نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: خاطره ای ازقنبر

1. Top | #1

عنوان کاربر
    عضو صمیمی
    شماره عضویت
    1178
    نوشته
    78
    مورد تشکر
    241 در 74
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پیش فرض خاطره ای ازقنبر

خاطره ای ازقنبر

روزی پس از نمازجماعت صبح مردی نزد حضرت اميرعليه السلام آمد که از چهره اش پيدا بود تازه ازسفررسيده بود وغبار راه برلباسش ديده مي شد
    مولايم ازاو سئوال کرد:ازکجاآمده ای ؟ پاسخ داد :ازشام. حضرت فرمود:چه چيزی تورا به اِِينجاآورده است ؟ مکثی کرد گفت:کاری داشتم وآمدم!
    مولايم حضرت اميرفرمود:علت آمدنت را ميگويی يا من بگويم مرد مسافر چه کسی می توانست باشدکه حضرت علت آمدنش رامي پرسيد!
    خودش خبر داشت چه توطئه ای درآستِين دارد
    اين بودکه باتعجب به حضرت نگاه کرد وپاسخ داد: شما بگوييد.حضرت فرمود:

در فلان روز از فلان ماه از فلان سال معاويه در شام جنین اعلام کرد هر کس علی را به قتل برساند ده هزار دينار جايزه مِی گيرد فلان شخص بر خاست و گفت من ميروم اما هنگاميکه به خانه رفت تا برای سفر آماده شود پشيمان شد روز دوم منادی اعلام کرد بيست هزار دينار فلان شخص برخاست واو نيز هنگاميکه به خانه رفت پشيمان شد.
    روز سوم منادی ندا داد هرکس علی را به قتل برساند سی هزار درهم جايزه ميگيرد آن هنگام تو برخاستی
    .

چه مي شنوم! يعنی او برای قتل مولايم آمده است اکنون که مشت او واشده چه عکس العملی ازخود نشان ميدهد؟ مرد مسافر سرش را پايين انداخت وبا عرق شرم برپيشانی عرض کردآری راست گفتی.
    امِِيرالمومنين با مهربانی فرمود : ميخواهی چه کنی آنچه که دستور داده شده انجام ميدهی يا تصميم ديگری داری؟ باسخن حضرت لرزيد وپاسخ داد: انجام نميدهم و باز ميگردم.
    حضرت به من فرمود: ای قنبر مرکب وی راآماده کن وزاد توشه ی راه برايش فراهم کن ومقداری پول به اوبده دستورات اميرالمومنين راانجام دادم واورا راهی شام کردم و ازبی خبری شاميان دست تاسف بر هم زدم

آِيااگر رهبر عمريان بود نيز همين کار را مي کرد؟
    بجز از علی که گويد به پسر که قاتل من
    چو اسير تواست اکنون به اسير کن مدارا

2. تشكرها 2

3.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع