نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: عشق امام زمان « عليه السلام » يعني چه ؟

1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    شماره عضویت
    1372
    نوشته
    9
    مورد تشکر
    25 در 8
    دریافت
    0
    آپلود
    0

kabotar. عشق امام زمان « عليه السلام » يعني چه ؟

عشق امام زمان « عليه السلام » يعني چه ؟

جواب:

عشق آن موهبتي است كه از سر آن خدا عالم را آفريد. فطرت عالي در تمام مخلوقات از عشق سرشته شده است . عشق پيوند دهند قلبهاست ؛ پيام آور حسن و كمال است ؛ جاذبه اي است روحي كه دل و فكر و جسم را بسوي محبوب مورد علاقه مي كشاند سخن گفتن درباره عشق گزاف است , امريست چشيدني . اما آنكه مورد عشق است و محبوب درباره او بگوئيم تا معلوم شود جزوء عشق يعني چه ؟ و چگونه پس از شناخت و معارفه عزيزي كه صاحب تمام خوبي ها است دل آدمي اسير و بيدار مي شود ؟
    چنانكه مي دانيم و خداوند در قرآن درجاي جاي آيات اشاره كرده خداوند آدمي را آفريد و از ميان آدميان كساني را برگزيد و آنان را مظهر كامل صفات خويش قرار داد و آنان را براي مردم به عنوان حجت و الگو معرفي كرد و اگر درجائي از آنها مستقلا اسم نبرده است , يكسره به خصائل ايشان كه برگزيده خود اوست , اشاره كرده و فرمان داده است . تفكري كه لحظه اي از آن برتر از هفتاد سال عبادت است هيمن جاست كه بينديشم ازچه كساني بايد پيرويي كنيم ؟ ريشه اين احكام و پيروي ها و اين اخلاقيات وارسته را كجا بابيم ؟
    اما خيمني« ره» در تفسير (اقرأ )درباره آيه{ و العصر ان الانسان لفي خسر } ميفرمايد : عصر همان انسان كامل است كه خداوند متعال آيه و نشانه عالي خود قرار داده است .
    مگر عشق ريشه در بدست آوردن زيبائي ندارد ؟ مگر عشق ريشه در بدست آوردن معدن جوشان عاطفه و دوستي ندارد ؟
    مگر عشق ريشه در رسيدن به معدن تمام خوبي ها ندارد ؟ چگونه مي توان عشق نورزيد به كساني كه خداوند رحمت و بهشت ممتاز خويش را در گروه و دلدادگي به ايشان قرار داده است ؟
    حتما زيارت جامعه را بخوانيد و به معنايي جمله , جمله آن فكر كنيد و به خاطر بسپريد ما گفتيم عشق ورزيدن بر امام زمان «عليه السلام » يعني چه ؟
    حالا شما بايد راجع به هر كدام از اين كلمات كليدي فكر كنيد ؛ حتما تا كنون طعم خوش مهرباني را چشيده ايد اينك به معدن آن فكر كنيد كه پيشواي شما نيز هست . لابد طعم خوش دوستي و سخاوت را تا كنون تجربه كرده ايد اينك به كمال كامل آن توجه كنيد كه فقط با دستگيري او به رستگاري دنيا و آخرت خواهيد رسيد . درباره صفات مختلف كمالات انساني فكر كنيد و در نظر بياوريد پيشوايان معصوم « عليهم السلام » ما سر حلقه تمام اين كمالاتند بويژه امام زمان حضرت مهدي « عج» كه درعصر ايشان ما به اين دنيا آمده ايم حالا بعد از تمام اين فكر ها بخود بگوئيد عشق ورزيدن به امام زمان يعني چه ؟
    عشق به امام زمان يعني { افضل العباده انتظار الفرج } انتظار بقيه الله برترين عبادت است عشق به امام زمان انتظار را در پي خواهد داشت : و سپس علاماتي و نشانه هاي اول اينكه شخصي منتظر همانند منتظران فكر و ذكرش متوجه معشوق باشد و او را از ياد نبرد.
    دوم اينكه : كسيكه انتظار و عشق حضرت را دارد قبل از ظهور آن گرامي خود را اصلاح كند از گناه توبه نمايد و به اعمال صالح و رفتار پسنديده خود را زينت دهد تا لياقت و شايستگي مصاحبت و درك حضور آن حضرت را پيدا كند.
    سوم : اينكه انتظار و عشق به آن حضرت اين نيست كه دست روي دست گذاردن و احساس مسئوليت نكند و بگويد آقا خودشان تشريف مي آورند و كارها را درست مي كنند , بلكه بايد اول خود را اصلاح و سپس امر به معروف و نهي ازمنكر و جلوي بد حجابي و فساد و ظلم و تباهي رابگيريد و جهاد در راه سازندگي خود , جامعه كوتاهي نكنيد و امام را دعا نمايد .

منابع :
    1-اشتياق جمال, علي شاد
    2- نشانه هاي يار و چكامه انتظار , مهدي علي آبادي .

ویرایش توسط فاطمی*خادمه یوسف زهرا(س)* : 09-01-2016 در ساعت 01:57

2.  

3. Top | #2

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    71
    نوشته
    12,724
    صلوات
    3110
    دلنوشته
    10
    صل الله علیک یا مولانا یا صاحب الزمان
    مورد تشکر
    7,626 در 2,115
    وبلاگ
    7
    دریافت
    0
    آپلود
    0

با سلام

عشق به مولامون امام زمان (عج) یعنی انتظار فرج

یعنی دل مهربونشو نشکوندن با گناه هامون

یعنی مهربونی به مردم و کمک به نیازمند

کلا عشق به مولامون یعنی خوبی و خیر رسانی و دینداری

اللهم عجل لولیک الفرج

امضاء

4. Top | #3

عنوان کاربر
    مديرکل سايت
    شماره عضویت
    13
    نوشته
    102,771
    صلوات
    31803
    دلنوشته
    76
    صلی الله علیک یا مولاتنا یا زینب کبری علیها السلام
    مورد تشکر
    204,199 در 63,577
    وبلاگ
    208
    دریافت
    9
    آپلود
    102

امضاء

سکوت
    خطرناک تر از حرفهای نیشداراست
    کسی که
    سکوت می کند روزی حرفهایش را
    سرنوشت به تلخی به شما خواهد گفت

و قسم به حقارتِ واژه و شکوه سکوت،
    که گاهی شرح حال آدمی ممکن نیست...

5. Top | #4

عنوان کاربر
    مدیر بخش اهل بیت علیهم السلام
    شماره عضویت
    8513
    نوشته
    422
    مورد تشکر
    802 در 360
    وبلاگ
    26
    دریافت
    0
    آپلود
    0

ای خدااااااااا

من چقد بی لیاقتم

هر سه شنبه میگذره و من تو حسرت اینم که برم جمکران

خوش به حال زائرای مسجدت که امشب جمکرانن خوش به حالشون

(دلتنگ یارم چه کنم .....؟؟؟؟؟؟

امضاء
    خورشید منی و جبرئیل کند نوکریت را حسین،سخت است ببینم غم بی یاوریت را

6. تشكرها 2

7. Top | #5

عنوان کاربر
    مدیر بخش اهل بیت علیهم السلام
    شماره عضویت
    8513
    نوشته
    422
    مورد تشکر
    802 در 360
    وبلاگ
    26
    دریافت
    0
    آپلود
    0

یه جمله واسه همه اوناییکه عاشق رفتن به زیارت خدا و اهل بیت هستن میگم واسه درمون دل تنگشون و خودم هم همینطور...
    "" بعضی وقتا اوناییکه عزیزیتر هستن،بیشتر از بقیه باید غم هجران رو تحمل کنن"" درمورد خود من هم همین صدق میکرد....حالا داستان داره،بخواین بهتون میگم دوستان

من نزدیک 2/5 سه سال عاشق این بودم که برم جمکران آقام امام زمان!اما هی قسمت نشد و به نظرم اومد که آقام منو نطلبید، راستش یه بار همین پارسال تا قم رفتیم، عمه جونم حضرت معصومه قربونش بشم رو هم خداروشکر با عنایات الهی و امام رضا و عمه جونم زیارت کردم ، دیگه شب شده بود و داییمینا میخواستن صبح زود برن تبریز، بعد من هی گفتم بریم جمکران ،بریم جمکران! اما چون دیر شده بود کسی به حرفم گوش نداد و جمکران نرفتیم و برگشتیم!!!
    اما این عشق من با آقاجون مهربونم تا یک سال پیش چندان کامل نبود و آقامو درست درمون نمیشناختم! اما توی این یک سال از محرم پارسال تا الان خداروشکر به لطف خدا و امام زمانم و اهل بیت عزیزم بیشتر بیشتر عاشق آقاجونم شدم...الان که فک میکنم میبینم حتما اون موقع وقتش نرسیده بود که برم و آقامو زیارت کنم! به نظرم آقام میخواسته من دختر بهتری بشم تا بذاره بیام پیشش! وقتی توی روز تاسوعای همین امسال، ینی تقریبا چند هفته پیش آقام یهو ناگهانی منو طلبید که برم پیشش،اصلا باورم نمیشد!!! وقتی هم که رفتم و عکس و فیلمامم از حرم آقام گرفتم و داشتم برمیگشتم بازم باورم نمیشد که رفتم جمکران! فک میکردم توی خوابم! و مث یه رویا بود اینکه خودمو زیر گنبد آبی آقام میدیدم!!!
    قربون آقام بشم که ما اینهمه گناه میکنیم و بازم آقام ما رو میبخشه و بازم دوسمون داره

امضاء
    خورشید منی و جبرئیل کند نوکریت را حسین،سخت است ببینم غم بی یاوریت را

8. تشكرها 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)