صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 61

موضوع: (¯`•.*~.*._.*.~*ويژه نامه ولادت با سعادت حضرت معصومه (س) *~.*._.*.~*.•´¯)

1. Top | #21

عنوان کاربر
    مديرکل سايت
    شماره عضویت
    13
    نوشته
    102,888
    صلوات
    31803
    دلنوشته
    76
    صلی الله علیک یا مولاتنا یا زینب کبری علیها السلام
    مورد تشکر
    204,211 در 63,587
    وبلاگ
    208
    دریافت
    9
    آپلود
    102

پیش فرض پاسخ : (¯`•.*~.*._.*.~*ويژه نامه ولادت با سعادت حضرت معصومه (س) *~.*._.*.~*.•´¯)

غروب غمگين

حضرت فاطمه (س) پس از ورود به شهر قم، تنها هفده روز در قيد حيات بود و سپس دعوت حق را لبيک گفت و به سوي بهشت برين پرواز کرد.

اين حادثه در سال 201 هجري رخ داد. سلام بر اين بانوي بزرگوار اسلام از روز طلوع تا لحظه غروب.

درود بر روح تابناک معصومه (س) که اينک آفتاب حرم باصفايش، زمين قم را نوراني کرده است.

سلام بر سالار زنان جهان و فرزند پيام آوران مهر و مهتران جوانان بهشتي.

اي فاطمه! در روز قيامت، شفيع ما باش که تو در نزد خدا، جايگاهي ويژه براي شفاعت داري.

امضاء

سکوت
    خطرناک تر از حرفهای نیشداراست
    کسی که
    سکوت می کند روزی حرفهایش را
    سرنوشت به تلخی به شما خواهد گفت

و قسم به حقارتِ واژه و شکوه سکوت،
    که گاهی شرح حال آدمی ممکن نیست...

2. تشكرها 2

بیرق ظهور (20-10-2009)

3. آیه های انتظار

آیه های انتظار

لیست موضوعات تصادفی این انجمن

4. Top | #22

عنوان کاربر
    مديرکل سايت
    شماره عضویت
    13
    نوشته
    102,888
    صلوات
    31803
    دلنوشته
    76
    صلی الله علیک یا مولاتنا یا زینب کبری علیها السلام
    مورد تشکر
    204,211 در 63,587
    وبلاگ
    208
    دریافت
    9
    آپلود
    102

پیش فرض پاسخ : (¯`•.*~.*._.*.~*ويژه نامه ولادت با سعادت حضرت معصومه (س) *~.*._.*.~*.•´¯)

حدیث فاطمیات

یكی از فضایل و مقامات بانوی مكرمه، حضرت معصومه علیهاالسلام محدّثه بودن ایشان است.

احادیثی از آن حضرت در كتب اخبار موجود است كه ما به ذكر یكی از آنها كه به حدیث فاطمیات معروف و در كتب عامه مسطور است؛ بسنده می‌نماییم.

علت نام گذاری این حدیث به فاطمیات اینست كه روایت كننده‌های آن، جز یكی دو نفر، همه فاطمه نام می‌باشند و حدیثی بسیار جالب و ارزنده است و آن را علامه محدث شیخ محمد بن محمد بن احمد چشتی داغستانی در صفحه 217 كتاب اللؤلؤة الثمینة فی الآثار المعنعنة المرویه، كه در سال 1306 در مصر چاپ شده، نقل نموده و سابقاً در حاشیه در طلا ضریح مقدس هم منقوش بوده و ما در كتاب آثار الحجه، ج 1، ص 8 هم نقل كردیم. و نیز خود این حدیث را شفاها از سید استاد علامه مجاهد آیة الله العظمی مرعشی نجفی استماع نموده‌ام.

«حدثنی سیّدنا العلامة النجفی المرعشی،

قال: روی السیّد محمّد الغماری الشافعی فی كتابه عن فاطمة بنت الحسین الرضوی عن فاطمة بنت محمّد الرضوی عن فاطمة بنت ابراهیم الرضوی عن فاطمة بنت الحسن الرضوی عن فاطمة بنت محمّد الموسوی عن فاطمة بنت عبدالله العلوی عن فاطمة بنت الحسن الحسینی عن فاطمة بنت ابی هاشم الحسینی عن فاطمة بنت محمّد بن أحمد بن موسی المبرقع عن فاطمة بنت احمد بن موسی المبرقع عن فاطمة بنت موسی المبرقع عن فاطمة بنت الإمام أبی الحسن الرّضا عن فاطمة بنت موسی بن جعفر عن فاطمة بنت الصادق جعفر بن محمّد عن فاطمة بنت الباقر محمّد بن علی عن فاطمة بنت السجّاد علی بن الحسین زین العابدین عن فاطمة بنت ابی عبدالله الحسین عن زینب بنت امیرالمؤمنین عن فاطمة بنت رسول الله علیها السلام قالت:

قال رسول الله صلی الله علیه وآله:

«ألا من مات علی حبّ آل محمّد مات شهیداً.»

هر كس با محبت آل محمد بمیرد، شهید مرده است.

امضاء

سکوت
    خطرناک تر از حرفهای نیشداراست
    کسی که
    سکوت می کند روزی حرفهایش را
    سرنوشت به تلخی به شما خواهد گفت

و قسم به حقارتِ واژه و شکوه سکوت،
    که گاهی شرح حال آدمی ممکن نیست...

5. تشكرها 2

بیرق ظهور (20-10-2009)

6. Top | #23

عنوان کاربر
    مدیر افتخاری
    شماره عضویت
    39
    نوشته
    569
    مورد تشکر
    1,346 در 429
    وبلاگ
    3
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پیش فرض مرغ دلم راهی قـــــــــــــــم میشود _ ویژه نامه حضرت فاطمة معصومه (سلام الله علیها)

بسم الله الرحمن الرحیم
    اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن اعدائهم
    یافاطمة اشفعی لی فی الجنة فان لک عند الله شان من الشان

یکی از بزرگترین و با کمالترین امام زادگانی که در تاریخ نام انها با عظمت و افتخار اورده شده نام حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) می باشد. به نقل از تاریخ و راویان سخنان اهل بیت(علیهم السلام) ایشان بانویی پارسا و عالمه جلیله بودند که بعنوان محدثه در بین اهل حدیث شناخته شده و احادیث فراوانی از ایشان روایت شده است. از جمله معدود افرادی هستند که امام معصوم خطاب به ایشان فرمودند: فداها ابوها(پدرش فدایش شود) و این سخن که از معصوم(ع) نشانه مقام عظیم این بانوی مکرمه می باشد که امام کاظم(علیه السلام) در مورد ایشان اینگونه فرموده اند. زیارت نامه حضرت فاطمه معصومه(سلام علیها) نیز از معدود زیارتنامهه ایی است که از خود معصوم(ع) روایت شده که زیرات نامه ایشان از برادر بزرگوارشان امام ابوالحسن علی ابن موسی الرضـــــــــــــا(علیهم السلام) میباشد و در فرازی از این زیرات نامه اینگونه امده: یا فاطمه اشفعی لنا فی الجنة فان لکی عند الله شان من الشان_ ای فاطمه شفاعت مرا در بهشت بعهده بگیر زیرا تو جایگاه خاصی در نزد خداوند متعال داری_ و این فراز از زیارتنامه ایشان که خود حضرت رضا(ع) در خطاب به ایشان طلب شفاعت و گواهی به جایگاه والای ایشان در نزد خداوند میفرماید خود ناشنه ای از عظمت وجودی این بانوی بزرگوار است .

در روایتهای متعدد ثواب زیارت ایشان بهشت شمرده میشود که از چهار امام معصوم (علیهم السلام) این تعبیر امده که من زارها وجبت له الجنه_ هرکه او را زیارت کند بهشت بر او واجب میشود_ در بخش بعدی به برخی از احادیث مربوط به ایشان اشاره میکنیم

به امید زیرات این بانوی بزرگوار در دنیا و الگو گرفتن از زندگی ایشان و تمامی خاندان عصمت و طهارت(علیهم السلام) شفاعت ایشان و اجداد طاهرینشان و برادر و برادر زادگان بزرگوارشان در اخرت انشاء الله.
    ویرایش توسط بیرق ظهور : 19-10-2009 در ساعت 23:45
    امضاء

اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم و العن اعدائهم و انصر شیعتهم

7. تشكرها 2

8. Top | #24

عنوان کاربر
    مدیر افتخاری
    شماره عضویت
    39
    نوشته
    569
    مورد تشکر
    1,346 در 429
    وبلاگ
    3
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پیش فرض پاسخ : مرغ دلم راهی قـــــــــــــــم میشود _ ویژه نامه حضرت فاطمة معصومه (سلام الله علیها)

الامام جعفر الصادق(عليه السلام):
    ان لنا حرما و هو قم و ستدفن فيه امرة من ولدي تسمى فاطمة من زارها وجبت له الجنة _
    ما(اهل بيت) حرمي داريم و ان قم است و به زودي بانويي از فرزندان من به نام فاطمه در ان دفن خواهد شد . هر کس او را زيارت کند بهشت بر او واجب گردد.
    بحار الانوار ج60 ص 216

امضاء

9. تشكرها 2

10. Top | #25

عنوان کاربر
    مدیر افتخاری
    شماره عضویت
    39
    نوشته
    569
    مورد تشکر
    1,346 در 429
    وبلاگ
    3
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پیش فرض پاسخ : مرغ دلم راهی قـــــــــــــــم میشود _ ویژه نامه حضرت فاطمة معصومه (سلام الله علیها)

امام صادق( عليه السلام) فرمودند:
    در قم بانويي است که نام او فاطمه مي باشد و به واسطه شفاعت او تمامي شيعيان من داخل بهشت مي شوند
    بحارالانوار ج57 ص228
    امضاء

11. تشكر

12. Top | #26

عنوان کاربر
    مدیر افتخاری
    شماره عضویت
    39
    نوشته
    569
    مورد تشکر
    1,346 در 429
    وبلاگ
    3
    دریافت
    0
    آپلود
    0

االامام محمد الجواد(عليه السلام):
    من زار عمتي فاطمة بقم وجبت له الجنة
    هر کس عمه مرا در قم زيارت کند بهشت از ان اوست
    امضاء

13. تشكر

14. Top | #27

عنوان کاربر
    مدیر افتخاری
    شماره عضویت
    39
    نوشته
    569
    مورد تشکر
    1,346 در 429
    وبلاگ
    3
    دریافت
    0
    آپلود
    0

الامام جعفر ابن محمد الصادق(علیه السلام):
    ان لنا حرماً و هو قــــــــــــــــــــم و ستدفن فیه امراة من ولدی تسمی فاطمة
    ما را حرمی است و ان قم است بزودی زنی از فرزندان من به نام فاطمة در انجا دفن خواهد شد
    میزان الحکمة : ح 8179

امضاء

15. تشكرها 2

16. Top | #28

عنوان کاربر
    مدیر افتخاری
    شماره عضویت
    39
    نوشته
    569
    مورد تشکر
    1,346 در 429
    وبلاگ
    3
    دریافت
    0
    آپلود
    0

مرغ دلم راهي قــــــــــــــــــــــــ ـــــــــم ميشود / در حرم امن تو گم ميشود / عمه سادات سلام عليک / روح عبادات سلام عليک / عمه سادات بگو کيستي ؟ / فاطمه يا زينب ثانيستي ؟ /از سفر کرببلا امدي؟ / يا که بدنبال رضا امدي؟ / کاش شبي مست حضورم کني / با خبر از وقت ظهورم کنيد
    امضاء

17. تشكر

18. Top | #29

عنوان کاربر
    مدیر افتخاری
    شماره عضویت
    39
    نوشته
    569
    مورد تشکر
    1,346 در 429
    وبلاگ
    3
    دریافت
    0
    آپلود
    0

خوشبخت قوم طایفه، ما مردم قمیم

جاروکشان خواهر خورشید هشتمیم

اعجاز این ضریح که همواره بی حد است

چیزی شبیه پنجره فولاد مشهد است

من روی حرف های خود اصرار میکنم

در مثنوی و در غزل اقرار میکنم

ما در کنار دختر موسی نشسته ایم

عمریست محو او به تماشا نشسته ایم

اینجا کویر داغ و نمک زار شور نیست

ما روبروی پهنه ی دریا نشسته ایم

قم سالهاست با نفسش زنده مانده است

باور کنید پیش مسیحا نشسته ایم

بوی مدینه می وزد از شهر ما،بیا

ما در جوار حضرت زهرا نشسته ایم
    امضاء

19. تشكرها 2

20. Top | #30

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,892
    مورد تشکر
    5,856 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

کرامات معصومیه(س)

آقاي سبزواري خود داستان جالبي دارند که مشروح آن را در اينجا از روي دستنويس ايشان مي آوريم :
    ما منزلي در کوچه جمکرانيهاي قم خريديم ، بيش از نصف آن را قرض کرديم و با تکلّف پرداخت کرديم . چون وامهاي متعدّدي از صندوقهاي قرض الحسنه گرفته بوديم ، اقساط هم عقب افتاده بود و مقداري هم دستي گرفته بوديم . سعي مي کرديم وضع خودمان را به کسي نگوييم و راز خود را در درون نگهداريم .
    وام هشتم ، نهم بود که مقدّماتش فراهم شد ، خواستم بگيرم ، کسي آمد براي ضمانت ، ولي در وسط گفت : " من شرعاً ضمانت نمي کنم ، فقط امضا مي کنم " و لذا ضمانت او قبول نشد .
    با هم بيرون آمديم ، در کنار چهارراه بيمارستان آنقدر به من سرزنش کرد و دلم را آتش زد که پس از گذشت 14 سال هنوز دلم مي سوزد و جاي زخم زبانهاي او خوب نشده است .
    به او گفتم : من توي چاه افتاده ام ، اگر مي تواني دستم را بگير ، چرا اين قدر سرکوفت مي زني ؟ باز هم ادامه داد و سنگ تمام گذاشت .
    قرضهاي متفرقه اي را قرار بود با اين وام بدهم که وقت آنها رسيده بود و همه نقشه ها فرو ريخت و با نوميدي کامل به منزل رفتم .
    بعدازظهر حالم خيلي بد شد ، خانواده پرسيد : چه شده ؟ چيزي نگفتم ، گرفتم خوابيدم .
    شب به حرم حضرت معصومه _ سلام الله عليها _ رفتم ، گفتم : عمّه جان ! من ديگر نه به وامها کاري دارم ، نه به قرضهاي دستي ، هرچه بادا باد .

عبا را بر سر کشيدم و درگوشه اي نشستم و گفتم : عمّه جان من اگر جاي ديگري داشتم مي رفتم .
    لذا با دل شکسته با عمّه جان به نجوا نشستم و براي بي بي روضه اي خواندم .
    آن شب گذتش و من نيز از همه جا بريدم و به کسي مراجعه نکردم . شب دوّم و سوّم نيز به همان کيفيّت به محضر کريمه اهلبيت رفتم و همان برنامه را اجرا کردم که در آن سه شب حال و توجّه عجيبي بود.
    آن شخص که دل ما را سوزانده بود ، نفهميد که چه شده ؟ ولي اين کار به نفع ما و به ضرر او تمام شد ، اشاره اي کردم ، نگرفت ، حالا هم متوجّه نشده است . بعد هم از قم رفت و در تهران ساکن شد و قضايايي پشت سر هم انجام گرفت و ادامه دارد .
    شب سوّم که از حرم بيرون آمدم ، شخصي با من مصادف شد و پرسيد : شما براي اين منزل چقدر بدهکار هستيد ؟
    گفتم : من به پدرم ، مادرم و خانواده ام نگفته ام ، هيچکس نمي داند و من به کسي نمي گويم .
    گفت : من بايد بدانم ، از او ا صرار و از من انکار ، سرانجام در اثر پافشاري زياد ، به او گفتم .
    روز بعد به منزل ما آمد و يک کيسه پلاستيکي آورد و قرضهاي ما ادا شد .
    من هرچه از او پرسيدم : اين چيست ؟ در جواب گفت : عنايت حضرت معصومه سلام الله عليهاست ، چندين بار سوال خود را تکرار کردم ، همان پاسخ را داد . و بدين وسيله همه قرضهاي ما ادا شد .
    منبع:کرامات معصومیه(س)نوشته ی علی اکبر مهدی پور

امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

من در جستجوی قطعه ای از آسمان پهناور هستم

که از تراکم اندیشه های پَست، تهی باشد .

21. تشكر

بیرق ظهور (20-10-2009)

صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع