صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: ده دلیل برای دست برداشتن از فیس بوک . . .

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,892
    مورد تشکر
    5,856 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

ده دلیل برای دست برداشتن از فیس بوک . . .

در ادامه كشمكش¬هاي رسانه¬اي كه چندي است در مطبوعات امريكايي بر سر فيس بوك به راه افتاده است و در مواردي به نظر مي‌رسد كه خود فيس بوك نيز در تنور اين جدال¬ها مي‌دمد، برخي از صاحب¬نظران به اين نتيجه رسيده‌اند كه ادامه عضويت در اين سايت به هيچ وجه به صلاح منافع آنها نيست و ضمن خروج از آن، مي‌كوشند با ارائه دلايل متنوع، ديگران را نيز تشويق به انجام اين كار كنند. يكي از عمده¬ترين دلايل اين منتقدان، هراس از نفوذ گسترده و شتابان فيس بوك در فضاي اينترنت و بيم از سلطه مطلق آن بر حوزه سايت¬هاي اجتماعي در آينده¬اي قريب الوقوع است. آن‌چنان كه در اين مقاله مي¬خوانيم، فيس بوك در حال دگرگون كردن مفهوم حريم خصوصي براي كاربران خود است، در حالي كه قصد اين سايت از رفع محدوديت¬هاي موجود در انتشار اطلاعات خصوصي كاربران، نه كمك به باز شدن فضاي نت و تكامل بيشتر آن، بلكه صرفاً سودجويي بيشتر از قبل كاربران از همه جا غافلي است كه اسرار خصوصي خود را داوطلبانه در اختيار اين سايت قرار مي‌دهند.

● نويسنده: دن - يودر ● منبع: ماهنامه - سياحت غرب - 1389 - شماره 82 - تاريخ شمسی نشر 00/3/1389 - به نقل از http://www.alyssa.com/news/10-reason...ebook-account/

امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

من در جستجوی قطعه ای از آسمان پهناور هستم

که از تراکم اندیشه های پَست، تهی باشد .

2. تشكرها 2

مدير اجرايي (04-12-2011), نرگس منتظر (04-12-2011)

3.  

4. Top | #2

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,892
    مورد تشکر
    5,856 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پاسخ : ده دلیل برای دست برداشتن از فیس بوک . . .

1. «شرايط خدمات» فيس بوك كاملا يك جانبه است
    بياييد از اساس شروع كنيم. در شرايط خدمات فيس بوك آمده است كه اين سايت نه تنها مالك اطلاعات شما مي‌شود(بخش 2.1) بلكه اگر شما اين اطلاعات را دائماً و دقيق روزآمد نكنيد (بخش 4.6) آنها مي‌توانند اشتراك شما را منقضي كنند (بخش 14). مي‌توانيد بگوييد كه اين شرايط فقط منافع فيس بوك را حفظ مي‌كند و در عمل به اجرا گذاشته نمي¬شود، اما اين دفاع در ارتباط با ديگر فعاليت¬هاي آنها بسيار سست است. همان گونه كه مشاهده خواهيد كرد، هيچ دليلي وجود ندارد كه فيس بوك را از اين ترديد منتفع كرد. در اصل آنها مشتريان خود را همچون كاركناني بي‌جيره و مواجب براي منبع‌يابي جمعيتي، جهت كسب اطلاعاتي مي‌بينند كه هدف از گردآوري آنها، تبليغات است.
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

5. تشكرها 3

مدير اجرايي (04-12-2011), نرگس منتظر (04-12-2011)

6. Top | #3

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,892
    مورد تشکر
    5,856 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

2. رياست فيس بوك داراي پيشينه¬اي مستند از رفتار غيراخلاقي است
    از همان آغاز ظهور فيس بوك، پرسش¬هايي در ارتباط با مسائل اخلاقي زوكربرگ وجود داشت. طبق نوشته BusinessInsider.com، او از اطلاعات كاربران فيس بوك براي حدس زدن عبور واژه‌هاي ايميل‌ها و خواندن ايميل‌هاي شخصي، به منظور بي‌اعتبار كردن رقبايش استفاده مي¬كرده است. اين ادعاها، ولو اثبات نشده و به نوعي كهنه و منسوخ شده، سؤالات دردسرسازي را درباره اخلاقيات رئيس بزرگ‌ترين شبكه اجتماعي جهان پيش مي‌كشد. آنها خصوصاً با توجه به اين كه فيس بوك تصميم گرفته است شصت و پنج ميليون دلار را براي تسويه يك پرونده قضايي بپردازد، اهميت بيشتري مي¬يابد، پرونده¬اي كه ادعا مي‌كرد، زوكربرگ در اصل، ايده فيس بوك را ربوده است.
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

7. تشكرها 2

نرگس منتظر (04-12-2011)

8. Top | #4

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,892
    مورد تشکر
    5,856 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

3. فيس بوك جنگ اعلام شده¬اي را در مورد پرايوسي به راه انداخته است
    مؤسس و رئيس فيس بوك در دفاع از تغييرات صورت گرفته در پرايوسي فيس بوك در ژانويه گذشته گفت: «مردم نه تنها در به اشتراك گذاشتن اطلاعات بيشتر و متنوع¬تر، احساس راحتي بيشتري پيدا كرده‌اند، بلكه نگرشي بازتر نسبت به تعداد بيشتري از مردم پيدا كرده‌اند. اين هنجار اجتماعي دقيقاً چيزي است كه در طي زمان تكامل يافته است.» او در موردي اخيرتر در معرفي Open Graph API گفته است كه «... اكنون نكته از پيش تعيين شده، اجتماعي بودن است.» اين حرف در اصل بدين معناست كه فيس بوك نه تنها مي‌خواهد همه چيز را در ارتباط با شما بداند و مالك اين اطلاعات شود، بلكه آنها را در دسترس همگان قرار دهد. امري كه به خودي خود و ضرورتاً غير اخلاقي نخواهد بود مگر آنكه.
    ..
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

9. تشكرها 2

نرگس منتظر (04-12-2011)

10. Top | #5

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,892
    مورد تشکر
    5,856 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

4. فيس بوك جنگ اعلام شده¬اي را در مورد پرايوسي به راه انداخته است
    مؤسس و رئيس فيس بوك در دفاع از تغييرات صورت گرفته در پرايوسي فيس بوك در ژانويه گذشته گفت: «مردم نه تنها در به اشتراك گذاشتن اطلاعات بيشتر و متنوع¬تر، احساس راحتي بيشتري پيدا كرده‌اند، بلكه نگرشي بازتر نسبت به تعداد بيشتري از مردم پيدا كرده‌اند. اين هنجار اجتماعي دقيقاً چيزي است كه در طي زمان تكامل يافته است.» او در موردي اخيرتر در معرفي Open Graph API گفته است كه «... اكنون نكته از پيش تعيين شده، اجتماعي بودن است.» اين حرف در اصل بدين معناست كه فيس بوك نه تنها مي‌خواهد همه چيز را در ارتباط با شما بداند و مالك اين اطلاعات شود، بلكه آنها را در دسترس همگان قرار دهد. امري كه به خودي خود و ضرورتاً غير اخلاقي نخواهد بود مگر آنكه...

امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

11. تشكرها 2

نرگس منتظر (04-12-2011)

12. Top | #6

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,892
    مورد تشکر
    5,856 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

5.فیس بوک قلدری میکند
    زماني كه پيت واردن نشان داد كه اين ترفند طعمه و جا به جايي چگونه عمل مي‌كند (با اشاره به كل اطلاعاتي كه در نتيجه تغييرات تنظيمات پرايوسي فيس بوك، سهواً عمومي شده بود) فيس بوك از او شكايت كرد. به ياد داشته باشيد، اين اتفاق درست قبل از اين اظهارنظر رخ داد كه «اكنون حالت از پيش تعيين شده، اجتماعي بودن است.» بنابراين چرا آنها از يك نرم‌افزارنويس مستقل و سرمايه‌گذار تازه كار به خاطر در دسترس عموم قرار دادن اين اطلاعات شكايت كردند، در حالي كه خودشان از قبل برنامه اين كار را ريخته بودند؟ دستور كار واقعي آنها كاملاً روشن است: آنها نمي¬خواهند كاربرانشان بفهمند كه عملاً چه اندازه از اين اطلاعات، عمومي مي‌شود.

امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

13. تشكرها 2

نرگس منتظر (04-12-2011)

14. Top | #7

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,892
    مورد تشکر
    5,856 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

6. حتي اطلاعات خصوصي شما با ساير برنامه‌ها به اشتراك گذاشته شده است
    در اين نقطه، تمام اطلاعات شما با ساير برنامه‌هايي كه نصب كرده¬ايد، به اشتراك گذاشته مي‌شود. اين امر يعني اينكه اكنون شما نه تنها به فيس بوك اعتماد داريد بلكه به سازندگان اين برنامه‌ها نيز اعتماد داريد. در حالي كه برخي از آنها ممكن است حتي از نظر اخلاقي از فيس بوك نيز مسئله دارتر باشند. در عمل اين امر بدين معني است كه تمامي اطلاعات شما ـ تمامي آنها ـ بايد به شكلي مؤثر عمومي تلقي شوند، مگر آنكه خيلي ساده، اصلاً از هيچ كدام برنامه‌هاي فيس بوك استفاده نكنيد. وقتي شما از Open Graph API استفاده مي‌كنيد، ديگر فقط به فيس بوك اعتماد نداريد، بلكه به اكوسيستم آن اعتماد مي‌ورزيد.

امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

15. تشكرها 2

نرگس منتظر (04-12-2011)

16. Top | #8

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,892
    مورد تشکر
    5,856 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

7.فیس بوک از نظر صلاحیتهای فنی بقدر کفایت قابل اعتماد نیست

چنانچه درارتباط با مسائل اخلاقي در اينجا سخني به ميان نمي‌آورديم، باز هم من به صلاحيت فني فيس بوك براي حصول اطمينان از اينكه اطلاعات من به سرقت نمي‌رود ترديد داشتم. براي مثال، معرفي اخير دكمه «Like» از سوي فيس بوك، دسترسي به فيد من و اسپم كردن شبكه اجتماعي¬ام براي هكرها نسبتاً ساده¬تر شده است. شايد هم اين يك بازي براي درو كردن اطلاعات سودآور است، شما چه مي‌گوييد؟ اين كار آخرين مورد از يك رشته از اشتباهات از سوي كي استون كاپز است، مثل عمومي ساختن مطلق پروفايل¬هاي كاربران به طور تصادفي يا سوراخ موجود در متن¬نويسي بين سايتي كه دو هفته زمان برد تا آن را اصلاح كنند. آنها يا زياد در غم پرايوسي شما نيستند يا اصلاً مهندسين خوبي ندارند، يا شايد هر دو.
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

17. تشكرها 2

نرگس منتظر (04-12-2011)

18. Top | #9

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,892
    مورد تشکر
    5,856 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

8. فيس بوك حذف واقعي اشتراك شما را به طرزي غيرقابل باور دشوار كرده است.
    عمومي كردن اطلاعات يا حتي گمراه كردن كاربران براي انجام اين كار، يك چيز است، اما من در اينجا خطي قاطع مي‌كشم. چرا كه وقتي تصميم مي‌گيريد كه ديگر كافي است، حذف كردن اشتراكتان براي شما كاري به راستي دشوار مي‌شود. آنها هيچ قولي براي حذف كردن اشتراكتان نمي‌دهند و هر برنامه¬اي كه مورد استفاده قرار داده¬ايد نيزممكن است در رايانه شما باقي بماند. در رأس اين موضوع، حذف اشتراك فيس بوك قرار دارد كه به شكلي باورنكردني(و تعمدي) گيج كننده است. زماني كه شما وارد تنظيمات اشتراك مي‌شويد، گزينه¬اي براي غيرفعال كردن اشتراك در اختيار شما گذاشته مي‌شود كه معلوم مي‌شود نه تنها گزينه مورد نظر شما نيست بلكه اصلاً به معناي حذف كردن اشتراك شما نيست. غير فعال كردن به معناي اين است كه شما هنوز در عكس¬ها تيك مي‌خوريد و از سوي فيس بوك اسپم مي‌شويد (شما عملاً مجبوريد از دريافت ايميل‌ها به عنوان بخشي از فرايند غير فعال¬سازي صرف¬نظر كنيد، يك ريزه كاري باورنكردني ساده براي نظارت كردن، شما دوباره به فيس بوك بازمي گرديد، گويي كه اصلا ًهيچ اتفاقي نيفتاده است! شما براي حذف واقعي عملي اشتراك خود بايد يك لينك مدفون در لابه لاي اطلاعات كمك آنلاين را پيدا كنيد (منظورم از«مدفون» اين است كه براي رسيدن به آن بايد پنج جا را كليك كنيد). يا مي‌توانيد فقط اينجا را كليك كنيد. در اصل فيس بوك مي‌كوشد براي حفظ اطلاعات كاربران خود، حتي بعد از آنكه اشتراك خود را «حذف مي‌كنند»، به آنها كلك بزند
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

19. تشكرها 2

نرگس منتظر (04-12-2011)

20. Top | #10

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,892
    مورد تشکر
    5,856 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

9. فيس بوك از وب آزاد حمايت نمي‌كند
    اين به اصطلاح Open Graph API به اين دليل اين طور نام¬گذاري شده است كه جامه مبدلي را بر ماهيت اساساً بسته خود بپوشاند. اين موضوع به اندازه كافي بد است كه هدف غايي فيس بوك اين است كه ما همگي وارد كار مي‌شويم و دست در دست هم كمك مي‌كنيم تا اطلاعات بيشتري را در مورد ما گردآوري كند. اين به اندازه كافي چيز بدي است كه بيشتر مشتريان فيس بوك هيچ تصوري در اين باره ندارند كه اين اطلاعات عمدتاً عمومي سازي مي‌شوند. اين به اندازه كافي چيز بدي است كه آنها ادعا مي‌كنند كه مالك اين اطلاعات هستند تا يكي از تنها منابع موجود براي دسترسي به اين اطلاعات باشند. اما زماني كه آنها تغيير چهره¬اي اساسي مي‌دهند تا اين عمل را «باز» بنامند، اين كاري است كه صرفاً به فيس بوك اختصاص دارد. شما نمي‌توانيد از اين امكان استفاده كنيد، مگر آنكه در فيس بوك حضور داشته باشيد.

امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

21. تشكرها 2

نرگس منتظر (04-12-2011)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع