نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: ☼☼☼ شهید سرلشگر منصور ستاری ☼☼☼

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,892
    مورد تشکر
    5,853 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

kabotar. ☼☼☼ شهید سرلشگر منصور ستاری ☼☼☼

« سال تحصیلی 1374-75 من توی مدرسه پیام رستگاران واقع در خیابان ظهیرالاسلام تهران درس میخوندم و کلاس دوم راهنمایی بودم . پسری با فامیلی یاسینی سال اول بود . چهره معصومی داشت و در عین اینکه به اقتضای سن و سالش بگو و بخند و شیطون بود ولی کاملا رعایت ادب و حرمت سالهای بالاتر رو داشت و فقط با همکلاسهای خودش صمیمی بود . توی مراسم های مذهبی مدرسه کاملا فعال بود و مشخص بود از خانواده کاملا اصیل و مذهبی هست . تا نیمه دیماه من چیز بیشتری ازش نمیدونستم . صبح روز 15 دیماه مدیر مدرسه آقای جعفری یاسینی رو صدا کرد بالای سکو . بعد از اینکه باهاش دست داد گفت:بچه ها ایشون پسر شهید یاسینی هستند که از همراهان شهید ستاری بودند و سال گذشته پدرشون به شهادت رسیدند ... بعد هم خود یاسینی از وقایع پارسال و شهادت پدرش صحبت کرد . مثل کوه بود و خم به ابروش نیومد و با افتخار (بدون غرور) از روز شهادت شهید یاسینی برامون تعریف کرد . خوشا به سعادتش . من هم همون لحظه به خودم افتخار کردم که پسر شهید یاسینی ، هم رزم شهید ستاری ، هم مدرسه ای منه . این شرح مختصری از زندگی شهید ستاری هست که به یاد مقام شامخ ایشون و شهدایی که همراهشون به فیض شهادت رسیدند و به افتخار همه دلاوان نیروی هوایی سرافراز ارتش ایران براتون گذاشتم .»

سرلشكر شهيد منصور ستاري در سال 1327 در ولي‌آباد ورامين در خانواده‌اي مذهبي ديده به جهان گشود. پدرش مرحوم حاج حسن مردي فاضل اديب و دانشمند بود. در كتابي كه از مرحوم جدش تحت عنوان (ماتمكده عشاق) بر جاي مانده خطاب به فرزندانش (حسن) آمده است، تو را فرزندي خواهد آمدكه بلند آوازه خواهد بود نامش را منصور بگذارد.

شهيد ستاري دوران ابتدايي را در مدرسه ولي آباد و رامين و دوران متوسط را در قريه پوئينك باقرآباد به پايان رساند.
    شهيد ستاري پس از اخذ ديپلم متوسطه در سال 1344 وارد دانشكده افسري شد و پس از پايان دوره دانشكده به درجه ستوان‌دومي نائل آمد و در سال 1351 جهت طي دوره علمي رادار كنترل به كشور آمريكا اعزام شد و سپس بعنوان افسر كنترل شكاري نيروي هوايي ارتش مشغول به كار شد.
    شهيد ستاري در سال 1354 در كنكور سراسري شركت كرد و در رشته برق و الكترونيك قبول شد و با پاس كردن 175 واحد دانشگاهي كه همزمان مصادف با پيروزي انقلاب و بسته شدن دانشگاههاي كشور گرديد.
    وي پس از تغيير و تحول در ساختار نظام آموزش عالي كشور كه منبعث از فرهنگ اصيل و غني اسلامي بود مجددا به دانشگاه راه يافت و موفق به اخذ ليسانس در رشته برق و الكترونيك از دانشگاه تهران گرديد. با شروع جنگ تحميي شهيد ستاري همچون آحاد مردم به پاسداري از دستاوردهاي انقلاب اسلامي پرداخت.
    شهيد ستاري بعلت فعاليت هاي بيش از حد كه در اجراي طرحهاي جنگي از خود نشان داد و در سال 1362 به سمت معاون عملياتي فرماندهي پدافند نيروي هوايي منصوب شد و در بهمن ماه سال 1365 نيز با درجه سرهنگي به سمت فرماندهي نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران رسيد و تا هنگام شهادت عهده دار اين مسئوليت بود.
    سرلشكر شهيد منصور ستاري در 15 دي ماه 1373 هنگامي كه از ماموريت از اصفهان به تهران باز مي گشت، به همراه ديگر همراهانش سرلشكر خلبان اردستاني، سرلشكر خلبان ياسيني، سرلشكر شجاعي، سرتيپ رزاقي، سرتيپ خلبان جمشيدي، سرتيپ شريفي، سرهنگ خلبان جم منش، سرگرد فني سنايي ستوان دوم پورزاري، ستوان دوم محتشمي و ستوان دوم محسني، به شهادت رسيد.

دلیران نیروی هوایی ارتش خدمت بزرگی به انقلاب کردند و تیزپروازان این نیرو با رشادت هاشون 8 سال از آسمان و آب و خاک این سرزمین مردانه حفاظت کردند .
    شادی روح شهید ستاری و همه شهدای نیروی هوایی ارتش صلوات
    اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

من در جستجوی قطعه ای از آسمان پهناور هستم

که از تراکم اندیشه های پَست، تهی باشد .

2. تشكرها 2

parsa (08-02-2011), نرگس منتظر (08-02-2011)

3.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع