صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14

موضوع: آرشيو اخبار متفرقه در فروردين سال 90

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,892
    مورد تشکر
    5,856 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

khabar آرشيو اخبار متفرقه در فروردين سال 90

اين براي من تجربه بسيار خوبي بود و حداقل خودم فهميدم كه فرانسه با وجود اينكه مدعي دمكراسي و جهان آزاد رسانه‌ها است، در عمل چه مقدار به آن اعتقاد داشته و چقدر مي‌تواند به آن پاي‌بند باشد.

فارس: كامران نجف زاده گفت: آن فضاي فرانسوي مبتني بر دمكراسي و آزادي كه برخي عوامانه در ذهن‌ها ساخته‌‌اندحقيقت ندارد و من سند زنده آن هستم.

كامران نجف‌زاده خبرنگار واحد مركزي خبر بامداد امروز در بدو ورود به تهران در جمع اصحاب رسانه و در توضيح وقايع رخ داده در مورد خودش در فرانسه اظهار داشت: در طول 18 ماه حضوري كه طبق مجوز فرانسه وارد اين كشور شده بودم، مراحل خيلي سخت و دشواري را طي كرديم و محدوديت‌هاي دولت فرانسه از همان اول آغاز و هر روز بيشتر مي‌شد، آنها حتي كارت خبرنگاري من را به اين راحتي‌ها نمي‌دادند.
    وي افزود: مثلا از جمله محدوديت‌هايي كه ايجاد كردند، اين بود كه بعد از مدتي به من گفتند شما نمي‌توانيد به كاخ اليزه برويد در حالي كه دو سه ماه اول اين اجازه را داشتم بعد به من گفتند كه حق نداري به مجلس بروي و بعد گفتند از خاك فرانسه نمي‌توانيد بيرون برويد حتي در كشورهايي كه حوزه شينگن است نمي‌توانيد تردد كنيد و همين‌طور فضا را تنگ‌تر مي‌كردند.
    نجف‌زاده ادامه داد: بعد از 18 ماه فعاليت رسانه‌اي من، در جلسه مشترك وزارت كشور و وزارت خارجه فرانسه، به اين جمع‌بندي رسيده بودند كه خبرنگار واحد مركزي خبر در آنجا يك‌سري مواردي را رعايت نكرده و خطوط قرمز را شكسته است و در افكار عمومي فرانسه نفرت ايجاد كرده كه در اين رابطه نامه مكتوبي را به بيرون ارائه دادند.
    اين فعال رسانه افزود: اين براي من تجربه بسيار خوبي بود و حداقل خودم فهميدم كه فرانسه با وجود اينكه مدعي دمكراسي و جهان آزاد رسانه‌ها است، در عمل چه مقدار به آن اعتقاد داشته و چقدر مي‌تواند به آن پاي‌بند باشد.
    وي تاكيد كرد: اگر من دوباره به فرانسه برگردم مجددا در مورد موزه لوور فرانسه گزارش تهيه مي‌كنم و مي‌گويم كه اين اشياء عتيقه را چگونه دزديده‌اند؟، مجددا در مورد نيروگاه هسته‌اي اوريدف كه 50 درصد سهام آن متعلق به ايران است گزارش تهيه مي‌كنم و اين سوال را مطرح مي‌كنم كه سهم ايران كجاست؟!
    نجف‌زاده ادامه داد: مجددا گزارش تهيه مي‌كنم و ماجراي خون‌هاي آلوده به ويروس ايدز را كه براي اولين بار از فرانسه به ايران وارد شد را مورد بررسي قرار داده و مي‌گويم فرانسوي‌ها هنوز غرامت آن را به ما نداده‌اند؛ اينها سوال‌هايي است كه وظيفه من است كه به عنوان خبرنگار بپرسم.
    وي در ادامه با بيان اينكه من در حالي كه در فرانسه بودم از آقاي احمدي‌نژاد هم سوال‌هايي را پرسيدم و اگر انتقادي هم وجود داشت آن را مطرح كردم، گفت: آن فضاي فرانسوي مبتني بر دمكراسي و آزادي كه برخي عوامانه در ذهن‌ها ساخته‌ بودند حقيقت ندارد و من سند زنده آن هستم.
    خبرنگار واحد مركزي خبر خاطرنشان كرد: نكته جالب آنكه آنها يكي از اتهاماتي كه به من زدند اخلال در نظم عمومي فرانسه بود، لذا من به آن پليس فرانسوي گفتم كه اندازه قد و هيكل من چقدر است كه در نظم عمومي فرانسه اخلال ايجاد كرده باشم؛كه اين نكته بسيار جالبي است.
    كامران نجف‌زاده در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در توضيح شرايط كاري خود در فرانسه، گفت: بسياري از جاها در انجام فعاليت‌هاي حرفه‌اي محدوديت اعمال مي‌شد، گرچه من در مصاحبه كردن در سطح شهر مشكلي نداشتم، اما در تمام 18 ماه اجازه سفر به ايران را به من ندادند.
    وي ادامه داد: در اين مدت دهها خبرنگار فرانسوي وارد ايران شدند و ويزا گرفتند و حتي خبرگزاري فرانسه در تهران كارش را به راحتي انجام مي‌داد، اما با اتهام‌هاي عجيب و غريب كه مرغ پخته از آن خنده‌اش مي‌گيرد به دنبال بهانه‌اي بودند كه اخراج خبرنگار فرانسوي را كه در اغتشاشات شركت كرده بود را تلافي كنند و اين در حالي بود كه از نظر سازماني من در مقابل خبرنگار فرانسوي نبودم.
    نجف‌زاده با تاكيد بر اينكه اين اقدام فرانسه موجب شد بخش عظيمي از افكار عمومي در ايران ضربه بخورد، گفت: آنها سعي مي‌كردند كه در ويترين شعار، خود را موجه جلوه دهد، اما امروز در فرانسه يك لابي محدود و يك دولتي بر سر كار است كه طبق نظر سنجي‌ها 70 درصد مردم قبولش ندارند و اين اقدام را نمي‌شود به حساب روابط بيش از 230 ساله مردم ايران و فرانسه گذاشت؛ بنابراين اين اقدام غيرقابل قبول از سوي دولت فرانسه يك اشتباه استراتژيك از نگاه ارتباطاتي بود، چرا كه فرانسه مدعي آزادي است.
    وي با تاكيد بر اينكه من تمام قوانين فرانسه و حرفه‌اي را رعايت كرده‌ام، گفت: آنها بدون هيچ مصداق و دليل قانع‌كننده‌اي و بدون تفهيم اتهام حتي فرصت توضيح و دفاع را هم به من ندادند كه در اين زمينه‌ها صحبت‌هاي زيادي دارم كه در موقع خود بيان خواهم كرد.
    وي در پاسخ به اين سوال كه در ادامه فعاليت حرفه‌اي و كاري‌ رسانه‌اي خود چه برنامه‌اي دارد، پاسخ داد: من اكنون خبرنگار واحد مركزي خبر هستم.

امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

من در جستجوی قطعه ای از آسمان پهناور هستم

که از تراکم اندیشه های پَست، تهی باشد .

2. تشكرها 2

3.  

4. Top | #2

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن اهل بیت علیهم السلام
    شماره عضویت
    143
    نوشته
    21,044
    صلوات
    4413
    دلنوشته
    5
    اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍاَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّک
    مورد تشکر
    50,598 در 16,233
    وبلاگ
    15
    دریافت
    0
    آپلود
    0

توجه 12 فروردين روز شكفتن گل اسلام بر شاخسار زمان است

12 فروردين روز شكفتن گل اسلام بر شاخسار زمان است
    خبرگزاري فارس: در بيانيه اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان كرمان به مناسبت يوم‌الله 12 فروردين آمده است: 12 فروردين بهار انقلاب، روز شكفتن گل اسلام بر شاخسار زمان و نويدبخش تجلي حق و حاكميت نظام اسلامي است.

به گزارش خبرگزاري فارس از كرمان به نقل از روابط عمومي اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان كرمان، در بيانيه اين اداره كل به مناسبت يوم‌الله 12 فروردين آمده است: 12 فروردين بهار انقلاب، روز شكفتن گل اسلام بر شاخسار زمان و نويدبخش تجلي حق و حاكميت نظام اسلامي است.
    در اين بيانيه خاطرنشان شده است: 12 فروردين عصاره يك تاريخ سراسر خون و شهادت و تبلور آن، همه عشق‌ها، آرمان‌ها، اسلام‌خواهي‌ها، حق‌پرستي‌ها و باطل‌ستيزي‌ها است، روز 12 فروردين، روز بيعت با اسلام، براي دفاع و حمايت و فداكاري در راه اين انقلاب مقدس است كه راهش همان اسلام و حاكميت قرآن محسوب مي‌شود.
    در اين بيانيه تصريح شده است: 12 فروردين و روز جمهوري اسلامي، صراط بُرنده، لغزنده و باريكي بود كه بر فراز جهنم خودخواهي‌ها، شرق‌گرايي‌ها، غرب‌گرايي‌ها و قدرت‌طلبي‌ها كشيده شد تا اين امت را به خداباوري، اسلام‌خواهي و حق‌جويي رهنمون شود، 12 فروردين روز بلوغ فكري و سياسي اين ملت بزرگ، در سايه اسلام است.
    در ادامه بيانيه خاطرنشان شده است: تشكيل جمهوري اسلامي نه تنها اراده ملي ايرانيان را بر سرنوشت خود تثبيت كرد و براي آنان، استقلال و آزادي را به ارمغان آورد، بلكه اين بارقه اميد در دل محرومان و مستضعفان جهان درخشيد كه بعد از قرن‌ها رنج و درد، جلوه‌اي از وعده خداوند تبارك و تعالي را شاهد باشيم.
    در اين بيانيه افزوده شده است: يوم‌الله 12 فروردين در شرايطي فرا مي‌رسد كه شاهد قيام گسترده ملت‌هاي مسلمان به تاسي از انقلاب اسلامي ايران ‌عليه ظلم و جور حاكمان دست‌نشانده استكبار هستيم.
    در اين بيانيه آمده است: 12 فروردين 58 نهالي بود كه با خون و شرف و غيرت ملت بزرگ ايران آبياري شد و در تند‌بادهاي سخت و دشوار ‌با رهبري حكيمانه آن پير روشن ضمير و پس از آن درايت و رهبري داهيانه مقام معظم رهبري استقامت ورزيد و درختي تنومند شد و امروز سايه معنويت و اسلام‌خواهي و استكبارستيزي آن مي‌رود تا جهان را فرا گيرد.
    در اين بيانيه خاطرنشان شده است: ملت ايران در آغاز دهه چهارم استقرار «استقلال، آزادي و جمهوري اسلامي» با تجديد پيمان با آرمان‌هاي امام خميني (ره) معمار كبير انقلاب اسلامي و شهيدان به خون خفته خود بار ديگر بر حفظ اين آرزش‌ها پاي مي‌فشارد و روز «جمهوري اسلامي» را به عنوان يكي از ماندني‌ترين روزهاي تاريخي اين سرزمين گرامي مي‌دارد.
    در اين بيانيه تصريح شده است: بصيرت، پيروي از ولايت و هوشمندي در برابر فتنه‌هاي گوناگون در سايه‌سار همدلي و وحدت رمز شكست دشمنان و بدخواهان و سربلندي ملت بزرگ ايران اسلامي است.
    در اين بيانيه عنوان شده است: ما كاركنان اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان كرمان با درك موقعيت حساس كنوني بر رهروي در مسير هدايت ولايت مولا و مقتدايمان حضرت امام خامنه‌اي (مد ظله العالي‌) تاكيد مي‌كنيم و در سالروز حماسه 12 فروردين روز جمهوري اسلامي بيعت مجدد خود را با راه و آرمان و انديشه بنيانگذار انقلاب شكوهمند اسلامي ايران اعلام مي‌داريم.

*‌ 12 فروردين‌ سالروز استقرار نظام ‌اسلامي است

‌شوراي فرهنگ عمومي شهرستان كرمان نيز در بيانيه‌اي به مناسبت 12 فروردين آورده است: 12 فروردين ‌ماه يكي از روز‌هاي مهم و تاريخي ايران اسلامي است و در اين روز مردم با حضور آگاهانه و يكپارچه خود در پاي صندوق‌ها و راي 98 درصدي خود خواستار تشكيل حكومت اسلامي شدند و توانستند حكومت سلطنتي 2 هزار و 500 ساله را سرنگون و بساط ظلم و استبداد را براي هميشه از تاريخ برچينند.
    در اين بيانيه خاطرنشان شده است: 12 فروردين روز سرافرازي و عزت ملت مسلمان ايران و پيروزي حق بر باطل بود و اراده مردم ساير بلاد اسلامي بر اين قرار گرفت كه با الهام از نظام جمهوري‌اسلامي ايران فرياد اسلام‌خواهي و مبارزه با مستكبران را سر دهد.
    در اين بيانيه تصريح شده است: ملت آگاه و هميشه در صحنه ايران ضمن تجديدي ميثاق با آرمان‌هاي امام راحل و شهداي گرانقدر و پيروي از منويات مقام معظم رهبري حضرت آيت‌الله العظمي خامنه‌اي (‌مدظله‌العالي) در سالي كه از سوي ايشان جهاد اقتصادي ناميده شده، همه تلاش خود را صرف تحقق عملي اين موضوع انجام مي‌دهد.
    در اين بيانيه عنوان شده است: شوراي فرهنگ عمومي شهرستان كرمان ضمن تبريك آغاز سال جهاد اقتصادي به عموم هموطنان و ملت عزيز ايران روز جمهوري اسلامي ايران را گرامي مي‌دارد.

امضاء

5. Top | #3

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    143
    نوشته
    21,044
    صلوات
    4413
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    50,598 در 16,233
    وبلاگ
    15
    دریافت
    0
    آپلود
    0

توجه پیكرهای پاك 17 شهید دوران دفاع مقدس روز 15 فروردین ماه جاری به آغوش میهن اسلامی باز می‌گردند

پیكرهای پاك 17 شهید دوران دفاع مقدس روز 15 فروردین ماه جاری به آغوش میهن اسلامی باز می‌گردند
    به گزارش روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران:
    سردار سیدمحمد باقرزاده با بیان اینكه پیكرهای پاك 17 شهید دوران دفاع مقدس روز 15 فروردین ماه جاری از طریق مرز شلمچه به آغوش میهن اسلامی باز می‌گردند از عموم كاروان‌های راهیان نور دعوت كرد در مراسم استقبال از شهدا در مرز شلمچه از ساعت 10 صبح این روز حضور داشته باشند.
    وی گفت: این شهیدان اخیرا در كاوش‌های انجام گرفته توسط نیروهای عراقی در آن كشور كشف شده‌اند.
    باقرزاده در عین حال اظهار داشت: اخیرا به دنبال اخلال نیروهای آمریكایی از سرگیری عملیات جستجو در عراق متوقف شده است.
    وی همچنین از وزارت امور خارجه درخواست كرد با جدیت بیشتری مسئله جستجوی پیكر شهیدان در عراق را در دستور كار قرار دهد.
    وی با تاكید بر این نكته كه از زمان سقوط صدام هنوز عملیات جستجوی مشترك با عراق شروع نشده است گفت: این تاخیر ناشی از شرایط عراق و بعضا كم‌كاری برخی مسئولان وزارت امور خارجه به شمار می‌رود.

امضاء

6. تشكر

parsa (02-04-2011)

7. Top | #4

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    143
    نوشته
    21,044
    صلوات
    4413
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    50,598 در 16,233
    وبلاگ
    15
    دریافت
    0
    آپلود
    0

توجه اظهارات منتشرنشده پادشاه بحرين درباره ايران

اظهارات منتشرنشده پادشاه بحرين درباره ايران
    پادشاه بحرين در اجلاس وزراي خارجه شوراي همكاري خليج فارس، به صراحت اعلام كرد كه ايران هيچ نقشي در تحولات بحرين ندارد، اما اين اظهارات به مذاق برخي كشورها خوش نيامد و اين موضوع را مسكوت گذاشتند.

به گزارش «شیعه نیوز» ، «عيسي بن حمد آل خليفه» پادشاه بحرين در اجلاس وزراي خارجه شوراي همكاري خليج فارس كه در خصوص تحولات منطقه و به خصوص بحرين برگزار شد، به صراحت اعلام كرده بود كه ايران هيچ نقشي در تحولات بحرين ندارد، اما اين اظهارات به مذاق برخي كشورها خوش نيامده و اين موضوع را مسكوت گذاشتند.

وزراي خارجه كشورهاي عضو شوراي همكاري خليج فارس روز يكشنبه 14 فروردين ماه در پايان نشست اضطراري يك روزه خود در رياض براي بررسي تحولات كشورهاي عربي درگير ناآرامي در منطقه، با ادعاي اينكه جمهوري اسلامي ايران در امور داخلي كشورهاي منطقه دخالت مي‌كند‌، از مقامات ايران خواستند تا در امور داخلي كشورهاي منطقه دخالت نكند.

علاوه بر اين در جلسه‌اي كه در خصوص اتفاقات بحرين بين «شيخ سلمان بن حمد آل خليفه» وليعهد اين كشور و شيوخ و پادشاه كويت براي بررسي و يافتن راه حلي به منظور برون رفت از اين بن بست برگزار شده بود نيز وليعهد اعلام كرد كه ايران هيچ دخالتي در امور داخلي اين كشور ندارد، اما با فشارهاي رابرت گيتس وزير دفاع آمريكا كه به منطقه سفر كرده، اين اظهارات مسكوت گذاشته شد تا آنها پروژه دخالت ايران در امور كشورهاي منطقه را دنبال كنند.

منبع : خبرگزاري فارس به نقل از منابع آگاه

امضاء

8. Top | #5

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    143
    نوشته
    21,044
    صلوات
    4413
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    50,598 در 16,233
    وبلاگ
    15
    دریافت
    0
    آپلود
    0

khabar گزارش تصویری / مراسم سالگرد امیر سپهبد علی صیاد شیرازی

گزارش تصویری / مراسم سالگرد امیر سپهبد علی صیاد شیرازی

امضاء

9. Top | #6

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    143
    نوشته
    21,044
    صلوات
    4413
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    50,598 در 16,233
    وبلاگ
    15
    دریافت
    0
    آپلود
    0

khabar

امضاء

10. Top | #7

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    143
    نوشته
    21,044
    صلوات
    4413
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    50,598 در 16,233
    وبلاگ
    15
    دریافت
    0
    آپلود
    0

khabar

امضاء

11. Top | #8

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    143
    نوشته
    21,044
    صلوات
    4413
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    50,598 در 16,233
    وبلاگ
    15
    دریافت
    0
    آپلود
    0

khabar

امضاء

12. Top | #9

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    143
    نوشته
    21,044
    صلوات
    4413
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    50,598 در 16,233
    وبلاگ
    15
    دریافت
    0
    آپلود
    0

khabar

امضاء

13. Top | #10

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    143
    نوشته
    21,044
    صلوات
    4413
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    50,598 در 16,233
    وبلاگ
    15
    دریافت
    0
    آپلود
    0

khabar

امضاء

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)