نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: ☼☼☼پيرمردي با رفتار خاص☼☼☼

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدیر افتخاری
    شماره عضویت
    948
    نوشته
    2,018
    مورد تشکر
    4,766 در 1,671
    دریافت
    5
    آپلود
    316

پیش فرض ☼☼☼پيرمردي با رفتار خاص☼☼☼

پيرمردي 92 ساله كه سر و وضع مرتبي داشت در حال انتقال به خانه سالمندان بود. همسر 70 ساله اش به تازگي درگذشته بود و او مجبور بود خانه اش را ترك كند.
    پس از چند ساعت انتظار در سراسري خانه سالمندان , به او گفته شد كه اتاقش حاضر است . پيرمرد لبخندي بر لب آورد. همين طور كه عصا زنان به طرف آسانسور مي رفت , به او توضيح دادم كه اتاقش خيلي كوچك است و به جاي پرده , روي پنجره هايش كاغذ چسبانده شده است .
    پيرمرد درست مثل بچه اي كه اسباب بازي تازه اي به او داده باشند با شوق و اشتياق فراوان گفت :
    خيلي دوستش دارم.
    به او گفتم : ولي شما هنوز اتاقتان را نديده ايد! چند لحظه صبر كنيد الان مي رسيم.
    او گفت : به ديدن و نديدن ربطي ندارد! شادي چيزي است كه من از پيش انتخاب كرده ام. اين كه من اتاق را دوست داشته باشم يا نداشته باشم به مبلمان و دكور و... بستگي ندارد , بلكه به اين بستگي دارد كه تصميم بگيرم چگونه به آن نگاه كنم.
    من پيش خودم تصميم گرفته ام كه اتاق را دوست داشته باشم. اين تصميمي است كه هر روز صبح كه از خواب بيدار مي شوم مي گيرم.
    من دو كار مي توانم بكنم . يكي اين كه تمام روز را در رختخواب بمانم و مشكلات قسمت هاي مختلف بدنم كه ديگر خوب كار نمي كنند را بشمارم, يا آن كه از جا برخيزم و به خاطر آن قسمت هايي كه هنوز درست كار مي كنند شكرگزار باشم.
    هر روز , هديه اي است كه به من داده مي شود و من تا وقتي كه بتوان
    چشمانم را باز كنم , بر روي روز جديد و تمام خاطرات خوشي كه در طول زندگي داشته ام تمركز خواهم كرد.
    سن زياد مثل يك حساب بانكي است . آنچه را كه در طول زندگي ذخيره كرده باشيد مي توانيد بعداً برداشت كنيد. بدين خاطر , راهنمايي من به تو اين است كه هر چه مي تواني شادي هاي زندگي را در حساب بانكي حافظه ات ذخيره كني.
    از مشاركت تو بر پر كردن حسابم با خاطره هاي شاد و شيرين تشكر مي كنم.هيچ مي داني كه من هنوز هم در حال ذخيره كردن در اين حساب هستم؟!

140

راهنمايي هاي ساده زير را براي شاد بودن به خاطر بسپاريد:
    1. قلبتان را از نفرت و كينه خالي كنيد.
    2. ذهنتان را از نگراني ها آزاد كنيد.
    3. ساده زندگي كنيد.
    4. بيشتر بخشنده باشيد.
    5. كمتر انتظار داشته باشيد
    امضاء

2.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع