نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: شجاعت علوی!

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,892
    مورد تشکر
    5,853 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پیش فرض شجاعت علوی!

آیه اول سوره توبه جریان قشنگی داره که شنیدنیه!
    اولا بگم این آیه برا اون موقعی هست که مشرکان مکه پیمان با پیامبر رو نقض کرده بودن و خدا توی این آیه و سوره می خواد بگه مشرکان مکه از این به بعد چهار ماه بیشتر وقت ندارن که مکه رو تخلیه کنن

این آیات که نازل شد، پیامبر (صل الله علیه و آله) این آیات رو به ابوبکر دادن که بره و برای اهل مکه قرائت کنه، اما وقتی ابوبکر به نزدیکی مکه رسید، جبرئیل از ناحیه خدا پیامی آورد که این آیات رو باید کسی که از اهل و خاندان پیامبر باشه، برای مردم مکه قرائت کنه
    پیامبر علی
    (علیه السلام) رو مأمور کرد و فرمود: من از او هستم و او از من
    حضرت در راه مکه آیات رو از ابوبکر گرفت و به مکه رفت و برای مشرکان قرائت کرد.

این ماجرا فقط از طریق شیعه نقل نشده، بلکه اهل سنت توی کتاب های خودشون همچین ماجرایی رو آوردن و صحابی نزدیک به پیامبر هم این روایت رو نقل کردن(۱)
    بعضی گفتن پیامبر با این کارشون می خواستن دلِ علی (علیه السلام) رو بدست بیارن و به قول خودمون چون جوون بود بهش بها داده باشن، که با این توجیه، همچین ماجرایی برای علی (علیه السلام)، امتیاز محسوب نشه؟!!!
    توی جواب باید بگیم اگه بخوان دل کسی رو بدست بیارن باید یه کار بی خطر رو بهش محول کنن نه اینکه اونو بفرستن تو دل شیر، جایی که مشرکان مکه تمام امتیازات خوشون رو از دست دادن و به خونِ مسلمونا تشنه ان، با اینکه حضرت خیلی از مشرکان رو تو جنگها کشته بود و اهل مکه کینه حضرت رو به دل داشتن
    حضرت امیر (علیه السلام) تو همچین موقعیتی قرار داشت و اون مأموریت رو به نحو احسن و بدون هیچ ترسی به انجام رسوند.

(تفسیر نور)

پی نوشت ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــ
    ۱) مسند احمد حنبل، (ج‏3، ص‏212 و 283 ؛ ج‏1، ص‏151 و 330)، مستدرك صحیحین، (ج‏3، ص‏51)، تفسیر المنار، (ج‏10، ص‏157)، تفسیر طبرى، (ج‏10، ص‏46)، تفسیر ابن كثیر (ج‏2، ص‏322 - 333)، احقاق‏الحق، (ج 5، ص 368) و فضائل‏الخمسه، (ج‏2، ص‏342).
    و در الغدیر، (ج‏6، ص 338) نام 73 نفر كه این ماجرا را نقل كرده‏اند، آمده است.

امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

من در جستجوی قطعه ای از آسمان پهناور هستم

که از تراکم اندیشه های پَست، تهی باشد .

2.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)