دلنوشته
    2
    « اَلـلّـــهُـــمَّ عَـجِّـــل لِـولـیِّـــنَاالـفَـــرَجَ »
    مورد تشکر
    42,176 در 11,163
    دریافت
    0
    آپلود
    1
    ویرایش توسط شهاب منتظر : 20-01-2016 در ساعت 10:44
    امضاء

http://www.ayehayeentezar.com/signaturepics/sigpic1938_35.gif

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)